espati.lv iesaka pasākumus no 9. līdz 15. jūlijam

Šonedēļ espati.lv tevi aicina tevi apmeklēt vairākus brīvdabas pasākumus. Klāt ir Jūras svētku un dažādu festivālu laiks, galu galā kad gan vēl paviesoties dažādās Latvijas pilsētās, ja ne vasarīgajos festivālos un svētkos. Kā arī aicinām tevi uz savdabīgu tirdziņu jaunajā Mojo Cafe

Pasākumi

11. jūlijā: Moonlight Party
Šo sestdien,  Saulkrastu pludmalē notiks viens no lielākajiem deju mūzikas festivāliem Baltijā – „Moonlight Party”. Jau no plkst. 15:00 pludmalē darbu sāks mākslinieku tirdziņš un visas sešas pasākuma skatuves.
Jau ziņots, ka pasākumā uzstāsies virkne pasaules deju mūzikas zvaigznes – Martin Solveig, Sandy Rivera, Steve Mac, Addictive TV, Lisa Millett, Lord Jazz, Marcus Intalex & MC DRS, MC Cheddar un citi. Tāpat festivālā piedalīsies Baltijas labākās grupas un dīdžeji – Rulers Of The Deep, Milky Lasers, Ozols & Very Cool People, Bogdan Taran, Roberts Gobziņš, Toms Grēviņš, Reinis Sējāns, Triānas Parks un citi, kopumā vairāk kā 70 mākslinieki. Līdzās muzikālajām aktivitātēm, festivāla teritorijā darbosies arī Latvijas dizaineru tirdziņš, notiks dažādu deju grupu paraugdemonstrējumi, naktī norisināsies arī deju kari.
 Savukārt pēc pl.23:00 varēs vērot tehniskās jaunrades nama 2ANNAS veidoto īsfilmu kolekciju brīvdabas kinozālē. Atmosfēru vēl vairāk bagātinās līdzās esošais ugunskurs.
Informācija: http://www.moonlightparty.lv

9. jūlijā: Andele Mandele
Laikā no 18:00 līdz 20:00 vēl neatklātajā Mojo Cafe (Rīgā, Pils ielā 9) notiks dāmām paredzēts tirdziņš – barteris. Dāmas tirgosies un mainīsies ar lietām – drēbēm, kurpēm, rotām u.c., kas ir labi saglabājušās, bet kaut kādu iemeslu dēļ vairs neiederas konkrētās dāmas pūralādē. Kas neder vienai, iespējams ir nepieciešams citai. Vari piedalīties gan kā pircēja, gan kā andelētāja.

10. jūlijā: MOJO CAFÉ atklāšana
22:00 durvis publiski vaļā vērs MOJO CAFÉ (Pils ielā 7) – kas būs ne tikai bārs, bet arī kultūras un izklaides vieta pašmāju māksliniekiem. Ņemot vērā vārda „mojo” plašo interpretāciju – šī vieta netiks ielikta konkrētā rāmī vai virzienā, bet gan tieši pretēji – tā būs atvērta plaša spektra mākslinieciskajai darbībai..
MOJO CAFÉ  atklāšanā ar akustisko koncertu uzstāsies Jēkabs Nīmanis, kuru daudzi atpazīst pēc lieliskajām kompozīcijām, kas radītas Jaunā Rīgas teātra izrādēm („Latviešu mīlestība”, „Fricis Bārda”, „Stāsts par Sivēnu” u.c.). Arī šoreiz viņam ir kāds pārsteigums tieši jums! Ar tikpat neaizmirstamu koncertu uzstāsies free-style percussion grupa Pulsa efekts, kam ir divi darbības virzieni – „tradicionālās” jeb etniskās perkusijas, gan sitamo instrumentu spēles elementi. Kā paši puiši saka – Viss ap mums pulsē, sākot no sirdspukstiem, beidzot ar laiku – pulkstenī. Par pārējo vakara muzikālo atmosfēru rūpēsies DJ AG, kurš nopietni sācis nodarboties ar disko-lietām jau tālajā 1989.gadā, miksējot un skrečojot uz lenšu magnetofoniem. Savukārt Normālu Cilvēku apvienība PUMF piedāvā fotogrāfiju izstādi "Ieskats atbildē". Kas būs izstādīta divas nedēļas MOJO CAFÉ. Kā paši fotogrāfi paskaidro: „Uz katru no mums iedarbojas dažādu ietekmju kopums un šīs fotogrāfijas ir atbilde uz šīm ietekmēm. Starp citu šī nav pilnīga atbilde. Tikai ieskats.” Katru vakara viesi sagaidīs pārsteidzošs iepazīšanās dzēriens – un tas viss par brīvu – 10 jūlijā MOJO CAFÉ  atklāšanā.
Informācija: http://www.club.lv/200907011689/No-otras-puses/MOJO-CAFE-atklasana-notiks-jau-10.julija.html

