espati.lv iesaka pasākumus no 4. līdz 10. septembrim

Septembris jau lēnām sāk uzņemt savus apgriezienus. Bet nebēdā par rudens mēneša atnākšanu, tas nozīmē, ka kultūras dzīve atkal kļūs mazliet kolorītāka. Šonedēļ espati.lv tev iesaka apmeklēt dzīvespriecīgo Izrāde tētis, kā arī ar savu mazo vai ar kādu pieaugušu draugu doties uz animācijas filmu 3D formātā – Korelaina.
Tāpat neaizmirsti apmeklēt divus jaukus festivālus par kuriem jau stāstījām – Baltijas pērli, filmu festivālu un teātra festivālu Homo Novus.


Pasākumi


5. septembrī: Foam Kingdom

Vienīgā, īstā putu ballīšu pasākumu sērija – Foam Kingdom sadarbībā ar alus dzērienu D-Night un European Hit Radio, 5.septembrī ielūdz visus uz grandiozu noslēgumu Siguldas pilsdrupu estrādē! Divas putu mašīnas, iespaidīga skatuves konstrukcija un dekorācijas, video projekcijas, uguņojoši pārsteigumi un daudz kā cita! Starts plkst.21.00!
Baltic Dance Factory komanda vēlas pateikt lielu paldies Lejasciema emocionālākajai publikai, aktīvākajiem Saldū, Talsu izturīgākajiem ballētājiem, visvairāk vienkopus pacelto roku rekordistiem Aizkrauklē un būs priecīga visus satikt Vidzemes Šveicē – Siguldā, lai šovasar, vēl vienu reizi baudītu šo īpašo un nepiespiesto atmosfēru.
Arī šoreiz galvenās aktivitātes norisināsies pie lielās – D-Night skatuves, kas piedāvās dejas, dejas un vēlreiz dejas putās! Goda viesu ampluā iejutīsies Latvijā un ārpus tās robežām atzītie dīdžeji un producenti – Kaspar Kondrat (Club Essential) un Andre Crash a.k.a DJ Crash (Tasty Soundz / Latex Records) un, protams, Foam Kingdom nemainīgais trijnieks – [Ex] da Bass, Trakais Mārtiņš un jubilārs Beatax, kurš tieši šajā dienā svinēs savu dzimšanas dienu. Lieliska dīdžeju plejāde – grandiozam sezonas noslēgumam!
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/foam-kingdom-4

10. septembrī: Fedde le Grand
24:00 klubā Essential viesosies Slavenais dīdžejs un mūzikas remiksu veidotājs Fedde le Grand. Dīdžejs plūc laurus visā pasaulē un apciemo arī Latviju savas pasaules tūres ietvaros.
Informācija:  http://www.essential.lv/news/?id=63409

No 10. septembra: Baltijas pērle

Kārtējo gadu tiek organizēts filmu festivāls Baltijas pērle. Šogad šajā festivālā varēsi redzēt Lielās depresijas filmas, Odrijas Hepbernas retrospekciju, gangsterfilmas un jaunākās un godalgotākās filmas. Par šo festivālu jau stāstījām šeit: http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/Baltijas-Perle-2009—iesakam-jo-ipasi/id/1186/
Informācija: http://www.balticpearl.lv

Koncerti

5. septembrī: Andrea Bočelli

20:00 Ar vienīgo solokoncertu Baltijas valstīs Mežaparka Lielajā estrādē viesosies viens no visu laiku izcilākajiem operdziedātājiem, pasaulslavenais tenors Andrea Bočelli (Andrea Bocelli). Par dziedātāja milzīgo popularitāti liecina statistika – kopš viņa muzikālās karjeras sākuma visā pasaulē pārdoti vairāk kā 65 miljoni viņa ierakstu.
Apbrīnojami niansētās balss īpašnieks, harismātiskais Andrea Bočelli sniedz tikai 10 koncertus gadā, un viens no tiem 5.septembrī notiks Rīgā. Šī uzstāšanās Latvijā noteikti kļūs par šī gada ievērojamāko un prestižāko, kā arī tehniski sarežģītāko muzikālo notikumu.
Informācija: http://www.makroconcert.lv

