espati.lv iesaka pasākumus no 2. līdz 8. jūlijam

Šonedēļ espati.lv tevi aicina tevi apmeklēt vairākus muzikālus pasākumus – gan Rīgā, gan ārpus tās. Neaizmirsti par Rīgas Ritmiem, par ko stāstījām jau pagājušonedēļ* Noteikti vērts apmeklēt Jomas ielas festivālu un tā ietvaros notiekošo smilšu skulptūru festivālu Magic Sand. Lai gan lielākā daļa teātru uz vasaras sezonu ir devušies atvaļinājumā, aicinām tevi uz unikālu vēsturisku izrādi Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam. Forum Cinemas sāk rādīt filmu Ledus laikmets 3, kuru gan publicējam sadaļā Bērniem, bet zinām, ka tā tik ļoti iet pie sirds arī pieaugušajiem…

Pasākumi

29. jūnijs – 5. jūlijs: Rīgas Ritmi
Vairāk par festivālu lasi šeit: http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/Rigas-Ritmi—jau-sonedel/id/1042

4. – 5. jūlijs: Jomas ielas svētki
Kā jau katru gadu Jūrmalā atkal notiks Jomas ielas svētki, šoreiz svētki tiek organizēti diezgan grandiozi, jo tiek svinēta Jūrmalas 50. jubileja. Svētki sāksies 4. Jūlijā ar ieskaņas koncertu Dzintara koncertzālē, kur uzstāsies Andreju Hermlins un „Swing Dance Orchestra” (Vācija).
5. jūlijā pa dienu notiks svētku koncerti piecās dažādās vietās, kā arī ir izdalītas dažādas  zonās – bērnu, mākslas, mielasta u.c.
Kā jau katru gadu Jomas ielā notiks tradicionālais svētku gājiens no Majoriem līdz Dzintariem, airēšanas sacensības u.c. Svētki solās būt grandiozi un saulaini, katrs apmeklētājs šajos svētkos varēs atrast kaut ko tieši sev.
Informācija: http://www.jomasiela.lv/lv/node/67

3. – 4. jūlijs: mūzikas un sporta festivāls Fonofest
„Fonofest” savus apmeklētājus Cēsu rajona „Uplandos” pulcēs jau piekto gadu, lai izklaidētu tos ar kvalitatīvu mūziku un sportiskām aktivitātēm divu dienu garumā.
Šogad Fonofest galveno skatuvi pārstāvēs tādas grupas kā Anathema(UK), Dzelzs Vilks, Schizma(Pl), Deep Insight(Fin), Bedwetters(Est), Insane(Hun), These Broken Remains(Est), Preternatural, Huskvarn, Sia Radikal, Triānas Parks, Voiceks Voiska, The Briefing un Cacophonics, kā arī Fono kluba jauno grupu konkursa uzvarētāji.
Ņemot vērā, ka festivāla laikā grupu uzstāšanās laiki uz abām skatuvēm nepārklāsies, īpaši tika piedomāts arī pie mazās skatuves saraksta, dodot iespēju sevi atrādīt plašākai publikai gan jaunajiem censoņiem, gan pieredzējušākiem mūziķiem, tāpēc šogad uz otrās skatuves būs iespējams klausīties Woodoo band(Rus), The Wolf Verine (Swe), While I’m Alive (Fin), Laime Pilnīga, Dandelion Wine, Monkey Rocks, Krampii, Collide, Screampiece, Leystein, The Blues Gang, Intricate, Pent in Dreams, Sidemind un Sandtrout.
Informācija: http://www.fonofest.com/

