espati.lv iesaka pasākumus no 25. septembra līdz 1. oktobrim

Šonedēļ kā jau parasti espati.lv iesaka dažādus baudāmus pasākumus. Viens no galvenajiem šīs nedēļas pasākumiem ir mūzikas un mākslas festivāls Bildes 2009, kas sāksies jau 28. septembrī.
Ja esi kino mīļotāja noteikti apmeklē Cinnamon piedāvāto Kino Gardumu Nakti, kurā Il Patio cienās ar kokteili un Cinnamon demonstrēs skatītāju iemīļotās filmas.

Pasākumi

25. septembrī: Love Groove Express @ O bārs

23:00 „O” bārā uz ikmēneša deju nakti piestās LOVE GROOVE EXPRESS, lai dotos muzikālā ceļojumā, kuru, kā jau ierasts, vadīs MIXMASTER RAITIS un DJ ROMANTRONIX, kā arī nu jau kādu brīdi miglainajā Londonā mājojošais “House Of Love” biedrs DJ BEAT, kas atgriezies tēvzemē uz nelieliem ‘gastroļiem’.
Tāpat Mīlestības Grūva Ekspresim pievienosies perkusionists IVARS K., kam darba grāmatiņā mirdz ieraksts “Latvijas Nacionālā Opera”
Programmā dažādi stili un noskaņas – ko vieno Pozitīvas Vibrācijas – no fankīgiem lauztajiem ritmiem līdz laimīgam disko un House mūzikai.
Informācija:  http://www.obars.lv/lat/home/?n=43

No 28. septembra: mūzikas un mākslas festivāls Bildes 2009

Kopumā festivāls šogad aicina uz astoņiem koncertiem, kuros piedalīsies aptuveni 150 grupas un muzikāli projekti, kā arī uz izstādi "Ergorapido un lidojošie paklāji", kas veidota ar "Elecrolux Latvia Ltd" atbalstu.

Divos folkmūzikas koncertos 28. un 29. oktobrī pēc ilgāka pārtraukuma būs dzirdams Igors Siliņš, jaunas dziesmas dziedās Ieva Akuratere un Aivars Hermanis, uzstāsies arī Imants Daksis, Varis Vētra, Andris Mucenieks un citi mūziķi. Folkmūzikas koncertus vadīs Daiga Petkeviča, Normunds Jakušonoks un Varis Vētra.

Savukārt divos džeza un blūza koncertos 30. septembrī un 1. oktobrī uzstāsies Inga Bērziņa un viņas audzēkņi Elīna Silava un Daumants Kalniņš, grupa "Zimbabw", Gints Žilinskis un "Keksi", "Harmony 4 Riga" un citi mūziķi. Džeza un blūza koncertus vadīs Laimis Rācenājs un Arnis Miltiņš.
No 8. līdz 10. oktobrim festivāls turpināsies Kongresu namā, kur notiks jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncerts, "Bildēs" sevi jau pieteikušo un ne tik jauno grupu koncerts, koncerts bērniem, bet festivāls izskanēs ar "Bilžu" veterānu koncertu.

Jauno grupu un «Bilžu» veterānu koncertā ar divām grupām – "Drum Clinic" un "The Blackout" – uzstāsies Liene Šomase, Artis Dvarionas muzicēs kopā ar "MonkeyRocks", Ingus Ulmanis – ar "Sol Luna", savukārt viņa dēls Mikus grupas "Restauratori" sastāvā – kopā ar Juri Kaukuli, uz skatuves kāps arī citi pazīstami mūziķi. Koncertu vadīs Andris Freidenfelds.
Ne tik jauno grupu koncertā piedalīsies arī Arta Dvariona jaunais projekts "Tā Tā Tā", "The Briefing", "Hospitāļu iela", "Triānas parks", "Lietotas mēbeles no Holandes" un citi. Koncertu vadīs Pēteris Riekstiņš.


Bērnu koncertā piedalīsies populārie ansambļi "Dzeguzīte", "Jūras akmentiņi", "Knīpas un knauķi", Ilze Laila Purmaliete un "Jaunās zvaigznes", kā arī citi. Koncertu vadīs Māra Ulme un Edvards Vārdaunis.


