Fotogrāfijas pievienošana tavam CV – kādēļ tas vajadzīgs?

Šobrīd darba tirgū ir parādījusies samērā jauna tendence, kas arvien vairāk plešas plašumā – darba devēji vēlas, lai darba meklētāji pievienotu savam CV un motivācijas vēstulei klāt arī savu fotogrāfiju. Arī darba sludinājumu portāli, kuros darba meklētāji var reģistrēties, piedāvā šādu iespēju – pievienot fotogrāfiju savam profilam. Taču ne visi darba meklētāji šo iespēju izmanto, un nereti pat pauž neviltotu sašutumu par to, kādēļ šī fotogrāfija vispār jāpievieno. Šoreiz espati.lv skaidro, kādēļ fotogrāfijas pievienošana savam CV ir normāla parādība, un kā tā var darboties tavā labā! Lasi tālāk un ņem vērā!
 
Veidi kā CV pievienota fotogrāfija var darboties tavā labā
Fotogrāfija ļauj tev kļūt pamanāmākai. Šis ir gaužām vienkāršs un saprotams princips, kas nenoliedzami darbojas tavā labā – fotogrāfijas pievienošana tavam CV ļauj personāla atlases speciālistam ievērot tieši tavu CV starp daudziem citiem, kas tam ir jāpārskata. Skaidrs, ka bilde gluži vienkārši pievērš uzmanību! Un to nu gan ir vērts izmantot savā labā sevišķi tad, ja skaidri zini, ka kārotajai vakancei noteikti pieteiksies prāvs skaits pretendentu. Protams, jāņem vērā visi ieteikumi, lai fotogrāfija būtu pēc iespējas kvalitatīvāka un piemērotāka pievienošanai CV.
Fotogrāfija ir CV elements, kas rada pirmo priekšstatu. Protams, fotogrāfija nav pats svarīgākais CV elements, taču būsim godīgas – tā tomēr ļauj darba devējam rast pirmo priekšstatu par tevi un tavu piemērotību attiecīgajai vakancei. Tev iesakām izmantot šo iespēju, jo tādējādi tu vari parādīt sevi no labākās puses, un ierodoties uz darba interviju, darba devējam jau būs izveidojies priekšstats, ko tev atliks vien noslīpēt! Piemērota fotogrāfija komplektā ar lielisku CV – tā ir iespēja sevi jau laikus parādīt vislabākajā gaismā.
Fotogrāfija ļauj personāla atlases speciālistam iepazīties ar reālu cilvēku. Kā jau noskaidrojām – fotogrāfija ļauj personāla atlases speciālistam tavu CV vieglāk pamanīt uz citu fona. Taču ir vēl kāds svarīgs faktors, kas patiesībā ir tīri personisks un uz emocijām tendēts – darba devējam tava CV pievienotā fotogrāfija ļauj ar tevi iepazīties personiskāk, tā rada priekšstatu un veido to spilgtāku, kā vien iepazīstoties ar skaitļiem un vārdiem, kas sarakstīti tavā CV. Fotogrāfija tuvina tevi darba devējam jau pirms jūsu pirmās reālās tikšanās.
Fotogrāfiju gluži vienkārši ir vieglāk atcerēties. Pašsaprotams, taču ļoti būtisks faktors – tava fotogrāfija parūpēsies par to, lai darba devējs pamana tieši tavu CV pirms darba intervijas, turklāt tā garantēs labāku tevis atminēšanos arī pēc jau notikušas intervijas. Ja personāla atlases speciālists dienā nointervē desmit pretendentus uz konkrēto vakanci, tad ir skaidrs, ka būs pagrūti atcerēties katru no tiem un to, ko katrs ir teicis, taču pārskatot visus desmit CV, tava fotogrāfija noteikti ļaus labāk atminēties arī tavu sniegumu intervijā – fotogrāfija atjaunos kontaktu un atsauks atmiņā emocionālo iespaidu par tevi.
Fotogrāfija ir obligāta piesakoties konkrētām vakancēm. Protams, ir vakances, uz kurām piesakoties bez fotogrāfijas nemaz nevar iztikt. Tādas ir, piemēram, dažādu TV raidījumu vadītāju vakances u.c. darba vietas, kurās tev būs jākļūst redzamai lielai sabiedrības daļai. Tāpat arī fotogrāfija ir būtiska piesakoties vakancēm uz amatiem, kas saistīti ar klientu apkalpošanu, darbam ar partneriem vai uzņēmuma investoriem. Šādi amati pārstāv kompānijas seju, un tava fotogrāfija ļaus darba devējam ātrāk izvērtēt tavu piemērotību šim amatam. Turklāt, ja arī darba devējs izsveras par labu uzrunāt kādu citu kandidātu, tad tu būsi ietaupījusi laiku, ko citādi būtu lieki iztērējusi darba intervijā.
Fotogrāfija nereti pasaka vairāk kā pats CV un darba intervija. Personāla atlases speciālisti apgalvo, ka fotogrāfija bieži vien spēj pastāstīt par kandidāta gaumi, mēra izjūtu un audzināšanu daudz vairāk kā pati darba intervija un nenoliedzami kā CV, kurā mēs tikai sarakstam konkrētus skaitļus un datumus. Rūdītākie personāla atlases speciālisti pat uzskata, ka pēc CV pievienotās fotogrāfijas var izsecināt vai kandidāts varētu vai nevarētu iekļauties attiecīgajā komandā. Vai tā ir, vai nav, to mēs, protams, droši nevaram apgalvot, taču skaidrs ir viens – piemērota un kvalitatīva fotogrāfija ļauj darba devējam par tevi uzzināt ļoti daudz un arī tev tā ir lieliska iespēja pavairot savas izredzes uz attiecīgo kāroto vakanci.
Kādu fotogrāfiju vislabāk pievienot savam CV?

