espati.lv iesaka pasākumus no 21. līdz 27. maijam

šonedēļ espati.lv tev iesaka baudīt kultūru, apmeklējot kādu aizraujošu teātra izrādi, izsmieties izrādē Vakariņas ar muļķi, vai apdomāties par dzīves amizantajām pusēm izrādē Amizants gadījums. Kā arī iesakām apmeklēt kādu no muzikāli baudāmajiem pasākumiem, kādā klubā vai koncertus Andrejostas Peldošajā darbnīcā.

Pasākumi

22. maijā: Radio Bāram 2 gadi
20:00 Rīgas Radio Bāra 2 gadu jubilejas svinības. (Šķūņu iela 17) Dzimšanas dienas īpašais viesis nebūs neviens cits kā tumšādainais  mākslinieks DJ Styles no Amsterdamas, kurš savu vienreizējo dīdžejspēli  RnB un House mūzikas ritmos  uz īpašiem pasākumiem Radio bāra vēsturē ir rādījis jau vairākas reizes,  piedalīsies arī viens no  Latvijas labākajiem perkusionistiem Dzintars Vīksna  (www.pulse-effect.lv)  kopā ar ugunīgajām Aggressive (www.aggressive.lv)  deju meitenēm un vēl dažs labs pārsteigums, neskaitot jau to, ka tie Radio Bāra draugi, kas atradīs sevi svētku plakāta daudzajās apmeklētāju  fotogrāfijās, saņems dzērienu par brīvu.
Informācija: http://nightlife.lv/lat/raksti/redaktors/?article=7861

22. maijā: Bilanebila Party

22:00  klubā PULSē! (Citadeles ielā 2, pie Vanšu tilta Rīgas centra pusē) radošais duets Bilanebila priecēs apmeklētājus ar kvalitatīvu un emocionālu deju mūziku. Dueta dalībnieki DJ Cute un DJ Maxim Perepeliza spēlēs eklektiskus un daudzveidīgus DJ-setus, apvienojot vienā mūzikālā straumē deep, tech house, detroit techno, electro, breakbeat un techfunk mūziku. Dīdžeju kolekcija aktīvi tiek papildināta ar mūzikāliem jaunumiem un dueta uzdevums šim vakaram būs sarīkot muzikālu ceļojumu – piedzīvojumu dvēselei, prātam un ķermenim.
Informācija: http://nightlife.lv/lat/raksti/redaktors/?article=7822

Koncerti

21.maijā: Zaļā 4diena uz kuģa

22:00 Andrejostas Peldošajā darbnīcā notiks kārtējais koncerts no pasākumu sērijas Zaļā 4diena. Saglabājot jau radīto harmoniskas atmosfēras noskaņu, Zaļā 4diena piedāvās vairāku mākslinieku performances. Šoreiz uzstāsies tādi zināmi latviešu mākslinieki kā Satelittes LV un Tramplīni, un arī jauns vārds pie mūzikas apvāršņa – dziedātāja Iva. Pasākumā sagaidāms arī īpašs muzikāls pārsteigums!
Informācija: http://www.peldosadarbnica.lv/?p=308

22. maijā: The Concretes
21.00 Andrejostā, Peldošajā darbnīcā Latvijā jau otro reizi koncertēs viena no ietekmīgākajām šīs desmitgades Zviedrijas indie pop grupām – The Concretes. The Concretes pirms desmit gadiem Stokholmā nodibināja astoņi draugi, 2004. gadā viņi izpelnījās starptautisku ievērību ar pašu vārdā nosaukto albumu (debiju ierakstu kompānijā EMI), tam sekojošie ieraksti In Colour un Hey Trouble nostiprināja grupas atpazīstamību gan Zviedrijas, gan pasaules melomānu vidū. 2006. gadā, īsi pirms albuma In Colour klajā nākšanas, grupu pameta tās soliste Viktorija Bergsmana, lai kopā ar Peter, Bjorn & John iekarotu pasauli ar dziesmu Young Folks un izveidotu soloprojektu Taken By Trees. Jaunākajā albumā Hey Trouble, kas nāca klajā pirms diviem gadiem, Viktorijas lomu The Concretes sastāvā pārņēmusi Liza Milberga, kas turpina izdziedāt nedaudz naivās, taču romantiskās un pozitīvās grupas melodijas. 2007. gada vasarā, albuma Hey Trouble turnejas ietvaros, The Concretes pirmo reizi koncertēja Latvijā, Salacgrīvas festivālā Positivus.
Informācija: http://www.peldosadarbnica.lv/?p=283

