espati.lv iesaka pasākumus no 20. līdz 26. novembrim

Šonedēļ espati.lv tev iesaka apmeklēt pozitīvu labdarības koncertu No drauga draugam.
Noteikti esi pamanījusi, ka novembris iet uz beigām un tuvojas decembris – adventes laiks, tādēļ arī Latvijas kinoteātros skatāmas jau pirmās Ziemassvētku filmas.
Ja esi teātra mīļotāja, noteikti apmeklē vienu no Dailes teātra jaunākajām izrādēm Tils Pūcesspieģelis.
   

Pasākumi

20. un 21. novembrī: PRE-PARTY BRĪVDIENĀS BĀRĀ SALT’N’PEPPER
20. un 21. novembrī bārā Salt’n’Pepper (Palasta 10) turpināsies brīvdienas pre-party ballīšu sērija ar Latvijas dīdžejiem. Piektdien no 21:00 pie burziņa "The Lost Disco" pults stāvēs dīdžeji Dmi3 un Discomethod, bet sestdien – Bogdan Taran un Max Lomov.
Viens no īpašajiem pasākumiem bārā, kas notiks novembrī būs "The Lost Disco", kurā piektdien, 20. novembrī, piedalīsies Dmi3 un Discomethod (a.k.a. N-Tone). Viņi ir dīdžeji, kuri pazīstami Rīgas deju mūzikas pasākumu apmeklētājiem jau no 90-to gadu vidus. Abi dīdžeji iedvesmu rod disco- un funk-mūzikā, un piektdienas vakarā sniegs iespēju klausīties oriģinālas un re-edited plates no savām kolekcijām.

Iedvesmojoties no nu jau leģendām apvītajiem Kaspara Vanaga organizētajiem pirmajiem „Open” reiviem (1995-1996), Dmi3 kopā ar N-Tone dibināja apvienību ar zīmīgo nosaukumu Trudno. Duets uzstājas gan lielos reivos (tajā laikā DMI3 aizraujas arī ar techno) gan mazākās house-parties, kur pārsvarā tiek spēlēts disco-house un UK-garage. Paralēli regulārām uzstāšanām Rīgā un Latvijā, Dmi3 kļūva par biežu viesi kaimiņzemē Lietuvā, tolaik arī izveidojas ciešā sadarbība ar leišu house-skatuves redzamāko apvienību Ryralio no Kauņas. 2003. gadā Trudno organizēja ballīšu sēriju "Peldu Funk" ar viesdīdžeju no Lietuvas, Lielbritānijas, Krievijas un Izraēlas piedalīšanos. Šīs dekādes sākumā Dmi3 un N-Tone bieži uzstājās arī klubos Casablanca un Hedonia 55.

Sestdien, 21. novembrī bārā setus house un deephouse stilā spēlēs dīdžeji Bogdan Taran un Max Lomov.
Pre-party bārā Salt’n’Pepper (Palasta 10) noris piektdienās un sestdienās no 21:00 līdz 3:00 Ieeja brīva, darbojas face control.
Informācija:  http://www.nightlife.lv/pasakumi/pre-party-brivdienas-bara-saltnpepper

Koncerti

14. novembrī: Sapņu fabrikā – labdarības koncerts No drauga draugam
19:30 labdarības akcijas "No drauga draugam" ietvaros notiks jau ceturtais koncerts, kurā gūtie ienākumi tiks novirzīti Latvijas Bērnu Fondam. Koncerts notiks "Sapņu Fabrikā".
Līdz šim savu dalību koncertā apstiprinājuši: Iedomu Spārni, PeR, TāTāTā, Soul E-motion, Most Wanted, Markus Riva un citi.
Katru gadu labdarības koncertā gūtie ienākumi tika novirzīti Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcas 20.nodaļas labiekārtošanai, kurā ārstējas bērni, kas slimo ar asins vēzi.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=55781
   

Izrādes

20. novembrī: Dailes teātrī – Tils Pūcesspieģelis
19:00 Dailes teātra lielajā zālē būs skatāma Grigorija Gorina izrāde Tils Pūcesspieģelis.
Leģenda par tautas ākstu Tilu Pūcesspieģeli allaž tiek aktualizēta tautai grūtos laikos, kad vienīgais veids, kā pretoties dzīves grūtībām, cinismam un postam, paliek smiekli. „Tils Pūcesspieģelis” ir stāsts par tautu un tautas sapni par varoni. Tas ir arī sapnis par brīvu cilvēku, kuru nav iespējams nogalināt.
Krievu dramaturga Grigorija Gorina dramaturģiski asā spalva un smalkā gaume, balansējot uz vitāla humora un skaudras traģēdijas robežas, zināmā materiālā ieliek jaunu saturu un jēgu – nesaudzīgu zemtekstu un paradoksālu, mūsdienīgu ironiju.
Un vēl šis ir arī jaunības stāsts jeb stāsts par jaunību.

