espati.lv iesaka pasākumus no 7. – 13. maijam

Šonedēļ – beidzot klāt īsts pavasaris! Svētdien noteikti neaizmirsti nosvinēt Māmiņu dienu, izvēloties vai nu kādu no mūsu piedāvātajiem pasākumiem, vai saorganizējot savai mammai īpašu pārsteigumu. Īsteni laimīga dejojamā mūzika pasākumā Love Groove Express vai kārdinošāko velosipēdu pasaulē Electra bike modes skate. Mācīšanās zīmēt kopā ar bērniem vai došanās uz Tērvetes dabas parku – atliek tikai izvēlēties!

Pasākumi

8. maijā: Love Groove Express
22:00 bārā Cats, Dzirnavu ielā 55, desmitos vakarā piestās Love Groove Express, lai visas nakts garumā dotos muzikālā ceļojumā, kuru vadīs DJ Romantixx (House Of Love) un Mixmaster Raitis (Soul Power).  …programmā dažādi stili un noskaņas – ko vieno Pozitīvas Vibrācijas – no fankīgiem lauztajiem ritmiem līdz laimīgam disko un House Music
Informācija: http://www.catsbar.lv/kalendars/2009-05-08/love-groove-express

7. maijā – Vasarīga Electras velosipēdu modes skate

Iepirkšanās centrā Sky & More, pl. 17.00 veikala Electra Style telpās notiks leģendāro velosipēdu Electra modes skate – modes skates demonstrētāji uz velosipēdiem, rotiņas, cepures, somas un citas kičīgas lietas. Ja vēl nezini, kas ir Electra velosipēdi, apskaties www.electrabike.lv – espati.lv brīdina, ka šos velosipēdus iekāro vai katra sieviete, kura prot braukt ar velosipēdu.

9.maijā: Origo Folk Festivāls
12:00 – festivāla ieskaņas pasākums Rīgā, Stacijas laukumā pie t/c Origo. Šāgada festivāla tēma ir Zīda ceļš, tādēļ uz Latviju aicinātas grupas un mūziķi no valstīm un reģioniem, cauri kuriem no Ķīnas līdz Melnajai jūrai, līdz Eiropai un pat vēl tālākām zemēm vedis leģendārais tirdzniecības ceļš.
Festivāla viesi šoreiz būs grupas no Uzbekistānas, Irānas un Pakistānas. Īpašie pasākuma viesi būs Šingon budistu sektas mūki no Japānas, kuri garīgos tekstus skandē līdzīgi kā kristīgajā baznīcā tiek dziedāti gregoriskie dziedājumi.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/varia/?show=12284


Koncerts

13. maijā: jauniešu kora Mūza un vokālās grupas Universum koncerts Immortal.
19.30 Rīgas Sv.Pētera baznīcā notiks jauniešu kora Mūza un vokālās grupas Universum koncerts Immortal. Koncertā  koris „Mūza“ pirmatskaņos savu jaunāko programmu ar spilgtiem mūsdienu kora mūzikas skaņdarbiem. Šo programmu koris „Mūza“ gatavo astoņu koncertu sērijai, kura norisināsies jūlija beigās Francijā. Korī “Mūza” darbojas 40 aktīvi, talantīgi un mērķtiecīgi jaunieši. Jauniešu koris “Mūza” ir viens perspektīvākiem un labākiem Rīgas koriem, kurš aktīvi darbojas, veido interesantus muzikālus projektus, daudz koncertē Latvijā un ārzemēs, popularizējot Latvijas mūziku un koru kustību.
Informācija:  http://easyget.lv/muzika/read/12619/

Teātris

8. maijā: izrāde – Tētis 
19:00 Kino Rīga norisināsies izrāde – Tētis. Izrāde turpina iepazīstināt Latvijas skatītājus ar pasaulē populāro Stand-up žanru, kas ir viena aktiera uzstāšanās ar mērķi izklaidēt publiku. Tētis asprātīgā un sirsnīgā veidā stāsta par vīrieša būtību, filozofiju, attiecībām un jūtām dzīves posmā, kad viņš gatavojas kļūt un kļūst par tēvu.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/varia/?show=11316

