espati.lv kino kritiķi. Stāsti par divām kārtīgām dāmu filmām.

Pagājušā nedēļa mums bija tāda nopietna – recenzijas varējām lasīt veselām divām filmām – Mārlijs un es, un Gran Torino. Izspēlējām arī ielūgumus uz filmu Šopaholiķes atzīšanās. Tos laimēja Kristīne Sitnika un Liene Ozola. Šodien lasi par to, kā viņām gāja, kā arī izmēģini savu veiksmi, lai tiktu kritizēt filmu Svešiniece pilsētā ar Renē Zelvēgeri galvenajā lomā!

Kristīne. Par to, kad mostas mazais iepirkšanās velniņš

Sākšu ar to, ka pirmo reizi noskatoties filmas rullīti biju ieintriģēta, no sērijas – nu, nu, kā tad no malas šī apmātība ar iepirkšanos izskatīsies filmas režisoram – vīrietim (P.J. Hogan). Un skatoties filmu, neslēpšu, maza vilšanās bija, jo cerēju, ka stāsts būs pārvērsts paķiķināšanā par mums – sievietēm, bet šis moments daļēji izpalika, jo visam pāri drīzāk bija stāsts par vienu no atkarībām, kurai ir iespējams veiksmīgs iznākums, iepinot tajā vēl Love Story with happy ending.

Filmas laikā neviļus pajautāju sev, vai tiešām mazais iepirkšanās velniņš mūsos mostas brīdī, kad atceramies par garkājainajām skaistulēm, kurām viss ir – gan kājas, gan kārotais darbs, gan iespēja ģērbties tā, kā atļauj iespējas? Gan jau reizēm.. Nu jāatzīst, kura no mums šķirstot žurnālu neapsver domu – kā man izskatītos tā kleitiņa, tās kurpītes, bet realitāte tomēr notur uz zemes – galu galā tās ir tikai lietas, par kurām reizēm prasa maksāt ne tikai kvalitātes, bet arī brenda pēc, tāpēc šaubos, diez vai mēs, mīļās sievietes, uztaisītu parādu 16 tūkstošu apmērā. Lai gan atcerējos, ka nesen pa TV rādīja sievieti, kura ir tieši atkarīga no iepirkšanās, nu, traģēdija gan pašai, gan līdzcilvēkiem, filmā doma tāda pati, tikai daudz krāšņāk (Holivudas stilā) pasniegta un ar laimīgām beigām 🙂

Filmu noteikti var skatīties brīžos, kad ir vēlme atslēgties no visa, lai nebūtu jāaizdomājas par vēstījumu, ko filmas režisors gribēja pateikt, jo, ja viņš to gribētu izdarīt, mans ieteikums būtu – nepārvērst filmu happy endingā, tad, iespējams, man filma patiktu daudz vairāk 🙂

P.S. Pēc seansa beigām intereses pēc nopētīju auditoriju – aha, arī vīrieši skatās šo filmu, bet, Dieva dēļ, nedomājiet, ka visas ir tik apmātas ar iepirkšanos.. Nu nav, goda vārds, nav.. 🙂


Liene Ozola. Šopaholiķes happy end stāsts

Jāsaka godīgi – gāju uz filmu, kas ir tipiska, klišejisku joku piebārstīta amerikāņu filma. Bet maldījos. Filmu Šopaholiķes atzīšanās var ielikt rāmītī Dāmu vieglais gabals, bet, manuprāt, kvalitatīvs gabals atslodzei no stresa pilnās dienas.

Filma ir par jaunu sievieti, kuras lielā dzīves mīlestība ir iepirkšanās un labākais draugs ir Magic card – kredītkarte. Dzīve tomēr visu noliek savās vietās un diezgan skarbi galvenajai varonei parāda, ka atkarība un mīlestība ir kā diena pret nakti – kaut iesākumā tā neliekas. Atkarības dēļ var pazaudēt īstās dzīves vērtības.
Manuprāt, būs maza daļa sieviešu, kas no filmas izies ar domu – nebija jēgas to redzēt – zīmolu apģērbi, šarmants galvenā varoņa akcents, smieklīgas situācijas, histērija un haoss veikalu izpārdošanās un protams – happy end – īsts Pavasara vieglums.

It kā nekā jauna un iekšā ir apziņa, ka tā ir filma, bez THE jēgas un dziļās domas, bet, manuprāt, ne vienmēr tas ir vajadzīgs.

Visi varoņi ir labi atlasīti savām lomām – arī otro un trešo lomu varoņi ir ievērības cienīgi.

Manas mīļākās vietas filmā – kredītkartes izlaušana no ledus kluča (pat iedomājos, ar kādu apziņu, ka nekad to vairs neizmantos – galvenā varone to saldēja), līgavas māsas kleitas piemērīšana (cik nav dzirdēts par šausmīgajām līgavas māsu kleitām), galvenās varones dejošanas talants – mēs varam arī būt tizlas un neveiklas – perfektums mūs nepadara par sievieti ar odziņu, spāņu stila kafejnīca, kur varoņi dejoja – uzdzina man vēlmi arī tur atrasties, sēdēt ar mojito glāzi vienā rokā un otrā rokā vicināt vēdeklīti. Mans filmas citāts – galvenās varones tēva teksts: „Nu mēs ar mammu padomājām, ja jau Amerika spēj izdzīvot ar tik lielu miljardu parādu, tad jau Tu arī varēsi”.

Varētu jau gudri pierakstīt kādu kritisku piezīmi (neesmu filmu atspēlēto romantisko brīžu cienītāja), bet negribu to darīt, jo filma šodien izdarīja to, ko vēlējos saņemt no jauka vakara – tā mani izklaidēja un ļāva pasmieties.

Un galu galā romantismu katrai noteiktās devās mums vajag visām.


Paldies Kristīnei un Lienei par recenzijām! 🙂

Šonedēļ divām espati.lv lasītājām, katrai, ņemot līdz savu draugu, draudzeni vai radagabalu, būs iespēja apmeklēt amizanto filmu Svešiniece pilsētā, kur galvenajā lomā spēlē Renē Zelvēgere – aktrise, kuru tu noteikti atceries no Bridžitas Džounsas un citām labām filmām.

Svešiniece pilsētā sižets: “Lusija Hila ir ambicioza, daudzsološa speciāliste, kas dzīvo Maiami. Viņa dievina elegantas kurpes un smalkas mašīnas, virzīšanās pa karjeras kāpnēm ir viņas dzīves vadmotīvs. Kad viņa saņem piedāvājumu īslaicīgi doties kaut kur nekurienē vadīt rūpnīcas restrukturizāciju, viņa piekrīt, apzinoties, ka drīz sekos nozīmīgs paaugstinājums. Jaunais pavērsiens darbā Lusijas dzīvi negaidīti apgriež kājām gaisā, jo viņa atrod jaunu dzīves jēgu un pašai par pārsteigumu arī savu sapņu vīrieti…”

Kā jau ierasts, ielūgumus uz filmu saņems pirmā un desmitā lasītāja, kuras atsūtīs savu jāvārdu uz [email protected] 🙂

2 komentāru
  1. Kadel bilde pie raksta ir pavisam no cita kino, kaut ka sajauc visu uztversanu :(.
    Tacu komentari ir ok, nemot vera to, ka filma pati ir svaks gabals.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.