Lomās: Dainis Grūbe (Tils Pūcesspieģelis), Artūrs Skrastiņš (Klāss, ogļu tirgotājs), Vita Vārpiņa (Sotkina, viņa sieva),  Juris Žagars (Zivju tirgotājs Josts), Rēzija Kalniņa (Katalīna), Inita Dzelme (Nele, viņas meita), Lauris Dzelzītis vai Artūrs Dīcis (Lamme Gudzaks), Gints Andžāns (Karalis Filips), Ieva Pļavniece (Karaliene Marija / Kallikena), Ērika Eglija (Blondā Betkena / Stīvena), Baiba Neja (Brunete Anna), Juris Bartkevičs (Bende), Valdis Liepiņš vai Artūrs Dīcis (Mūks Kornēliuss), Kārlis Freimanis (Prefekts / Gēzu brigadieris), Mārtiņš Počs (Rīzenkrafts / Kroga saimnieks), Kristaps Rasims (Inkvizitors / Orānijas princis), Harijs Spanovskis (Ģenerālis).
Režisors –  Mihails Gruzdovs
, scenogrāfs – Reinis Suhanovs, 
kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka, 
muzikālais noformējums – Kristaps Rasims
, kustību konsultante – Inga Raudinga
Informācija: http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000073
   
21. novembrī:  teātra klubā Austruma Rozbeža – Dod mīlai iespēju
19:00 tiks uzvesta luga pēc amerikāņu dramaturga M.Šizgala lugas „LUV” motīviem ir traģikomiska muzikāla izrāde ar „melnās” komēdijas elementiem. 
Iestudējuma veidotāji meklē atbildes uz jautājumiem… Kāpēc tik dažādus ceļus aiziet bijušie skolas draugi, kāpēc viens dzīvē gūst panākumus, bet otrs nonāk „zem tilta”? Kāpēc viens iepazīst pasaules lielāko vērtību – mīlestību, bet otrs to nespēj? 
Izrādes gaitā, asprātīgos, traģikomiskos dialogos un sižeta norisēs atklājot varoņu trijotnes attiecību līkločus, saprotam, ka mīlestībai nav vecuma, to var meklēt un iegūt, zaudēt un atkal atrast jebkurā dzīves posmā. 
Tā atnāks pie jebkura no mums – tikai „Dod mīlai iespēju”! 
Iestudējuma skatītājs ir dažādu paaudžu personības – tiem, kam ir dzirksts un tiem, kam tā jāiededz. 
Izrādē jauka atkalredzēšanās ar iemīļotiem aktieriem – Daci Makovsku, Valdemāru Karpaču un Enriko Avotu.
Izrādes iedvesmotāji – Oļegs Tillbergs, Ieva Akurātere, Uldis Stabulnieks, Madara Makovska, Rihards Jēkabsons, Jānis Morāns, Juris Kulakovs un pasaules skaistākās mīlas dziesmas.
Izrādes režisore – Dita Balčus.
Informācija: http://www.austrumurobeza.lv/lat/teatra-izrades/438-dod-milai-iespeju/

