espati.lv iesaka pasākumus no 19. līdz 25. februārim

Šonedēļ espati.lv tev iesaka apmeklēt vienu no gada seksīgākajiem pasākumiem – Erots 2010. Ja esi latviešu mūzikas fane, nekādā gadījumā nelaida garām Latvijas Mūzikas Gada Balvu 2009.
Multfilmas var skatīties gan bērni, gan pieaugušie, varbūt, vēlies noskatīties jauno Rotaļietu Stāstu 2 3D formātā?

Citi

19. un 20 februārī: Ķīpsalas izstāžu hallē – festivāls Erots 2010
Jau šonedēļ, 19. un 20. februārī, Ķīpsalā valdīs mīlas dievs Erots, būs krāšņa erotikas piesātināta daudzveidīga izklaide, un ikviens Erota valgos nokļuvušais varēs gūt jaunus seksualitātes pārpilnus iespaidus, jo Baltijā vienīgais erotikas festivāls ”Erots 2010” Ķīpsalas hallē ir klāt!
Divus vakarus uz vairākām skatuvēm apmeklētāji varēs baudīt pārsteigumiem pilnus slavenu pornozvaigžņu priekšnesumus, latviešu un ārzemju mākslinieku šovprogrammas, sieviešu un vīriešu striptīzšovus, erotisko teātri, kā arī mazliet ekstrēmākus priekšnesumus asāku izjūtu cienītājiem, kas sagādās daudz jauku brīžu gan pastāvīgiem festivāla apmeklētājiem, gan tiem, kam “Erots” būs jaunatklājums. Arī paši apmeklētāji varēs “iekosties” erotikas pipariņā, piedaloties konkursos un citās aktivitātēs un ļauties sexy shopping.
Informācija: http://www.erots.lv,

Koncerti

19. februārī: Spīķeru koncertzālē – grupas Supersilent koncerts (NO – Rune Grammofon)
Piektdien, 19.februārī Rīgā uzstāsies norvēģu improvizācijas un tā dēvētā death-jazz grupa Supersilent. Šis koncerts tā organizētāja Skaņu meža astoņu gadu ilgajā darbībā ir būtisks atskaites punktiem, jo Supersilent ir stūrakmens jaunās mūzikas vēsturē. Grupas akadēmiski skolotie mūziķi eleganti iemieso jēdzienu «eksperimentāli» ar savu spēju ļauties neprognozējamai saspēlei, pastāvēt uz savu individualitāti un tai pat laikā būt atvērtiem viens otram, muzicējot bez pozēšanas un jelkā lieka. Tā ir grupa, kas pārliecina pat mūzikas tradicionālistus. Pēc Supersilent vakars turpināsies ar dejām avangardisko Dausteg (Death-step) dīdžeju pavadījumā.
Uz Supersilent var attiecināt apzīmējumu «supergrupa», jo tās sastāvā ir tādi izcili solomākslinieki kā džeza trompetists Arve Henriksens (regulārs Deivida Silviana sadarbības partneris), ambientās mūzikas guru Deathprod jeb Helge Stēns, kurš pazīstams arī kā rokgrupas Motorpsycho līderis, kā arī taustiņinstrumentālists Stole Stoerlokens, kas sadarbojas ar mūsdienu džeza veterāniem kā Terji Ripdālu, Luisu Sklavī un Nilu Peteru Molvēru.
Informācija: http://www.skanumezs.lv/2010/piektdien-riga-supersilent/

23. februārī: Latvijas Nacionālajā Operā – Latvijas Mūzikas Gada Balva 2009
19:30 Latvijas Nacionālajā Operā notiks gadskārtējais Latvījas mūzikas gada balvas pasākums.
Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas pasniegšanas ceremonija jau 14. gadu ar savām tradīcijām ir kļuvis neaizvietojams un viens no prestižākajiem pasākumiem Latvijas mūzikas dzīvē. Ikgadējo muzikāli atraktīvo pasākumu ar interesi gaida mūzikas autori, izpildītāji, tās izdevēji un klausītāji.
Pasākuma ideja:
Tiek atzīmēti iepriekšējā gada spilgtākie notikumi Latvijas mūzikas industrijā
 Apbalvoti ievērojamākie mūziķu sasniegumi iepriekšējā gada mūzikas dzīvē
 Ilgās pastāvēšanas laikā mūzikas balvu nomināciju izvirzīšanas un apbalvošanas process ir būtiski pilnveidots, sekojot aktuālākajām tendencēm mūzikas jomās
Šogad Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balva jau otro reizi notiks Latvijas Nacionālajā Operā, kas piešķīrusi šim pasākumam īpašu šarmu
GADA BALVA`2009 kā vienmēr sola daudz intrigu, satraukumu un, protams, lielisku šovu gan pasākuma norises vietā, gan TV 3 tiešraidē
Koncerta programmā:
Uzstāsies koncerta – ceremonijas dalībnieki – populārākie Latvijas mākslinieki, nominētie, apbalvotie un viesi!
Informācija: http://www.gadabalva.lv

