espati.lv iesaka pasākumus no 27. novembra līdz 3. decembrim

Klāt jau decembris, šonedēļ espati.lv tev iesaka apmeklēt vairākus skaistus koncertus, tai skaitā Intara Busuļa Ziemas solokoncertu.
Ja arī tu esi aizrāvusies ar populāro sāgu Krēsla, lielā diena ir klāt, sāgas turpinājums Jauns Mēness uzsāk savu ceļu pie Latvijas skatītājiem.

   
Pasākumi

Līdz 31. decembrim: Ziemassvētku brīnums – Amatnieku paradīze
Galerijā – konditorejā Art Bakery no 24. novembra – 31. decembrim atklāj AMATNIEKU PARADĪZI!
Amatnieku izstrādājumi no dabīgiem materiāliem: rotaslietas, dekori, sadzīves priekšmeti no zīda, lina, kokvilnas, kokka, māla utt.
Un protams ArtBakery amatnieku – konditoru meistardarbi: saldumi no dabīgiem produktiem, piparkūkas, cepumi, kliņģeri, kūkas un kūciņas.
Amatnieks ir pati svarīgākā profesija – mācēt radīt skaistas un praktiskas lietas. Vēsturiski bez amatniekiem nebūtu ekonomikas vispār. Šobrīd mēs atdzimstam un lepojamies ar to. Bez skrupuloza darba un radošas pieejas šī pasaule būtu skumja, neinteresanta un bezkrāsaina.
Informācija: http://www.bakery.lv/

Koncerti

27. novembrī: Stradiņu aulā –  JESSE COOK the RUMBA FOUNDATION
Džesijs Kuks (Jesse Cook) ar savu grupu uzstāsies pirmo reizi Baltijā ar vienīgo koncertu Rīgā savas Eiropas tūres ietvaros šā gada 27.novembrī plkst. 19:00 Stradiņa AULĀ (Dzirciema iela 16). Šogad viņš saņēmis sudraba godalgu kā labākais flamenko ģitārists (Acoustic Guitar magazine Player’s Choice Award). Zelts, bez šaubām, tika viņa elkam leģendārajam Pako de Lukija (Paco de Lucia), bet bronza – Vincentam Amigo (Vincente Amigo). 
Mūziķi bieži runā par to, kas ietekmējis viņu daiļradi, Džesijs Kuks saka, ka tā ir īpaša vieta Dienvidfrancijas Kamargā. Šeit, Arlā viņa tēvs, pensionēts kinorežisors, pavadīja savas dzīves pēdējos 10 gadus. Arī šeit Džesijs pavadīja daudzas vasaras brīvlaikus, klejojot pa čigānu pilnajām ielām, uzsūcot atmosfēru un klausoties flamenko grupas “Gipsy Kings” solistā Nikolā Reijes (Nicolas Reyes), kas dzīvoja kaimiņos blakus durvīs.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=55859

1.decembrī: Dailes teātrī – The Shin & Valts Pūce
Ir atlicis pavisam nedaudz līdz klausītāju baudījumam tiks nodots intriģējošs muzikāls kopdarbs, ko radījis latviešu komponists Valts Pūce ar pasaules mūzikas grupu no Gruzijas „The Shin“. Gruzīnu – latviešu pasaules mūzikas programmas ierakstu albuma "Es arī" prezentācijas koncerts notiks 1. decembrī plkst.
19:00 Dailes teātrī. 
Latviešu un gruzīnu tikšanās notika jau augustā, kad brīvdabas ierakstu studijā Kurzemē saule, vējš, mežs un jūra palīdzēja uzburt muzikālo kopdarbu. Atšķirīgie temperamenti un kultūrvēsturiskie kanoni kļuva par neizbēgamu ceļu pie krāšņu un dziļi dinamisku skaņdarbu radīšanas, kas būs patiess baudījums mūzikas mīļotājiem. 
Albums ir materializācija „Marana production“ ierakstu studijā ieguldītajai enerģijai un neskaitāmām improvizācijām un versijām divu kultūru tradīciju muzikālajā randiņā
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=55861

