espati.lv iesaka pasākumus no 20. līdz 26. augustam

espati.lv tev šonedēļ iesaka apmeklēt ikgadējos Rīgas svētkus. Tie solās pārsteigt ar plašu programmu – izstādēm, izrādēm, tirdziņiem, koncertiem u.c. Ja vēlies izbaudīt karstākas emocijas, noteikti apmeklē 6. Latvijas salsas festivālu.
Kā arī šonedēļ tiek organizēts aizkustinošs, bet sportisks pasākums – Sirdspuksti Baltijai. Vēl nav par vēlu piedalīties!

Pasākumi

20. – 23. augusts: 6. Latvijas salsas festivāls
Šogad Rīgas Svētku laikā norisināsies 6. Latvijas Salsas Festivāls 2009, kas ir vērienīgākais un vecākais Salsas festivāls Baltijā. No 21. līdz 23. augustam varēsi aizmirst savu latvieša kautrīgumu un noslēpumainību, un sajust karstasinīgās Kubas temperamentu un brīnumaino kultūru!Sestdien un svētdien apmeklē nodarbības pie augstas klases pasniedzējiem no visas pasaules, kas ar savu enerģiju, dejas kaisli un harizmu ļaus ikvienam izbaudīt dejot prieku! Apgūsti Salsu un citas Karību jūras dejas – Bachatu, Merengui, Reggaeton, Kubas Rumbu u.c. Šogad festivāla īpašais pipariņš ir piedāvājums ikvienam apmeklēt pasaulē tik populārās dejas West Coast Swing nodarbības, Balles dejas un Sexy Lady Dance. Īpašs piedāvājums iesācējiem – īpaša zāle un īpaša uzmanība tiem, kuri sper pirmos deju soļus. Vakaru pasākumos varēsi klātienē baudīt Salsas Orķestra bagātīgos mūzikas ritmus, pasaulē novērtētu Latino DJ-u spēli, kaislīgus viesmākslinieku un arī pašmāju šova dejotāju priekšnesumus. Šajā omulīgajā un saulaini pozitīvajā atmosfērā varēsi pavadīt veselas 3 naktis dejojot līdz pašai rītausmai. Vanilla Sunset Party, Grand Salsa Party – nakts pasākumi, kas liks aizrauties Tavai elpai! Gatavojies arī uz vērienīgu izdejošanos 11. Novembra krastmalā, kur veselu stundu varēsi nodoties Kubas karstasinīgajām dejām, priekšnesumiem un mūzikas ritmiem! Jau ikgadēja Latvijas Salsas Festivāla tradīcija ir Salsas kuģītis, kur arī šogad varēsi ļauties deju soļiem, vizinoties pa Daugavu
Informācija:  http://www.nianse.lv/index.php?page=225

21. – 23. augusts: Rīgas svētki ‘09

Kā jau katru gadu, arī šogad augustā norisināsies Rīgas svētki. Pasākumu klāsts neskatoties uz ekonomiskajām problēmām valstī ir iespaidīgs: tiks rīkotas dažādas izstādes, koncerti, sarīkojumi, ūdens izklaides u.c. Rīgas svētkos būs iespēja skatīt Rīgu – šodien un senāk. Un, protams, noslēgumā gaidāma uguņošana.
Informācija: http://www.rigassvetki.lv

22. – 23. augusts: Sirdspuksti Batijai
Ir pagājuši tieši 20 gadi kopš visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāji sadevās rokās, lai iestātos par savu valsti, par savu identitāti.. Atzīmējot šo gadadienu tiek organizēts kopīgs pasākums – Sirdspuksti Baltijai. Jau atkal būs iespēja izjust vienotības sajūtu, šoreiz vienīgi nebūs jāsadodas rokās, šoreiz ikviens varēs piedalīties stafetē, skriet lielāku vai mazāku gabalu, kādā no Baltijas valstīm visā Baltijas Ceļa garumā.
Informācija: http://baltijascelam20.lv

Koncerti

21. augustā: Vēlreiz mājās
19:00 Noslēdzot dziesmu albuma Vēlreiz mājās koncertu sēriju, Normunds Rutulis aicina latviešu vieglās mūzikas cienītājus uz savu kārtējo solokoncertu Dzintaru koncertzālē.
Par muzikālo pavadījumu rūpēsies profesionālā un populārā latviešu rokenrola komanda Keksi. Tieši viņu līdzdalība šajā projektā koncerta apmeklētājiem dos iespēju sajust, jaunās un labi zināmās dziesmas no Normunda repertuāra, citādākā, enerģiskā un tajā pašā laikā romantiskā skanējumā. Līdz šim šāda sadarbība nav bijusi, tādēļ patīkams pārsteigums ir garantēts. Repertuārā skaņdarbi gan no pirmā Normunda albuma Vasarā sniegs, gan pārējiem projektiem, kuros ir atrodamas skaistas un daudzu mīlētas dziesmas.
Informācija: http://www.dzk.lv/lv/node/4760

