espati.lv iesaka pasākumus no 30. jūlija līdz 5. augustam

Klāt jau augusts, no atvaļinājumiem drīz atgriezīsies teātri, kino u.c., bet jau šonedēļ espati.lv tevi aicina uz Dirty Deal Teatro sezonas atklāšanu. Tāpat aicinām tevi uz Parex Plaza izsmieties komēdijā Vieglā uzvedība vai baidīties šausmu filmā Dorotijas noslēpums. Kā arī aicinām tevi uz vairākām interesantām izstādēm un citiem kultūras pasākumiem.

Pasākumi
1.augustā: Latgales Mūzikas festivāls 2009
15:00 Līvānos, Zaķu salā Sound Systems sadarbībā ar Līvānu novada domi, Līvānu Kultūras Centru, Latgales Producentu Grupu un Taiseits Latgolā piedāvā vēl nebijušu notikumu Latgalē. Labākie Latgales mākslinieki apvienojas šī gada lielākajā mūzikas pasākumā „Latgales Mūzikas Festivāls 2009”. Pasākuma organizatoru iecere ir radīt vienreizēju un neatkārtojamu festivāla gaisotni, kas veidos svētkus gan mūziķiem, gan apmeklētājiem.
Koncertā piedalīsies grupas: Dabasu Durovys, Laimas Muzykanti, Bez PVN, Restauratori, AK69, Elpa, Likteneigais pagrīzīņs iz Vainovu (L.P.I.V), kā arī festivāla viesi Igo, Liene Šomase, Lauris Reiniks, Atis Auzāns un Daugavpils Oranžais koris.
Informācija: http://www.soundsystems.lv/index_files/Page1476.htm

1. – 2. augusts: Air Show 2009
Jau trešo reizi Latvijā Tukuma lidostā notiks vienīgais aviācijas šovs Baltijas valstīs, kurā būs skatāmi augstākās pilotāžas paraugdemonstrējumi, kā arī lidmašīnu un aviācijas mācības iestāžu ekspozīcija. Šova organizatori, SIA „Tukums Airport”, sola neaizmirstamu pasākuma programmu, kurā piedalīsies arī viena no pazīstamākajām aerobātiskajām grupām Eiropā „Aerostars” no Lielbritānijas pilnā sešu YAK 50 lidmašīnu sastāvā. Sensacionāls jaunums būs Baltijā vienīgā reaktīvā pilotāžas grupa „Baltic Bees”, kas uzstāsies četru vai piecu L-39C lidmašīnu sastāvā.
Paralēli lidojumiem varēs apskatīt daudzveidīgu lidmašīnu, helikopteru un gaisa balonu ekspozīciju no vairākām Eiropas valstīm. Interesentiem, kas vēlētos mācīties par privātiem vai komercpilotiem, būs lieliska izdevība iegūt informāciju par dažādām vietējām un ārzemju aviācijas mācību iestādēm un kursiem.
Informācija: http://www.tukums-airport.lv/

1.augustā: Mazās Kalniņa dienas
20:00 Vecpiebalgas muižas parka estrādē Inešos notiks grupas “Autobuss Debesīs” koncerts jeb Mazās Kalniņa dienas, kur skanēs komponista Imanta Kalniņa dziesmas.
Ņemot vērā to, ka šovasar nenotiks tradicionālās Imantdienas, šis koncerts būs vienreizēja iespēja Imanta Kalniņa mūzikas cienītājiem un grupas “Autobuss Debesīs” faniem atkal vienoties tajās lieliskajās sajūtās, ko tie raduši baudīt ik vasaru Imantdienās. Turklāt šāda iespēja šogad būs Inešu estrādē – vietā, kur savulaik, vēl padomju gados, neraugoties uz tā laika varas noteiktajiem aizliegumiem, Imantdienu tradīcija nostiprinājās un sasniedza popularitātes augstākās virsotnes.
Lai koncerta programma būtu daudzveidīgāka, “Autobuss Debesīs” spēlēs ne vien grupas tradicionālo repertuāru, bet arī virkni citus Imanta Kalniņa zelta fonda skaņdarbus, tostarp no grupas “Turaidas Roze” repertuāra. Tāpēc kā īpašs pārsteigums grupas faniem un Imanta Kalniņa mūzikas cienītājiem iecerēta populārās dziedātājas Olgas Rajeckas piedalīšanās šajā koncertā. Mākslinieki un pasākuma organizatori sola arī citus muzikālus pārsteigumus. Pēc koncerta notiks nakts balle, kurā spēlēs DJ Japānis.
Informācija: http://www.vidzeme.com/?v=lat&jid=719