2.decembrī: Dailes teātrī: Intara Busuļa Ziemas solokoncerts
Koncertu sākums plkst. 20:00. Koncertā būs iespējams dzirdēt jaunas dziesmas jaunos aranžējumos gan nopietnas un ne tik nopietnas. Izbaudīt īpašo viesu – jauno talantu sniegumu un kā jau ierasts Intara koncertos, trakulīgi izdejoties koncerta otrajā daļā.
Koncertu pirmajai daļai Intars gatavo īpašu programmu, kurā būs iekļautas dziesmas par ziemas tēmu, jaunos Kārļa Lāča aranžējumos. Koncerta apmeklētājus sagaida muzikāli pārsteigumi, kopīgi priekšnesumi ar jaunajiem talantiem – Latvijas bērnu mūzikas skolu audzēkņiem Aurēliju Šimkusi, Danielu Ciriču.
Intars un libānietis Bassels Wehbe turpinās pārsteigt klausītājus ar jaunām un ritmiskām dziesmām austrumu ritmos, kā arī apmeklētāji dzirdēs vasaras koncertos izskanējušo „Paliksim kopā”, kas tapusi duetā ar grupas Lady’s Sweet dziedātāju Vinetu Elksni.
Ziemas koncertu otrajā daļā tiks iekļautas jau visiem zināmās un iemīļotās dziesmas, no Intara Busuļa dubultalbuma „KИNO”.
Kopā ar Intaru ziemas solo koncertos muzicēs Kārlis Lācis ar grupu Sweet Waters, meiteņu trio Lady’s Sweet.
Info:  http://www.intarsbusulis.com/

Izrādes

29.  novembrī: Nacionālajā teātrī – Aija
18:30 Nacionālā teātra aktieru zālē būs skatāma Jāņa Jaunsudrabiņa izrāde Aija.
Viens no populārākajiem mīlestības stāstiem latviešu literatūrā – nepārvaramas kaislības samezglojums starp Aiju, viņas vīru Jāni un kaimiņu Aizupju Juri ir gana neparasts latviešu mentalitātei, jo tā centrā ir liktenīgā sieviete, kuras vitalitāte un miesas krāšņums ir spēcīgāki par visiem tabu, kurus mūsu nācijai uzlikusi kā ziemeļnieku atturīgā daba, tā zemnieciskā izcelsme un kristīgā audzināšana. Ne velti šis stāsts ekranizēts pat divas reizes un pabijis arī uz teātra skatuves. „Aija” ir sens Mihaila Kublinska sapnis, un viņa prasme dziļi ietiekties cilvēka psiholoģijā liek gaidīt izrādi, kas uzrunās ar aktierdarbiem tuvplānā un liks domāt par katram tik pazīstamiem jautājumiem – kur beidzas pienākums un sākas grēks, kā nošķirtmīlestību no kaislības, kā vērts ir dotais vārds un vai var mainīt savu likteni…
Lai arī parasti visi „Aijas” dramatizējumi tiek veidoti it kā no Aijas redzespunkta, Mihaila Kublinskim uzvedumā viss centrējas ap Jāni un „caur Jāni”. Par Jāni un viņa dzīves  sievietēm, par Jāni un viņa gribēšanu  dzīvot un nespēju izdzīvot.
Lomās: Liene Gāliņa vai Madara Saldovere, Mārcis Maņjakovs, Ainārs Ančevskis, Daiga Kažociņa, Ģirts Jakovļevs, Māra Zemdega, Lolita Cauka, Līga Vītiņa, Uldis Norenbergs, Marta Seržante, Anna Emīlija Putniņa, Ance Zvirbule
Režisors Mihails Kublinskis
Dramatizējuma autors Mihails Kublinskis
Scenogrāfs Mārtiņš Milbrets
Kostīmu māksliniece Liene Rolšteina
Informācija: http://www.teatris.lv/?sw=4&lang=lv&id=71 
   
