espati.lv iesaka pasākumus no 27. augusta līdz 3. septembrim

Rit pēdējās augusta dienas, tādēļ espati.lv tevi aicina vēl izbaudīt brīvdabas priekus – gan koncertus, gan pašu organizētus piknikus, kamēr vēl pie mums nav ieradies zeltainais rudens. Uzvelc siltu jaku un dodies uz Latvijai retu pasākumu – brīvdabas kino, ko varēs vērot uz AB dambja.
Aicinām tevi apmeklēt Jaunā teātra festivālu Homo Novus, kurā būs skatāmas sešas dažādas izrādes, kas iestudētas dažādās valstīs.

Pasākumi

27. un 28. augustā: Kino sala
Augusta pēdējā nedēļā uz AB dambja, no kura paveras skats uz Vecrīgas panorāmu, tiks ierīkots brīvdabas kino, kas rīdziniekiem un tās viesiem katru vakaru piedāvās īpaši atlasītas kino programmas no sešām pasaules valstīm – Vācijas, Zviedrijas, Polijas, Francijas, ASV un Japānas.
27.augustā skatītāji varēs baudīt Francijas animāciju festivāla Résolument animés arhīva programmu.
 Kino Salas noslēguma vakarā 28.augustā skatītājiem tiks piedāvātas divas grandiozas programmas no pasaules lielākajiem video un jauno mediju festivāliem : ASV datorgrafikas festivāla SIGGRAPH 2008 arhīva programma un  12. JAMF Japānas mediju mākslas festivāla filmas, kā arī kuratora Peter Burr (ASV) sastādītās programma „Wandering Landscapes”. Piektdienas vakarā skatāmās īsfilmu izlases atspoguļo jaunākās datortehnoloģijas izpausmes, kuru klātbūtne nenoliedzami ietekmē arī video mākslas attīstību.
Laiks un vieta visas šīs dienas paliek nemainīga. Visi seansi sāksies plkst. 21:00.  Tā kā augusta vakari kļūst rudenīgi vēsi, labsajūtai līdzi ieteicams paņemt siltu pledu vai jaku.
Informācija:  http://easyget.lv/kultura/read/15847/

28. augustā: Sunglasses at Night House Party

22:00 www.simongroove.com un klubs-restorāns Opium piedāvā ballīti Sunglasses at Night House Party. Ņemot vērā, ka saulainās dienas visai drīz var nomainīt pelēkie rudens mākoņi, drūmo tuvējā rudens noskaņu mēģināsim aizdzīt, ierodoties saulesbrillēs! Par pozitīvu muzikālo lādiņu rūpēsies Opium rezidenti: DJ RAUL, Simon aka Saimons, ED DE DANO! Īpaši saulainu un enerģisku mūziku gādās DJ RISE /Flyingmice/!Pārsteigumi pie bāra, konkursi ar balvām lutinās visus un visas, kuru sejas rotās saulesbrilles!
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/sunglasses-at-night-house-party-kluba-opium