24. maijā: Melo-M koncerts Klubā Essential
22:00 klubā Essential uzstāsies čellu trio Melo-M, kas koncertā prezentēs savu jauno programmu Apkārt pasaulei. Uzrādot Čili Picas Drauga karti, ieeja 2 personām bez maksas.Koncertā Melo-M atskaņos jauno mūzikas programmu Apkārt pasaulei ar krievu, ebreju, īru, somu, šveiciešu, afrikāņu, grieķu un daudzu citu tautu populārākajām melodijām, kā arī priecēs ar labi zināmiem latviešu un ārzemju populārās mūzikas hitiem no saviem iepriekšējiem albumiem Melo-M (2005) un Singalongs (2007).
Informācija: http://essential.lv/news/?id=62456

Teātris

21. maijā: izrāde – Amizants gadījums
19:00 Jaunā Rīgas Teātra zālē tiks uzvesta tirāde Amizants gadījums. Izrādes dramaturģisko materiālu veido krievu satīriķa Mihaila Zoščenko stāsti un klātienē izpildītas dažādu laiku krievu dziesmas.
Cilvēkiem patīk stāstīt dīvainus, amizantus gadījumus no dzīves. Neparastos apstākļos nonākuši, to dara arī izrādes trīs savstarpēji nepazīstamie varoņi. Viņi stāsta stāstus par citiem, bet īstenībā paši par sevi un katru no mums. Par to, cik muļķīgi un komiski mēs mēdzam rīkoties. Par to, ka izmisīgi cenšoties būt nemuļķīgi un nekomiski, mēs aizmirstam, ka uz dzīvi var paraudzīties arī vienkāršāk – bez nosodījuma, pārspīlēta aizdomīguma vai lieka patosa. Izrāde aicina nesarežģīt to, kas tāds nav, bet gan pasmieties par nenozīmīgām likstām un ar smaidu sejā doties tālāk. Jo, kaut arī nesaprotama un neizdibināma, dzīve ir skaistākā dāvana, kas cilvēkam ir dota.
Informācija: http://www.jrt.lv/izrade_popup.php?code=899

23. maijā: izrāde – Ilūzijas
19.00 Vecpilsētas teātris aicina uz izrādi Ilūzijas. Izrāde notiks Mākslas Darbinieku namā, Rīgā, Vaļņu ielā 9. Izrādi veido dialogi par cilvēku dzīvi un likteni, tos atveido astoņi aktieri, kuri dalās atmiņās un pārdomās ar skatītājiem. Izrādē pastāv robežšķautne starp personu (aktieri) un personāžu (tēlu), starp izdomu un realitāti. Tas ir vēstījums par slavenā rakstnieka Frensisa Skota Ficdžeralda atvadām no savas mūža mīlestības Zeldas.
Informācija: http://www.mdn.lv/public/29234.html

24. maijā: cirka izrāde – Pacel mani!

18:00 Ventspils jaunā teātra nama Jūras vārti atklāšanas programmā uzstāsies īpaši viesi – jaunā cirka kompānija XY (Francija) ar izrādi Pacel mani!. Kompānijā XY darbojas seši vadošie Francijas akrobāti, kas apbur ar lielisku horeogrāfiju un tehniku.  Izrādē Pacel mani! viņi veic elpu aizraujošus lēcienus un met kūleņus, būvē piramīdas un torņus, pārsteidz ar neticamu plastiku un līdzsvara izjūtu. Izrādē, kas stāsta par ceļošanu un satikšanos, stāstus uzbur nevis vārdi, bet akrobātu ķermeņi un kustības, pāris vecu čemodānu, trīs ozolkoka dēļi un brīnišķīga gaismu partitūra.  Tā ir sešu mākslinieku asprātīga, aizraujoša un savstarpējas uzticēšanās pilna saspēle. Izrādes veidotāji un dalībnieki no Lommas Augstās cirka skolas atklāj, cik daudz jauna joprojām iespējams izgudrot un izpildīt akrobāta profesijā.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/12940/

