espati.lv iesaka pasākumus no 30. oktobra līdz 5. novembrim

Nedēļas nogalē gaidāma Helovīnu nakts, tādēļ espati.lv tev iesaka pasākumus un kino, kas saistīti ar šiem svētkiem. Šausmu filmas Zāģis VI un Dženiferas augums, kā arī vairākus pasākumus Rīgas naktsklubos.
Runājot par kino, šajā nedēļas nogalē Latvijas kinoteātros sevi pieteiks Mika Ozoliņa un Agneses Zeltiņas jau populārā filma – Es gribu tavu meiču.
Sievišķīgāks pasākums solā būt Baltic Beauty World 2009, kur būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm skaistumkopšanā un ar jaunāko produkciju no dažādiem skaistumkopšanas zīmoliem.

   
Pasākumi

31. oktobrī: klubā Godvil – Halloween party
22:00 klubā GODVIL notiks pagāniskāku svētku svinības, kuru vēsture mērāma tūkstošos gadu!
HALLOWEEN PARTY!
Tikai šajā naktī purpursarkanās ”Asiņainās Mērijas„ upes ļaus sadzert tubrālības ar kādu simpātisku vampīru! Neprātīgs deju virpulis valdzinošu raganiņu kompānijā uz vella paraušanu!
Pēc pusnakts ar Mis & Misis Latvija atbalstu notiks konkurss “Antimiss I Antimister Latvia 2009”. Izvēlēsim visšausmīgākos un briesmīgākos skaistuļus un skaistules.
Troļļiem, vilkačiem, dēmoniem, kā arī līgavām un citām kolorītām personām-visu nakti ieeja bez maksas
Tas kas notiks šajā valpurģu nakti, Jums paliks atmiņā ļoti ilgi!
Informācija: http://www.godvil.lv/lv/calendar/2009-10/31/667/

31. oktobrī: klubā Coyote Fly – Halloween night
31. oktobrī klubā Coyote Fly norisināsies „Halloween night” ballīte un dziedātājas Dianas Moon dzimšanas dienas svinības.
Tematiskajā „Halloween night” ballītē dziedās Diana Moon un par deju šovu parūpēsies deju studija „Kaprīze”. Vakara gaitā tiks pasniegtas arī balvas par labākajiem apmeklētāju kostīmiem un maskām, tāpēc uz pasākumu ir jāierodas Halloween tematikai atbilstošā apģērbā un maskās.
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/halloween-night-kluba-coyote-fly-kopa-ar-dziedataju-diana-moon

No 2. novembra: 10. Pasaules Mūzikas Festivāls Porta
Novembris Latvijā ir pasaules mūzikas mēnesis. No 2. līdz 6. novembrim Pasaules mūzikas festivāls PORTA svinēs savu 10. dzimšanas dienu! Piecu dienu laikā mākslinieki no dažādām zemēm aicinās muzikālā ceļojumā, kas ļaus atklāt un iepazīt citas kultūras un tradīcijas un palīdzēs atrast jaunus draugus un iemīlēties jaunās skaņās. Festivāla ietvaros notiks tradicionālie vakara koncerti Lielajā Ģildē, mūziķu meistarklases Latvijas mūzikas akadēmijā, festivāla klubs ar neprognozējamiem jam session “Artelī – gandrīz teātris” un dokumentālo filmu skate kinoteātrī K-SUNS. Jubilejas notikumu ievadīs īpašs un saulains pārsteigums festivāla atklāšanas koncertā 5. novembrī Lielajā ģildē. 
Festivāla jubilejai veltītas būs arī labi pazīstamo draugu – Gruzijas etnodžeza trio THE SHIN un Pūces Etnogrāfiskā orķestra, kā arī grupu Dzelzs Vilks un Forshpil jauno albumu prezentācijas, kas notiks 13. novembrī un 1. decembrī Dailes teātrī.
Festivāla PORTA 10. jubilejas svinību dalībnieki – PUERTO FLAMENCO (Spānija), TROITSA (Baltkrievija), ANTICHI SUONI (Itālija), Tal Kravitz (Izrāela), COSMOS (Latvija). Dokumentālo filmu skatē: Dienvidāfrikas zulu cilts un Itālijas čigānu kultūra.
Informācija:  http://www.festivalporta.lv/lv/

Koncerti

31. oktobrī:  Liepājas Latviešu biedrības namā – Con Sentimento
17.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina uz jubilejas koncertu cikla “Sajūti jubilejas elpu “Liepājas latviešu biedrības namam – 75”!” 3.koncertu. Kopš 1934. gada, kad tika likts Biedrības nama pamatakmens ir pagājis notikumiem bagāts laiks. Laiks, kurš sevī ietver 75 gadu vēsturi un pieredzi.
Informācija: http://www.biedribasnams.lv/afisa.php 