11. jūlijā: Festivāls SKĀposts
18:00 Rīgā, klubā „Dirty Deal Cafe” Spīķeros norisināsies minifestivāls „Skāposts”, kura ideju nolēmuši atdzīvināt grupu „Voiceks Voiska” un „All Day Long” mūziķi.
 Jau no sešiem vakarā vairākās „Dirty Deal Cafe” telpās un pagalmā, kopumā uz 3 skatuvēm, notiks ska un regeja mūzikas minifestivāls, kurā dalību jau apstiprinājušas gandrīz visas pašmāju attiecīgajos stilos spēlējošās grupas – „Kuchenbeat”, „Striķis”, „Orandžās Brīvdienas”, „Mango”, „All day Long”, „Voiceks Voiska” un citas.
Vienā no kluba zālēm vairāki dīdžeji un to apvienības rūpēsies par to, lai atskaņojamā mūzika aptvertu pēc iespējas plašāku stilu dažādību – no autentiska ska un rocksteady, līdz dancehall, dub un reggaeton.
Informācija: http://www.dirtydeal.lv/component/content/article/331-skaposts

Koncerti

9. – 11. jūlijs: Senās Mūzikas Festivāls

Senās mūzikas festivāls piedāvā iespēju ar mūzikas starpniecību mūsdienu cilvēkam iejusties viduslaiku, renesanses un baroka laikmetā. Festivāla koncerti pulcē klausītājus Vecrīgas baznīcās un koncertzālēs. Svētku kulminācija notiek Latvijas krāšņākajā baroka pilī – Rundālē. Ik gadu festivālā piedalās izcili senās mūzikas ansambļi ne tikai no Eiropas, bet arī no ASV, Brazīlijas, Kolumbijas un pat Jaunzēlandes. Krāšņi senlaicīgi tērpi, senie instrumenti, autentisks izpildījums un seno laiku uguņošana neatstās vienaldzīgu nevienu festivāla apmeklētāju.
Informācija: http://www.smf.lv/news.php

15. jūlijā: DJ Tiesto
20:00  Ogres estrādē savus fanus un cienītājus pulcēs DJ Tiesto. DJ Tiesto uzstāšanās neatpaliks no citur pasaulē notiekošajām – būs milzīgi diodu ekrāni, koncertu pavadīs prožektoru un lāzeru radīts gaismu šovs, būs  grandiozs salūts.
Pasaules slavu guvušais DJ Tiesto dzimis 1969. gadā Holandē un viņa īstais vārds ir Tijs Verwest. Pirmās kompozīcijas sacerējis jau 12 gadu vecumā, bet pirmā uzstāšanās (vietējā klubā, kurā vienlaikus varēja uzturēties ne vairāk kā 200 apmeklētāju) notikusi, kad Tijs bijis tikai 14 gadus vecs. Jaunrades sākumā viņam apkārt nav bijuši citi dīdžeji, līdz ar to viņa daiļradi neietekmēja citu idejas un citu mūzikas stils, tā DJ Tiesto attīstot tikai sev vien raksturīgo un unikālo stilu.
DJ Tiesto mūzikā bijuši dažādi periodi, spēlējis acid house un new beat, house, trance…, bet, kā apgalvo pats dīdžejs, ar saviem šoviem apceļojot pasauli  guvis daudz dažādu iespaidu, kas radījuši īsto DJ Tiesto, kura uzstāšanās laikā klausītājs spēs izbaudīt visu – gan trance, gan house, gan techno.
Informācija: http://www.ogresestrade.lv/lv/events/496

