espati.lv kino kritiķi. Beidzot klāt Eņģeļi un dēmoni!

Klāt jaunā espati.lv kino kritiķu sērija. Šoreiz stāstīsim par filmu Radio pirāti, kā arī izspēlēsim biļetes uz skaļāko šībrīža filmu – Eņģeļi un dēmoni. Informējam, ka turpmāk kino kritiķu rubriku varēsi lasīt  reizi divās nedēļās.

Filmu Radio pirāti šoreiz vērtēja Roberts Grāmatnieks, kurš iespēju doties uz kino laimēja otro reizi. Otra kino kritiķe, kura laimēja ielūgumus, diemžēl uz filmu netika, tāpēc šoreiz kritiķa lomā iejutās espati.lv redaktore Žanete Eglīte.


Roberts Grāmatnieks. Rock’n’roll forever!

Stāv rakstīts melns uz balta – šonedēļ aicinām pieteikties un sūtīt savus jāvārdus uz [email protected], lai tiktu par kritiķi komēdijai “Radio pirāti”. Kā jau ierasts – pirmais un desmitais jāvārda sūtītājs saņems divus ielūgumus uz šo filmu – sanāca, ka atkal pie filmas tiku es!!!

Filma (The Boat that Rocked), latviskā tulkojumā "Radio pirāti"… komēdija… anotācija labi pārtulkota un emocijas pēc filmas pārpilnas. Ļoti jauki izspēlētas situācijas, kurām ir asprātīgi risinājumi. Autortiesību birojs noteikti berzē rokas, jo filmas skanējums ir balstīts uz nopietnām mūzikas leģendām.

Britu karalistes pārvaldītā teritorija ir slavena ar savu avangardu rokmūzikas vēsturē, kā izrādās, arī ar aizsākumu radio roka pārraidēm. Pārņemot daudzu Amerikas kontineta blūza karaļu spēlētās notis, veidojas jauns virziens – roks, kas ātri pārtop par dzīves veidu un vilinājumu daudziem sekotājiem gan mūzikas lauciņā, gan dzīvesveidā. Radio, kas pārraida tā laika popmūziku, atrodas uz kuģa ar lielisku komandu priekšgalā. Ar vieglumu izspēlēta dzīve kā patīkams piedzīvojums, bieds ētiski konservatīvo uzskatu pārstāvjiem. Tas, ko mēs darām no sirds, ir dzīves esence, harmonija un nākotne. Sakrītot cilvēku domām, enerģijām un kopīgiem mērķiem rodas fantastiska nesagraujama realitāte.

Filma sniedz ļoti labu atslodzi, dabīgs "Ibumetīns" jaukam vakaram. Aizliegtie augļi ir tie garšīgākie, bet visu vajag darīt ar mēru. Rokenrols, lai cik reizes ir pasludināts par mirušu, nenomirs nekad. Jauku nedēļu, siltu laiku un iesaku arī šo filmu noskatīties!


Žanete Eglīte.  Par pērlēm.

Ja vien kāda no tavām agrīno tīņa gadu atmiņām saistās ar rādžiņa nakts programmu vai savu mīļāko kasetīti, cigaretes dūmu, to pūšot pa logu ārā, cik vien tālu nav, lai mamma neuzostu dūmus. Ja tu pati vai tavi vecāki dievina sešdesmito gadu izcilāko mūziku. Ja tev patīk filmas, kuru smieklīgākie momenti nesaistās ar pirdieniem ekrānā vai klišejiskiem jociņiem. Ja nevēlies pavadīt atlikušo vakaru, domājot: “Bet par ko šitais bija?” Tad filma “Radio pirāti” būs vislabākā izvēle tavam kino vakaram.

Filmas sižets īsumā – 1966. gadā – britu popmūzikas ziedu laikos, radiostacija BBC rokenrolam veltīja tieši 2 stundas nedēļā. Bet pirātu radiostacija, kas atradās atklātā jūrā uz kuģa, spēlēja rokenrolu ne vairāk un ne mazāk kā 24 stundas diennaktī. Un 25 miljoni klausītāju jeb vairāk kā puse Lielbritānijas iedzīvotāju šos pirātus klausījās katru mīļu dienu.

Kad Kārlu (Tom Sturridge) izslēdz no skolas, saniknotā māte aizsūta puisi pie krusttēva Kventina (Bill Nighy), lai tas krustdēlam palīdz atrast pareizo ceļu dzīvē. Ironiski, bet Kventins ir šefs pirātiskai radio stacijai “Radio Rock” – tā raida no kuģa Ziemeļjūrā un tajā sapulcējusies visai eklektiska rokenrola dīdžeju komanda.

Tomēr stāsts izvēršas ne tāds, kā lielākā daļa skatītāju savā prātā izshēmojuši. Beigas gan, protams, filmai ir labas un pozitīvisms nepazūd pat kritiskākajos mirkļos.

Tomēr visam pāri ir mūzika – ja kādam ir filmas sountracks, aizdodiet man to, lūdzu, jo filmu caurvij viens 60-to gadu superhits pēc nākamā.

Un izsludinam nākamo kino kritiķu pieteikšanos. Pirmais un desmitais jāvārda sūtītājs (kurš nosūtīs savu vēlmi pieteikties par kritiķi uz e-pastu [email protected] ) saņems ielūgumus divām personām uz filmu Eņģeļi un dēmoni. Īsumā par šo filmu:

Profesors Lengdons saņem uzaicinājumu no slēgtā Šveices institūta CERN analizēt mistisku simbolu, kas iededzināts uz zvērīgi noslepkavota fiziķa krūtīm. Iespējams, ka minētais noziegums ir saistīts ar senu ienaidu, ko pret katoļu baznīcu auklē sena un slepena zinātnieku organizācija – "Illuminati". Kamēr Vatikānā notiek jaunā pāvesta ievēlēšana, Lengdonam ir laiks tikai līdz pusnaktij, kad Vatikānu līdz ar visiem iemītniekiem no zemes virsas var noslaucīt ar neiedomājamu spēku apveltītā antiviela, kura ir nozagta institūtā. Vienīgais cilvēks, uz ko Lengdons var paļauties, ir zinātniece Vitorija Vetra, ar kuru kopā sākas skrējiens pa aizzīmogotiem Vatikāna pazemes un virszemes labirintiem, lai atrastu vislabāk apslēpto vietu zemes virsū – seno "Illuminati" vadības centru.

Lomās: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård, Pierfrancesco Favino, Nikolaj Lie Kaas, Armin Mueller-Stahl

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.