5. novembrī: Sapņu fabrikā – Aishas Koncertuzvedums Dvēselīte
19.00 Sapņu fabrikā būs baudāms Aishas albūma prezentācijas koncerts.
Veikalos nupat ir nonācis dziedātājas Aishas jaunais albums “Dvēselīte”. Uz tā pamata ir izveidots teatrāls koncertuzvedums, ar kuru māksliniece apbraukājusi Latvijas lielākās pilsētas.
Koncertu sērija ar lieliem panākumiem notikusi Valmierā, Liepājā un Rēzeknē, noslēgums gaidāms 6. novembrī Rīgā “Sapņu fabrikā”. Lielā pieprasījuma dēļ ir izsludināts arī papildkoncerts ar sēdvietām – 5.novembrī “Sapņu fabrikā”.
“Dvēselīte” ir Aishas līdz šim vērienīgākais skatuves šovs, kurā kopā ar dziedātāju uz skatuves ir mūziķu grupa un divi dejotāji. Pirmajā daļā skan dziesmas no jaunā albuma “Dvēselītē”, otrajā – Aishas populārākie hiti. Koncertā Aisha valkā Ilzes Vītoliņas speciāli darinātus tērpus, bet dziesmu vēstījumu papildina iespaidīgas videoprojekcijas. Koncertuzveduma režisors ir Valdis Lūriņš.
Pēc koncerta būs iespēja iegādāties jauno albumu par noliktavas/bāzes cenām kā arī saņemt mākslinieces autogrāfu uz tā.
Informācija:  http://www.micrec.lv/tour/

Izrādes

30. oktobrī: Kongresu namā – dejas izrāde Último Tango
19:30 Rīgas Kongresu namā ar dejas izrādi „Último Tango” viesosies Argentīnas tango deju grupa „Tango Pasión”.
Deju grupa „Tango Pasión” jau kopš 1992.gada ir uzstājusies uz pasaules slavenākajām skatuvēm no Eiropas līdz Amerikai, no Austrālijas līdz Tuvajiem austrumiem un beidzot viesosies arī Rīgā. „Tango Pasión” horeogrāfs Hektors Zaraspe ir starptautiski atzīts horeogrāfs un baletmeistars, kas saņēmis neskaitāmas godalgas un balvas, un cita starpā ir bijis arī izcilā baletdejotāja Rūdolfa Nurijeva skolotājs.
Seši lieliski dejotāju pāri un viens solists, kā arī atraktīvu mūziķu sekstets „Sexteto Stazo Mayor” ar bandeona virtuozu Luisu Stazo priekšgalā apvienojušies grupā „Tango Pasión”, lai dejas un mūzikas valodā skatītāju acu priekšā uzburtu Argentīnas tango vēsturi no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām. Izrāde atklāj, cik dažāds var būt tango – gan liegi glāsmains, gan straujš un nežēlīgs, bet pāri visam – neprātīgi valdzinošs un seksuālā enerģijā dzirksteļojošs.
Skatuves prožektoros vizuļojošie dejotāju tērpi, gaisīgie spalvu boa, sīksvītrotie uzvalki un švītīgās hūtes un, protams, arī smeldzīgi jutekliskā dzīvā mūzika rada mājīgas Buenosairesas kafejnīcas noskaņu, liekot klātesošajiem saskatīt un izjust vēstures elpu, izdzīvojot gan dejotāju atveidotos mīlas stāstus, gan kaisles pārpilnas drāmas.
Informācija:  http://www.makroconcert.com/lv.php/events/tango-pasin/
3. novembrī: Dailes teātrī – Spēlmanis. Kūrorta piedzīvojumi
18:00 Dailes lielajā zālē tiks uzvesta izrāde pēc Fjodora Dostojevska romāna motīviem.
Kūrvietā ar spēcinošiem avotiem un veselības ūdeņiem dziedēt dvēseli un miesu sabrauc visdažādākie ļaudis. Tepat līdzās ir arī spēļu nami, kuriem apkārt vienmēr rosās šaubīgas personas, laimes meklētāji un avantūristi. Visi sirgst ar mokošām kaislībām: pret sievieti, pret spēli, pret naudu. Alkas riskēt un pārkairinātas fantāzijas reibina galvu. Brīdī, kad dzīve tiek lauzta uz pusēm, pamostas nevaldāms kārdinājums likt uz spēles visu.
„Spēlmanis” ir daudzējādā ziņā autobiogrāfisks romāns, ko krievu ģēnijs raksta, lai tiktu vaļā no saviem spēļu parādiem. Krievisks vēriens fantāzijās par Dostojevska pieteiktajām tēmām nosaka Romana Kozaka skatuves versiju. Fantastiskajā, dīvainajā, neprātīgajā mīlas stāstā iesaistās spēle un tās noslēpumi. Šā vai tā, bet atrisinājumam ir jānāk. Katastrofas gaidas saspīlē gaisotni. Viens ruletes rata apgrieziens – un viss var mainīties.
Lomās:  Artūrs Skrastiņš (Aleksejs), Rēzija Kalniņa (Polīna), Jānis Paukštello (Ģenerālis), Lilita Ozoliņa (Vecmāmuļa), Ģirts Ķesteris (De Grijē), Artis Robežnieks (Misters Astlejs), Kristīne Nevarauska (M-lle Blanša), Lidija Pupure (Baronese), Āris Rozentāls (Barons), Inita Dzelme (Meitene-instruktore)
Izrādē piedalās arī dejotāji Ģirts Bisenieks, Aivars Gailums, Dmitrijs Gaitjukevičs, Guntis Spridzāns un Gints Dancītis.
Režisors – Romans Kozaks (Maskava) 
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Gaismu mākslinieks – Igors Kapustins (Tallina)
Horeogrāfe – Alla Sigalova
Informācija: http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000056