Teātris

10. jūlijā: Johana Štrausa komiskā operete – Sikspārnis
19:00 Limbažu pilsētas brīvdabas estrādē tiks uzvesta Johana Štrausa komiskā operete Sikspārnis. Libreta pamatā ir patiess atgadījums no kāda parīzieša – brunču mednieka dzīves. Šis kungs nejauši nokļūst masku ballē, tur ierauga kādu skaistuli maskā – sikspārņa kostīmā un, protams, nespēj atturēties no flirta ar šo apburošo dāmu, kas vēlāk izrādās viņa paša sieva… Tādejādi, viņš ir krāpis sievu ar … savu sievu!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=12905

13. jūlijā: Karaliskais Improvizācijas Teātris

20:00 Kino Teātrī KSuns atkal jau priecēs Karaliskais Improvizācijas Teātris. Improvizācijas teātrī "KIT" darbojas četri aktieri – Ģirts Runātājs, Varis Klausītājs, Jānis Skutelis un Andris Rupais, kuri izrādes sola "dzirkstoša humora, dzīvesprieka un gaiša skatījuma uz dzīvi" atmosfērā.
Vakara agenda: jautra un priekpilna darbība 2 stundu garumā ar sākumu pulksten 20.00 (laikā nekad nesākas).
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=10667

Kino

No 10. jūlija: Parex Plaza – Sabiedrības ienaidnieki  (Public Enemies)
Nevienam nebija pa spēkam uzveikt Dilindžeru un viņa bandu. Neviena cietuma kamera nespēja viņu apturēt…
Leģendārā un harizmātiskā banku aplaupītāja Džonija Dilindžera šarms, spoži nostrādātās banku aplaupīšanas un pārdrošās izlaušanās no cietuma, padarīja viņu par varoni daudzu acīs – sākot ar viņa draudzeni Billiju un visbeidzot ar amerikāņu sabiedrību, kurai pret bankām, kas novedušas valsti līdz Lielajai depresijai, nebija itin nekādu simpātiju.
Režisora Maikla Manna krimināldrāmā "Sabiedrības ienaidnieki" – galvenajās lomās Džonijs Deps, Mariona Kotijāra un Kristians Beils!
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6479/

No 10. jūlija: Bildinājums (The Proposal)

Pār ambiciozās un enerģiskās Ņujorkas izdevniecības vadītājas Margaretas galvu ir savilkušies negaisa mākoņi – viņas uzturēšanās atļauja ASV ir beigusies un viņai draud deportācija atpakaļ uz Kanādu. Lai nepazaudētu darbu, viņai atliek tikai viena iespēja – likt kādam no saviem padotajiem bildināt viņu un noslēgt fiktīvas laulības. Vai arī bildināt kādu pašai…
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5154/