Teātris

23.augustā: Lidojums
19:00 Gaļinas Poliščukas teātra observatorijā notiks Andra Buļa izrāde. Aktieris, Andris Bulis, kurš pagājušajā gadā ir laidis klajā savu pirmo dzejoļu klāstu „Mans ego” turpinot savus radošos meklējumus ir izveidojis monoizrādi „Lidojums”.
A. Bulis pat izrādi: ”Tikai tagad, kad gana daudz gadu man ir aiz muguras es beidzot apstājos un lēni apkārt apgriežos.. Nedaudz piemiedzu acis un cenšos aiz sevis atstātajās pēdās atrast to ko skrienot esmu garām palaidis… mans bērnudārzs, mans mazais karavīrs, mans pirmais skūpsts… Atmiņas… Atmiņas kā mazi sapņi atnāk, paved, pamet, apsola ka pienāks rīt. Atmiņas kā mazi bērni piekrīt visam tikai nedod garantiju, ka izpildīs tūlīt.”
Informācija: http://www.bilesuparadize.lv/events/2009-08-23/19-00/lidojums

24. augustā: Marionetes
19:00 Dailes teātra mazajā zālē Valmieras drāmas teātris demonstrēs Skandināvisku kamerdrāmu 2. daļās – Marionetes.
Izrādes telpa atgādina par cilvēka iekšējo pasauli – tajā nav ne logu, ne durvju, un tikai kāpnes liecina par to, ka kaut kur ir arī izeja uz citu dzīvi. Ingmara Bergmaņa lugas centrā laulāts pāris – Peters un Katrīna, kuru attiecības ir tik ciešas un samezglojušās, ka tās nav izprotamas, ja neiedziļinās pagātnē. Psiholoģijas studijas un detektīvs vienlaikus. Piedāvājums intelektuāla teātra gardēžiem.
Informācija: http://www.bilesuparadize.lv/events/2009-08-24/19-00/valmieras_dramas_teatris_marionetes 

26. augustā: Klauns Fiasko
19:00 Dailes teātra mazajā zālē būs skatāma Mārtiņa Zīverta sarakstītā un Feliksa Deiča režisētā izrāde – Klauns Fiasko.
 Klauns Fiasko un Indra sastopas laikā, kad par mīlestību nedrīkstētu domāt: Latvijai no abām pusēm tuvojas divi draudīgi karaspēki, kas var samalt miltos ne tikai divu cilvēku mīlestību, bet arī veselu tautu. Kara atblāzmā daudzas lietas iegūst jaunu vērtību. Mīļotajai pasniegta inde kļūst par augstāko jūtu un pašuzupurēšanās pierādījumu.
Lomās: Tālivaldis Lasmanis, Anna Putniņa, Baiba Valante, Dace Eversa, Mārtiņš Liepa vai Madars Zvagulis, Aigars Vilims vai Oskars Morozovs.
Informācija:  http://www.bilesuparadize.lv/events/2009-08-26/19-00/valmieras_dramas_teatris_klauns_fiasko

Kino

No 21. augusta: Parīze, es mīlu tevi (Paris, je t’aime)
Romantisks kino almanahs – 18 noveles, kuras uzņēmuši 20 pazīstami režisori un kuras apvieno tēma: Parīze – mīlestības pilsēta. Katram režisoram ar viņa savdabīgu redzējumu tiek dotas piecas minūtes, šos redzējumus apvienojot veidojas vienots vēstījums. Parīzē mīlestību slēpj, izrāda, imitē, izbauda, iznīcina, izgudro un iededz no jauna. Katrs sižets ilgst aptuveni piecas minūtes un šajā laikā dažādu žanru režisori un aktieri pārspēj no jauna atklāt pilsētu, pastāstīt par mīlestību un par savu attieksmi pret Parīzi.
Lomās: Natalija Portmane, Žiljeta Binoša, Vilems Defo, Megija Gilenhala, Stīvs Busemi, Elidža Vuds, Niks Nolte, Ludevīne Saņjē, Fanija Ardāna, Bobs Hoskins, Bens Gazara, Žerārs Depardjē, Rufus Sjūels, Miranda Ričardsone.
Režisori: Olivjē Asaijas, Frederiks Obertēns, Gurinders Čada, Silvāns Šomē, Itals un Džoens Koeni, Izabella Koišē, Vess Kreivens, Alfonso Kuarons, Kristofers Doils, Rišārs Lagriņjes, Vičenco Natalī, Aleksandrs Peins, Bruno Podalides, Valters Sales, Daniela Tomas, Olivers Šmits, Nobuhiro Suva, Toms Tikvers, Gas Van Sants
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6532/

