Filmas šonedēļ

Viasat TV 1000

Otrdiena, 6. jūlijs, plkst. 23.00

Slepenās kaislības / Choses secrètes
Erotisks trilleris, Francija, 2002.g   
Režisors – Žans Klods Brisseau
Lomās – Korālija Revela, Sabrīna Seivekou, Rodžers Mirmonts, Fabriks Devills
Natālija un Sandrīna strādā striptīza klubā. Natālija aplido klientus, savukārt Sandrīna viņus apkalpo pie bāra. Pēc strīda ar priekšnieku abas paliek bez darba. Sandrīna Parīzē ieradusies nesen. Viņa ir nokavējusi īres maksājumus un nevar atgriezties dzīvoklī, tāpēc Natālija piedāvā viņu izmitināt pie sevis. Abas kļūst par mīļākajām. Kādu laiku ļoti nerātni uzvedušās sabiedriskās vietās, viņas izlemj iekarot biznesa pasauli, liekot lietā valdzināšanas mākslu.
Franciski gaumīgs un patīkams kino.


LNT


Trešdiena, 7. jūlijs, plkst. 21.05

Nolaupīt dzīves / Taking lives
Psiholoģisks trilleris, ASV/ Austrālija/ Kanāda, 2004.g   
Režisors – D.Dž. Karuzo
Lomās – Andželina Džolija, Ītens Houkss, Kīfers Sazerlends, Džīna Roulendsa, Olivers Martiness, Čeki Kario
Divi no mājām aizmukuši pusaudži satiekas autobusā un nolemj kopā noīrēt mašīnu, lai dotos uz Sietlu. Kamēr auto ir apstājies un viens no puišiem maina tam riepu, tikmēr otrs izsaka indīgu piezīmi un pagrūž jauniegūto kompanjonu zem garām braucošās smagās mašīnas riteņiem. Negadījumā iet bojā gan puisis, gan auto vadītājs. Tikmēr avārijas izraisītājs mierīgi paņem mirušā zēna ģitāru, nodzied viņa iecienīto dziesmiņu un iejuties nogalinātā ādā dodas tālāk.
Divdesmit gadus pēc šī notikuma izmeklētāja Ilena Skota mēģina atšķetināt slepkavību ķēdi, kuras veic kāds manjaks nogalinātājs. Katrs nākamais slepkavas upuris arvien ir vīrietis, nedaudz vecāks par iepriekšējo. Slepkava izmanto mirušā dokumentus līdz nākamajai reizei līdz tiek no jauna nomainīta identitāte. Šoreiz slepkava ir iztraucēts nozieguma vietā, aculiecinieks spēj viņu ne tikai atpazīt, bet pat detalizēti uzzīmēt…
Filmas  lielākā vērtība ir tās košie un slavenie aktieri un sižets ir pietiekoši spraigs, lai „Nolaupītās dzīves” noskatītos līdz beigām.

LNT

Piektdiena, 9. jūlijs, plkst. 20.20

Dusmu terapija / Anger management
Komēdija, ASV, 2003.g   
Režisors – Pīters Segāls
Lomās – Džeks Nikolsons, Adams Sandlers, Marisa Tomei
Deivs Buzniks ir lādzīgs un sirsnīgs puisis. Viņš strādā nopietnā kompānijā par kaķu apģērbu dizaineru un jau ilgāku laiku cer uz paaugstinājumu. Deivam ir nopietnas attiecības ar brīnumskaistu meiteni, kuru gan turpina lenkt tās iepriekšējais puisis. Tomēr nepatikšanās Deivs nekad neiekuļas, jo ir ļoti pieklājīgs. Taču reiz pēc strīda lidmašīnā Deivu arestē. Tiesa viņam piespriež mēneša dusmu terapiju pie doktora Badija Raidela. Deivs nokļūst dīvainā kompānijā: citi Raidela pacienti tiešām šķiet šizofrēniski, bet visķertākais ir pats terapeits. Šķiet, ka liktenis ļauni joko ar nabaga Deivu. Tas piespēlē arvien trakākas situācijas, kurās par vainīgo vienmēr atzīst tieši viņu, līdz beidzot Badijs pat pārvācas pie Deiva, apgalvojot, ka ikdienas dusmu terapija ir vienīgais līdzeklis, kā viņu glābt. Visnepatīkamākais šajā situācijā ir fakts, ka neparastajam ārstam iepatīkas Deiva draudzene… Lieliska divu komiķu saspēle komēdijā, kuras laikā skatītāju nepamet sajūta: “Kaut kas te nav kārtībā, tikai – KAS?” Atrisinājums izrādās pavisam vienkāršs.
Ja vēlies vieglu, uzjautrinošu pasaku, kuru vērojot nav jāsasprindzinās un jādomā, šī ir ļoti piemērota izvēle. Turklāt abi galvenie aktieri un to spēle ir cieņas vērta.