3. jūlijā: Shine cafe. Grand opening.
21:00 Liepājas pludmalē (pie glābšanas stacijas) notiks „Shine Cafe” Grand Opening ballīte. „Shine Cafe” ir brīvdabas pasākumi Liepājas pludmalē, kas apvieno jūras brīzi, house mūziku un tās cienītājus zem saulrieta stariem, radot lielisku vasaras noskaņu.
Patīkami pavadīt laiku un dejot pie house mūzikas ritmiem – tas ir galvenais pasākuma mērķis.
Nākamo piektdien – 3.jūlijā – „Shine Cafe” muzikālo ceļojumu aizsāks 8 mākslinieki. Pasākuma īpašie viesi ir DJTOP2008 otrās un trešas vietas ieguvēji – ANDRE CRASH aka DJ Crash (Tasty Soundz/Latex Records) un DJ SAINT (Kazantip Baltic).
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/shine-cafe-grand-opening

3. jūlijā: Special Groove Dobelē
22:00 Dobeles Ķestermeža estrādē notiks elektroniskās deju mūzikas pasākums ar nosaukumu Special Groove, kas kopā pulcēs vairākus Latvijā pazīstamus un iemīļotus elektroniskās deju mūzikas dīdžejus un producentus. Pasākuma laikā Jums būs iespēja dzirdēt setus no tādiem dīdžejiem kā Dep, kurš savas vairāk nekā 14 gadu karjeras laikā ir piedalījies neskaitāmos vērienīgos pasākumos, kā arī uzstājies reivos, open air un klubu pasākumos visās Baltijas valstīs un Krievijas pilsētās (Maskava, St.Pēterburga, Pleskava). Vakara kulminācijā Jums būs iespēja dzirdēt fantastisku un neaizmirstamu setu no Electricano, kurš 2007.gadā kā pirmais dalībnieks no Latvijas uzstājās Sensation White Pasākumā Rīgā. Iesildošā misija pasākumā tiks uzticēta talantīgajiem dīdžejiem Andy Holensen un Eddy Chuzs, bet vakara noslēgumā uz skatuves kāps dīdžejs un producents Kris Crown, kura kopēji ar Uppfade producētais skaņdarbs "Vaseline" jau vairākas nedēļas skan Latvijas Mūzikas Kanāla (LMK) topā. Pasākums tiks papildināts ar spēcīgu skaņas un gaismas tehniku, kā arī video instalācijām.
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/special-groove-dobele

Koncerti

3. jūlijā: Magia del Ritmo

20:00 Dzintaru koncertzālē notiks grupas Ramiros koncerts.
Tautā viņi tiek dēvēti par ,,Latvijas Gipsy Kings”.
Koncerts ,,MAGIA DEL RITMO” – koncerts , kurā publika tiek aicināta dejot un dziedāt kopā ar grupu ,,ROMIROS”. Skatītāju priekam skanēs ugunīgi temperamentīgās latino, spāņu, flamenko, rumba melodijas, kas caurvītas ar virtuozām ģitārspēles pasāžām un meistarīgu flamenko dziedātprasmes stilu. Jūsu priekam skanēs ,, Volare”, ,, Granada”, ,,Besame mucho”, ,, Labamba”, ,, Hotel California”, ,, Desperados” un daudzas citas tik iemīļotas un populāras pasaules hītu kompozīcijas. Šķiet, ka šis piektdienas vakars vēl ilgi virmos jūsu atmiņās!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=47885

3. jūlijā: Goran Gora – akustiskais koncerts
21:00 muzikālajā bārā Sunny Melody Bar notiks Goran Gora akustiskais koncerts. Goran Gora ir bijis īpašais viesis Nouvelle Vague un Kings Of Convenience koncertos Rīgā, uzstājies pasaules lielākajā mūzikas konferencē SXSW Ostinā, Teksasā, ASV, kā arī koncertējis Lielbritānijā, Zviedrijā, Vācijā, Francijā un citās valstīs.. Līdz šim izdoti divi ieraksti: "2 hands/ 4 songs EP" (7") un "JetLag" (LP, CD). Goran Gora ir 25 gadus vecs dziesmu autors no Baldones/Rīgas. Plašāku uzmanību mūziķis pirmo reizi ieguva 2005. gada otrajā pusē ar pirmajiem radio singliem Slow Down un Fools In Love.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=51674 