24. februārī: Mākslas darbinieku namā – Borowa Mc “Mīlestības vakars”
„Pārskatot grupas piecu gadu muzikālo veikumu, secinājām, ka repertuārā ārkārtīgi daudz dziesmu ir tieši par mīlestību. Varbūt tāpēc, ka paši esam jauni un mīlestība šķiet galvenais dzīvē, tā iedvesmo un ceļ mūs spārnos, vai arī tāpēc, ka mīlestība ir visapkārt. Mīlestības vārdi, iespējams, ir skaistākie vārdi,” skaidro grupas „Borowa Mc” solists Aigars Runčis. „Esam nolēmuši šajā koncertā parādīt, kā mēs esam uzrunājuši Mīlestību. Esmu pārliecināts, ka šīs dziesmas liks iepukstēties klausītāju sirdīm, jo vienlaikus liks iekustēties pazīstamām stīgām.”
Mīlestības vakarā grupa akustiski spēlēs īpašu mīlestības dziesmu programmu ģitāras, taustiņu un perkusiju pavadījumā. 
Ar savas dzejas priekšlasījumiem uzstāsies jaunie dzejnieki.
Informācija:  http://www.borowa.lv/?koncerti=16

Izrādes
 
21. februārī: Nacionālajā teātrī – Princis un ubaga zēns
12:00 Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde – Princis un ubaga zēns.
Bērniem un viņu vecākiem Nacionālais teātris dāvina vienu no visu laiku skaistākajām pasakām – Marka Tvena stāstu par ubaga zēnu, kas sapņoja nokļūt pilī, un princi, kas par visu vairāk vēlējās būt parasts ielas puika. Izrādē, kas būs slavenā Drāmas teātra iestudējuma atjaunojums, arī tagad – pēc 25 gadiem – skanēs brīnišķīgās Imanta Kalniņa dziesmas, kuras zinām no galvas un allaž dziedam līdzi. 
Imanta Kalniņa mūziku ieskaņojusi grupa "Autobuss debesīs".
Režisors – Edmunds FREIBERGS
Dramaturgs – Andrejs MIGLA
Scenogrāfs – Gunārs ZEMGALS
Kostīmu māksliniece – Anita ZNUTIŅA
Mūzikas autors – Imants KALNIŅŠ
Dziesmu tekstu autors – Viktors KALNIŅŠ
Gaismu māksliniece – Rudīte NARBUTE
Horeogrāfs – Alberts KIVLENIEKS
Informācija:  http://www.teatris.lv/?sw=4&lang=lv&id=25

13. februārī: Dailes teātrī – Ne tāds kā visi citi   
19:00 Dailes teātra mazajā zālē būs skatāma komitraģēdija  – Ne tāds kā visi citi.
Viņam ir skaidrs, kādu viņš iedomājas savu nākamo sievu. Pirms divpadsmit gadiem viņš jau ir nolēmis precēties. Viņš savu vārdu turēs. Bet tādas lietas nedrīkst sasteigt. Nupat viņš ir ticis tik tālu, ka sācis lasīt iepazīšanās sludinājumus. Viņš nav vienkāršs cilvēks. Un arī sievieti viņš meklē atbilstošu – neikdienišķu, īpašu, ar sarežģītu dvēseli. Viņš vēlas apprecēt pašu izcilāko sievieti – ja ne šajā valstī, tad vismaz pilsētā. Jo viņš pats ir unikāls vīrietis. Viņš nav tāds kā visi citi. Viņš nebaidās atzīties, ka ir necils, ar materiālām problēmām, bez automašīnas un bez humora izjūtas. Tāpēc nevar rakstīt pirmajai, kas trāpās. Ir jāmeklē.
Krievu rakstnieks, dramaturgs un scenārists Aleksejs Slapovskis (1957) ir daudzu teātra prēmiju laureāts. Viņš ir īstens vieglā žanra speciālists, tādēļ viņa darbi skatītājiem sola labu humoru, bagātīgu izdomu un gudru izklaidi. Šo rokraksta īpašību dēļ tieši Aleksejs Slapovskis tika izvēlēts par scenāristu režisora Timura Bekmambetova filmai „Likteņa ironija 2” (2007) – Eldara Rjazanova populārās komēdijas „Likteņa ironija jeb Vieglu garu!” turpinājumam.
Lomās: Andris Bērziņš (Vīrietis), Esmeralda Ermale vai Ligita Skujiņa (Sieviete),  Akvelīna Līvmane vai Esmeralda Ermale (Sievietes draudzene), Lidija Pupure vai Ilze Vazdika (Māte)
Režisore –  Anita Sproģe

