espati.lv iesaka pasākumus no 6. līdz 12. novembrim

Klāt novembris un arī Mārtiņdiena, tādēļ espati.lv tev iesaka Kalnciema ielas tirdziņu, kas latviskā stilā ieskandinās Mārtiņdienu.
Kā arī iesakām tev spēcīgu, pasaulē populāru mūziķu koncertus – Gregorian un Marillion.
Ja fotomāksla tev tuva sirdij, noteikti nelaid garām izstādes, kas izstādītas Kino Rīga un Galerijā Centrs.

   
Pasākumi

7. novembrī: Kalnciema ielas tirdziņš ieskandina Mārtiņdienu 11:00 Kalnciema ielas tirdziņā notiks Mārtiņdienas svinības – iespēja nobaudīt Mārtiņa Rītiņa pagatavoto tradicionālo Mārtiņdienas mielastu – „mārtiņa zosi” un grūbu putru ar cirkšņiem, radošajā darbnīcā „Studija Garlaika Dullenis” pašrocīgi pagatavot budēļu masku, ieklausīties folkoras grupu „Velavas” un „Laiksne” skanīgajās dziesmās un iet rotaļās kopā ar Ilgu Reiznieci.
Jau setptīto reizi Kalnciema ielas iekšpagalmos notiks tirdziņš, kurā, kā jau ierasts, būs iespēja iegādāties dažādus lauku labumus, kā arī aplūkot un iegādāties dažādus amatnieku izstrādājumus, kas tapuši šeit pat Latvijā. Tomēr šajā reizē tirdziņam būs īpaši Mārtiņdienai veltīti pasākumi.
Senajā  latviešu gadskārtā Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, pēdējo rudens darbu nobeigšanu un sagatavošanos ziemai. Šī diena tika svinēta ar īpašu svētku mielastu un dažādām izdarībām. Pēc tautas tradīcijām, šajā dienā visi bērni un pieaugušie pārģērbās maskās un, dziedādami un tautas dziesmas skaitīdami, gāja budēļos.
Kalnciema ielas tirdziņā Mārtiņš Rītiņš ar savu lielisko pavāru komandu piedāvās nobaudīt tradicionālo Mārtiņdienas svētku maltīti – grūbu putru ar cirkšņiem un „mārtiņa zosi”, ko būs iespēja iegādāties arī līdznešanai.
Ar Mārtiņdienas dziesmām uzstāsies Liepājas folkloras grupa „Velavas” Zentas Bērtiņas vadībā, kuru atveduši vietējie iemītnieki SIA „Jardi”. 2000.gadā dibinātā folkloras grupa, kuras repertuārā ietilpst melodiskas latviešu tautas dziesmas, kā arī pazīstamas un mazāk zināmas ziņģes, jau trīs reizes ir piedalījusies Baltica Festivālā. Savukārt, folkloras grupa „Laiksne” spēlēs un dziedās tautas melodijas savā interpretācijā. „Laiksnei” ir iznākuši trīs albumi – "Kyukova dzagyuze" (2001), "Jāņu nakti zelta rasa" (2002) un "Es jauna būdama" (2003).
Bērnu izklaidi nodrošinās radošā darbnīca „Studija Garlaika Dullenis”, kas sadarbībā ar Jāņa Rozes grāmatnīcu dāvās iespēju bērniem pagatavot budēļu maskas, un labākās maskas saņems balvas. Savukārt, folkloriste Ilga Reizniece, grupas „Iļģi” dibinātāja, grāmatas „Rokasgrāmata folkloras mācīšanā” autore un DVD „Latviešu tautas rotaļas” sastādītāja, aicinās bērnus rotaļās un dejās.
Informācija: http://kalnciemaiela.lv/