9. maijā: monoizrāde – Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam.
19:00 Mazajā Ģildē unikāla monoizrāde Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam. Tā stāsta par avīžu pārdevēju, kura kļuva par Latvijas pirmo lēdiju. Par sievieti, kas ar avīzēm, reklāmām, romāniem un modi uzbūvēja sev karaļvalsti Latvijā. Tas ir stāsts par mīlestību un varu, no revolūcijas līdz diktatūrām.
Informācija: http://www.benjamina.lv/

11. maijā: La Scala operas uzvedums Dons Karloss
19:00 uz Kino Rīga lielā ekrāna skatītājiem tiek piedāvāta iespēja baudīt brīnišķīgās Džuzepe Verdi operas Dons Karloss tiešraides ierakstu. Ar šo Grand Opera versiju oficiāli tika atklāta 2008. – 2009. gada La Scala operas sezona.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=84

Kino

Tikai vēl šodien: Nuri Bilges Ceilana filma Trīs mērkaķi
Ir kāda japāņu līdzība par trim mērkaķiem. Viens mērkaķis ar ķepām aizsedzis acis, otrs – ausis, bet trešais – muti. Ar šiem žestiem pirmais mērkaķis saka „Neko neredzu”, otrs – „Neko nedzirdu”, trešais – „Neko nestāstu”. Kāda absurda nejaušība sagriež ģimenes dzīvi kājām gaisā. Kas šādā situācijā ir prātīgāk – meklēt vainīgos un sodīt tos vai mīļā miera labad neredzēt, nedzirdēt un nerunāt par notiekošo?
Informācija: http://www.kinoriga.lv/lv/zinas/zina?id=82

No 8. maija: Parex Plaza – Atkal 17 (17 again)
Ko tu darītu, ja dzīve tev dotu otru iespēju? Būdams vidusskolnieks 1989. gadā, Maiks O`Donels ir basketbola komandas zvaigzne ar spožu nākotni pēc skolas. Neskatoties uz to, Maiks ziedo nākotnes plānus par labu savai draudzenei Skārletai un bērnam, kuru kā izrādās viņa jau gaida. Divdesmit gadus vēlāk, Maika slavas dienas ir palikušas tālu aiz muguras – viņa laulības ar Skārletu ir izjukušas, darbā vajā neveiksmes, bet viņa bērni uzskata tēti par lūzeri. Brīnumainā veidā, Maiks negaidīti pārvēršas 17 gadīgā pusaudzī un saņem vēl vienu iespēju no jauna iekārtot savu dzīvi.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6382/

No 13. maija: Parex Plaza – Eņģeļi un Dēmoni (Angels & Demons)
Profesors Lengdons saņem uzaicinājumu no slēgtā Šveices institūta CERN analizēt mistisku simbolu, kas iededzināts uz zvērīgi noslepkavota fiziķa krūtīm. Iespējams, ka minētais noziegums ir saistīts ar senu ienaidu, ko pret katoļu baznīcu auklē sena un slepena zinātnieku organizācija – Illuminati. Kamēr Vatikānā notiek jaunā pāvesta ievēlēšana, Lengdonam ir laiks tikai līdz pusnaktij, kad Vatikānu līdz ar visiem iemītniekiem no zemes virsas var noslaucīt ar neiedomājamu spēku apveltītā antiviela, kura ir nozagta institūtā. Vienīgais cilvēks, uz ko Lengdons var paļauties, ir zinātniece Vitorija Vetra, ar kuru kopā sākas skrējiens pa aizzīmogotiem Vatikāna pazemes un virszemes labirintiem, lai atrastu vislabāk apslēpto vietu zemes virsū – seno Illuminati vadības centru.
Biļetes iegādājamas iepriekšpārdošanā!
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5181/
       

