espati.lv iesaka pasākumus no 22. – 29. janvārim

Laikā līdz nākamajai ceturtdienai vērts apmeklēt Dirty Deal Teatro, kas atkal mūs priecē ar interesantām izrādēm. Vēl aizvien Dabas muzejā notiek izstāde "Mūsu planētas daudzveidība", kas tapusi sadarbībā ar žurnālu GEO. Savukārt "Parex Plazā" – jaunas filmas – viena no tām "Samainītais" ar Andželīnu Džoliju galvenajā lomā.

KONCERTS

29. janvārī grupas Satellites LV koncerts
Plkst. 22.00 "Studentu klubā"
Informācija https://www.bezrindas.lv/events/index.php

29. janvārī Jolantas Gulbes un Riga Groove Electro koncerts

Plkst. 21.00 Europa City Hotel džeza zālē SUNNY TERRACE norisināsies šarmantās džeza mūzikas izpildītājas Jolantas Gulbes un "Riga Groove Electro" (RGE) koncerts.
Informācija http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/muusika/?productID=1423

TEĀTRIS

23. janvārī izrāde Baltās naktis
Plkst. 19.00 teātrī „Skatuve” Latvijas Kultūras akadēmijas režijas nodaļas maģistrantes
Innas Bromas diplomdarbs „Baltās naktis”
Lomās: Aija Dzērve un Ivars Kļavinskis
Informācija http://www.skatuve.lv/index.php?1&316&view=view-show&show_id=104

24. janvārī izrāde Kronēšana

Plkst. 18.00 teātrī „Skatuve”.
Uz šīs lugas autoru Mareku Modzelevski poļi cer kā uz savu A. Čehovu. Luga sarakstīta 2003. gadā un ir uzvesta Polijas Nacionālajā teātrī. Galvenais varonis ārsts – 30- gadnieks Macieks Boroveckis krāpj sievu, piestaigādams uz aģentūrām, kas sniedz seksuālus pakalpojumus, nodarbojas ar fotomākslu, mēģina pieņemt savā dzīvē būtiskus lēmumus…
Lomās: Ainārs Ančevskis, Jānis Vimba, Lāsma Kugrēna,
Mārtiņš Vilsons, Indra Briķe, Zane Vaļicka,
Anita Sproģe, Marta Grase, Ivars Kļavinskis
Informācija http://www.skatuve.lv/index.php?1&316&view=view-show&show_id=68

23. un 27. janvārī Shopping & Fucking
Plkst. 19.00 Dailes teātra Kamerzālē notiks Marka Reivenhila terapeitiskās provokācijas "Shopping & Fucking" pirmizrāde.
Lomās: Intars Rešetins (Robijs), Juris Žagars (Marks), Aldis Siliņš (Gerijs),Ivars Auziņš (Braiens) un Ilona Balode (Lulū).
Režisore: Laura Groza.
Informācija www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000055

29. janvārī ITS „Laiva” improvizācijas izrāde Humpalu rūpala

Plkst. 19.00 „Dirty Deal Teatro”.
Izmantojot jau lietotas frāzes, redzētus notikumus, novērotas situācijas un tipāžus, aktieri „uz līdzenas vietas” radīs vēl nebijušas ainas. Izrādes pirmajā daļā aktieri skatītājus priecēs ar vairākām kodolīgām improvizācijas etīdēm, savukārt, otrajā daļā tiks demonstrēta improvizācijas garā forma „La Ronde”.
Paši aktieri par gaidāmo izrādi izsakās īsi: „Mēs vērojam tevi, krāvēj, balerīna, ārst, skolotāj… Un mēs tevi izmantosim.”
Informācija http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/?productID=1286