28. – 30. augusts: festivāls Zaļumballe
Mūzikas un mākslas festivāls „Zaļumballe” sāksies jau šo piektdien (28. augustā) un ilgs līdz svētdienas rītam. Festivāls notiks Beibežos, Vecumnieku novadā.„Zaļumballe” piedāvās daudzveidīgu mūzikas klāstu uz piecām skatuvēm – būs Estrāde (laika pārbaudi izturējušas grupas), Bedre (grūstiņu un dubļu pārdzīvojumu cienītājiem), Akustiskā klēts, Ritmiņš un Diskotēka. Paralēli skatuviskajām norisēm "Dirty Deal Café" sniegs teātra un mūzikas baudījumus, būs Austrumu nostūris, Aizvēnis (chill-out video telts), tautas sportiņš, graffiti zona, eko tirdziņš un iespēja atpūsties Misas upītes pludmalē.
„Zaļumballē” varēs dzirdēt grupas Satellites LV, Astro`n`out, Tribes of the City, Triānas Parks, Goran Gora, Soundarcade, The Briefing, Tesa, Inokentijs Mārpls, Baložu Pilni Pagalmi, Židrūns, IndyGo, All Day Long, PND, Pent-in Dreams, Vaarat Vieraat (FIN), 9Horizon, Cacophonics, Band Versus Music, mūziķus Kārli Kazāku, Martin Confused un daudzus citus.
Viens no interesantākajiem festivāla pārsteigumiem solās būt Igo, kas uzstāsies ar sava „zelta repertuāra” dziesmām – tajā skaitā ar ārijām no rokoperas „Lāčplēsis”.
Diskotēkas un Ritmiņa teltīs par mūziku gādās tautā iecienīti un ekspertu godā celti dīdžeji – Uldis Rudaks, Roberts Gobziņš (Dj Eastbam), Nora Rieksta, Mareks Kaminskis, Magoņu Miks, Artūrs Mednis, Lex & Dr.Mojo Man, ELVI Soulsystems & Krii, Ai-va, Tru, Rudd, GG Chinaski (LT) un citi. Mūzikas klāsts solās sniegties no tālas pagātnes līdz tuvai nākotnei.
Informācija: www.festivalszalumballe.lv


Koncerti

27. augustā: REMIX & IGO un draugi – DVD prezentācija un visi zelta hiti!
19:30 Latviešu supergrupa "Remix" Dzintaru koncertzālē atzīmēs jaunā DVD "Uz veselību!" klajā nākšanu.
DVD prezentācijas koncertā Dzintaru koncertzālē "Remix" izpildīs savu instrumentālo programmu "Uz veselību!".
Koncerta otrajā daļā skanēs hitu izlase kopā ar "Remix" piekto dalībnieku Igo, kurš pievienosies grupas instrumentālajam sastāvam – Aivaram Hermanim (ģitāra), Uldim Marhilēvičam (taustiņi), Vilnim Krieviņam (bungas) un Eduardam Glotovam (bass).
Koncerta viesi: grupas "Keksi" pūtēju grupa, Ieva Kerēvica (balss), Igors Novikovs (ģitāra), Ivars Kalniņš (perkusijas).
Informācija: http://www.dzk.lv/lv/node/4790

30. augustā: Raimonda Ozola solokoncerts – Ienāc manā pasaulē
19:00 Dzintaru koncertzālē notiks Latvijas pirmās vijoles Raimonda Ozola solokoncerts „Ienāc manā pasaulē” .
No klasikas līdz rokam – tā varētu raksturot šī koncerta izpildīto skaņdarbu amplitūdu.
Koncertā skanēs jaundarbi Raimonda Macata un Kārļa Lāča aranžējumā, kā arī Valta Pūces, Aivara Gudrā un Jāņa Lūsēna oriģināldarbi un skaņdarbi no Raimonda Ozola albūmiem «Starp debesīm un zemi» un «Ienāc manā pasaulē». Atsevišķu skaņdarbu mūzikas dramaturģija tiks sinhronizēta ar gaismas telpiskajiem efektiem, iegūstot neatkārtojamu virtuālo vidi- daudzdimensiālu mūzikas un krāsu simfoniju.
Īpašu gaisotni koncertā radīs Mazās Parīzes orķestris un Raimonda Ozola viesi: Dita Krenberga, Sonora Vaice, Niks Matvejevs, Valts Pūce, Kārlis Lācis. Koncerta programma būs tikpat aizraujoša un daudzpusīga, kāda ir vijolnieka Raimonda Ozola mūzikas pasaule.
Informācija: http://www.raimondsozols.com/lv/

Teātris

30.augustā: Noktirne
12:00 Latvijas Nacionālajā teātrī tiks uzvesta Valmieras drāmas teātra izrāde/koncerts – Noktirne.
Divdesmitā gadsimta sešdesmito, septiņdesmito gadu latviešu estrādes dziesmas – retro kostīmos un dzīvās mūzikas pavadījumā, īsts dzīvesprieka un svētku sajūtas eliksīrs, kas atmiņā atsvaidzinās sirdīs vēl neaizmirstamas melodijas. Lai kā mums daudzas padomju laika estrādes dziesmas asociētos ar Raimondu Paulu, šoreiz koncerta programmā būs padomju laika estrādes dziesmas, kuras sarakstījuši citi – virkne pazīstamu tā laika komponistu – Aleksandrs Kublinskis, Edmunds Goldšteins, Ģiederts Ramanis un citi.
Informācija: http://www.vdt.lv/noktirne-0