6. augustā: Madara ielūdz tevi uz savu vārda dienu
19:00 Galerija Centrs pirmajā stāvā veikals Madara ielūdz tevi uz savu vārda dienu.
Šajā pasākumā Madara piedāvās :
•    vienreizēju iespēju aci pret aci tikties ar visām MADARA radītājām
•    MADARA topošo produktu laboratorija – iespēju izmēģināt jaunos produktus un nobalsot par saviem favorītiem (darbosies jau sākot ar 10:00)
•    fotoizstādes "mana skaistā vasara" prezentāciju un labāko bilžu apbalvošanu (vēl vari paspēt piedalīties!)
•    izvēlēties šī gada MADARA vēstnesi – papildspēku 2008.g. vēstnesei Evelīnai Kovaļevskai (saglabāšu intrigu)
•    sadodoties rokās un veidojot kopēju fotobildi – MADARA par Latviju – lai visiem kopā izdodas!
•    mūziku no mūsu draugiem IVA u.c.
•    veselīgas uzkodas un uzdzērienus
•    ĪPAŠĀS ATLAIDES visiem produktiem
Informācija: http://www.madara-cosmetics.lv/lv/where-to-buy/shop/offers/


Koncerti

30. jūlijā: Baroka mūzikas koncerts
19:30 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā uzstāsies radošā apvienība “Taureņi debesīm” – apburošā baroka vijolniece Alise Juška, nosvērtais Ainārs Paukšēns ar violu da gamba un ņiprais Jānis Pelše pie pozitīva (tās ir mazas pārnēsājamas ērģeles).
Koncerta programmas pamatā ir itāļu un vācu baroka sastapšanās 17. gadsimtā, kad šis jutekliskais mākslas virziens no pirmajiem galantajiem dejas soļiem izveidojās par kaislīgu afektu un mežģīņotu ornamentu skaņu sistēmu.
Koncerta piedalīsies ievērojamais igauņu senās mūzikas interprets – basbaritons Uku Jollers. Alise Juška spēlēs ne tikai baroka vijoli, bet arī noslēpumaino instrumentu violu d’amore.
Informācija: http://www.rigamuz.lv/km/index.php?m=aktualitates&prev_main=aktualitates&s=jaunumi&l=lv

1. augustā: Marijas Naumovas solokoncerts

19:00 Liepājas latviešu biedrības namā ar koncertu uzstāsies Marija Naumova.
Marija Naumova uz koncertu aicina visus, kuri vēlas ienirt dvēseliskā, aizkustinošā mūzikas atmosfērā un iegūt pozitīvu enerģijas lādiņu.
Informācija: http://www.biedribasnams.lv/afisa.php