Fotogrāfijas kvalitāte.
CV pievienotajai fotogrāfijai būs pozitīva nozīme tikai tad, ja tā būs atbilstoša izvēlētajai vakancei. Fotogrāfijai noteikti jābūt labai un kvalitatīvai, uzņemtai puslīdz profesionāli, tā noteikti nedrīkst būt sadzīviska, sliktas kvalitātes, miglaina utt. Fotogrāfijā ir jābūt skaidri saskatāmai tieši tev, tajā nav pieļaujama citu cilvēku vai dzīvnieku klātbūtne. Arī fotogrāfijas fonam ir jāpievērš uzmanība, jo tas daudz ko pasaka par tevi – vislabāk fonu izvēlēties ļoti neitrālu. Turklāt noteikti nav pieļaujams pievienot CV fotogrāfiju, kas tikusi apstrādāta ar kādu no fotogrāfiju uzlabošanas datorprogrammām, tas tikai viesīs šaubas darba devējā par tavu profesionalitāti un nopietnību.
Fotogrāfijas uzņemšanas vieta. Fotogrāfijai, kas pievienojama CV noteikti nederēs nedz  fotogrāfijas no ceļojumiem un ballītēm, nedz arī fotogrāfijas no dažādiem atpūtas brīžiem, ģimenes pasākumiem utt. Noteikti nederēs arī tādas fotogrāfijas, kas uzņemtas profesionālā foto salonā, jo tās raisīs darba devējā šaubas par tavu piemērotību vakancei, jo radīs iespaidu, ka tev interesē vien labi izskatīties, un tas arī viss. Vislabākais variants ir uzņemt fotogrāfiju, kurā tu esi redzama darba vietā, vai vidē, kas tādai atbilstoša – pie rakstāmgalda u.c.
Tavs izskats fotogrāfijā. Nav vienas konkrētas un veiksmīgas receptes, kā pareizi uzņemt fotogrāfiju, kas paredzēta pievienošanai tavam CV. Daudz ir atkarīgs no konkrētā uzņēmuma, konkrētās vakances un darbības jomas, uz kuru tu vēlies pretendēt. Taču ir vairāku būtiski ieteikumi, kas attiecināmi uz tavu izskatu fotogrāfijā, kurus ņemt vērā visos gadījumos, lai gala rezultāts būtu maksimāli pozitīvs. Pirmkārt, par rakursu – nav vēlamas fotogrāfijas, kurās esi redzama visā augumā, kā arī tādas, kas līdzinās pases fotogrāfijai. Vislabākais ir vidusceļš – fotogrāfijā tev būtu jābūt redzamai līdz pusei. Otrkārt – noteikti padomā par atbilstošu apģērbu. Nav pieļaujami dziļi dekoltē, caurspīdīgi audumi, neaizpogātas pogas, rišas, volāni, spīguļi un citas uzkrītošas detaļas. Vislabākais variants ir izvēlēties apģērbu, kas atbilstu attiecīgā uzņēmuma etiķetei – apģērbu, ar kuru tu dodot uz darbu, ja tevi akceptētu attiecīgajā vakancē. Treškārt – pievērs uzmanību savam grimam, matu sakārtojumam, rotas lietām un aksesuāriem. Nekāda kliedzoša grima, pārāk uzkrītošu rotu vai aksesuāri un, protams, vakara pasākumiem paredzētu frizūru! Arī šeit derēs ieteikums fotogrāfijā izskatīties tā, it kā tu dotos uz darbu birojā, nevis kādu vakara pasākumu.
 