"Bilžu" veterānu koncertā uzstāsies Aivars Hermanis, Raimonds Macats, "Dzelzs vilks", "Otra puse", "Putnu balle", "Trīs tenori", Olga Rajecka, Ufo, "Zig Zag" un citi pazīstami mūziķi. Koncertu vadīs Roberts Gobziņš.
Paralēli koncertiem Kongresu namā no 8. līdz 10. oktobrim notiks tradicionālā "Bilžu" izstāde "Ergorapido un lidojošie paklāji", kas pēc tam no 13. oktobra līdz 13. novembrim būs apskatāma mēbeļu un interjera centrā "Spice".
Informācija:  http://www.bildes.lv

Koncerti

25. septembrī: Tribes of the City atvadu koncerts
22:00 Studentu klubā, Rīgā, Raiņa bulvārī 23, notiks grupas Tribes of the City pēdējais koncerts pirms ilgāka pārtraukuma. Kā īpašie viesi šajā vakarā uzstāsies arī grupa Tramplīni, bet par vakara kopējo noskaņu gādās Dj Uldis Rudaks. 
Šī gada 9. septembrī apritēja seši gadi kopš Tribes of the City dalībnieki sāka spēlēt kopā. Pa šo laiku radīti un izdoti trīs albumi – "Running to the Sun" 2004. gadā, "…for the sleepy people" – 2006. gadā, bet šogad grupa nāca klājā ar dubultalbumu "Recipe of the Golden Dream".
Informācija:   http://www.studentuklubs.lv/klubs/index.asp?menu=1&id=12755

Teātris

26. septembrī: Valmieras teātrī – Atvari
13:00 uz Valmieras teātra apaļajā zālē būs skatāma drāma Atvari.
Luga „Atvari" ir jauns orģināldramaturģijas darbs, ko sarakstījis populārais kino scenārists Alvis Lapiņš un kas savu pirmiestudējumu piedzīvos Valmierā, ilggadējā kolēģa Vara Braslas režijā.
Izrāde par latviešiem, latviešu raksturiem, izjūtām un attiecībām pēc kara 1949. gadā.  Dramatiskais gadaskaitlis izrādē kalpo kā fons cilvēciskajām attiecībām, nezūdošajai vēlmei ne tikai izdzīvot, bet pilnasinīgi dzīvot, priecāties, mīlēt, izjust visplašāko emociju gammu un saņemt tādas pašas jūtas pretī. 
Kādās lauku mājās risinās attiecības starp dziedāšanas skolotāju Veltu un  viņas klasesbiedru, pagasta milici Juri. Attiecībās negaidīti iejaucas trešā persona, Veltas pirmā mīlestība Ēvalds, kurš kopš iesaukšanas leģionā bija pazudis. Bet nekas neiet tik gludi, un tur sava teikšana ir pārlieku mīlošai mātei un arī laikam piederīgajai čekai.
A.Lapiņš, režisora V.Braslas skatījumā, lugā izveidojis ļoti ticamus un daudzslāņainus tēlus, no kuriem neviens nav absolūti labais vai ļaunais
Informācija: http://vdt.lv/atvari

23. septembris: Balets uz lielā ekrāna – Dons Kihots
19:00 kino „Rīga” aicina uz „Krievu baleta zelta programmas” nākamo uzvedumu – uz lielā ekrāna Ludviga Minkusa baleta “Dons Kihots” vispazīstamākā un dzīvespriecīgākā adaptācija, kuras autors ir leģendārais horeogrāfs Marius Petipā. Baleta izrāde Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta trupas izpildījumā filmēta īpaši demonstrēšanai pasaules kinoteātros.
Baletu “Dons Kihots” kritiķi atzīmē kā „krāšņu un bagātīgu it visā” – teatrālajā karnevāla aurā, sulīgi svelmainajās Spānijas noskaņās, sižeta kaislībās un, protams, virtuozajās, ugunīgajās dejās. Izcilā horeogrāfa Mariusa Petipā versija par “Donu Kihotu” ar Maskavas Lielā teātra kapelmeistara, izcila vijolnieka un 16 baletu autora L. Minkusa mūziku ir šī stāsta interpretācijas standarts baletā, kurā iekļauts populārais virtuozais pas de deux, kas neskaitāmas reizes izpildīts kā koncertnumurs.
Informācija:  http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=101