No 30 augusta: Starptautiskais Jaunā teātra festivāls – Homo Novus
Šosvētdien sākas astotais Starptautiskais Jaunā Teātra festivāls “Homo Novus”- vienīgais festivāls Latvijā, kas jau kopš 1995. gada iepazīstina skatītājus ar labāko un interesantāko, kas noticis Eiropas teātrī.  Festivāla programma, kurā būs skatāmas gan teātra, dejas un cirka izrādes, gan filmas un divas pirmizrādes, lieku reizi apliecina, cik daudzveidīga un bagāta ir skatuves mākslas kultūra un ir organizēta tā, lai cītīgākie skatītāji varētu noskatīties visu programmu. To iesakām ikvienam, jo visas festivāla izrādes kopā radīs īpaši spilgtu teātra piedzīvojumu!  Festivāla laikā varēsiet redzēt sešas dažādas izrādes, dažādos laikos un dienās.
Informācija: http://www.homonovus.lv  

Kino

No 28. augusta: Zaudētie apskāvieni (Los abrazos rotos)
Slavens kino režisors un scenārists Mateo Blanko cieš smagā autokatastrofā un uz visiem laikiem zaudē redzi. Traģiskajā negadījumā līdz ar acu gaismu viņš zaudē arī sievieti, kas bijusi viņa mūža mīlestība. Režisors, kurš vairs nevar uzņemt kino, mēģina sākt jaunu dzīvi, saucot sevi par Hariju Keinu – vārdā, ar kādu visu mūžu rakstījis scenārijus. Tikai pēc 14 gadiem viņš spēs samierināties ar savas dzīves traģēdiju, atklājot dvēseli jaunajam asistentam.
Lomās: Penélope Cruz, Lluís Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez, Tamar Novas, Rubén Ochandiano
Režisors: Pedro Almodóvar
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6527/

No 28. augusta: 9. rajons (District 9)
Pirms 28 gadiem citplanētieši nodibināja pirmo kontaktu ar zemi. Cilvēki bija gatavi iespējamam uzbrukumam, tomēr izrādījās, ka sveši bija bēgļi – pēdējie izdzīvojušie, kas izglābušies uz savas planētas. Kamēr pasaules gudrās galvas sprieda, ko ar viņiem iesākt, radības tika izmitinātas Dienvidāfrikas galvaspilsētā Johanesburgā viņiem īpaši izveidotā rajonā numur 9.
Tomēr ar laiku svešo pacietība sāka izsīkt, jo īpaši tad, kad cilvēki nolēma viņus izmantot sava labuma gūšanai.
Spriedze abu rasu vidū sasniedz augstāko punktu un kad cilvēks nonāk saskarē ar vīrusu un viņa šūnās sāk dominēt citplanētiešu DNS. Drīz viņš kļūst par medītāko cilvēku pasaulē – viņš ir visu noslēpumu atslēga.
Lomās: Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt, Sylvaine Strike, Elizabeth Mkandawie, John Summer, William Allen Young, Greg Melvill-Smith, Nick Blake, Morena Busa Sesatsa, Themba Nkosi, Mzwandile Nqoba, Barry Strydom, Jed Brophy, Louis Minnaar, Vanessa Haywood
Režisors: Neill Blomkamp
 Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5201/ 