26. maijā: izrāde – Vakariņas ar muļķi
19:00 VEF kultūras pilī tiks uzvesta franču komēdija (F. Vēbera) Vakariņas ar muļķi. Meistaru teātris. Lomās: Haralds Burkovskis, Dainis Gaidelis vai Jānis Jarāns, Jana Kalniņa, Guntis Veits, Agnese Linka, Raimonds Bergmanis.
Informācija: http://www.vefkp.lv/lat/pasakumi/?doc=512

Kino

21. maijā: Es visu atceros, Ričard!

19:00 Kino Rīga tiek organizēts kinovakars, veltīts filmu mākslinieka – inscenētāja  Gunāra Baloža 75 gadu jubilejai., šī vakara ietvaros tiks demonstrēta filma – ES visu atceros, Ričard! Filma ir stāsts par Latvijas brīvvalsts jauniešu draudzību, kuru dzīves un attiecības dramatiski izmaina Otrais pasaules karš.Apstākļi un liktenīgas izvēles nostāda kādreizējos draugus pretējās frontes pusēs…60-to gadu vidū uzņemtā filma bija autoru drosmīgs solis, patiesi stāstot par pasaules kara notikumiem un latviešu leģionu.
Filmai Es visu atceros, Ričard! ir nozīmīga vieta latviešu kino vēsturē.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/filmas/filma?id=315 

No 8. maija: Parex PlazaNakts Muzejā 2 (Night at the Museum 2: Escape from the Smithsonian)
Muzeja apsargs Lerijs ir pametis iepriekšējo nodarbošanos un uzsācis pats savu biznesu, bet kādu vakaru iezvanās telefons. Zvanītājs ir viens no viņa kādreizējiem apsargājamiem, kas ziņo, ka viņi kļūdas pēc tiek evakuēti uz Smitsona muzeju. Lerijs dodas glābt draugus, taču sākumā viņam tie ir jāatrod pasaules lielākā muzeja labirintos, kur glabājas miljoniem eksemplāru.
Un izrādās, ka arī šajā muzejā naktīs neviens neguļ. Lerijs ne tikai sadraudzējas ar slavenām vēsturiskām personām, bet arī iemanto spēcīgus ienaidniekus, jo savtīgi mērķi ir ēģiptiešu faraonam, Ivanam Bargajam, Napoleonam un slavenajam noziedzniekam Alam Kaponem
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5184/

No 27. – 31. maijam: Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2009
Kino Rīga norisināsies Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS. Festivāls norisināsies Rīgā jau trīspadsmito gadu, popularizējot pasaules jaunākās īsfilmas un skatot Baltijas jauno profesionālo īsfilmu veidotāju mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.
Pērn festivāls pētīja kino kā medija lomu, caur filmām  atspoguļojot sociālos procesus, kas notiek mūsdienu sabiedrībā un procesus, kas skāra pasaules nācijas piedzīvojot sociālās pārmaiņas, 2ANNU viesprogrammas veltot sociālpolitiskajam kino. Sabiedrības un mākslinieku ekstraversija – runājot par sāpīgam sabiedrības problēmām un augoņiem. Izkliegt visu uz āru – ātrāk, skarbāk un raupjāk.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=86