BĒRNIEM

23. janvārī izrāde Pauks un Šmauks
Plkst. 18.30, Latvijas Leļļu teātrī,
Vai zini jauko vietu, kur dzīvo daudz čaklu zvēru – meža ciemu Ozolaini? Tur āpsis Ādams remontē un vāvere Vilis dakterē, cītīgā Kurmju Made vienmēr ir aizņemta darbā, bet pīlīte Paula sargā savu meitiņu. Tikai zaķēniem Paukam un Šmaukam darbi nevedas, jo vairāk viņus interesē palaidnības un draiskulības. Tā nu viņi dzīvo, līdz kādu dienu…
Kas notiek  tālāk, to uzzināsi, ja atnāksi uz izrādi! Šī ir jautra un omulīga pasaka, kuru ar interesi var skatīties ne tikai bērni, bet arī viņu mammas un tēti!
Informācija http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=34

31. janvārī izrāde Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta
Plkst. 11.00, Latvijas Leļļu teātrī.
Rakstniece Astrīda Lindgrēne vienmēr ir aizstāvējusi sabiedrības visvājākos, nabadzīgākos, vientulīgākos cilvēkus.  Viņas Karlsons aizvien un visos laikos ir kādu bērnu, gan arī pieaugušo gaidīts.  Latvijas Leļļu teātra skatītājiem – bērniem un viņu vecākiem Karlsona atnākšana varētu būt kā palīgs uzlabot savstarpējās attiecības ģimenē un sabiedrībā. Tas varētu atgādināt vecākiem un no jauna mācīt bērniem uzturēt pozitīvas – labsirdīgas, iejūtīgas, atsaucīgas, uzticības pilnas savstarpējās attiecības. Cik krāsaina ir pasaule, kad esam labās attiecībās viens ar otru, iepriecinām viens otru un palīdzam viens otram.  Pēc režisora Kārļa Auškāpa domām – Karlsons ir katra cilvēka iekšējais “es”- “patnis”, kam prieks dzīvot, satikt citus cilvēkus, skatoties uz pasauli ar priecīgām, labvēlīgām un gaišām acīm. Astrīdas Lindgrēnes Karlsons ir autores sūtīts vēlējums cilvēkiem – mācīties saprast un mīlēt vienam otru, lai darītu pasauli labāku.
Informācija http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=68

24. janvārī koncerts Paspēlēsim pasakas
Plkst. 11.00, koncertzālē „Lielā Ģilde”.
Ar koncertu 24. janvārī Lielajā Ģildē turpināsies šosezon jau veiksmīgi aizsāktais LNSO koncertcikls Simfoniskie koncerti bērniem un vecākiem. Šoreiz mūzikas skaņās būs dzirdamas pasakas, programmai dots nosaukums „Paspēlēsim pasakas”.
Uz koncertu cikla vēl atlikušajiem koncertiem, kas notiks 24. janvārī („Paspēlēsim pasakas), 21. februārī („Ciemos pie karaļa”) un 25. aprīlī (Izdejosim pasaku!”) ir iespējams iegādāties abonementus.
Informācijas http://www.lnso.lv/lat/jaunumi/aktuali/?doc=803

KINO

Janvārī kinoteātrī "Parex Plaza" „Samainītais”(Changeling)
Losandželosa, 1928.gads. Atgriezusies no darba Kristīne (Angelina Jolie) mājās vairs neatrod savu dēlu Volteru – viņš ir pazudis. Tiek uzsākta meklēšana, pēc vairākiem mēnešiem tiek atrasts kāds deviņus gadus vecs zēns. Emociju pārņemta, avīžu reportieru un fotokameru zibspuldžu apmulsināta, Kristīne pieņem zēnu. Taču mātes sirds zina – tas nav viņas dēls Volters. Filmas pamatā – patiesi notikumi.
Galvenajās lomās: Angelina Jolie, Jeffrey Donovan, Colm Feore, John Malkovich, Amy Ryan, Michael Kelly
Režisors: Clint Eastwood
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/5204/

Janvārī kinoteātrī "Parex Plaza" „Twilight” (Krēsla)
Filma „Krēsla” par meitenes un vampīra mīlestību uzņemta pēc pasaulē populārās Stefānijas Meijeres grāmatu sērijas motīviem. Šoruden apgāds „Zvaigzne ABC” pirmo sērijas grāmatu „Krēsla” laiž klajā arī latviski.
Lomās: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke, Peter Facinelli, Cam Gigandet
Režisors: Catherine Hardwicke
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/5274/

