espati.lv iesaka pasākumus no 23. līdz 29. jūlijam

espati.lv tevi aicina ar pilnu krūti izbaudīt siltās vasaras nakti dažādos festivālos – populārajā Beach Party, vai arī no sirds un pa trako izlādēties Zvērā. Ja esi rīdziniece – dodies uz kādu no jūras pilsētām un izbaudi siltās dienas.
Vēl iesakām tev noskatīties jauno filmu par burvi Hariju Poteru, jo, kā zināms, ar Harija Potera piedzīvojumiem aizraujas arī pieauguši cilvēki. Nelikām šo filmu pie bērnu sadaļas, jo patiesībā filmas spraigais sižets nav piemērots mazo skatītāju acīm.

Pasākumi

23. – 25. jūlijs: Kite Party 2009
Šajā nedēļas nogalē Ventspilī notiks Baltijā lielākais kaitbordistu pasākums, kas pulcēs šī sporta veida entuziastus, viņu atbalstītājus un fanus no visas Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.
Sagaidāms, ka Venstpils sērfošanas pludmalē, kur notiks Kite Party 2009, šogad ieradīsies vismaz 130 kaitbordisti.
Kite Party 2009 ietvaros notiks gan semināri iesācējiem un profesionāļiem, gan arī sacensības vīriešu un sieviešu konkurencēs. Ikviens kaitbordists varēs pacīnīties par Burusporta Kaitborda Kausu 2009 brīvā stila, maratona, viļņu braukšanas un kite loop disciplīnās.
Jaunievedums šī gada Kite party būs speciālās kaitborda jogas nodarbības, bet noslēgumā, kā vienmēr – trakulīga balle Ventspils Akvaparkā.
Kaitbords visā pasaulē šobrīd ir ļoti populārs sporta veids. Arī Latvijā pēdējo gadu laikā tas izplatījies neprognozēti strauji un kļuvis par vaļasprieku visdažādāko vecumu, profesiju un filozofiju pārstāvjiem
Informācija: http://www.kiteparty.lv/

24. – 25. jūlijs: Tele2 Baltic Beach Party

Jau devīto  reizi tūkstošiem cilvēku pulcēsies uz vienu no populārākajiem vasaras festivāliem – Beach Party, kas divu dienu garumā notiek Liepājas pludmalē. Uz dažādām skatuvēm un dažādās teltīs priecēs pašmāju un ārzemju izpildītāji, piemēram,  Tumsa, Gustavo, September (SE), Dzelzs Vilks, Mando Diao (SE), KATE RyanGURU JOSH PROJECT (UK), LABVĒLĪGAIS TIPS un daudzi citi,
Informācija: www.beachparty.lv  

24. – 26. jūlijs: Zvērā 2009

Zvērā ir neatkarīgs underground mūzikas festivāls, kurš cenšas piedāvāt apmeklētājiem pēc iespējas plašāku dzīvās un elektroniskās mūzikas klāstu. Mums nav ne ģenerālsponsoru, ne superbudžeta, viss darbs ir pašu ieguldījums, vadoties pēc DIY (do-it-yourself) ētikas.
Zvērā nemēģina konkurēt ar citiem festivāliem, kas būtu lieka laika un enerģijas tērēšana.
Festivāla mērķis ir veicināt aktīvo atpūtu, dodot iespēju ikvienam aktīvi piedalīties.
Zem nosaukuma Zvērā, festivāls risināsies jau ceturto gadu, bet pirms tam jau vairākus gadus notika festivāls Zābaks, kurš minams kā Zvērā aizmetnis. Ja sākumā festivālu apmeklēja daži simti, tad tagad jau tas pulcē 2000-3000 apmeklētāju, kas priekš underground pasākuma Latvijā un pat Eiropā ir liels skaits.
Informācija: http://www.zverafest.lv/