Teātris

31. jūlijā: izrāde – Uz tirgus
31. jūlijā 18:00 Dirty Deal Teatro atklāj jauno sezonu ar Valtera Sīļa un Edgara Kaufelda jauniestudējumu "Uz tirgus".
Tirgus ir vieta, kur dabūsi labāko produktu par lētāko cenu. Aiz pirkšanas – pārdošanas burzmas slēpjas kaislības, kādas iespējamas tikai patiesi izdomātos notikumos.
Mīlestība, greizsirdība, nodevība un kāds baiss šausmu stāsts, kurā lemts piedalīties miesniekam, bezpajumtniekam, apkopējai, krāvējam, zivju pārdevējai.
Valters Sīlis, Edgars Kaufelds stāsta, ka doma par izrādes veidošanu sākusies tirgū, jo tieši šajā vietā satiekas visdažādākie sabiedrības slāņi un cilvēki, kas ir ļoti interesanti pētīšanai. Tā ir iespēja attēlot pasauli, kur valda gandrīz vai džungļu likumi, un tajā pašā laikā, katram no šiem cilvēkiem ir savs stāsts un sava dzīve, kura var būt pilna ar aizraujošiem piedzīvojumiem. Melnās komēdijas pamatā ir skatījums uz cilvēku darbībām nedaudz no malas, lai varētu atrast to, kas ir ekscentrisks katrā no mums. Katram no mums ir kāda apsēstība, katram no mums kaut kas ļoti personīgs un šīs tēmas tiek apspēlētas. Izrādes spēles tehnika ir tāda, lai stāstu un apkārtesošo atmosfēru radītu pats aktieris.
Izrādes "Uz tirgus" melnais humors slēpjas pašā tirgus dzīvē, kur visu nosaka cena un māka to pārdot un daļēji šāda dzīve izveidojas arī cilvēku attiecībās. Ļoti interesants ir uzdevums atrast ļoti spēcīgu dramaturģijas intrigas pavedienu, kurš spētu padarīt visu izrādi par vienotu stāstījumu par pasauli kādā pavadām savu laiku. Un šī pasaule kļūst ļoti jautra, ja iemācās skatīties uz to no malas.
Informācija: http://www.dirtydeal.lv/

1.augustā: Johana Štrausa komiskā operete – Sikspārnis
19:00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parka estrādē tiks uzvesta Johana Štrausa komiskā operete Sikspārnis. Libreta pamatā ir patiess atgadījums no kāda parīzieša – brunču mednieka dzīves. Šis kungs nejauši nokļūst masku ballē, tur ierauga kādu skaistuli maskā – sikspārņa kostīmā un, protams, nespēj atturēties no flirta ar šo apburošo dāmu, kas vēlāk izrādās viņa paša sieva… Tādejādi, viņš ir krāpis sievu ar … savu sievu!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=12905

2. augustā: Cirka šovs – Black and White
16:00 Arēnā Rīga International circus George Borro uzstāsies ar oriģinālo cirka izrādi “Black and White”.
Projekta autors un režisors, inscenētājs G.Borro vecākais ar izteiksmīgiem cirka līdzekļiem atklās mūžīgo filozofisko labā un ļaunā, melnā un baltā cīņu. Programmā uzstāsies aktieri no Latvijas, Krievijas, Ungārijas, Vācijas, Kanada un Itālijas.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=11183

Kino

No 31. jūlija: Parex Plaza – Vieglā uzvedība (Easy virtue)

Ir divdesmito gadu beigas. Britu jauneklis no turīgas ģimenes Džons Vitekers pēc īsas un kaislīgas pazīšanās Francijā apprecas ar šarmantu amerikānieti Laritu Hantingtoni. Kad jaunais pāris ierodas Džona vecāku mājās Anglijā, Larita sastopas ar vēsu un aizdomīgu vīramātes attieksmi. Atturīgajiem britiem jaunās sievietes uzvedība šķiet pārāk izaicinoša. Drīz sākas abu sieviešu cīņa – Vitekera kundze cenšas cik spēdama izēst vedeklu, taču sastopas ar asprātīgu svešinieces pretreakciju…
Romantiskajā komēdijā lomas atveido Džesika Bīla, Bens Bārnss, Kolins Fērts un Kristīna Skota Tamasa. Filmas pamatā ir Noela Kauarda luga, ko 1928.gadā ekranizējis arī Alfrēds Hičkoks.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6520/

No 31. jūlija: Parex Plaza – Dorotijas noslēpums (Dorothy Mills)
Kādā Īrijas ciematā par mazuļa slepkavības mēģinājumu aizdomās tiek turēta pusaudze Dorotija Milsa. Lai izmeklētu un analizētu pusaudzes rīcību, notikuma vietā ierodas psihiatre Džeina Mortone. Ciemata iedzīvotāji Dorotiju, kas pati apgalvo, ka bērnam nav tuvojusies, uzskata par ļoti reliģiozu, īpašām pārdabiskām spējām apveltītu meiteni. Psihiatre Džeina savukārt diagnosticē meitenei nopietnas personības problēmas. Taču, kad Dorotija sāk runāt Džeinas mirušā dēliņa balsī, viņa ir spiesta atzīt, ka Dorotijai patiesi piemīt spējas, ko medicīna nespēj izskaidrot…
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6519/