 

 
 
 
 
 

19 komentārs
 1. tiešām noderīgi – paldies! esmu ar šo tēmu saskārusies un jāsaka godīgi – es biju šokēta, kad man prasīja sūtīt arī manu foto

 2. Nelieku CV foto vai dzimshanas datumu. Neveelos ne diskriminaaciju, ne arii ieguut darbu nepareizo iemeslu deelj.

 3. Jā, bet ko darīt, ja tā ir obligāta prasība, lai vispār pieteiktos vakancei? Man ar to ir nācies saskarties vairākas reizes un es tiešām nezināju kāda foto būtu piemērotāka. paldies par šo rakstu.

 4. Cik es zinu, prasība pievienot CV foto ir pretrunā ar Darba likumu (izņēmums ir modeļu darbs vai tamlīdzīgi).

  To, vai esmu piemērota klientu apkalpošanai, piemēram, bankā, varēs redzēt darba intervijas laikā.

 5. jā, bet apskatoties darba sludinājumus visai bieži var redzēt ka foto tiek prasīts. man gan liekas, ka nav ko taisīt lielu brēku. ja prasa, tad pievienoju, ja ne tad ne.

 6. Sūtot pieteikumus ASV, nekādā gadījumā nepievienojiet savu foto. Visus CV ar foto automātiski ‘izmet’ neapskatoties (likuma prasība). Arī ES šī prakse tiek pārņemta. HR atlasē vispirms izvērtē profesionālo kvalifikāciju, ‘face control’ atlase notiek intervijas laikā (un tikai pāris profesijās, kur tas ir svarīgi). Tas pats attiecas uz dzimšanas datiem un nacionālo piederību. Protams, prasīt foto var, bet tendence šobrīd ES ir pilnīgi pretēja. Tā ka izvērtējiet pašas.
  Lai veicas!

 7. Nekad darba sludinājumos neesmu prasījusi pievienot foto, bet kandidāti paši izvēlas to darīt. Tā arī ir, foto var pateikt par pretendentu ļoti daudz! Nākas redzēt gan kandidātus ar suņiem, kaķiem,mašīnām, močiem, pusplikas daiļavas dažādās izaicinošās pozās, bildes no tusiņiem! Tā kā strādāju starptautiskā tirdzniecības kompānijā, tad šādus CV ar “jautrajām” bildēm labākajā gadījumā nolieku “nu varbūt” kaudzītē, sliktākajā -taisnā virzienā uz miskasti! 🙂

 8. un nederes ari profesionali uznjemtas portreta bildes, kas ir elegantas un ljoti vienkarsas, klasiska bluze utt??? man kaareiz tas liekas piemerotakais variants, no bijusa darba foto sesijas musu portala vajadzibam, ko tagad izmantoju jaunaja CV.

 9. Patīkami lasīt komentāru no HR speciālistes! Bet vispār spēj tik brīnīties – kā var pievienot CV bildi, kur esi pusplika ???

 10. Es personīgi uzskatu, ka tā ir ņirgāšanās par cilvēku, kurš jau tā ir izmisis un depresīvs, meklējot darbu. Ja interesē, kā cilvēks izskatās, tad nepārskaiti 50 prasības, kādām jāatbilst. Saki tieši, ka meklē skaistuli ar 2metrīgām kājām un vidējām spriešanas spējām, būs vienkāršāk abām pusēm. Ja tā zvērīgi interesē, kā izskatās, nu paceļ pakaļu un ieklikšķini feisbukā. vēl sāciet pieprasīt video ar personīgo prezentāciju.

 11. Man kā liela uzņēmuma vadītājam, pievienotas fotogrāfijas CV liekas ļoti neprofesionāli un lēti. Cilvēka izskatam nav nozīmes nevienā pozīcijā, bet gan pieredzei un izglītībai.
  CV, kas mūsu uzņēmumā nonāk ar pievienotām bildēm netiek izskatīti.