27. augustā: Kino Rīga sezonas atklāšana – Bultskrūve
19:00 ar ievērojamā 20. gadsimta krievu komponista Dmitrija Šostakoviča baletu „Bultskrūve“ (Bolt) Maskavas Lielā teātra baleta trupas izpildījumā kinoteātris „Rīga” sāk savu rudens sezonu. Šī ir trešā „Krievu baleta zelta programmas” cikla izrāde uz kinoteātra lielā ekrāna. Iestudējums filmēts īpaši demonstrēšanai pasaules kinoteātros. Baleta izrādi ievadīs muzikoloģes Lienes Jakovļevas saruna ar LNO baleta māksliniecisko vadītāju Aivaru Leimani un komponistu Arturu Maskatu.
D. Šostakoviča balets „Bultskrūve” apvieno nopietno un populāro mūziku un deju, iekļaujot sevī komjauniešu ikdienas attēlojumu, Sarkanās armijas maršus, cirka akrobātiku un vodeviļas groteskas. Baleta pirmā un pēdējā izrāde Ļeņingradas Valsts akadēmiskajā operas un baleta teātrī notika 1931. gadā. Kritiķi vienojās, ka par spīti baleta sižeta aktualitātei, kas vēstīja par industriālās sabotāžas draudiem un Padomju Savienības nākotnes industrializāciju, baleta mūzika un izpildījums ir pārlieku virspusējs…
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=96

Izstādes

No 1. septembra: Pētera Sidara personālizstāde Nāc un ej!

o 1. līdz 20.septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā (II stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) skatītāji varēs iepazīties ar mākslinieka Pētera Sidara jaunākajiem darbiem viņa personālizstādē “Nāc un ej!”.
Pētera Sidara personālizstādes „Nāc un ej!” aizkadrā ir organiskā šķiedra, kas pavada gandrīz katras pilsētas ielas un laukumus, proti, vārnu ekskrementu atstātās baltās pēdas un faktūras uz trotuāra. Mākslinieks kā šķiedras pētnieks, apbruņojies ar fotokameru, ir nobildējis vārnām raksturīgās atstātās zīmes un kompozīcijas, izmantojot datora programmu, pārveidojis tās košu, visbiežāk kontrastējošu krāsu salikumos.
Kopumā izstādē LNMM Radošajā darbnīcā apskatāmas 8 krāsainas abstrakcijas – gleznojumi, kas caur augsto stājmākslas izteiksmi atsvešina no sākotnējā izejmateriāla, piedāvājot skatītājam veidot brīvās asociācijas un saskatīt dažādus tēlus. Pilsētā vārnu ekskrementi iezīmē viņu pulcēšanās vietu, bet izstādē caur Pētera Sidara veiktajām transformācijām un radošo pieeju – interesantas līnijas, formas un spilgtas krāsas, tādējādi iegūstot citu dimensiju..
Informācija:  http://www.vmm.lv/lv/arsenals/radosadarbnica/?PHPSESSID=30506c297b9a9dbc6d47dc2a47d06cd5

No 1. septembra: Jekaterinas Alksnes personālizstāde llizarrd…stāsti

No 1. līdz 15.septembrim Rīgas galerijā "Apsīda", Skārņu ielā 10/20, notiks tekstilmākslinieces Jekaterinas Alksnes personālizstāde "llizarrd…stāsti". 
"llizarrd…stāsti" ir jaunās mākslinieces pirmā personālizstāde, kuras tēlu pasaule izaugusi no faunas – no ķirzakām, zivīm, kaķiem un citiem tēliem, kas asociatīvi sasaistās ar sievišķo maģiju, raganisko un mistisko, zināmo, bet līdz galam neiepazīstamo. Jekaterina Alksne ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas lektore, kuras galvenais priekšmets ir "TC-1" jeb digitālās stelles, kas ļauj realizēt pašas neiedomājamākās kompozīcijas un krāsu salikumus, ietverot sevī laikmetam tik raksturīgo mašīnas un cilvēka kopdarbu. Ar sarežģīto tehniku Jekaterina ir iepazīstinājusi ne tikai studentus, bet arī citus LMA pasniedzējus – pieredzējušus un pazīstamus Latvijas tekstilmāksliniekus. Digitālajās stellēs austie darbi apskatāmi arī izstādē.
Informācija: http://baltictravelnews.com/modules/printer_view/print_view.php?pub_id=51700&l=lv

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.