24. janvārī kinoteātrī "Parex Plaza" Metropolitan Opera „Orfejs un Eiridīke”

Plkst. 20.00
Iestudējuma intriga – režisora, horeogrāfa Marka Morisa (tā paša, kurš kopā ar Latvijā dzimušo baletzvaigzni Mihailu Barišņikovu 1990. gadā nodibināja White Oak Dance Project), slavenā modes dizainera Aisaka Mizrahi un Brodveja scenogrāfa Alēna Moijera debija Ņujorkas Metropolitēnā. Iestudējuma pirmizrādē 2007. gada pavasarī spīdēja latviešu soprāns Maija Kovaļevska. Šoreiz Metropolitan piedāvā diriģenta Džeimsa Levaina interpretāciju ar Stefāniju Blaitu un Danielu di Nīsu titullomās.
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/6449/

IZSTĀDE

No 29. janvāra līdz 8. martam izstāde “Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija“.
2008. gada 27. decembrī izcilajam fotogrāfam Gunāram Bindem apritēja 75 gadi. Rīgas pilsētas izstāžu zāle RĪGAS MĀKSLAS TELPA šo nozīmīgo notikumu atzīmēs ar plašu mākslinieka retrospektīvu izstādi “Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija”
Gunāra Bindes vārds un darbi ir plaši zināmi kā Latvijā, tā arī ārpus mūsu zemes robežām. Viņa autordarbi jau kļuvuši par fotogrāfijas klasiku. Plaši pazīstamie meistara veidotie Latvijas inteliģences portreti un sieviešu akti izceļas ar savu  neatkārtojamo stilistiku,  no momenta tvēriena dinamiskumu un dramatisma līdz poētiski liriskām  noskaņām, piemēram, E. Smiļģa portrets, “Meitene ar krustiņu” u.c. Savā daiļradē mākslinieks  konsekventi ir uzticīgs  klasiskajai melnbaltai  fotogrāfijai un optiskajai foto kamerai, nepārstājot filigrāni eksperimentēt ar formu un gaismu iespējām.
Izstāde sniegs unikālu iespēju plašākam skatītāju lokam iepazīt no jauna, vai atkal redzēties ar Gunāra Bindes darbiem, izprast meistara fenomenu, atklāt maz zināmas viņa daiļrades šķautnes – no pirmajiem šedevriem un vēl neredzētiem arhīva materiāliem  līdz pēdējos gados tapušām jaunām foto sērijām.
Informācija http://www.artspace.riga.lv/lv/izstades/izstade?izspas=53

No 21. janvāra līdz 1. februārim foto izstāde Mūsu planētas daudzveidība
Izstāde “Mūsu planētas daudzveidība apskatāma Latvijas Dabas muzejā. Foto izstāde tapusi sadarbībā ar žurnālu GEO.
Izstādē aplūkojamas 79 fotogrāfijas, ko vieno kopīga tēma – planēta Zeme un tās iemītnieki. Izstāde atklāj planētu visā tās daudzveidībā – krāšņu un apburošu, filigrānu un majestātisku. 34 starptautiski atzīti fotomākslinieki iemūžinājuši savu skatījumu uz apkārtējo pasauli.
Informācija http://www.dabasmuzejs.gov.lv/notikumi/

No 19. janvāra līdz 14. februārim personālizstāde Mantinieki

Galerijā "Istaba" apskatāma gleznotājas Ditas Lūses personālizstāde "Mantinieki", ko veido pēdējā gada laikā tapušie darbi – vairākas lielformāta gleznas.

1 komentārs
  1. Tā filma |Twilight| man norāva jumtu, varbūt kādam liksies par salkanu vai nereālu, bet man patika 🙂 Māsa vispār jau ir sadabūjusi visas grāmatas un lasa, lasa, lasa (grāmatas ir angļu valodā) . iesaku !!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.