Izstādes

No 30. jūlija: Tēlnieces Asnates Bočkis izstāde "Alfa līmenis"
No 30. jūlija līdz 28. augustam galerijā "Supernova" būs skatāma tēlnieces Asnates Bočkis peronālizstāde "Alfa līmenis".
Māksliniece par izstādi: "Mākoņu tēls man vienmēr šķitis ļoti ietilpīgs. Dabā, skatoties mākoņos, iespējams ieraudzīt visu, ko vien vēlies. Līdzīgi arī debesis – tās katru reizi ir savādākas, tomēr vienmēr pazīstamas un mierinājumu sniedzošas, lai kurā pasaules malā tu atrastos.
Mākoņi ir ne tikai vizuāls, bet arī filozofisks tēls. Tie norāda uz cilvēka mainīgo dabu un nepārtrauktajām ilgām pēc brīvības, sapņiem, prieku par sauli, kā arī skumjām un asarām.
Mākoņu tēls ved mani pie domām par harmoniju. Tālāk attīstās darbu sērijas nosaukums – "Alfa līmenis" jeb brīdis, kad cilvēkam vienlaicīgi – vienā ritmā sāk darboties abas smadzeņu puslodes.
Alfa līmenis ir ideālās pasaules iedomāts modelis. Vieta, kur savstarpēji nesavienojamas lietas paradoksālā kārtā nekonfliktē, bet papildina viena otru, paliekot savas autonomās formas, satura, paškontroles un neitralitātes robežās.
Tā ir telpa brīvai pašizpausmei bez bailēm, ierobežojumiem un aizspriedumiem. Vieta, kur viss ir iespējams un darbojas sinhroni – pārpilnība atzīst askēzi, trokšņi ievēro klusumu u.tml. Tā ir vieta maniem eksperimentiem ar materiāliem, materialitātēm, formu, telpu un medijiem, priekšplānā izceļot nevis atbildes, bet domas un jušanu. Uzrunāt cilvēkus, likt domāt, sajust un sapņot arī viņiem ir tas, ko vēlos.
Alfa daļiņas manā interpretācijā ir ārējais kairinātājs, kas neļauj ideālajai pasaulei kļūt pārāk galīgai un pabeigtai. Ne konflikts, bet visneiedomājamāko, atšķirīgāko lietu līdzāspastāvēšana, mijiedarbība, to dialoga iespējamība ir tas, kas mani interesē un virza uz priekšu."
Informācija:  http://www.super-nova.lv/

No 30. jūlija: izstāde – Pazudis pilsētā
Tasty radošajā telpā, Martas ielā 1 tiks atklāta izstāde Pazudis pilsētā.
Izstādes kurators, komiksu kultūras žurnāla kuš! redaktors Dāvids Šilters izstādi sākotnēji iecerējis kā telpisku kuš! numuru, tāpēc dalībai izstādē tika uzaicināti mākslinieki, kas jau agrāk žurnālā veiksmīgi eksperimentējuši ar komiksu kā vizuālu vēstījumu: Anete Melece, Kaspars Groševs, Ingrīda Pičukāne un Maija Kurševa. Tomēr izstādes tapšanas gaitā mākslinieki paši izvēlējās sev saistošāko mediju, tāpēc izstādē būs redzams gan komikss, gan audiovizuāla instalācija, gan gleznas un ilustrācijas.
Vienlaikus ar izstādi tiks atvērts arī jaunais (ku)š!, kuru bez maksas varēs atrast izstādes atklāšanā. Tajā tāpat kā izstādē latviešu un ārzemju mākslinieki komiksos stāstīs par pazušanu un pazudušajiem pilsētā.
Informācija: http://www.tastyshop.lv/kalendars

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.