Bērniem

No 22. – 24. maijam: izstāde Bērnu pasaule 2009
Ķīpsalā notiks trešā starptautiskā bērnu preču un pakalpojumu izstāde Bērnu pasaule 2009, kas pulcēs ģimenes, lai kopīgi iepazītos ar izstādes piedāvājumu, iegādātos bērnu preces un pakalpojumus ar ievērojamām atlaidēm, kā arī izklaidētos un kopīgi atpūstos izklaidējošos pasākumos un atrakcijās.
Bērnu preču un pakalpojumu izstādē Bērnu pasaule 2009 jaunie un topošie vecāki var uzzināt visu par grūtniecību, bērnu kopšanas, audzināšanas, drošības un veselības jautājumiem, kā arī par bērnu izglītošanas un atpūtas iespējām. Izstādē var aplūkot un par labām izstādes cenām iegādāties preces zīdaiņiem, bērniem un arī topošajiem vecākiem. Savukārt paši bērni izstādē var izklaidēties un atpūsties, piedaloties aizraujošos pasākumos, atrakcijās un konkursos, kā arī apgūt daudz saistoša un interesanta.
Informācija: http://www.bt1.lv/bt1/bp/?link=00000013 
 

Izstādes


No 20.05. – 20.06.: fotoizstāde Donava

Austrijas vēstniecība sadarbībā ar kinoteātri Rīga no šā gada 20. maija kinoteātra telpās piedāvā aplūkot slavenās austriešu fotogrāfes Inges Moratas (Inge Morath) fotogrāfiju izstādi Donava. Šī izstāde ir īpaši aktuāla šogad, kad Eiropā tiks atzīmēta dzelzs priekškara krišanas 20. gadadiena. Donava ir allaž bijusi upe, kas saistījusi tik dažādu Eiropas vidienes un Dienvideiropas tautu likteņus un noteikusi to dzīvesveidu. 1958. – 1959. gadā austriešu fotogrāfe Inge Morata vairākos ceļojumos gar Donavas krastiem un atkārtoti no 1993. līdz 1995. gadam, pēc dzelzs priekškara krišanas, sev raksturīgā humānā veidā dokumentējusi dzīves norises pilsētās un ciematos, kuri atrodas Donavas upes krastos, no tās iztekas Švarcvaldē līdz ietekai Melnajā jūrā.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=87

Līdz 31. maijam: izstāde – Vienotie pavedieni
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vestibilos līdz 31. maijam būs skatāma izstāde Vienotie pavedieni.
Tekstilmāksla ir kļuvusi laikmetīga informācijas, pieredzes, materiāla pilnveidošanās substance. To pierāda tik ļoti daudzveidīgie – gan klasiskie, gan eksperimentālie tekstilmākslinieku darbi, apliecinot savu piederību gan vēsturiskumam, gan pasaules laikmetīgumam vienlaicīgi. Tradīciju rokraksti un tās klātbūtne neatkarīgi no valstiskās vai etniskās piederības veido skaistu, kultūras dziļumu apliecinošu tekstilmākslu bez robežām – sieviete tālā un pilnīgi atšķirīgā zemē rada izšuvumu, kas pēc tam aizceļo uz citām zemēm, nesot informāciju par savu darinātāju, gan arī par savu zemi vienlaikus..
Informācija: http://www.notikumi.lv/index-lat.php?p=4&id=25115

No 27. maija: Laimas Bikšes personālizstāde
Galerijā Daugava būs skatāma gleznotājas Laimas Bikšes personālizstāde Atvērt. Par savu jaunāko darbu kolekciju, kas tapusi apmēram gada laikā, māksliniece sniedz šādu komentāru: „Jo sarežģītāk vēlos izteikties, jo vairāk skaidrs, ka šī izstāde ir par omītes vārītās zaptes burciņu pieliekamajā. Par visu, kas nāk prātā, noņemot vāciņu un uzsmērējot to uz maizes šķēlītes: par saulainākajām vasarām bērnībā, par to, ka varbūt vajadzētu  biežāk apciemot vecākus, ka varbūt vēl ir laiks kļūt par labāku cilvēku un izdarīt kaut ko patiesi vērtīgu savā dzīvē.”
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/12954/

1 komentārs
  1. Jurmalsa pilsētas muzējā biju uz brīnišķīgu un iedvesmojošu gleznotājas Anitas Meldere gleznu izstādi. Iesaku apmeklēt – gleznas ir ļoti emocionālas un interesantas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.