Bērniem

11. jūlijā: Senās mūzikas festivāls. Pasākums bērniem Vasara Venēcijā
Pasākums bērniem Rundāles pilī  – „Vasara Venēcijā”
XIV Starptautiskā senās mūzikas festivāla ietvaros sestdien, 11. jūlijā, notiks īpašs pasākums bērniem „Vasara Venēcijā” Rundāles pils dārzā, kur bērnus gaida grimēšanās, menueta dejas soļu apgūšana, masku darbnīca un koncertuzvedums „Rudā priestera stāsts”.
Zaļajā teātrī plkst. 11:00 sāksies grimēšanās, plkst. 12:00 bērni varēs apgūt menueta dejošanas prasmes pie horeogrāfa Agra Daņiļeviča un seno deju meistares Gunas Ezermales. Rundāles pils dārzā plkst. 13:00 koncertuzvedums „Rudā priestera stāsts” mazos un lielos klausītājus aizvedīs uz 18. gadsimta Venēciju, kur dzīvoja dižais maestro Antonio Vivaldi, saukts par Rudo priesteri  (komponista lomā diriģents Andris Veismanis). Uzvedumā spēlēs Rudā priestera  vadītais orķestris (Vidzemes kamerorķestris). Venēcijas operteātra primadonna (Evija Martinsone)  izspēlēs savas kaprīzes, bet tas neatturēs grāfu (Krišjānis Norvelis) no kvēlas atzīšanās. Stāsta izskaņā maestro Vivaldi aicinās bērnus piedalīties Venēcijas masku ballē, kur viņi varēs parādīt menueta dejošanas prasmi.
Bērniem, kas dosies uz Rundāles pili, līdzi jāņem pašdarināta maska, kurā ierakstīts maskas darinātāja vārds. Maskas būs nepieciešamas, iesaistoties koncertuzvedumā. Notiks arī konkurss, kurā tiks izvēlētas skaistākās maskas. Šo masku īpašnieki saņems „Jāņa Rozes apgāda” un „Kontinenta” grāmatas par maskām un Venēciju.
Bērniem ieeja pasākumā bez maksas. Vienam pieaugušajam biļetes cena 5 lati. „Ģimenes biļetes”, kas domāta diviem pieaugušajiem, cena 7 lati. Biļetes varēs iegādāties Rundāles pilī pirms pasākuma.
Informācija: http://www.latvijaskoncerti.lv/lv/news/311.html

Izstādes

No 10. jūlija: Somu laikmetīgās mākslas izstāde Variācijas par cilvēciskā redzējuma ierobežotības pārvarēšanu
No 11. jūlija līdz 23. augustam (atklāšana 10. Jūlijā plkst. 16:00) Rīgas pilsētas izstāžu zālē ”Rīgas mākslas telpa” būs apskatāma somu laikmetīgās mākslas izstāde, kura pirmo reizi Latvijā atspoguļos tik plašu somu mūsdienu mākslas ainu – instalācijās, video mākslas darbos un fotogrāfijās.
Izstādē tiks pārstāvēti jaunās paaudzes somu mākslinieki, kas jau guvuši starptautisku atzinību, piedaloties Venēcijas, Liverpūles un Sidnejas biennālēs, dažādās starptautiskās grupu izstādēs, viņu darbi iekļauti pasaules lielāko laikmetīgās mākslas muzeju kolekcijās. Pēc izstādes Latvijā ”Rīgas mākslas telpā” ekspozīcija tiks izstādīta Tretjakova galerijā Maskavā.
Mākslinieku darbi katrs savā veidā atspoguļo grūtības paskatīties pāri iezīmētām takām un mentālajām šosejām, pārvarēt fiziskās robežas un zonas, lai radītu jaunas (politiskas) telpas un alternatīvas. Visi šo Somijā bāzēto mākslinieku darbi ir radīti kustībā.
Informācija: http://www.artspace.riga.lv/lv/izstades/izstade?izspas=86

No 10. jūlija: Izstāde OPUS 91
Rīgas Porcelāna muzejā no 2009. gada 10. jūlija līdz 6. septembrim norisināsies porcelāna mākslas darbu izstāde ”Opus 91”. Tās autori ir Andris Vēzis un Remigijus Sederevičius (Lietuva).
Izstādes mērķis ir parādīt porcelāna kā materiāla daudzveidību un pierādīt, ka porcelānā veidotie darbi spēj uzrunāt mūsdienu laikmetīgās mākslas valodā un tapt par suverēniem mākslas darbiem un dizaina objektiem.
Izstādei „Opus 91” speciāli tiks veidoti jauni darbi – dizaina objekti, kas taps, izmantojot dažādas porcelāna masas: angļu, vācu un ķīnas jeb kaula porcelānu. Katra no šīm porcelāna masām atšķiras ar savu struktūru un tehnoloģisko apstrādi.
Informācija: http://www.porcelanamuzejs.lv