Teātris
4.septembrī: Izrāde tētis
19:00 Kino Rīga notiks asprātīgā Izrāde tētis.Izrāde „Tētis” turpina iepazīstināt Latvijas skatītājus ar pasaulē populāro „Stand-up” žanru, kas ir viena aktiera uzstāšanās ar mērķi izklaidēt publiku. „Tētis” asprātīgā un sirsnīgā veidā stāsta par vīrieša būtību, filozofiju, attiecībām un jūtām dzīves posmā, kad viņš gatavojas kļūt un kļūst par tēvu. Vai jūs zināt, kāds ir mūsdienu vīrietis – tēvs? Pilnīgi skaidrs, ka „īsts vīrietis” šodien ir nenoformulēta, tomēr katram, it sevišķi sievietēm skaidri izjūtama loma. Ietekmīga, spēcīga, mērķtiecīga un diezgan primitīva radība no vienas puses un iejūtīga, izprotoša, maiga būtne no otras. Kaut kas no Tarzāna psihoterapeita vai Lāčplēša ar Hārvardas universitātes komunikāciju fakultātes diplomu. To varētu dēvēt par fallisko dimensiju mūsu apziņā jeb „mērīšanos ar krāniņiem”. Tomēr: ”Vai mums tiešām ir jāstrādā astoņdesmit stundu nedēļā, jādzīvo 500 kvadrātmetru mājā ar diviem neticami rūpīgi nopulētiem džipiem uz termiski apsildāma piebraucamā ceļa mājas priekšā, tajā pašā laikā veltot absolūtu nulli laika saviem bērniem?” – jautā mūsu lugas varonis.
Informācija: http://www.izradetetis.lv

9. septembrī: La Scala – Aīda
19:00 ar vienu no populārākajām Džuzepes Verdi operām „Aīda” kino „Rīga” atsāk operu cikla rudens sezonu no Milānas opernama La Scala. Iestudējums filmēts īpaši demonstrēšanai pasaules kinoteātros. Izrādi ievadīs muzikoloģes Lienes Jakovļevas saruna ar filmu režisoru Dāvi Sīmani.
Operas „Aīda” darbība notiek senajā Ēģiptē faraonu valdīšanas laikmetā. Mīlā un karā ir atļauti visi līdzekļi. Politiskā intriga, mīlestība, nodevība, kaislība un atriebība sakausēta traģiskā mīlas trīsstūrī. Trīs cilvēki, kurus plosa kaisla mīlestība uz dzimteni, ģimeni un vienam pret otru. Spraigs sižets, izaicinoša drāma, grezns skatuviskais noformējums – tā ir „Aīda”.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=98

Kino

No 4. septembra: Lai notiek kas notikdams (Whatever Works)
Ekscentriskais ņujorkietis Boriss iepazīstas ar daiļu, bet gaužām slikti audzinātu meiteni vārdā Melodija, kura atbraukusi no provinces, lai iekarotu Ņujorku. Viņai iepatīkas Borisa dzīvoklis un dzīvesstils, bet Borisam – pati Melodija. Starp abiem izveidojas neticamas, nereālas un kaislīgas romantiskas attiecības… Taču drīz uz Ņujorku atbrauc arī Melodijas radinieki no dienvidu štatiem, un Borisa līdz šim ļoti mierīgā un līdzsvarotā dzīve pārvēršas par neprognozējamu notikumu virkni.
Lomās: Larry David, Evan Rachel Wood, Patricia Clarkson, Michael McKean, Conleth Hill, Michael McKean
Režisors: Woody Allen
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6537/

8. septembrī: Kino Rīga – Diena pēc miera
19:00, atzīmējot Starptautisko Miera dienu, kino „Rīga” skatītājiem piedāvā britu režisora Džeremija Gillija dokumentālās filmas „Diena pēc miera” vienīgo seansu. „Diena pēc miera” ir apliecinājums cilvēka izturībai, neatlaidībai un spēkam, darbojoties ideāla vārdā. Filma bez maksas tiek izrādīta vispasaules kampaņas ietvaros, aicinot ikvienu pievienoties un atzīmēt Miera dienu 21. septembrī.
Filma atspoguļo britu neatkarīgā režisora Džeremija Gillija desmit gadus ilgo cīņu, lai iedibinātu starptautisku pamiera un nevardarbības dienu. Mērķis kaut vai uz vienu dienu apklusināt ieročus pasaules „karstajos punktos” ir pārcilvēcisks uzdevums, kas prasa ārkārtīgas diplomātiskās prasmes, neiedomājamu mērķtiecību un pašaizliedzību, spēju neklausīties skeptiķu balsīs un pārvarēt izmisumu.
Piedalās: Kofi Annans, Dalailama, Andželīna Džolija, Džūda Lovs, Enija Lenoksa, Džonijs Lī Millers.
Filma angļu valodā ar subtitriem krievu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/filmas/filma?id=339


Bērniem

No 4. septembra: Korelaina 3D
Kādu dienu ziņkārīgā un garlaicības māktā mazā meitene Korelaina nokļūst noslēpumainā pasaulē, kas slēpjas aiz kādām nelielām durvīm. Šajā pasaulē viss ir citādāk – jautrāk, krāsaināk un aizraujošāk nekā tur, kur dzīvo viņa kopā ar saviem mūždien aizņemtajiem vecākiem. Te viņa sastop savus otrus vecākus – mīļus un gādīgus, kuri ikreiz viņu sagaida ar gardiem ēdieniem un dažādām izklaidēm. Korelaina arvien vairāk laika sāk pavadīt šajā visnotaļ dīvainajā, bet tik bezrūpīgajā pasaulē. Drīz viņa atklāj, ka viņas īstajiem vecākiem draud briesmas. Lai izrautos īstajā dzīvē, Korelainai būs jāliek lietā apņēmība, drosme un apķērība.
Lomas ieskaņojuši: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Dawn French, Jennifer Saunders, Ian McShane
Režisors: Henry Selick
Filma 3D versijā, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6515/