7. novembrī : Latvijas Dīdžeju TOP 2009 apbalvošanas ceramonijā klubā Essential
Jau 7.novembrī šī gada gaidītākais dīdžeju notikums būs klāt. Klubā Essential tiks paziņots šā gada Latvijas DJTOP 2009 balsojuma uzvarētājs. Jau no 28.septembra un līdz 2.novembrim ikviens var nobalsot par savu iecienītāko Latvijas dīdžeju portālā www.djtop.lv. Kā katru gadu, arī šogad pēdējā nedēļā rezultāti ir aizklāti. Nobalsot vēl var paspēt mājas lapā www.djtop.lv, wap.djtop.lv vai arī ar SMS palīdzību. 
DJTOP administrācija iesaka visiem ierasties klubā laicīgi, jo jau pulksten 23:00 uz kluba Essential lielā ekrāna tiks parādīti Latvijas DJTOP labākie DJ, kas ierindojušies no 10 līdz 50 vietai. Īsi pirms, vakara galvenā viesa, Arno Cost uzstāšanās, tiks pasniegtas balvas šī gada labākajam desmitniekam. Diskžokejs un producents Arno Cost ir jaunais franču talants, kurš ir ieguvis atzinību un darbojas kopā ar tādiem māksliniekiem kā Steve Angelo un Axwell Pasākumā spēlēs arī kluba rezidenti Kaspar Kondrat, Aldee un pašmāju Deros.
Kā jau iepriekš minēts, galvenā balva ir no aviokompānijas airBaltic, kas uzvarētājam dāvina lidojumu divām personām uz jebkuru no kompānijas lidojuma mērķiem. Tāpat šogad dīdžeji saņems balvas no dj tehnikas veikala „Discomania” un Oriflame.
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/latvijas-didzeju-top-2009-apbalvosanas-ceremonija-kluba-essential

Koncerti

8. novembrī: Arēnā Rīga – Gregorian19.00 Arēnā Rīga notiks grupas “GREGORIAN” koncerts. Koncerts notiks pasaules turnejas ietvaros. Grupa prezentēs savu jauno albūmu “Masters of Chant Chapter VII”.
Grupas “GREGORIAN” jaunajā albūmā “Masters of Chant Chapter VII” ir izpildīti “chant” stilā tādi hīti, kā “Fix You” no “Coldplay”, Lennija Kravica “Believe In Me”, 80. gadu “Mad World” (“Tears For Fears”), 70. gadu klasika – dziesma “Dreams” no “Fleetwood Mac” un pat Bjorkas “Joga". Un vēl pārstrādātas daudzas citas pazīstamas dziesmas no Peter Gabriel, “Eurythmics”, Sinead O’Connor un citu slavenu mūziķu repertuāra. Gregoriāņu vīriešu kora izpildījums kā vienmēr ir valdzinošs.
“GREGORIAN” mūzika – tas ir pasaules hītu izpildījums stilā „chant”. Šis stils radies no latīņu Romas-Katoļu Baznīcas kora mūzikas. Šis stils radies vēl mūsu laikmeta 600.gadu sākumā Romas Pāvesta Gregorija I valdības laikā. Pēc vēsturiskiem datiem, tieši viņš sistematizēja tā laikmeta romas liturģisko mūziku. Strauji izplatoties Kristībai, izplatījās arī “chant” stila mūzika, un dažādos veidos viņa parādījās arī citās Pasaules vietās. Savu nosaukumu grupa ņēmusi tieši no šī Romas Pāvesta vārda, nevis no tā sauktā „gregoriāņu” dziedāšanas stila, pats stils izveidojās no grupas nosaukuma.
Informācija: http://www.arenariga.com/show/15793/

11. novembrī: Rīgas Kongresu Namā – Marillion
20:00 pasaules slavenā angļu grupa Marillion sniegs Rīgā vienīgo akustisko koncertu savas Pasaules tūres „Less is More” ietvaros.
„Grupa „Marillion” nospēlēs visus savus labākos skaņudarbus jaunā akustiskā variantā , – stāsta grupas ģitārists Stivs Roteri, pēc kura vārdiem daļa no šīm dziesmām nekad nav izpildīta akustiskā skanējumā, un šīm dziesmām ir izveidots jauns aranžējums un nokrāsa. – Mēs paši ar nepacietību gaidam momentu, kad spēlēsim publikai uzticības atmosfērā” – piebilst Stīvs.
Akustiskās tūres „Less is More” ietvaros grupa uzstāsies daudzās Eiropas valstīs, un daudzviet koncerti notiks teātros un pat baznīcās. Šogad grupa plano izlaist arī šīs tūres koncertdisku.
Grupa „Marillion”  ir izlaidusi 14 studijalbūmus un daudzums izlases un koncertalbūmus. Par visveiksmīgāko tiek uzskatīts 1985. gada albūms „Misplaced Childhood”, kas bija pirmajā vietā Anglijā disku pārdošanas topā. Hīta singls „Kayleigh” no šī albūma bija Anglijas un ASV singlu topa virsotnē.
Informācija:  http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=53311