2. decembrī: Jaunajā Rīgas teātrī – Puspietura
19:00 tiks uzvesta pasaka pieaugušajiem – Puspietura.
Puspietura ir civilizācijas pamests nulles punkts, kurā vilcieni pietur divreiz gadā. Te mežā dzīvo kāda jauna mamma Sņežana ar dēlu Vaņu. Te notiek satikšanās ar iepriekš nolemtu šķiršanos.
Pie bijušās skolotājas, tagad pārmijnieces Sņežanas divas nedēļas īrējis istabu kāds žurnālists Paša, lai beidzot saņemtos uzrakstīt savu pirmo romānu. Zēns ir Pašam pieķēries, jo viņš labāks par tēti. Pieķērušies viens otram ir visi trīs. Tikai tagad Pašam ir jābrauc prom.
Autors – Aleksejs Ščerbaks (Rīga)
Režisore – Ilze Olingere 
Mākslinieks – Kristians Brekte
Mūzika, skaņu partitūra – Kristaps Krievs, Ainis Rudzītis 
Dziesmas vārdi – Kārlis Vērdiņš
Lomās: Inga Alsiņa, Varis Piņķis, Mārcis Lācis, Kristians Liberts vai Edvarts Alberts
Informācija: http://www.jrt.lv/izrade_popup.php?code=1078 

Kino

No 27. novembra: Parex Plaza – Jauns mēness (The Twilight Saga: New Moon)
Bella Svona (Kristena Stjuarte) ir satriekta par mīļotā – vampīra Edvarda Kalena (Roberts Patinsons) – pēkšņo aizbraukšanu, bet mierinājumu viņa rod draudzībā ar neatvairāmo Džeikobu Bleku (Teilors Lotners). Negaidot viņa tiek ierauta vampīru izseno ienaidnieku – vilkaču – pasaulē, un tas ir pārbaudījums Bellas uzticībai.
"Krēslas" sāgas pamatā ir populārā grāmatu sērija. Otrā filma „Jauns mēness" kinoteātros visā pasaulē un arī Latvijā būs skatāma novembrī. Pirmā filma "Krēsla" ir kļuvusi par sensāciju un kultūras fenomenu, filmas kases ieņēmumi pasaulē sasniedz 380 miljonus dolāru.
Lomās: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner, Ashley Greene, Dakota Fanning
Režisors: Chris Weitz
Scenārijs: Melissa Rosenberg , Stephenie Meyer
Producents: Wyck Godfrey, Mark Morgan
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6522/
   
No 27. novembra: Parex Plaza – Baltā tumsa (Whiteout)
Kerijai Stetko ir tikai pāris dienas laika, lai atrastu starptautiskajā zinātniskajā stacijā noslēpušos sērijveida slepkavu, kuram viņa dzen pēdas – drīz iestāsies polārā nakts un Antarktīda iegrims tumsā un puteņos.
Lomās: Kate Beckinsale, Tom Skeritt u.c.
Režisors: Dominic Sena
 Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6435/