 12. Garaam! Pievienojot foto darba pieteikumam, kuram taa nav prasiiba, palielinaas diskriminaacijas iespeejamiiba; kaut arii esi pievilciiga, ne vienmeer tas nostraadaa pareizajaa virzienaa, tas atkariigs no personas, kas izskata pieteikumus.

 13. Fotogrāfijas pievienošana darba pieteikumam, kurā vērtējama kvalifikācija, nevis āriene, ir nevajadzīga un, ka agrāk minēts, pretlikumīga prasība, jau nerunājor par to, ka tas var apdraudēt pašu sūtītāju. Iespējams nākamreiz espati.lv var veidot rakstiņu par to, kādas lietas darba devējs nedrīkst prasīt no darbinieka stājoties darbā – piemēram ģimenes stāvokli un citas privātas lietas, kas nav saistītas ar darba izpildi.

 14. Nu jā – var piekrist un var nepiekrist! JO ir gan tādi sludinājumi, kuros foto neprasa, gan tādi, kuros tas ir kā obligātā prasība… Un lasot šo diskusiju, redzu, ka arī to cilvēku, kas ņem citus darbā, viedokļi kardināli atšķiras… Kur tad ir taisnība?

 15. Jā ,ne gluži es pati, bet draudzene ,kas strādājot ir saņēmusi cv uz pieteikšanos vakancēm ir stāstījusi briesmu/smieklu lietas. No sērijas… “Mī” pie puķu poda un “mī” ar mājas kaķiem, “mī” pie spoguļa un kur tik vēl ne.. Nemaz nerunājot par pusplikajām beibēm ar visai nolasāmu mesidžu. Nu atliek tik vien kā nobrīnīties. Es pati sūtot CV bildi nevienoju klāt, jo tajā darba sfērā, uz kuru pretendēju, mans izskats nav tas, kurš būtu jāņem kā viens no stūrakmeņiem. Tā sacīt jāsaka, lai runā darbi! Un vēl.. Nekad jau nevar zināt kā tas foto nostrādā, pat tas ,kurš ir labs un smuks. Tik pat labi to patiešām glīto meiteni kāda skaudīga ofisa dāma var izšurņīt kā pirmo… So.. labāk palieku noslēpumā tīta… 🙂

 16. Kādu jūs te taisnību meklējat. Ja sludinājumā neprasa pievienot foto, tad kāda velna pēc jūs to darāt un pēc tam vēl stresojat, ka kāda skaudīga ofisa dāma kaut kur šurņīs jūsu cv! Darba devēju interesē vienīgi jūsu profesionālās spējas, vērtības, jūsu domāšanas veids vai spēsiet apgūt un veikt darbu. Te kāds jautāja kur bildi pievienot, Die`s pasarg tās bildes, kuras vēl jpg.formātā un uz nezcik lapām pievienotas, jūs lieki tērējat ar tām bildēm papīru un kārtridžu! Ja ir vēlme savu bildi piekabināt, tad to dariet cv labajā augšējā stūrī un ne lielāku kā pases bildīti. Lūdzu, nelieciet bildes no dzerstiņiem, kur var redzēt galdu ar pusizdzertu alkoholu, pusizēstām rosola bļodām un apgrauztām vistas kājām! Bildes ar suņiem, kaķiem, kāmjiem utt.es tos radījumus darbā neņemšu. Puiši, nelieciet bildes kur jūs esat pie močiem, uz močiem, pie autiņiem utt. saulesbrillēs izaicinošā pozā izlikuši savu mantību. Ja būs vajadzīgs žigalo, tad attiecīgi meklēšu citos saitos. Daiļavām, kuras savam cv pievieno pusplikas, izaicinošas bildes,lūgums, pirms izsūtat apskatieties i-netā info ar ko uzņēmums nodarbojas, ja tas nav kaut kāds “bordelis”, tad lūdzu tādas bildes nepievienojiet (automātiski jūsu prāta spējas tiek novērtētas ar “0” atzīmi)! Visiem pārējiem – ja šaubāties vai bilde, kuru pievienojāt nesabojās par jums pirmo iespaidu, tad labāk to nemaz nepievienot un būsiet trāpījuši 10-kā un skat vēl uzaicinās uz darba interviju! Veiksmi visiem darba meklētājiem! 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.