No 28. jūlija līdz 2. augustam: Starptautiskais populārās mūzikas jauno izpildītāju konkurss JAUNAIS VILNIS 2009
Jau astoto gadu Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē norisināsies jauno izpildītāju konkurss Jaunais Vilnis. Latviju šogad pārstāvēs dziedātāja Aisha. Kā jau parasti atklāšanas ceremonijā piedalīsies populāri mūziķi gan no Latvijas – Cosmos, Krievijas – Dima Bilan u.c. Arī konkursā piedalīsies dažādu valstu pārstāvji.
Informācija: http://www.dzk.lv/lv/node/4613

Koncerti

26. jūlijā: Rīgas Gospelkora koncerts – Silver & Gold
19:00 Rundāles pils Baroka dārza Zaļajā teātrī norisināsies mūzikas pēcpusdiena, kurā Rīgas Gospelkoris sniegs koncertu, kas būs kā ieskaņas koncerts Rīgas Gospelkora Latvijas koncertūrei.
Šajā svētdienas mūzikas pēcpusdienā Rundāles pils dārzā, rožu ziedēšanas laikā, pils apmeklētājiem būs iespējams izbaudīt pasaulslavenus gospelmūzikas un džeza kompozīcijas, Rīgas Gospelkora izpildījumā. Šis būs pirmais ieskaņas koncerts kora Latvijas koncerta tūres ietvaros, kas aizsāksies augusta sākumā un norisināsies lielākajās Latvijas pilsētās. Šīs koncerttūres mērķis ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar gospelmūzikas žanru un tuvojošos, nu jau trešo pēc kārtas, gospelmūzikas festivālu „Sing Gospel, Latvia!
Informācija: http://www.gospelkoris.org/

Teātris

24. jūlijā: muzikāla komēdija – Septītās debesis

20:00 Saulkrastu estrādē, atzīmējot savu piekto vasaras brīvdabas izrāžu sezonu, notiks pirmizrāde „Muzikālā teātra 7” gadskārtējai brīvdabas izrādei, kas arī šoreiz būs gaidītākais notikums Latvijas teātru dzīvē vasarā. Šogad deviņās pilsētās „Muzikālais teātris 7” izrādīs Voldemāra Šoriņa sarakstīto un režisēto komēdiju „Septītās debesis”, kurā būs dzirdamas arī populāras Zigmara Liepiņa dziesmas.
„Šis ir dzīvespriecīgs stāsts par attiecībām un cilvēciskajām vājībām, kas savijušās sarežģītā mīlas daudzstūrī. Katram no izrādes varoņiem ir savas „septītās debesis” – vienam tā ir liela nauda, citam slepenā mīla un kaisle, bet vēl kādam iespēja dzīvot mūžīgi”, stāsta autors Voldemārs Šoriņš, kurš lugu rakstījis ar vieglu ironiju par šiem jautājumiem. Raitā sižeta līnija, spilgti un temperamentīgi raksturi, pārpratumi un sentiments aizraus ikviena latviešu skatītāja sirdi.
Informācija: http://www.bilesuparadize.lv/events/20090724/2000/septitas_debesis_muzikala__komedija

25. jūlijā: Johana Štrausa komiskā operete – Sikspārnis

19:00 Dobelē, Ķestermeža estrādē tiks uzvesta Johana Štrausa komiskā operete Sikspārnis. Libreta pamatā ir patiess atgadījums no kāda parīzieša – brunču mednieka dzīves. Šis kungs nejauši nokļūst masku ballē, tur ierauga kādu skaistuli maskā – sikspārņa kostīmā un, protams, nespēj atturēties no flirta ar šo apburošo dāmu, kas vēlāk izrādās viņa paša sieva… Tādejādi, viņš ir krāpis sievu ar … savu sievu!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=12905