5. jūlijā: MORRISSEY. Tour of Refusal 2009
20:00 Sapņu fabrikā notiks britu kulta mūziķa Moriseja koncerts.
Britu dziedātājs un dziesmu autors Morisejs  ir viena no mūsdienu mūzikas kulta figūrām. Mūziķa veiksmīgās solo karjeras laikā jau desmit singli no Moriseja izdotajiem solo albumiem ir iekļuvuši Lielbritānijas singlu TOP 10. Harismātiskā dziedātāja solo albumi Lielbritānijā vairakkārt ieguvuši zelta statusu, bet disks "You Are the Quarry" sasniedza platīna statusu.
Žurnāls "Rolling Stone" Moriseju ir ierindojis starp 100 visu laiku labākajiem dziedātājiem. Ietekmīgais mūzikas žurnāls "NME" Moriseju raksturo kā "vienu no visu laiku ietekmīgākajiem mūziķiem". Savukārt britu laikraksts "The Independent" par Moriseju raksta: "Lielākā daļa mūziķu par ikonām kļūst tikai pēc nāves, taču Morisejs par tādu ir kļuvis jau dzīves laikā."
 Šogad mūziķis izdeva savu devīto solo albumu "Years of Refusal" un pats Morisejs to raksturo kā spēcīgāko albumu, kādu viņš jebkad ierakstījis.
Informācija: http://www.fbi.lv/lv/aktuality/?item=306

Teātris

8. jūlijā: izrāde – Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam
19:00 viesnīcā Europa Royale (Benjamiņas nams), Kr.Barona iela 12 notiks monoizrāde – Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam.
Tā stāsta par avīžu pārdevēju, kura kļuva par Latvijas pirmo lēdiju. Par sievieti, kas ar avīzēm, reklāmām, romāniem un modi uzbūvēja sev karaļvalsti Latvijā. Tas ir stāsts par mīlestību un varu, no revolūcijas līdz diktatūrām. 
Viena no Latvijas vadošajām režisorēm Baņuta Rubesa radījusi neparastu izrādi par Emīliju Benjamiņu (1881. – 1941.), kas bija ekstravaganta, valdonīga,  un ļoti ietekmīga, uzņēmēja un sabiedrības dāma.
Kā stāsta režisore un izrādes scenārija autore Baņuta Rubesa, par preses magnāti Benjamiņu varētu uzņemt veselu seriālu, tāpēc izrādei „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, pētot vēstures materiālus, izvēlēti tikai paši nozīmīgākie Emīlijas dzīves notikumi.
Informācija: http://www.benjamina.lv/?p=6549〈=1285

Kino

No 3. jūlija: Parex Plaza – Aģents 117: Pazudis Rio  (OSS 117: Rio ne répond plus)
Franču Džeimss Bonds – gudrāks, jautrāks un stilīgāks!
Slavenākais Francijas slepenspiegs aģents 117 devies jaunā misijā uz otru pasaules malu – Brazīliju. Lai notvertu nacistu šantāžistus, un atrastu Francijas valdību kompromitējošu mikrofilmu, aģentam 117 jāsadarbojas ar seksīgāko sievieti Mossad rindās – apakšpulkvedi Doloresu. Riodežaneiro pludmalēs un Amazones mežos risinās bīstami un riskanti notikumi, bet aģents 117 kā allaž tiek cauri sveikā…
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6521/

No 3. jūlija: Parex Plaza: Bijušo draudzeņu rēgi (The Ghosts of Girlfriends Past)