Bērniem

Katru ceturtdienu un svētdien – Es un Māksla – zīmēšanas nodarbības bērniem un pieaugušajiem
Kopš 2000. gada Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiek izglītības programma Es un Māksla – zīmēšanas nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Tās ieguvušas lielu popularitāti apmeklētāju vidū, piesaistot arvien vairāk interesentu.Katra nodarbība sākas ar sarunām un turpinās ar zīmēšanas uzdevumu, kurā iegūtās atziņas var pārbaudīt praksē.
Zīmēšanas nodarbības notiek ceturtdienās plkst. 15:00 – 17:00 un sestdienās plkst. 11:00 – 13:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā K.Valdemāra ielā 10a pastāvīgajās ekspozīcijās un jaunākajās izstādēs.Papīru un kartonu, kā arī spilvenus sēdēšanai piedāvā muzejs, krāsainos eļļas pasteļus jāņem līdzi pašiem.
Informācija: http://www.lnmm.lv

10.maijā: leļļu teātra izrāde – Trīs sivēntiņi un vilks. Spēlēsimies!
11:00 Latvijas Leļļu teātrī Valda Pavlovska režisētā izrāde. Režisors Valdis Pavlovskis saka: "Kā parādīt sen zināmu pasaku uz skatuves tā, lai ieinteresētu mazos skatītājus un viņu vecākus? Leļļu teātra komanda, veidojot izrādi, pēc sen zināmās brāļu Grimmu pasakas par Trīs Sivēniņiem motīviem ir pārliecināta, ka jāpiedāvā skatītājiem šo pasaku kā spēli, azartisku, aizraujošu, muzikālu, kurā noteikumus un apstākļus piedāvā paši spēles dalībnieki.
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=79
   

Izstāde

No 6. maija līdz  7. jūnijam: Jāņa Gleizda personālizstāde – Motosports
Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs apskatāma Jāņa Gleizda fotogrāfiju izstāde Motosports. Ekspozīcijā ietverti divdesmit astoņi darbi, kas tapuši 1970. un 1980. gados. Jānis Gleizds ir panācis motosporta norišu tēlaina vispārinājuma kvalitāti, akcentējot sporta sacensību spraigumu un dinamiku ar fotogrāfijas pēcapstrādes tehnoloģiju palīdzību. Digitālās paaudzes attēlu lietotājiem tā būs reta izdevība aplūkot ar vairāku manuālo un fotoķīmisko metožu palīdzību radītus unikālus autordarbus.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/12483/

Pirmā lielformāta plakātu izstāde pilsētvidē Diagnoze
Izstādes pamattēma – mūsdienu sociālā un dabas aizsardzība kur plakāts darbojas kā šodienas aktualitāšu spogulis un rītdienas domas veidotājs.
Plakātu autori ir Latvijā populāri mākslinieki. Ideja plakātu izstādi veidot brīvā dabā – pilsētvidē Rīgā tiek īstenota pirmo reizi. Plakāts ir demokrātisks mākslas veids un tas pēc būtības nav domāts izstādīšanai iekštelpā, tapēc izstādes ekspozīcija atrodas nevis izstāžu zālē bet ir skatāma publiski brīvi pieejamā un aktīvā vietā.
Plakātu autori: Juris Dimiters, Laimonis Šēnbergs, Vilnis Piķis, Visvaldis Asaris, Andris Breže, Vilnis Putrāms, Māris Subačs, Pēteris Čivlis, Georgs Smelteris, Gunārs Kirke, Artis Buks, Gints Ziemelis, Jānis Sausnītis, Ģirts Kalniņš.
Izstāde skatāma no 04.maija līdz 07.jūnijam.

