espati.lv kino kritiķi. Smejies no sirds – Paģiras!

Šoreiz piedāvāsim tev noskatīties asprātīgu filmu Paģiras (The Hangover), kur stāstīts par trakulīgas vecpuišu ballītes sekām. Pagājušajā reizē izspēlējām biļetes uz pikanti atklāto filmu – Nimfomānes dienasgrāmata, kas tiek demonstrēta Kino Rīga.

Šoreiz kino kritiķu lomās iejutās divas espati.lv lasītājas – Olga Varlamova un Ieva Dzene.

Olga Varlamova. Emociju pārpilnība.
Filma ir piesātināta ar emocijām – mīlestību, naidu, cietsirdīua, romantiku… Katra emocija tiek kāpināta līdz maksimumam, kas rada līdzpārdzīvojumu.
Daudz seksa un kailuma. Filmas sākumā šķiet, ka būs banāls stāsts par sievieti, kurai vajag vairāk nekā pārējiem, vajag tikai seksu, no kura tā barojas un piepilda dzīvi. Taču filma ataino dziļu iekšējo pasauli, cīņu ar savu būtību, gatavību mainīties mīlestības dēļ, sevis pieņemšanu. Nepieņemot sevi tādu, kāda tu esi, nemīlot sevi – tu nespēj dzīvē justies komfortabli un brīvi.
Stāsta ideja liek pieņemt un mīlēt sevi tādu, kāda tu esi, liek baudīt dzīvi, liek nodzēst vispārpieņemto standartu robežas.
Izzini sevi un saproti, kas dara tevi laimīgu, un neliedz sev to.
Filmu iesaku – tā ir sajūtu un emociju sprādziens. Tirpas pār ķermeni. Un nenoliedzami “rozīne” ir atļaušanās parādīt to šādā griezumā.

Ieva Dzene. Mudina – DZĪVOT!
Šī filma jau ar to vien ir īpaša, ka tā tiek rādīta Kino Rīga, kas tai piedot savu greznību un arī intimitāti. Prieks, protams, ka šī nav kārtējā Holivudas stila filma, un režisors Christian Molina mūs ir palutinājis ar kaut ko tiešām gaumīgu un saturisku.
Skaņu celiņš šai filmai ir piemeklēts ļoti atbilstoši, kas raisa noskaņas ne tikai filmas laikā, bet arī pēc tam – galvā skan šī mūzika un vēl ilgi liek domāt par filmas notikumiem.
Filmas centrā ir 28 gadus vecā Vala, kas sevi uzskata par seksa pārņemtu sievieti – nimfomāni, kas meklē ar vien jaunus piedzīvojumus ar dažādiem un brīžiem pat svešiem cilvēkiem. Viņa apvalda savu kaislību, kad satiek vīrieti, ko iemīl. Viņš nodrošina viņai pārtikušu dzīvi ar greznu dzīvokli un dārgām lietām, bet tomēr nespēj piepildīt Valas dzīvi. Visu vēl vairāk sabojā viņa greizsirdība uz visiem vīriešiem, ko Vala satiek, lai arī viņa ir uzticīga tikai viņam. Tas pieliek punktu viņu attiecībām.
Vislielāko atklāsmi un dzīves mācību Vala gūst bordelī, kurā viņa strādā kā prostitūta. Lai arī filmas galvenā tēma ir sekss un apsēstība ar to, man šī filma lika aizdomāties par pavisam ko citu – dzīvi. Par to, kā mēs apvaldām savas kaislības un vēlmes, lai izpatiktu cietiem, lai būtu tajā dzīves noteiktajā rāmīti, kādā visi mūs grib redzēt. Tikai daudzie likteņa pagriezieni un triecieni Valai liek saprast, ka dzīve ir jāizjūt ar visām tām maņām, kas cilvēkam ir dotas. Jo, kas gan varbūt skaistāks, kā sajust lietus lāses uz sava ķermeņa, sajust smaržas, kas virmo mums apkārt un galvenais DZĪVOT! Dzīvot ar smaidu uz lūpām un priecāties par katru dienu.
Iesaku šo filmu visiem!
 
Paldies kritiķēm par recenziju. Šoreiz aicinām pieteikties un sūtīt savus jāvārdus uz [email protected], lai tiktu par kritiķi komēdijai “Paģiras”, kas Parex Plaza tik demonstrēta sākot ar 12. jūniju. Kā jau ierasts – pirmais un desmitais jāvārda sūtītājs saņems divus ielūgumus uz šo filmu.

Divas dienas pirms savām kāzām Dags un trīs viņa draugi dodas uz Lasvegasu, lai pavadītu nakti neaizmirstamā vecpuišu ballītē. Otrā rītā savā viesnīcas numurā viņi nez kāpēc atrod dažādas neizskaidrojamas lietas – tīģeri vannas istabā un zīdaini tualetē, taču pats briesmīgākais – viņi nekur nevar atrast pašu Dagu. Bez jebkādas sajēgas par notikušo un ar ļoti minimālu laika bagāžu trijotnei ir soli pa solim "jāsalīmē filma", lai saprastu, kurā brīdī un kur pazudis līgavainis un kā viņu savlaicīgi nogādāt Losandželosā uz kāzām.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.