Kino

No 30. oktobra: Parex Plaza – Es gribu tavu meiču!
Šī ir pirmā latviešu producētā filma Holivudā!
Mīlošs pāris – Laura (meitene no Rīgas) un Džons, dodoties uz drauga dzimšanas dienas svinībām vētras laikā, nomaldās. Meklējot pajumti, viņi nokļūst ekscentriska ceļa zīmju krāsotāja Raula mājoklī, kurš piedāvā Džonam miljonus, lai viņš uz visiem laikiem aizmirstu un atstātu savu līgavu.
Lomās: Lochlyn Munro, Agnese Zeltiņa, Robert Pike Daniel, DeRay Davis
Režisors: Miks Ozoliņš
Scenārists: Miks Ozoliņš
Producents: Miks Ozoliņš, Agnese Zeltiņa, Richard Mirisch
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6572/

No 31. oktobra: Parex Plaza – Dženiferas augums (Jennifer’s Body)
Dženifera ir skolas seksīgākā meitene, ar kuru randiņu vēlētos sarunāt ikviens. Pēc atgadījuma, kad viņai par mata tiesu izdodas izglābties no nāves, viņas ķermeni apsēž izsalcis dēmons. Naktīs spožā skaistule pārtop negausīgā radībā, kam izdzīvošanai vajadzīgas asinis. Tagad puiši, kuri agrāk Dženiferas uzmanību nevarēja izpelnīties, ir glaimoti kad meitene aicina viņus uz tikšanos. Uz pirmo un vienīgo tikšanos, jo Dženiferas apetīte ir neizmērojama.
Tikmēr viņas draudzene, kura baiso noslēpumu ir atklājusi, mēģina glābt pilsētas puišus, kuru vidū ir arī viņas draugs.
Lomās: Megan Fox, Amanda Seyfried, Adam Brody, J.K. Simmons, Johnny Simmons, Kyle Gallner, Josh Emerson, Lance Henriksen, Diablo Cody
Režisors: Karyn Kusama
Producents: Diablo Cody
Scenārijs: Diablo Cody
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6559/

No 31. oktobra: Parex Plaza – Zāģis VI (Saw VI)
Šausmu žanra grāvēju sērija turpinās!
Īpašais aģents Strams ir miris un nav nekādu šaubu, ka tieši detektīvs Hofmans ir brutālā slepkavas Džigsova iesāktā turpinātājs. Bet kad Hofmana darbus sāk izmeklēt FIB, viņš no jauna ir spiests atsākt šausminošo Spēli, kas beidzot saliks visus punktus uz „i” Džigsova ģeniālajā un asiņainajā plānā.
Lomās: Shawnee Smith, Tobin Bell, Costas Mandylor, Betsy Russell, Tanedra Howard, Karen Cliche
Režisors: Kevin Greutert
Scenārists: Marcus Dunstan, Patrick Melton
Producents: Mark Burg, Oren Koules
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6529/

No 30. oktobra: Kino Rīga – Berlināle Rīgā!
30.10.2009. kino "Rīga" sāksies 5. Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa Rīgā. Gētes institūts Rīgā un kino "Rīga" no 30.10. – 5.11.2009. septiņu dienu laikā piedāvās septiņas dažādas jaunākās vācu filmas (ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā un titriem angļu valodā).
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=115