No 21. augusta: Brunču mednieks (Spread)
Nikijs ir jauns un izskatīgs sieviešu mīlulis, kurš caur gultu spējis sev nodrošināt bezrūpīgu dzīvi Holivudā. Viņa attiecības ar advokāti Samantu ir balstītas uz abpusējām interesēm – Nikijam interesē sievietes kredītkarte un glaunā privātmāja, savukārt Samantai – nodošanās kaislīgiem gultas priekiem.
Viss iet gludi līdz Nikijs sastop apburošo viesmīli Heteru, kas viņam nezinot, spēlē līdzīgu spēlīti. Drīz vien pienāk brīdis, kad atklājas patiesība, un jāizdara izvēle starp mīlestību un naudu…
Režisora Deivida Makenzija (Hallam Foe, Young Adam) komēdijā galveno lomu atveido Eštons Kačers.
Lomās: Ashton Kutcher, Anne Heche, Margarita Levieva, Sebastian Stan
Režisors: David Mackenzie
 Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5287/


Izstādes

No 21. augusta: Laimas Eglītes personālizstāde
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) no 2009.gada 21.augusta līdz 20.septembrim būs skatāma daudzpusīgās latviešu mākslinieces Laimas Eglītes retrospektīva darbu personālizstāde. Nedēļas nogalēs īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, jo Hēges zālē tiks demonstrētas mākslinieces inscenētās multiplikācijas filmas.
Laimas Eglītes gleznu tematiku vienmēr ietekmējusi viņas īpašā dzīves izjūta, sakāpinātā jūtība, ar kādu māksliniece uztver ne vien savas intīmās pasaules telpu, bet arī globālās norises. Vislielākos panākumus viņa guvusi ar portreta un sadzīves žanra darbiem, savu varoņu psiholoģiskajiem tēliem piešķirot simbola nozīmi: no madonnas līdz karalienei u.tml. Virknē kompozīciju risināta mātes un bērna tēma, tik pat bieži tēlota arī vīrieša un sievietes savstarpējo attiecību dinamika.
Informācija:  http://www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale/?PHPSESSID=192fd4fc1077148f4893c072fd65545d

No 20. augusta: fotomākslas izstāde – Privāts

No 20.augusta līdz 18.oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” (Vecrīgā, Torņa ielā 1) būs skatāma Latvijas mūsdienu fotomākslas izstāde “Privāts”.
Fotogrāfija un ar to saistītie mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi 20.gadsimta beigās – 21.gadsimta sākumā ir iemantojuši nebijušu popularitāti mākslinieku izvēlēto „darbarīku” vidū visā pasaulē, un izstāde Privāts aicina iepazīt šī „darbarīka” daudzveidīgās iespējas. Ekspozīcijā pārstāvēti septiņi mākslinieki – Arnis Balčus, Gunārs Binde, Zenta Dzividzinska, Romāns Korovins, Inta Ruka, Alnis Stakle, Vilnis Vītoliņš, kuru darbi izteiksmīgi pauž laikmeta garu gan ar izmantotajiem tehniskajiem paņēmieniem, gan ar saturisko vēstījumu.
Izstāde centrēta ap tēmu, kas atspoguļojas nosaukumā – Privāts. Privātums un privātīpašums ir šībrīža „atslēgas vārdi”, un mākslinieki reflektē par to, meistarīgi izmantojot mūsdienu mākslas izteiksmes līdzekļus un tehnoloģijas. Kā tipiski mākslinieciskie paņēmieni jāpiemin attēlu sērijas par vienu tēmu, kustīgā (video) un nekustīgā attēla kombinēšana, kā arī attēlu virknēšana sižetiskos vai hronoloģiskos „stāstos”. Autoru izmantoto tehnoloģiju skaitā – gan klasiskā melnbaltā fotogrāfija un sudraba želatīna process, gan fotogrāfija no krāsu negatīva, gan digitāli apstrādāts fotoattēls, video u.c.
 Informācija: http://www.lnmm.lv/lv/arsenals/expoz/?PHPSESSID=192fd4fc1077148f4893c072fd65545d

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.