TV 1000 Kino

Piektdiena, 9. jūlijs, plkst. 23.00

Morfijs / Морфий
Drāma, Krievija, 2008.g   
Režisors – Aleksejs Balabanovs
Lomās – Leonīds Bičevins un Ingeborga Dapkunaite
Filma “Morfijs” veidota izmantojot motīvus no Mihaila Bulkakova stāstu krājuma “Jauna ārsta piezīmes”.  Maz ticams, ka realitāte 19. gadsimta sādžā varētu būt vēl autentiskāka, kā tā ir uzburta filmā: katrs trepju pakāpiens, katrs priekšmets istabā, tērpa atloks, katra bļodiņa un zāļu pudelīte – viss ir pa īstam.
1917. gada rudenī jauns ārsts pēc institūta beigšanas tiek nosūtīts uz attālu Krievijas sādžu. Daudzas lietas viņš apgūst praksē un vairākas operācijas veic pirmoreiz, ātri pārlasot teoriju medicīnas literatūrā. Viņš ir talantīgs un apdāvināts un kļūst tuvējā apkārtnē iecienīts. Bet nejauša gadījuma rezultātā jaunais ārsts iegūst atkarību no morfija. Šī atkarība arvien progresē. Ko šī narkotiskā atkarība dara ar cilvēku un cik spēcīgu izmisumu un bezcerību viņš pārdzīvo, to estētiskā un tomēr pietiekami atklātā manierē demonstrē filma.
„Morfijs” atstāj spēcīgu iespaidu ar savu pabeigtību un pilnību it vienā aspektā: aktierspēlē, režisora darbā, vizuālajā vēstījumā un galvenais – paša stāsta stāstīšanas manierē.

PBK

Sestdiena, 10. jūlijs, plkst. 21.45

Taras Buļba / Тарас Бульба
Vēsturiska drāma, Krievija, 2008.g   
Režisors – Vladimirs Bortko
Lomās – Bogdans Stupka, Igors Petrenko, Vladmimirs Vdovičenko, Magda Meļcaž
16. gadsimta beigas – Reči Pospoļita valdīšanas laiks Krievijas dienvidrietumos. Šajās zemēs no dienvidu puses pastāvīgi iebrūk Krimas tatāri. Taras Buļba savās mājās gaida atgriežamies abus dēlus, kurus pirms diviem gadiem nosūtījis mācīties uz Kijevu. Sagaidījis abus dēlus Taras Buļba dodas kopā ar tiem uz vietu, kur pulcējas vīri, lai aizstāvētu savu zemi no tatāru, poļu un turku uzbrukumiem. Viens no dēliem ir iemīlējies ienaidnieka meitā, polietē un pāriet viņu pusē un cīnās pret tēva vīriem. Tēvs soda savu dēlu, nogalinot to, savukārt otru dēlu sagūsta un soda ar nāvi poļi. Taras arī pats mirst kā varonis, vadonis un savas zemes patriots, cīnoties pret poļu armiju nožēlojamā mazākumā.
Filma ir atmiņā paliekoša, koši iezīmē sava laika noskaņu un ir kā suminājums vīrišķībai, kura mūsdienās sen ir piemirsta.
Krievijā „Taras Buļba” guva virkni balvu dažādos kino festivālos.


