espati.lv iesaka pasākumus no 8. – 15. janvārim

KONCERTS

9. janvārī Ērģeļmūzikas koncerti Rīgas Doma baznīcā.
Plkst. 19:00 ērģeļmūzikas koncerts – Roberts Hansons (ērģeles), Raimonds Bramanis (baritons). Programmā J.S.Bahs, G.F.Hendelis, S.Franks, R.Vāgners, Š.M.Vidors, J.Vītols

9. janvārī Simfoniskās poēmas 100 metronomiem Mazajā  ģildē.
Plkst. 19:30 Mazajā  ģildē Latvijas Koncerti piedāvā klausītājiem unikālu mūzikas projektu – Ģērģa Ligeti Simfoniskās poēmas 100 metronomiem atskaņojumu, kurā fascinējošu skaņu bildi veido 100 metronomi, kas tikšķ katrs savā tempā. Sajūtu daudzveidību papildinās Uģa Brikmaņa veidotās videoinstalācijas.
Informācija http://www.latvijaskoncerti.lv/lv/news/194.html

15. janvārī ambientās mūzikas vakars baznīcā.
Plkst. 20.00 Anglikāņu baznīcā skanēs atmosfēriska ambientā mūzika un īpaši šai mūzikai pielāgota videomākslinieku dzīvā uzstāšanās (ar četriem projektoriem), kas veidos savdabīgu, atmosfērisku četru stundas garu gaismas un skaņas telpu.
Piedalās mūziķi: Sellfish, InGarinS, Space Contour, vīdžeji: wickiss, Relict, Gaffa, Max Voitech.
informācija – http://www.klusadaba.lv/lat/news/?n=24

TEĀTRIS

9. janvārī Dailes teātra viesizrādes Jelgavā.
Plkst. 19.00 Dailes teātra Ziemassvētku koncerts būs skatāms un klausāms Jelgavas pilsētas kultūras namā.
Koncertā piedalās aktieri Olga Dreģe, Aija Dzērve, Maija Doveika, Kristīne Nevarauska, Rudīte Būmane, Valdis Liepiņš, Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Juris Frinbergs, kā arī bērnu vokālais ansamblis Dzeguzīte (vadītāja Daila Martinsone). Režisors Kārlis Auškāps.
Informācija http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000052

10. janvārī šovs Vectēva kvass "dolby’r’ait
"
Plkst. 20.00  UMKA.LV un Dirty Deal Cafe atkārtoti piedāvā šovu „Vectēva kvass “dolby’r’ait” !!  ..   brīdinam – šova programma tiek izpildīta bāra telpās ar visām no tā izrietošajām sekām.  ..  pēc šova iesilušajiem 22:00 – … GIRL POWER / POP / ELECTRO dejas kopā ar DJ-ietēm: Galka Koolio & Alise Gelze.
Informācija http://www.dirtydeal.lv/pasakumi/116-sovs-vecteva-kvass-dolby-r-rait

11. un 12. janvārī izrāde Mehāniskais apelsīns Latvijas Nacionālajā teātrī.

Plkst. 18.30 Jaunā zāle.
Vai Dievs grib labestību vai labestības izvēlēšanos? Labestība ir tas, ko izvēlas. Ja cilvēks nevar izvēlēties, tad viņš vairs nav cilvēks. Šajā stāstā karalis ir miris. Karalis ir pliks. Karalis ir piecpadsmitgadīgs bērns. Es gribu, lai jūs smejaties! Es gribu, lai jūs raudat!
Lomās: Kaspars Zvīgulis, Uldis Ulmanis, Artuss Kaimiņš, Dace Bonāte, Ivars Puga, Jānis Reinis, Juris Lisners, Liene Gāliņa, Līga Liepiņa, Pēteris Krilovs vai Jānis Jurkāns.
Informācija http://www.teatris.lv/?sw=4〈=lv&id=41

KINO

No 8. – 15. janvārim kinoteātrī "Parex Plaza" Hercogiene.