24. septembris: Nacionālajā teātrī  – Melnais strazds
18:30 uz Nacionālā teātra jaunajā zālē tiks uzvesta luga Melnais strazds.
Režisors Ģirts Ēcis
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Gints Gabrāns
Pēc piecpadsmit gadu pārtraukuma pie Reja viņa darbavietā negaidīti ierodas Una, bijušā drauga meita, ar kuru viņam bijušas intīmas attiecības vairāku mēnešu garumā tad, kad Una bija pusaudze. 
Viena no populārākajām mūsdienu lugām, kas atklāj, ka arī neparastās un citiem nesaprotamās attiecībās var būt mīlestība.
Skotu dramaturga Deivida Harovera zvaigzne uzlēca 90. gadu vidū jau ar pašu pirmo lugu “Naži vistās”, bet pasaules slavu ieguva pēc Traverse Theatre (Edinburga) 2005. gadā uzvestās lugas „Melnais strazds” pirmuzvedumu Pītera Šteina režijā. Luga ātri iekaroja teātru skatuves Eiropā, Amerikā un Indijā. Dramaturga darbs ir vairakkārt godalgots – 2006.gadā tas saņēmis Skotijas teātru kritiķu balvu kā gada labākā jaunā luga, 2007.gadā – Lourensa Olivjē balvu kā labākā jaunā luga.
Informācija:  http://www.teatris.lv/?sw=4〈=lv&id=76

Kino

No 25. septembra: Parex Plaza – Zvaigžņu skola (Fame)
Ņujorkas mākslas skolā satiekas talantīgi jaunieši ar visdažādāko pagātni, lai piepildītu sapņus un kļūtu par īstām zvaigznēm… Četrus gadus dejotāji, dziedātāji, aktieri un mūziķi, neatlaidīgi un cītīgi attīstot savu talantu, tiecas piepildīt sapni par zvaigžņu stundu. Jauniešiem jāmācas neatteikties no mērķa, lai gan konkurence ir milzīga un paškritika liela. Turklāt jātiek galā ne tikai ar radošajiem uzdevumiem, bet arī savstarpējām attiecībām, draudzību un mīlestību…
Lomās: Asher Book, Naturi Naughton, Kay Panabaker, Kherington Payne, Collins Pennie, Paul McGill, Debbie Allen
Režisors: Kevin Tancharoen
Scenārijs: Allison Burnett
Producents: Mark Canton, Gary Lucchesi, Tom Rosenberg, Richard S. Wright
Informācija:   http://www.forumcinemas.lv/movie/6400/

No 18. septembra: Parex Plaza – Nejaukā patiesība (The Ugly Truth)
Pēc romantikas alkstoša TV raidījumu producente apņemas pierādīt savam šovinistiskajam kolēģim Maikam, ka pasaulē eksistē mīloši, inteliģenti un cēli vīrieši. Tiesa, pati viņa gan tādu vēl nav sastapusi, bet uzskata, ka tas ir tikai laika un veiksmes jautājums. Viņa vienojas ar Maiku, ka iesaistīsies viņa organizētā eksperimentā, kurā katram jāpierāda sava patiesība. Pārbaužu virkne tomēr noved pie visai negaidīta rezultāta.
Lomās: Katherine Heigl, Gerard Butler, Eric Winter, John Michael Higgins, Nick Searcy, Kevin Connolly, Cheryl Hines
Režisors: Robert Luketic
Scenārijs: Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith
Producents: Kimberly di Bonaventura
Informācija:  http://www.forumcinemas.lv/movie/5182/

25. septembrī: Kino gardumu nakts
Piektdienas vakarā, 25. septembrī, k/t Cinamon un t/p Alfa piedāvā četrus pēdējā gada kino šedevrus – Mamma Mia!, Sekss un lielpilsēta, Graustu miljonārs un Mierinājuma kvants – katru tikai par 1Ls! Turklāt katru „Kino gardumu nakts” apmeklētāju restorāns Il Patio cienās ar mini kokteili. Filmu seansu sākums no plkst. 22:00.
Informācija:  http://www.cinamon.lv/?id=69

Bērniem

No 26. Septembra: G – Force: specvienība LV
Jau vairāk kā 100 gadus valdība ir trenējusi un izmantojusi dzīvniekus kā spiegu aģentus. Bet tagad ir noticis kaut kas tāds, kas pārspēj visu to, ko zinātne var iedomāties. Jūrascūciņu superkomanda, kura darbojas ASV valdības labā, tiek iesaistīta slepenā, praktiski neizpildāmā misijā, lai glābtu pasauli no prātu izkūkojuša zinātnieka. Specvienība "G-Force" – pūkaini un bez žēlastības – viņi ir sagatavoti visgrūtākajiem uzdevumiem.
Filma skatāma dublēta latviešu un krievu valodā.
Informācija:   http://www.cinamon.lv/?id=40&detail=CI00000151