TV 1000 Kino

Svētdiena, 11. jūlijs, plkst. 19.00

Tāda ir mīlestība 2 / Любовь-морковь 2
 
Komēdija/Malodrāma, Krievija, 2008.g   
Režisors – Maksims Pežemskis
Lomās – Goša Kucenko, Kristīne Orbakaite, Andrejs Urgants, Lidija Veļeževa
Notikumi filmā risinās desmit gadus pēc pirmajā filmā piedzīvotā. Galvenajiem filmas varoņiem Andrejam un Marinai ir divi bērni un nu problēmas vairs nerodas saskatīt vērtību vienam otrā, bet gan tikt galā un saprasties ar puiku un meiteni. Līdzīgi kā pirmajā filmā notiek dvēseļu un ķermeņu apmaiņa – tā arī šoreiz – vecāki apmainās vietām ar saviem bērniem. Un visi cenšas iejusties savās jaunajās „ādās”. Gan vecāki, gan bērni filmas gaitā nokļūst visdažādākajās komiskās situācijās, kur vecākiem jāpieņem 10 gadīgo bērnu spēles noteiktumi, bet viņu bērniem jādodas uz darbu un vecāku sapulcēm.
Šī gada nogalē plānota „Tāda ir mīlestība” trešā daļa, kur Andrejs un Marina apmainīsies ķermeņiem ar saviem vecākiem.
Ja tu ilgojies pēc viegla un smaidīga vakara un tev principā patīk krievu kino, tad „Tāda ir mīlestība 2” tevi visticamāk patīkami iepriecinās.

Rossija PTP Baltija

Svētdiena, 11. jūlijs, plkst. 23.15

Ceriņa zars / Ветка сирени
Drāma, Krievija, 2007.g   
Režisors – Pāvels Lungins
Lomās – Jevgēnijs Ciganovs, Viktorija Tolstonogova, Aleksejs Petrenko
Filma veltījums izcila krievu komponista, pianista un diriģenta Segeja Rahmaņinova 135 jubilejai. Leģendas vēstī, ka pēc katra koncerta kāda skaistule sūtījusi māksliniekam baltu ceriņa zaru. Pat pēc tam, kad Rahmaņinovs ar šo savu mūzu izšķīries, ceriņi vienmēr dāvāti no jauna un jauna. Tā tas turpinājies līdz emigrācijai uz Ameriku, kur viņš jutās sevi izsmēlis, noguris, vientuļš un nelaimīgs, neskatoties uz to, ka līdzās bija saprotoša, viņu apbrīnojoša, pacietīga un atbalstoša sieva. Pēc kāda koncerta ieraksta Rahmaņinovs saņēma baltu ceriņu pušķi. Pie ziediem nebija zīmītes, bet tie lika māksliniekam atdzīvoties. Filmas gaitā mēs varam tikai nojaust, ka mistiskā ziedu sūtītāja jau sen nav bijusi skaistā mūza, bet gan viņa paša sieva. Filmas fināls ir kā atgādinājums tam, ka mēs meklējam brīnumus, nespējot tos ieraudzīt un novērtēt savā degungalā.
„Ceriņa zarā” daudz skan Rahmaņinova mūzika, kadri ir estētiski skaisti un pati filma ir kā mierīgs brauciens ar kuģi, no kura nevar prasīt pārāk daudz, bet, kas vienlaikus – aizrauj. Gan „Sala”, gan Pāvela Lungina pēdējā filma „Cars” ir ievērojami spēcīgākas, tomēr, talantīga cilvēka darbi vienmēr atšķiras no citiem.

7 komentāru
  1. Es kā ieraugu Nokolsonu – tā smaids pa visu seju. Viņš ir leilisks aktieris, lai gan jāsaka godīgi – dusmu terapija nav redzēta. Taisni interesanti!

  2. Kā man patīk, ka espati pēdējā laikā nereklamē amerikāņu sūdus, bet pastāsta par krievu, viennedēļ latviešu un drusku arī eiropas kino. NU feini! Tā tik turēt!

  3. Ļubovj markovj ir reāli jocīga – tā, kā te uzrakstīts. Itkā jau pat diezgan amerikanizēti tas kincis uzbliezts, bet uzjautrinoši un smaidīgi. Depresijas māktajiem – vērts pieslēgties:)

  4. N a vot nepavilka mani vakar tā etotika. Kaut kas tur īsti nebija. un tās beibes kaut kādas ne tādas.

  5. Jā! “Ļobovj markovj2” tiešām ir ar labu humoru! Arī iesaku, ja ir brīvs laiks.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.