Izrādes

6. novembrī: Dirty Deal Teatro – Par vienu vīru..
19:00 Dirty Deal Teatro iepazīstinās ar izrādi – Par vienu vīru..
Latvijas objektu teātra „celmlaužu”, radošās apvienības UMKA.LV un grupas „Gaujarts” kopprojekts- muzikāla/ leļļu/ objektu izrāde „Par vienu vīru…” („About a man..”) stāsta par vientuļu vīru, pasta darbinieku Jūliju, kura hobijs ir elektrotehnikas remontēšana. Jūlija dzīve jau diezgan sen ir kļuvusi par rutīnu – bez sapņiem un komunikācijas ar ārpasauli. Kādu dienu Jūlija pakalpojumi pastam vairs nav nepieciešami. Jūlijam nākas ar to samierināties. Jūlijs cenšas pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Tomēr kā aizpildīt savulaik pasta pienākumiem atvēlēto laiku? Gluži netīšam Jūlijs atrod izbrāķēto mēstuļu kasti…
Izrādes autori un veidotāji –Edgars Makens, Rūdolfs Kokins, Mārcis Gurtiņš, Edgars Šubrovskis, Ģirts Šolis
Mūzikas autori – Edgars Makens un grupa „Gaujarts”
Scenogrāfija, lelles, režija – Ģirts Šolis (UMKA.LV)
Informācija:  http://www.umka.lv/umka.htm
   
10. novembrī: Jaunajā Rīgas teātrī – Fundamentālists
10:00 Jaunajā Rīgas teātrī tiks uzvesta Juka Juhela psiholoģiskā drāma Fundamentālists.
Neticēt patiesībai, nozīmētu nonākt pretrunā pašam ar sevi. Ticēt nozīmē domāt, ka kaut kas ir patiess. Teikt, ka patiesības nav, ir diezgan muļķīgi, jo pats apgalvojums „patiesības nav” jau ir patiesība. 
Psiholoģiska drāma par ticību, paštaisnumu un cilvēku atbildību. Par to, ka pasaulē nepastāv tikai melnais un baltais, ka patiesība var būt dažāda. Lugas sižets ir negaidītiem pagriezieniem pilns un aizrauj ar savu stāstu, pat ja sākumā nekas par to neliecina, tāpēc intrigas saglabāšanai, to neizpaudīsim. 
Režisore – Inese Mičule („Spēlmaņu nakts” nominācija Gada spilgtākā debija)
Scenogrāfe – Ieva Kauliņa
Lomās: Inga Tropa un Gatis Gāga („Spēlmaņu nakts” nominācija Gada aktieris)
Informācija: http://www.jrt.lv/izrade_popup.php?code=286&fromIzrades=true

Kino

No 6. novembra: Parex Plaza – Kaste (The Box)
Jauns pāris ar mazu bērnu saņem sūtījumu – koka kasti, kurai ir mistiskas spējas. Noslēpumains svešinieks piedāvā jaunajai ģimenei vienu miljonu dolāru, lai viņi nospiestu pogu, kas atrodas kastē. Piespiežot pogu, viņi nonāvēs kādu cilvēku, kuru pat nepazīst…
Kulta filmas "Donnie Darko" režisora Ričarda Kellija jaunākais darbs! Galvenajā lomā Kamerona Diaza!
Lomās: Cameron Diaz, James Marsden, Frank Langella
Režisors: Richard Kelly
Scenārijs: Richard Kelly
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5281/
   
No 6. novembra: Parex Plaza – Okeāna pasaule 3D (Ocean World 3D)
Pirmā dokumentālā filma 3D formātā „Okeāna pasaule” aizved skatītāju elpu aizraujošā ceļojumā okeāna dzīlēs! Jūras bruņurupucītis skatītājus pavada gan zemūdens pasaules dzelmē, kur nesniedzas saules stari, gan piekrastē, saulainajos koraļļu rifos, ļaujot vērot unikālus kadrus ar visdažādākajiem okeāna iemītniekiem.
Pirmo reizi pateicoties unikālām filmēšanas tehnoloģijām skatītājiem būs īsts klātbūtnes piedzīvojums zemūdens pasaulē! “Okeāna pasaule 3D” ir pirmā dabas filma, kas uzņemta 3D formātā, tā veidota septiņus gadus. 25 ekspedīciju laikā nofilmēts 200 stundu materiāls, filmēšana notikusi 15 jūrās un 3 okeānos.
“Okeāna pasaule 3D” dublēta latviešu valodā (Ierunājusi Rēzija Kalniņa.) no 6.novembra tikai 3D formātā kinoteātrī „Parex Plaza”!
Latviski ierunājusi: Rēzija Kalniņa
Režisors: Jean-Jacques Mantello
Scenārijs: Francois Mantello, Jean-Jacques Mantello
Producents: Francois Mantello
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6566/