No 26. septembra: Leļļu teātra izrāde – Mauglis
11:00 Latvijas Leļļu teātrī tiks uzvesta jaukā izrāde bērniem – Mauglis.
Mēdz teikt, ka vienīgie produktīvie audzināšanas paņēmieni ir mīlestība un personiskais paraugs. Šajā izrādē skološanos saskaņā ar dabas un cilvēka likumiem lieliski veic cilvēkbērna Maugļa draugi un skolotāji – vilkumāte Rakša, pantera Bagira, lācis Balū u.c. Reizēm Mauglim jāsastopas ar nežēlīgu atriebēju tīģera Širhana personā. Tikai kopējās briesmās un nelaimē – meža ugunsgrēkā – Mauglim izdodas visus džungļu ienaidniekus apvienot grupā, pārvarot bailes un naidu. Stāstā par Maugli ir interesanti vērot cilvēcisko īpašību izpausmes dzīvniekos, cīņu pret ļauno un cilvēka tapšanu par Cilvēku.
Informācija:  http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=31

Izstādes

No 28. septembra: Kristīnes Kursišas izstāde – Ārpus kontroles
Izstāde ĀRPUS KONTROLES ir vizuāls inscenējums ar skaidri formulētu vēstījumu, kurā Kristīne Kursiša multimediālās instalācijās un mehāniskos objektos intīmi un asprātīgi pauž savu attieksmi pret cilvēka vēlēšanos kontrolēt nekontrolējamo- par vīrieša un sievietes atšķirīgo uztveres modeli,nkas bieži rada nekontrolējamas situācijas, par sabiedrības normām, par savu jūtu un domu nemitīgu kontrolēšanu , ko sauc par toleranci jeb iecietību, par to, ka visu patieso domu un jūtu izteikšana būtu " nāves numurs " un gala rezultātā beigtos ar sociālu pašnāvību. .
Kristīne Kursiša profesionālu izglītību apguvusi, secīgi studējot Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības un Vizuālās komunikācijas nodaļās un Latvijas Kultūras akadēmijā Kino režijas nodaļā.
Māksliniecei, kuras darbi ar drosmīgiem konceptiem un netradicionālu izteiksmes formu vienmēr izraisījuši mākslas speciālistu pastiprinātu interesi, ir pirmā sadarbība ar galeriju.
Informācija:   http://www.galerija-alma.lv/index.php/lv/galery/about 

No 29. septembra: fotogrāfa Mārtiņa Varbūta izstāde – Logi
18:00 FotoAkadēmijas telpās Dzirnavu ielā 20, Rīgā, tiks atklāta fotogrāfa Mārtiņa Varbūta foto darbu izstāde „Logi”. 
 Fotogrāfs Mārtiņš Varbūts par savu darbu izstādi saka, „Kāpēc logi? Tāpēc, ka logs, caurums, rāmis vizuālajā pasaulē darbojas kā spēcīgs simbols un skatītāju var uzrunāt daudz spēcīgāk, kā dažreiz vienkārši uzņemts attēls. Tāpēc manos darbos pirmām kārtām logs tiek izmantots kā simbols. Es vienkārši rādu šo pasauli tādu, kādu kaut kādā brīdī mani "logi" – tas ir – manas acis, gan fiziskā, gan garīgā ziņā, to ierauga.”
Informācija:   http://www.fotoakademija.lv 

No 1. oktobra: laikmetīgās grafikas izstāde – Vielmaiņa
Laikmetīgās grafikas izstādes „Vielmaiņa“ ideja tapusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, tās kurators ir mākslinieks Juris Petraškevičs. Lielākā daļa autoru ir Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti. Ekspozīcijā pārstāvēti arī ļoti labi pazīstami, starptautisku atzinību guvuši autori ar bagātu pieredzi šajā medijā. Tāpat izstādē piedalās mākslinieki, kas tradicionāli strādā citos mākslas veidos, bet apliecinājuši sevi arī ar talantīgiem grafikas darbiem.
Apskatāmo darbu formas un tehnikas aptver plašu atšķirību amplitūdu, atspoguļojot kontrastus starp autoriem gan ideju, gan izpildījuma kontekstā. Jau ierastajās grafikas tehnikās (dobspiede, litogrāfija, linogriezums, sietspiede) izstrādātie darbi mīsies ar multimediāliem darbiem (foto, digitāldruka, video, instalācija), un jautājums par to, cik tālu sniedzas robežas grafikas mākslā un vai robežas radošajā procesā pastāv vispār, joprojām būs diskutējams. Izstādes uzdevums nav ne jautājumu virknes izveide, nedz arī atbilžu sniegšana.
Informācija:   http://www.vmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale/?PHPSESSID=2eafcfe2e6c50b1b1653c11f019fbd81

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.