Konors ir zvērināts vecpuisis, kurš mīl brīvību, izklaides un sievietes – šī labuma viņa fotogrāfa darbā ir pietiekoši. Viņš mierīgu sirdi atļaujas saraut attiecības ar vairākām sievietēm uzreiz, pie tam izdarot to ar visām vienlaicīgi, veicot videozvanu. Kad Konors ieplāno izjaukt sava brāļa kāzas, pie viņa negaidīti ierodas kādreiz pamesto draudzeņu rēgi, lai kopīgi atrastu iemeslus viņu izjukušajām attiecībām pagātnē un nākotnē un noskaidrot, vai bezjūtīgajam Konoram vēl joprojām ir cerība atrast savu mīlestību.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5140/

Bērniem

No 1. jūlija: Parex Plaza – Ledus Laimets 3: dinozauru ēra (Ice Age 3 Dawn of the Dinosaurs)

Filmu ‘Ledus laikmets’ un ‘Ledus Laikmets 2’ varoņi ir atgriezušies, gatavi jauniem piedzīvojumiem. Skrets joprojām nododas nenotveramās zīles medībām (iespējams, ka meklējot to, viņš atradīs mīlestību). Menijs un Elija gaida mazuļa piedzimšanu, sliņķis Sids mēģina iztēloties ģimenes dzīvi, rūpējoties par nočieptām dinozaura olām, bet zobenzobu tīģeris Djego apsver, vai viņš nav kļuvis pārāk mīkstčaulīgs, tik daudz laika pavadot draugu kompānijā.
Dodoties glābt nelaimē nokļuvušo Sidu, draugi nokļūst neparastā pazemes pasaulē, kur aci pret aci sastopas ar dinozauriem un ir spiesti cīnīties gan ar zvēriem, gan augiem. Šeit, kur briesmas uzglūn ik uz soļa, liktenis viņus saved kopā ar vienacainu zebieksti Baku – nepagurstošu dinozauru mednieku.
Filma skatāma dublēta latviešu un krievu valodā, kā arī angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5188/

Izstādes

Līdz 28. jūlijam: Māras Viškas personālizstāde “Mebiusa ceļš”

Jaunās mākslas vietā “Supernova” , Rīgā, Krāmu 3, līdz 28. jūlijam būs skatāma Māras Viškas personālizstāde “Mebiusa ceļš”.
Māra Viška savā pirmajā personālizstādē „Mēbiusa ceļš” ideju izpausmes vizuālā formā risina ar glezniecības palīdzību. Jaunās mākslinieces skaidrā pārliecība par vēstījumu iezīmējas ironiska naivuma piepildītajos darbos.
Mēbiusa ceļš ir virsma, kurai ir tikai viena mala un viena puse. No jebkura šīs virsmas punkta var nokļūt jebkurā citā, nešķērsojot virsmas malu. Cilvēks vienlaicīgi var būt labs un ļauns, bet tik un tā paliek tikai cilvēks. Gleznas būtībā ir par cilvēcisko, tā mijiedarbību ar dabu. Attēloti dažādi cilvēku raksturi, īpatnējas, fantastiskas, pat nereālas ainas. Tēli ir dažādi un katrs iet savu ceļu, kā jebkura dzīva būtne, kas atrodas uz zemes vai kosmosā.
Informācija: http://easyget.lv/events/show/5697/

Līdz 13. jūlijam: Birutas Stafeckas gleznu izstāde „Mani stāsti“
No 29.jūnija līdz 13.jūlijam Vecrīgā Agijas Sūnas galerijā skatāma Birutas Stafeckas gleznu izstāde „Mani stāsti“.
Mākslas maģistre  Biruta Stafecka sākotnēji par savu izteiksmes veidu izvēlas tekstilmākslu, taču kļūst par gleznotāju.  Jau no agrīnajiem gadiem jaunradei paraleli iet pedagoģiskā darbība. Šobrīd asociētā profesore Biruta Stafecka māca gleznošanu un koloristiku Baltijas Starptautiskās akadēmijas Dizaina nodaļā.
Informācija: http://easyget.lv/events/show/5719/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.