26. jūlijā: Cirka šovs – Black and White

16:00 Arēnā Rīga International circus George Borro uzstāsies ar oriģinālo cirka izrādi “Black and White”.
Projekta autors un režisors, inscenētājs G.Borro vecākais ar izteiksmīgiem cirka līdzekļiem atklās mūžīgo filozofisko labā un ļaunā, melnā un baltā cīņu. Programmā uzstāsies aktieri no Latvijas, Krievijas, Ungārijas, Vācijas, Kanada un Itālijas.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=11183 

Kino

No 24. jūlija: Parex Plaza – Harijs Poters un Jauktasiņu Princis (Harry Poter and the Half-Blood Prince)

Voldemorta vara turpina plesties plašumā un aizvien vairāk ietekmēt burvju pasauli. Arī Cūkkārpas Raganu un burvju arodskolā vairs nav agrākā miera sajūtas un pārliecības. Harijam ir aizdomas, ka briesmas viņam uzglūn ne tikai aiz skolas sienām, bet arī pašā skolā, taču Dumidors ir vairāk norūpējies par Harija sagatavošanos pēdējai cīņai, kura tuvojas ar katru dienu. Pa to laiku, Cūkkārpai ir uzbrucis vēl kāds neredzams ienaidnieks – audzēkņi kļūst aizvien pieaugušāki un viņu draudzībai pievienojas klāt arī mīlestība un jūtas vienam pret otru. Uz visu šo notikumu fona, visi ir aizmirsuši par kādu studentu, kurš ir nolēmis atstāt uz visiem neizdzēšamu iespaidu un atklāt sevī spēka tumšo pusi. Mīlestību var just gaisā uz katras soļa, taču Cūkkārpai tuvojas traģēdija, pēc kuras Raganu un burvju arodskola vairs nekad nebūs kā agrāk.
Režisors: David Yates
Lomās: Daniel Radcliffe, Rupert Grint Rupert Grint, Emma Watson, Michael Gambon, Jim Broadbent, David Yates
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5127/


Izstādes

No 24. jūlija: grupas izstāde – Galds
24.jūlijā plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā (Rīgā, 11. Novembra krastmalā 35) tiks atklāta Grupas izstāde „GALDS”.
Neskatoties uz apkārt esošajām ķibelēm un to apmēriem, vairāk kā 20 dažādu nozaru mākslinieki piedāvās savu skatījumu uz vienu no senākajām un ierastākajām mēbelēm – galdu. Katra cilvēka mājā un dzīvē esošā mēbele, ir šīs izstādes pamattēma un ierosmes avots māksliniekiem, kas izmantojot koku, stiklu, metālu, akmeni, kartonu un pat video skatītāju vērtējumam nodos vairāk kā 20 izstādes darbus – galdus.
Lai pasargātu vienu sabiedrības daļu no vilšanās, bet citu sabiedrības daļu motivētu šajās vasaras dienās iegriezties Mākslinieku savienības galerijas izstāžu zālē, izstādes „GALDS” veidotāji brīdina – „GALDS” nav mēbeļu izstāde!
„GALDS” ir kreatīvs dizains, profesionālā meistarība, laba deva humora un iespēja uz šo ierasto sadzīves priekšmetu – galdu, paskatīties kā uz mākslinieciskās idejas nesēju, iedvesmas avotu un mēdiju, neaizmirsto arī tā funkcionalitāti.
Informācija: http://www.msav.lv/index.php?id=751

No 24. jūlija: izstāde – Ieskats krājumā I
Turpinot rast atbildes uz jautājumiem „kas ir māksla?” un „kas ir muzejs?”, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekts kim? turpmākajā mēnesī pievērsīsies tēmai „Krājums”. Tēmas izpēte sāksies 24. jūlijā plkst. 20:00, atklājot izstādi „Ieskats krājumā I”.
Izstāde „Ieskats krājumā I” būs aplūkojama no 25. jūlija līdz 6. septembrim kim? mītnē Spīķeros, Maskavas ielā 12, korpuss 1. Izstāde ir atvērta kim?
Informācija: http://spikeri.lv/pages/index.php?l=lv

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.