25. novembrī: Kino Rīga – Operas „Traviata” ieraksta translācija no La Scala (Milāna)
19:00 uz kino „Rīga” lielā ekrāna skatītāju uzmanībai tiek piedāvāta ģeniālā itāliešu komponista Džuzepes Verdi opera „Traviata”, kuru inscenējusi provokatīvā itāļu kinorežisore Liliana Kavani – viena no retajām režisorēm sievietēm, kura strādā ar lieliem operas iestudējumiem. Pirms izrādes kinokritiķes Dairas Āboliņas un filmu režisora Dāvja Sīmaņa saruna.
Viens no Džuzepes Verdi slavenākajiem darbiem „Traviata” savu pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas operteātrī La Fenice 1853. gadā. Opera veidota pēc Aleksandra Dimā (dēla) romāna “Kamēliju dāma”.
La Scalas 2007. gada uzvedumā Violetas lomā pārliecinoši debitē Andžela Georgiu. Mediju kompānijas Bloomberg par „lomas pilnīgu pārvaldīšanu” un „satriecošu aktierspēli” slavētā Georgiu, ir zvaigžņotā izrādes ansambļa centrā, kurā piedalās arī Ramons Vargas un Roberto Frontali. Pie diriģenta pults – izcilais Lorins Māzels.
Romantiskās operas sākumā kurtizāne Violeta Valerī iepazīstas ar jaunu pielūdzēju – Alfrēdu Žermonu, kurš viņai atzīstas mīlestībā. Nepatikšanas sākas, kad Alfrēda tēvs pieprasa viņai noraidīt dēla uzmanības pierādījumus, jo skandāls, ko izraisījusi Alfrēda aizraušanās, apdraud viņa māsas saderināšanos.
 Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=108

Kino

No 20. novembra: Parex Plaza – Neskaties atpakaļ (Ne Te Retourne Pas)
Rakstniece Žanna ir precējusies divu bērnu māte, kas savās mājās un savā ķermenī sāk pamanīt dīvainas izmaiņas, ko apkārtējie nemana. Ģimene mēģina noraidīt bailes, sakot, ka tās izraisījis stress saistībā ar jaunās grāmatas pabeigšanu. Taču Žanna apjauš, ka notiek kaut kas patiesi dīvains ar viņas pašas identitāti…
Galvenajās lomās divas izcilas aktrises – Sofija Marso un Monika Belluči. Filma pirmizrādi piedzīvoja 2009.gada Kannu kinofestivālā.
Lomās: Sophie Marceau, Monica Bellucci, Andrea di Stefano
Režisors: Marina de Van
Scenārijs: Jacques Akchoti, Marina de Van
Filma franču un itāliešu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija:  http://www.forumcinemas.lv/movie/5284/
   
No 13. novembra: Parex Plaza – Ziemassvētku dziesma (A Christmas Carol)
Viņš bija alkatīgs cilvēks, kuru neinteresēja nekas, izņemot naudas iegūšanu. Viņa dvēselē nebija vietas ne draugiem, ne svētkiem, ne priekam. Un te, Ziemassvētku priekšvakarā, viņa dzīvē notiek pilnīgi negaidīts pavērsiens…
Filma skatāma arī 3D formātā!
Lomās: Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth, Robin Right Penn, Michael J. Fox, Bob Hoskins
Režisors: Robert Zemeckis
 Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5153/

Bērniem

21. novembrī: Rīgas pilsētas Mākslas darbinieku nams – Ķiparu darbnīca
No 11:00 Rīgas pilsētas Mākslas darbinieku nam;a durvis vērs Ķiparu darbnīca.
„Ķiparu darbnīcā” aicināti piedalīties bērni vecumā no 4 līdz 8 gadiem un viņu vecāki uz kopīgu radošu darbošanos.
Būs iespēja darboties ar papīra auklām un veidot no tām skaistas puķes, kuras pēc darbnīcas beigām varēs ņemt līdzi uz mājām.
Darbnīcas dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu priecēs bērnu vokālais ansamblis „Podziņas”.
Darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.
Ieeja 1.00Ls (gan vecākiem, gan bērniem), biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas darbinieku namā un Biļešu Servisa kasēs.
Informācija: http://www.mdn.lv/public/29395.html

22. novembrī: Latvijas Leļļu teātrī – Pauks un Šmauks
15:00  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde bērniem Pauks un Šmauks
Vai zini jauko vietu, kur dzīvo daudz čaklu zvēru – meža ciemu Ozolaini? Tur āpsis Ādams remontē un vāvere Vilis ārstē, čaklā kurmju Made vienmēr ir aizņemta darbā, bet pīlīte Paula sargā savu meitiņu. Tikai zaķēniem Paukam un Šmaukam darbi neveicas, jo viņus vairāk interesē palaidnības un draiskulības. Tā nu viņi dzīvo, līdz kādu dienu…
Kas notiek tālāk, to uzzināsi, ja apmeklēsi izrādi! Šī ir jautra un omulīga pasaka, kuru ar interesi var skatīties ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki.
Režisori – Valdis Pavlovskis un Māris Koristins
Scenogrāfs – Gedimins Kotello
Komponists – Boriss Rezņiks
Leļļu skulptore –  Marga Austruma
Lomās: Dace Vītola, Laila Kirmuška, Edgars Lipors, Pēteris Šogolovs, Kaspars Pūce, Audra Šidlauska, Santa Didžus vai  Silvija Bitere
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=34