Jūras svētki

Pāvilostā
Zvejnieku svētki Pāvilostā risināsies 10. un 11. jūlijā. Kapteinis Āķis un viņa komanda sarīkojumu atklās 10. jūlijā pulksten 22 pludmalē pie mola. Pēc tam par lustīgu izdejošanos labāko latviešu un svešzemju meldiņu pavadījumā gādās dīdžejs Āķis, vēsta pilsētas Kultūras nama vadītāja Silva Vārsberga. Būs arī video projekcijas uz lielā ekrāna.
Plašāka programma iecerēta 11. jūlijā. Pulksten 10 tiks dots starts pludmales volejbolam un futbolam, varēs vizināties ar kuģiem, pludmalē un pilsētā būs batuti, dažādas atrakcijas, velokarti, traktorvilcieniņš utt.
Dienas vidū pie Tūrisma informācijas centra uzstāsies Talsu Tautas nama pūtēju orķestris un deju grupa, pludmalē būs konkursi bērniem un pieaugušajiem, aktieru ansambļa "Drama" koncerts, kuģu parāde jūrā.
Bet pēcpusdienā Pāvilostas pludmali apmeklēs jūras valdnieks. Savukārt pie Tūrisma informācijas centra varēs vērot triāla šovu, kurā piedalīsies arī "Latvijas Zelta talantu 2" dalībnieks Ēriks.
Vakarpusē Upesmuižas parkā sāksies Dzintara Čīčas un Talsu kora koncerts. Pēc tam būs zaļumballe kopā ar Talsu Tautas nama pūtēju orķestri, grupām "Jūrkant" un "Tutti-Frutti Band". Pusnaktī – salūts.
Informācija: http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/novada/2009/06/04/zvejnieku-svetkiem-sarupe-plasu-programmu/

Salacgrīvā
Šogad Jūras svētki Salacgrīvā risināsies 11. jūnijā ar dažādām ūdens izklaidēm, tirdziņu un jūras velšu baudīšanu Tingeltangeles ostmalas tirgū, kā arī notiks dažādas aktivitātes Stadionā. Savukārt, vakarā koncertēs Andris Ērglis ar savām labākajām dziesmām, bet nakts balli spēlēs grupas Apvedceļš, Bet Bet, Ivo Grīsliņš-Grīslis ar grupu.
Informācija: http://tourism.salacgriva.lv/lv/juras-svetki-salacgriva-2009

Ventspilī

Svētku galvenā norišu diena sāksies ar piemiņas brīdi pie piemiņas akmens "Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē". 
Visu dienu norisināsies Jūras svētku gadatirgus, ciemos gaidīs Amatu mājas saimnieki, būs aplūkojama izstāde "Eiropas pilsētas Latvijas mākslinieku gleznās" Livonijas ordeņa pilī. Notiks arī ekstrēmo sporta veidu sacensības, "Ventspils Brīvostas kauss" burāšanā un Pūķu laivu regate. Bet svētku galvenajā norišu vietā Ostas ielas promenādē notiks aizraujošs šovs "Pirātu lustes ūdenī un sauszemē" ar jūras valdnieka Neptūna un viņa svītas ierašanos.
Svētku svinētājus priecēs "Pirates of the Sea", jauniešu teātris "Fokuss", "Ivo Fomins&Band", grupa "Sharm" un Ieva Kerevica. Visiem pieejams būs atrakciju laukums un "Lielā Kambīze’" – gardākie ēdieni un uzkodas no jūras veltēm. 
Svētku vakarā norisināsies Ventspils nacionālo kultūru biedrību asociācijas organizēta pasākumu programma "Muzikālā sala", Andra Daņiļenko 50 gadu jubilejas koncerts kopā ar "Mirage Jazz Orchestra" mūziķiem, kino nakts Livonijas ordeņa pils pagalmā un Jūras svētku balle Reņķa dārzā, kuras laikā muzicēs Normunds Rutulis ar jauno programmu "Vēlreiz mājās", "Lauku muzikanti" un DJ Roberts Lejasmeijers.
12. jūlijā, svētku izskaņas dienā, Piejūras brīvdabas muzejā notiks teatralizēta dziesmu un deju izrāde "Mucenieks un muceniece", kurā varēs līdzdarboties arī skatītāji. Savukārt Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā "Fantāzija" norisināsies Mazie Jūras svētki ar leļļu teātra izrādi "Riko jautrās dēkas".
Informācija: http://www.ventspils.lv/NR/Exeres/79E0599D-0B2B-496D-AF0D-FEA85D553010?Lang=LV

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.