No 7. lidz 10. maijam: 10. Rīgas starptautiskais autošovs
10. Rīgas Starptautiskais autošovs norisināsies Starptautiskajā Izstāžu centrā Ķīpsalā no 7. līdz 10. maijam.
Šovs sastāv no trim daļām:
• "Auto Exotica" – visiem labi pazīstamā autotūninga un autoaudio izstāde;
• "Auto Exclusive" – dārgu un ekskluzīvu automodeļu un automarku ekspozīcija;
• "Auto Sale" – autodīleru jaunākie modeļi un īpaša Top Pārdotāko automodeļu ekspozīcija
Informācija: http://www.bt1.lv/autoshow/?link=00400


Māmiņu dienai veltītie pasākumi

Tērvetes dabas parka sezonas atklāšana kopā ar Mammadaba
AS Latvijas valsts meži kustības par atpūtu dabā Mammadaba lielākajā atpūtas objektā – Tērvetes dabas parkā – 9. maijā līdz ar sezonas atklāšanas un Meža pasakas modināšanas svētkiem notiks līksma gatavošanās Māmiņu dienai.
Mammadaba kopā ar Tērvetes dabas parka atraktīvajām māmiņām – Meža māti, Rūķīšu māmiņu un labo Sila raganiņu aicinās gan lielus, gan mazus piedalīties Pasaku meža modināšanā, kā arī mācīs, kā no bagātīgajām dabas veltēm pagatavot oriģinālas un sirsnīgas dāvanas Māmiņu dienā.
Informācija: http://www.mammadaba.lv/pages/news_detail.php?l=lv&id_news=206&tema=6&subtema=1&subsubtema=0

9. maijā: Koncerts, kas veltīts visām mammām
18:30 Latvijas Leļļu teātra lielajā zālē notiks māmiņu dienai veltīts pasākums.
… vai ik katrs no mums bērnībā tiek saukts mīļvārdiņos. Biežāk tos lieto mammas un vecmāmiņas, jo viņas taču ir tās, pie kurām var sasildīties, kuras dod lielās bučas, vakaros apčubina…
 Un mīļvārdiņi bieži ir saistīti ar dabu un dzīvnieku mazuļu pasauli – pelīte, kaķītis, cālītis, putniņš, zaķītis, saulīte, …  Jo viņi taču ir tik ļoti, ļoti mīļi…
 Un katrai mammai, protams, savs bērniņš ir vismīļākais, visskaistākais, vislabākais,…  Un katram bērniņam sava mamma ar – gan cilvēku, gan zvēru pasaulē.
… Dzīve ir kā liela istaba ar neskaitāmām durvīm – aiz katrām no tām tevi sagaida pārsteigumi – aiz vienām labi, aiz citām slikti, jo tāda ir dzīve…
Koncertā, kuru vadīs gudrā Bruņurupuciene Tortilla, būs iespēja dzirdēt un redzēt priecīgas un skumjas dziesmas no dažādām Leļļu teātra izrādēm.
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=83

10. maijā: Jāņa Paukštello koncertprogramma – Tiem, Ko Mīlēsim Aizvien..
15:00 Dailes teātrī lieliska dāvana Mātes dienā. Pasākums ieplānots romantiskā un radošā gaisotnē. Jānis Paukštello ir sagatavojis interesantu programmu, kurā skanēs jaunas un sen iemīļotas dziesmas, kā arī Imanta Ziedoņa un Jāņa Petera dzejas pērles ikvienai dvēselei. Tiks veidoti dialogi ar pieaugušo publiku un bērniem. Tieši tādēļ, pasākums būs interesants visai ģimenei.
Informācija: http://easyget.lv/muzika/read/12438/

10. maijā: Māmiņu Klubs ielūdz Tevi un Tavu ģimeni uz Māmiņas dienas Mīļkoncertu!
14.00 esat mīļi gaidīti tirdzniecības centrā "Mols" uz Māmiņu Kluba rīkoto Mātes dienas Mīļkoncertu! Sajūties īpaši Mātes dienā un nosvini to kopā ar Māmiņu Klubu un simt maziem dziedātājiem, dejotājiem! Šo koncertu Māmiņu Klubs īpaši sarīkojis visām mums – Māmiņu Kluba biedrenēm ar ģimenēm!  Arī Tev ir iespēja piedalīties ar savu mazuli dažādās Mīļkoncerta aktivitātēs.
Informācija: http://zurnals.maminuklubs.lv/lat/news/?n=51

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.