Devonšīras hercogiene Džordžiāna Spensere ir viena no 18.gadsimta skandalozākajām personībām. Hercogienes skaistums un harizma padarīja viņu slavenu, bet viņas kaislības, azarts un mīlas dēkas izpelnījās nosodījumu. Hercogienes kaislīgā dēka ar kādu jaunu politiķi izraisa konfliktu ar vīru un draud pārvērsties plašā skandālā… Tomēr caur pretrunīgajām hercogienes dēkām skaidri jaušama vēlme patiesi mīlēt.
Lomās: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling u.c.
Režisors: Saul Dibb
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/5265/

15. janvārī Agrā rūsa Kino Rīga.
LATVIEŠU KINO KLASIKA. FILMAI „AGRĀ RŪSA” –30 
Plkst. 19.00.
Režisors: Gunārs Cilinskis
Lomās: Rimanta Krilavičute, Olģerts Dunkers, Gunārs Cilinskis, Ivars Kalniņš, Ērika Ferda, Dina Kuple, Aigars Vilims.
Informācija http://www.kinoriga.lv/lv/filmas/filma?id=228

IZSTĀDE

No 8. – 17. janvārim izstāde vienc.vilipsõnc.vienc.
Galerijas ISTABA mākslas dzīvi Jaunajā gadā atklāj grafiķa un tēlnieka un šarmantā publikas mīluļa VILIPSÕNA personālizstāde vienc.vilipsõnc.vienc.

No 9. janvāra līdz 8. februārim Intas Rukas personālizstāde
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) būs skatāma foto mākslinieces Intas Rukas personālizstāde Amālijas iela 5a.
Mākslinieces Intas Rukas fotogrāfijas no sērijas Amālijas iela 5a jau ir guvušas plašu ievērību: 2008.gadā tika sarīkotas viņas izstādes Moderna Museet Stokholmā, Heden Galerie Hāgā un Flo Peters Gallery Hamburgā.
informācija http://www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale/?PHPSESSID=5986e611401bd16852b6c31bfa17b263

Līdz 31.janvārim Ineses Kalniņas fotoizstāde Brīvās robežas
Varbūt ir vērts ar draudzenēm nobastot kādu darba dienas daļu un aizšmaukt līdz Valmierai, kur Novadpētniecības muzejā apskatāmas jaunu vīriešu kailfigūru fotogrāfijas. Izstādē apskatāmie mākslinieces darbi uzsver raksturīgāko no jaunekļu formām, pārdzīvojumiem un vēstījuma. Fotoizstāde apmeklētājam ļauj ne vien radīt savus tēlus, bet arī mudina domāt par robežām un brīvību. Autore netieši uzdod jautājumu: "Kāpēc ne kaili vīrieši?"

BĒRNIEM

15. janvārī Sniegbaltīte un 7 rūķīši Latvijas Nacionālajā operā.
Plkst. 19.00.
Uģa Prauliņa pasakains rokbalets bērniem Rīgas Horeogrāfijas skolas, Emīla Dārziņa Mūzikas skolas un Latvijas Nacionālās operas kopprojekts.
Patiesais stāsts par Sniegbaltīti. Rokbalets Sniegbaltīte un septiņi rūķīši balstīts uz visiem labi zināmo pasaku par skaisto princesi Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem. Komponists Uģis Prauliņš iedvesmas meklējumos lūkoja pēc vēsturiskajām liecībām par to, kas Sniegbaltīte bijusi patiesībā – dzīvē nevis pasakā.
Informācija http://www.music.lv/opera/ballets/sniegbaltite/
 
10. janvārī Sniega karaliene Latvijas Leļļu teātrī.
Plkst. 14.00 Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē Hansa Kristiana Andersena pasaka Sniega karaliene Māra Koristina skatuves versija 2 cēlienos.
Informācija http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=45

No 8. – 15. janvārim kinoteātrī "Parex Plaza" Vakara pasakas.
Kad pasakas, kuras stāsti bērniem uz nakti, sāk atdzīvoties – jautrība ir garantēta. Kad tavos spēkos ir šīs pasakas ietekmēt pēc sava prāta – tas ir vēl interesantāk. Bet kad bērni pieliek visas pūles, lai viņu pašu fantāzijas sajauktos kopā ar tavējām – tas jau ož pēc vēl nebijušām nepatikšanām.
Režisors: Adam Shankman
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/5134/

1 komentārs
  1. Uz Mehānisko apelsīnu biju divas reizes. Prieks apzināties, ka mums nav tikai aptuveni trīs izcili aktieri Rēzija, Skrastiņš un Ķesteris. Arī Nacionālajā ir, ko redzēt un ievērtēt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.