Bērniem

1. novembrī: Latvijas Leļļu teātrī – Buratino Piedzīvojumo
11:00  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma Valda Pavlovska leļļu luga 2 cēlienos.
“Ar zelta atslēdziņu var atslēgt durvis uz laimi!” – tā viedā bruņurupuciene Tortila saka leļļu zēnam Buratīno.
Mazais koka cilvēciņš Buratīno Latvijā ir tikpat populārs kā viņa līdzinieks Pinokio Itālijā. Viņa piedzīvojumi pilnīgi jaunā interpretācijā liks skatītājiem atcerēties un atkal iemīlēt brīnišķīgos varoņus – tēti Karlo, bruņurupucieni Tortilu, Pjēro, Artemonu, Arlekīnu, viltīgo lapsu Alisi un Karabasu Barabasu. Krāšņās lelles, maskas un dekorācijas uzburs publikai Venēcijas karnevāla noskaņas ar dziesmām, dejām, trikiem un neparastiem piedzīvojumiem. Valdis Pavlovskis paudis, ka tas viss ir paredzēts bērniem un vecākiem vecumā no 5 līdz 100 gadiem, jo izrāde aicina padomāt par dzīves jēgu, tās vērtību, savstarpējām attiecībām un par to, kas tad īsti ir laime. Izrādes veidotāji uzskata, ka laime ir būt kopā ar tiem, ko mīlam, un darīt labus darbus, kas iepriecina citus.
 Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=52

Izstādes

No 30. oktobra: Baltic Beauty World 2009
No 30. oktobra līdz 1. novembrim Ķīpsalā notiks 5. Baltijas apvienotais skaistumkopšanas projekts “Baltic Beauty World 2009”, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem produktiem un aktuālākajām skaistumkopšanas tendencēm, saņemt profesionāļu konsultācijas, kā arī vērot interesantas un aizraujošas frizieru, kosmetologu, grima mākslinieku un nagu skaistumkopšanas speciālistu sacensības un konkursus, iedvesmoties un baudīt skaistuma svētkus!
Izstādes sadaļas “Matu skaistuma pasaule” projekta vadītāja Irina Jevsejeva par projektu “Baltic Beauty World” stāsta: “Apmeklētājiem tas ir ceļojums skaistuma pasaulē, profesionāļiem – panākumu atslēga nākamajam gadam. Izstāde “Baltic Beauty World” ietver konsultācijas un informāciju par jaunumiem skaistumkopšanas nozarē. Izstāde ir paredzēta ikvienam no mums – gan skaistumkopšanas salonu klientiem, gan to īpašniekiem, kas vēlas pilnveidot savu salonu sniegtos pakalpojumus, kā arī speciālistiem, kuri vēlas paaugstināt kvalifikāciju.” 
Kā uzsver izstādes sadaļas “Sejas un ķermeņa skaistuma pasaule” projekta vadītāja Kristīne Čerņavska, “Baltic Beauty World 2009” ir nozīmīgs pasākums gan profesionāļiem un īsteniem sava amata meistariem, gan tūkstošiem interesentu. “Ikviens no mums vēlas būt apmierināts ar sevi un savu izskatu, un ikviens no mums rūpējas par sevi atkarībā no pieejamā laika, naudas un zināšanām. Izstāde būs vieta, kur ikviens, neatkarīgi no finansiālās situācijas un vēlmēm, varēs atrast sev piemērotākos skaistumkopšanas līdzekļus un pakalpojumus, ļauties iedvesmas avotiem un būt skaistuma svētku dalībnieks!” aicina K. Čerņavska.
Informācija: http://www.bt1.lv/?link=00800004&subid=659
No 5. novembra: izstāde – Mākslinieks Portrets. Pašportrets.
No 5.novembra līdz 2010.gada 17.janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma plaša izstāde “Mākslinieks. Portrets. Pašportrets”.
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāde Mākslinieks. Portrets. Pašportrets iepazīstina ar radošās profesijas pārstāvi – gleznotāju, tēlnieku un grafiķi gan kolēģu vērojumā, gan skatā pašam uz sevi. Gadsimtiem Eiropas mākslā dominēja valdnieku, aristokrātu, tirgoņu un daiļu sabiedrības dāmu pasūtījuma portrets. Taču pēc mākslas zinātnieka Borisa Vipera domām, „pasūtītājs un mākslinieks reti kad ir draugi. Un grūti nonākt pie vienprātības, runājot dažādās valodās”. Domstarpību pamatā bija ne tikai ārējā līdzība; pasūtītājs alka savu attēlu redzēt pēc iespējas glaimojošāku. Šī urdošā nesaprašanās starp autoru un modeli kļuva par svarīgu iemeslu iet vieglāko pretestības ceļu, radot citu mākslinieku, labi pazīstamu domubiedru portretus. Tie atklāj intriģējošu tēlu galeriju, pārdomu pasauli, pilnu ar negaidītiem izteiksmes līdzekļu risinājumiem.
Informācija: http://www.vmm.lv/lv/arsenals/expoz/?PHPSESSID=106b5a57528d1d4d271bd50624b13ae9

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.