Izstādes

No 20. novembra: fotoizstāde – Stāsti no Eiropas virsotnes
No 20. novembra līdz 14. decembrim Dailes teātra telpās būs izstādīta dāņu fotogrāfa Stīna Brogāra (Steen Brogaard) ceļojošā fotoizstāde “Stāsti no Eiropas virsotnes”.  
Dāņu fotogrāfs Stīns Brogārs (Steen Brogaard) savu karjeru sāka kā reportāžu fotogrāfs 20. gs. 80. gados, strādājot pagrīdes avīzēm Kopenhāgenā un dažādām vides organizācijām, kā, piemēram, Greenpeace. Kopš 90. gadu sākuma Stīna Brogāra vārds tiek saistīts ar Dānijas Karalisko ģimeni, par kuras fotogrāfu viņš strādā, sekojot Kroņprinča, Kroņprinceses un viņu ģimeņu dzīvēm.Tāpat S. Brogārs ir arī daudz ceļojis uz Āfriku un Āziju, dokumentējot Unicef, Care, RCT un citu organizāciju darbību.
Šajā jaunajā izstādē Stīns Brogārs savu objektīvu vērš pret Dāniju un dāņiem, atzīmējot to, ko viņi prot vislabāk, – būt par mazu, lielisku valsti.
Informācija: http://www.dailesteatris.lv

No 20. novembra: Johanam Valteram (1869. – 1932.) veltīta izstāde
Jaņa Rozentāla un Vilhelma Purvīša laikabiedrs, izcilais „Rūķa” paaudzes gleznotājs Johans (arī Jānis) Valters (Johann Walter, 1869 – 1932) 1906.gadā no dzimtās Jelgavas pārcēlās uz Vāciju, kā radošo pseidonīmu pieņemdams dubultuzvārdu „Valters-Kūravs” (Walter-Kurau). Desmit darba gadiem Drēzdenē (1906 – 1916) sekoja mūža pēdējais cēliens Berlīnē (1916/1917 – 1932). Gan izcelsme, gan liktenis mākslinieku saistīja ar vācu un latviešu tautu un kultūru.

Valters ir viens no slavenās Latvijas mākslas klasiķu trijotnes, kuras talantu uzplaukums 19. – 20.gadsimta mijā pacēla Latvijas glezniecību iepriekš nepieredzētā līmenī. Tēlnieks Teodors Zaļkalns viņu tolaik raksturoja kā „smalkjūtīgāko koloristu un arī lielāko dzejnieku starp mūsu dzimtenes māksliniekiem”. Valtera daiļradē izsekojama attīstība no Pēterburgas Ķeizariskajā mākslas akadēmijā apgūta akadēmiska reālisma 19.gadsimta 90.gados līdz ekspresionisma un citu modernisma parādību traktējumam 20.gadsimta 20.gados. Ar izjustu muzikalitāti apveltītais gleznotājs gadsimtu mijā interpretēja impresionisma, jūgendstila un simbolisma pieredzi, bet vēlāk nonāca tuvu abstrakcijai, izkopdams īpatnēji bezpriekšmetisku dabas redzējumu.
Kopš Valtera mantojuma pēdējā plašā pārskata 125 gadu jubilejas izstādē (1994) ievērojami bagātinājies mākslinieka darbu klāsts Latvijas muzejos un privātkolekcijās, atrasti par zudušiem uzskatīto teorētisko sacerējumu noraksti un notikuši daudzi biogrāfiski atklājumi. Apritot 140 gadiem kopš Valtera dzimšanas, izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē aicina uz tikšanos ar augstas raudzes glezniecību.

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta pētniece Kristiāna Ābele sadarbībā ar izdevniecību Neputns sagatavojusi apjomīgu un pārsteigumiem bagātu monogrāfiju, kas no jauna atklāj noslēpumainā, iepriekš maz izzinātā Latvijas mākslas klasiķa glezniecisko veikumu un starptautisko dzīvesstāstu.
Informācija: http://www.vmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.