Bērniem

7. novembrī: Latvijas Leļļu teātrī – Īkstīte
14:00  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma mīļa izrāde bērniem – Īkstīte.
Hansa Kristiana Andersena stāsts par mazmazītiņu meitenīti, kuru par sievu grib iegūt gan neglītais krupja dēls, gan neredzīgais bagātnieks kurmis, ir viena no populārākajām dāņu pasaku meistara novelēm. Bērnus tajā saista aizraujošais sižets, bet vecākus – pārdomas par to, kas ir pateicība, žēlsirdība un mīlestība.
 Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=29

Izstādes

No 9. novembra: fotoizstāde – Liesmu locīt
No 9. novembra gaismas festivāla „Staro Rīga” ietvaros uz Rīdzenes ielas Galerijā Centrs tiks atklāta Ulda Balgas un Agra Dzilnas uguns skulptūru fotoizstāde „Liesmu locīt”. Tajās iemūžināts uguns krāšņums, kas pēc stundām ilgas uguns skulptūras izgatavošanas, ilgst vien dažus, bet ekspresijas pilnus mirkļus.  
„Pagājušajā gadā novērojām, ka cilvēki iecienījuši iet caur GC, izstaigājot festivāla „Staro Rīga” izgaismoto objektu maršrutus. Tāpēc šogad festivāla ietvaros arī visiem mūsu apmeklētājiem piedāvāsim iespēju pakavēties un pavērot interesantu, nedaudz mistisku un plašākai sabiedrības nezināmu uguns mākslu, kas iemūžināta fotogrāfijās”, stāsta Zita Siliņa, GC  vadītāja.  
Fotoizstādes autori Uldis Balga un Agris Dzilna kopā ar trešo „akcionāri” Solvitu Zariņu darbojas radošajā grupā “Akciju Sabiedrība”. Aktivitāšu sākumā uguns tika izmantota kā viens no elementiem, taču pakāpeniski tā kļuva par dominējošo. Kā pavērsiena punktu radošā grupa atzīmē arī 1998. gadā notikušo Eiropas uguns skulptūru konkursu. Šobrīd uguns skulptūras ir galvenais viņu darbības virziens. Tās ir veidotas Grieķijā, Austrijā, Zviedrijā, Čehijā, Igaunijā un visos Latvijas novados gan kā neatkarīgi mākslas darbi, gan kā lielu pasākumu sastāvdaļa.  
„Daudzu mākslas darbu radīšanā uguns ir tiešs līdzdalībnieks, bet šeit mākslas objekts un izteiksmes līdzeklis ir pati uguns. Uguns skulptūras nosaukums jau atklāj tās būtību, un, manuprāt, saistošākais un intriģējošākais ir skulptūras stihiskais spēks un īslaicīgums”, atzīst Agris Dzilna, uguns skulptūru autors un radošās grupas „Akciju sabiedrība” dalībnieks.  
Izstāde ilgs no 9. līdz 19.novembrim.
Informācija: http://www.galerijacentrs.lv/lv/aktualitates/jaunumi

No 10. novembra: Kino Rīga – fotoizstāde 7×7
10.novembrī, plkst. 18.00 kino „Rīga” tiks atklāta Universitātes radio NABA 7 gadu jubilejai veltītā fotokonkursa finālistu darbu ceļojošā izstāde „7×7”. Kino „Rīga” izstāde būs skatāma līdz 22. novembrim. Vēlāk izstāde būs apskatāma Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā un Latvijas Universitātē.
Izstādes atklāšanā piedalīsies Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, radio NABA priekšsēdētājs Madars Štramdiers, citu augstskolu pārstāvji, kā arī konkursa labvēļi un atbalstītāji. 
Fotokonkursā, kura tēma bija „Ēters” piedalījās 38 konkursanti ar 61 darbu. .
Informācija:  http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=120

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.