Bērniem

No 27. decembra: Rīgas Sāksies bērnības stāstu akcija – Manas dzīves rīts
15:00 A/S „Mateks Credit” uzsāk akciju, kuras laikā līdz 21.decembrim uzņēmumi un privātpersonas aicināti pārskatīt savus grāmatu plauktus un ziedot grāmatas labdarības akcijas „Manas dzīves rīts” ietvaros. Mēneša laikā notiks desmit  pasākumi  dažādās Latvijas vietās. Iedvesmojoties no vispasaules stāstnieku kustības, veco ļaužu sociālās aprūpes pansionātu, bērnu namu iemītnieki un darbinieki kopīgi dalīsies savos bērnības stāstos ar bērnu grāmatas „Es i pedzims Ventiņpuse” autori, mūziķiem un aktieriem, kā arī saņems grāmatu dāvinājumus.
A/S „Mateks Credit” ziedos arī īpašus grāmatu plauktus un Agneses Selgas jauno bērnu krāsojamo grāmatu „Es i pedzims Ventiņpuse”. Kultūrvēsturiskā skatījumā šis ir unikāls izdevums, ko jau novērtējuši gan mazie lasītāji, gan nozares profesionāļi.
“Jāteic, ka sen nebiju izjutusi tik vienkāršu, gaišu labestības un smalka humora pasauli, kāda strāvo no katras Agneses rakstītās rindiņas un zīmējumiem. Ventiņu dialektā uzrakstītie bērnības piedzīvojumi ir kā mazs nogrieznītis mūsu visu kopējā nesenajā vēsturē. Agnese Selga mūs aizved it kā mazos notikumos, kas aprāda dzīves vienkāršību un mūžīgās vērtības vienlaikus.”/Nora Ikstena/
A/S „Mateks Credit" atbalsta šo projektu domājot par bērnu attīstību un izglītošanu, kā arī veco un vientuļo ļaužu garīgo aprūpi ilgtermiņā.  Uzņēmuma darbības pamatā ir piemērota risinājuma atrašana jebkurā situācijā, tādēļ akcijas ietvaros mēs dodam ne tikai dāvanas, bet arī iepēju tikt sadzirdētiem.
Sākotnēji grāmatas aicina nodot visās A/S„Mateks Credit” filiālēs to darba laikā – Rīgā, Elizabetes ielā 8, Jelgavā Lielajā ielā 13 un Valmierā, Kārļa ielā 3.
Informācija: http://www.mateks.lv/ 

29. novembrī: Latvijas Leļļu teātrī – Runcis Zābakos
14:00  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma Runcis Zābakos
Pasakā – kā jau pasakā – uzvar labais un mūžīgās vērtības – mīlestība un draudzība. Pats Runcis zābakos ir atraktīvs, īstens Žaka draugs un savērpj pasaku aizraujošos notikumos, pierādot, ka ne jau naudā un bagātībā slēpjas laime. Režisora iecere ir parādīt pasauli tās daudzveidībā, krasi nenodalot labo un ļauno. Viņš aicina katrā cilvēkā saskatīt labo un vērtīgo, saprast un būt atsaucīgiem vienam pret otru
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=64

Izstādes

No 27. novembra: Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā – Kokjo Hatanakas  izstāde „Āzijas dvēsele un mana sirds”  

No šāgada 27. novembra līdz 13. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) Rīgas pilī būs apskatāma japāņu mākslinieka Kokjo Hatanakas (Kokyo Hatanaka) (1947) izstāde „Āzijas dvēsele un mana sirds”. Darbi radīti Japānas klasiskās ņihongas stila glezniecības estētikā.  
Izstādes atklāšanas dienā piektdien, 27. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 12.00, LNVM Rīgas pils 3. stāvā mākslas darbus būs iespējams aplūkot paša mākslinieka pavadībā. Ikviens interesents aicināts sastapt Kokjo Hatanaku un dzirdēt viņa stāstījumu par savu radošo darbību. Mākslinieks, kurš uzaudzis budistu templī Japānā, pašlaik ir profesors Kioto Mākslas un dizaina universitātē.
Kokjo Hatanakas darbi uzrunā ar lakoniskajiem tēliem, emociju intensitāti, ņihongas tradīcijās balstīto krāsu eleganci un dūmakaino caurspīdību. Viņa gleznas ir dziļas cilvēka dvēseles studijas budisma kontekstā. Vizuāli atturīgajos, ārkārtīgi smalkajos Hatanakas darbos vienmēr ir kāds mūžīgs vēstījums – starojošs un intensīvs. Lūgšana skatītājiem tiek nodota ar absolūta skaistuma palīdzību, ko Austrumu mākslā uzskata par ļoti būtisku. Mākslinieks ir teicis: „Gleznošana man ir kā jautājumu uzdošana pašam par savu dzīvi… Bet, runājot par mana mūža uzdevumu, bez šaubīšanās varu teikt, ka tas ir – attēlot leģendas par Budu un viņa mācības.”
Informācija: http://www.history-museum.lv/pages/pamatekspozicija-un-izstades/izstades.php

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.