6. septembrī: Leļļu teātra izrāde – Sarkangalvīte un vilks
14:00 Latvijas Leļļu teātrī tiks uzvesta jaukā izrāde bērniem – Sarkangalvīte un vilks.
Tas notika tik sen, ka neviens vairs neatceras, vai šie notikumi ir patiesi vai izdomāti. Stāsts par meitenīti ar sarkano cepurīti, kura cauri mežam dodas apciemot slimo vecmāmiņu un satiek vilku, ir apceļojis visu pasauli un katrā zemē ieguvis savu skanējumu. Sarkangalvītes piedzīvojumi pazīstami pat Amerikas tumšādainajiem bērniem. Mums populārākais ir vācu tautas pasaku teicēju brāļu Grimmu literārais variants.
Leļļu teātros "Sarkangalvīte un vilks" ir viena no visbiežāk iestudētajām klasiskajām pasakām. Šoreiz teātris izvēlējies krievu dramaturga Jevgeņija Švarca lugu, kurā vilkam atļauts būt īpašam – nedaudz godīgam, nedaudz bailīgam, arī nedaudz smieklīgam.
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=19

Izstādes

No 9. septembra: Riga Food 2009

No 9. līdz 12. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 14. starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2009”, kas kļuvusi par plašāko pārtikas nozares izstādi Baltijas valstīs. 
“Riga Food” ir nozīmīgs pārtikas industrijas attīstību veicinošs pasākums, kur ik gadu tiekas pārtikas industrijas profesionāļi no visas pasaules, lai sekmētu savu biznesu un izstādē iepazītos ar aktualitātēm pārtikas produktu un dzērienu ražošanā, to pārstrādē, ar jaunākajām tehnoloģijām un iekārtu piedāvājumu, iepakojuma risinājumiem, veikalu un sabiedriskās ēdināšanas piedāvājumu, viesnīcu aprīkojuma un servisa iespējām, kā arī lai piedalītos nozares biznesa forumā un starptautiskos pārtikas industrijas profesionāļu konkursos.
Informācija: http://www.bt1.lv/?link=00800004&subid=541

No 5. septembra: Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti

Izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” no 5. septembra līdz 4. oktobrim būs apskatāma izstāde „Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti”.
Pretēji mediju interesei par iespaidīgo un zvaigžņu kultu, šī izstāde prezentē inovatīvus arhitektūras projektus, kas pašapzinīgi un pragmatiski atklāj sevi bez šova efektiem un ir pilnībā saistīti ar vidi un vietu, kam tie radīti. 
 Ārējo sakaru institūta (ifa) veidotās arhitektūras izstādes „Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti“ nosaukums saprotams programmatiski. Izstādē prezentēto darbu autori  savos projektos stājušies pretī izaicinājumiem, ko diktē globalizētā pasaules pieaugošās vienādošanas un tradīciju nojaukšanas tendences – vai tā būtu viesuļvētras Katrīna nopostītās Ņūorleānas pilsētas daļas atjaunošana, teltsveida dzīvojamās mājas tapšana no neparastiem materiāliem Santjago pilsētā Čīlē, vai arī moderna ainavu parka plānošana Ķīnā. Arhitekti sniedz radošas atbildes, atsaucoties uz projektu īstenošanas vietām un dzīves nosacījumiem tajās. Ceļojošā izstāde, kuras pirmā pieturas vieta ārzemēs bija Starptautiskās Arhitektu savienības (UIA) 23. pasaules kongress Turīnā 2008. gadā, tapusi sadarbībā ar VFR Arhitektu kameru (BAK) un mediju partneri Deutsche Welle DW-TV.
Izstādē ar maketu, fotogrāfiju, rasējumu un kino fragmentu palīdzību tiek parādīti 14 reprezentatīvi starptautiski jauno arhitektu veidotie projekti, kas pārstāv tādas arhitektūras nozares kā augstceltnes, iekštelpu arhitektūra, pilsētu plānošana un ainavu arhitektūra. ifa ceļojošās izstādes kuratore ir Romāna Šneidere. Izstādē pārstāvēto arhitektu darbus izvēlējās žūrija  VFR Arhitektu kameras (BAK) prezidenta prof. Arno Sigharta Šmida vadībā.
Informācija: http://www.artspace.riga.lv/lv/izstades/izstade?izspas=124

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.