Scenogrāfs – Gints Sippo
Kostīmu
māksliniece – Kristīne Abika
Mūzikas
konsultants – Orests Silabriedis
Gaismu māksliniece – Rita Vaļikova
Informācija: http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000048

Kino

No 19. februāra: Parex Plaza – No Parīzes ar mīlestību (From Paris with Love)
Jauniņais ASV vēstniecības Francijā darbinieks tiek iesaistīts pārgalvīgos notikumos, kad viņam tiek uzticēts sastrādāties ar augstas pakāpes ASV izlūkdienesta darbinieku, kurš atsūtīts uz Parīzi novērst terorakta draudus…
Galvenajās lomās Džons Travolta un Džonatans Raiss Maijerss. Filmu veidojuši Transporter / Kurjers producenti, režisors Pjērs Morels (Taken / Nolaupītā).
Lomās: John Travolta, Jonathan Rhys Meyers, Kasia Smutniak, Amber Rose Revah, Richard Durden
Režisors: Pierre Morel
Scenārijs: Adi Hasak, Luc Besson
Producents: Luc Besson, India Osborne
Filma angļu un franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6600/

No 19. februāra: Parex Plaza – Dārgie pīšļi (The Lovely Bones)
Nominācija ASV Kinoakadēmijas balvai Oscar®- Labākais otrā plāna aktieris (Stanley Tucci)!
Filmas režisors – Oscar® balvas ieguvējs, triloģijas „Gredzenu pavēlnieks” autors Pīters Džeksons!
Pēc tam, kad jauna meitene traģiski iet bojā, viņa turpina sekot gan savas ģimenes, gan sava slepkavas gaitām – no debesīm. „Dārgie pīšļi” ir stāsts par mīlestību, par zaudējumu, par piedošanu un cerību.
Filmas pamatā Elisas Seboldas bestsellers.
Galvenajās lomās: Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Susan Sarandon, Stanley Tucci, Saoirse Ronan u.c.
Režisors: Peter Jackson
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5214/

25. februārī: Kino Rīga – Jāņa Vingra spēlfilmas „Pēdējais Lāčplēsis” pirmizrāde
21:00 kino "Rīga" notiks Jāņa Vingra spēlfilmas "Pēdējais Lāčplēsis" pirmizrāde.
Pār Latviju nolaidusies drūma nakts. Pie varas nācis alkatīgais un izvirtušais doktors Šņukurs, kam rūp tikai vara un personiskās neķītrās izklaides. Daudzi latvju tautas varoņi ir sagūstīti un pakļauti sadistiskiem pazemojumiem, bet citi – izsludināti meklēšanā kā noziedznieki. Tomēr varenākais no tiem visiem – leģendārais Lācplēsis, kurš reiz divkaujā ar Melno bruņinieku nogrima likteņupē Daugavā, iznirst no dzelmes, lai mainītu Latvijas likteni. 
Kopā ar „labajiem” varoņiem –  Antiņu un Maiju – Lāčplēsis no „slikto” nagiem glābj princesi Zeltīti, mazo vīriņu Sprīdīti un dzejnieku Raini. Tas nokaitina vareno doktoru Šņukuru, un viņš tos visus izaicina uz boksa maču. Pieveikt Šņukuru pa vienam neizdodas. Vai kopīgi izcīnītā uzvara ir īsta? 
Ja Lāčplēsis būtu komiksa varonis, tad filma „Pēdējais Lāčplēsis” būtu šī komiksa stilizācija. Filmas veidotāji  spēlējas ar dažādiem arhetipiskiem latviešu varoņiem no Andreja Pumpura, Raiņa un Annas Brigaderes radīto tēlu galerijas un klišejām, kas raksturo latviešu sabiedrības vairākuma uzskatu par politiķiem kā elitāru, noslēgtu kastu, kam ne tikai nepiemīt pozitīva īpašības, bet kura ir arī bīstama.
Informācija:  http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=141

Bērniem

No 19. februāra: Parex Plaza – Rotaļlietu stāsts 2 3D (Toy Story 2 3D)
Rotaļlietas atgriežas – ar jauniem spēkiem, jauniem draugiem un jauniem, fantastiskiem piedzīvojumiem! Kovbojs Vudijs, kā izrādās, ir ļoti sena, vērtīga rotaļlieta, tāpēc ļauns leļļu kolekcionārs viņu nolaupa. Vudija draugi, pārējās rotaļlietas, dodas drosmīgo kovboju glābt. Bet viņiem nav ne jausmas, ka Vudijam tīri labi ir iepatikusies dzīve muzejā, jo šeit viņš satiek savu nekad neredzēto ģimeni.
"Rotaļlietu stāsts 2" ir slavenā animācijas filma, kura tapusi 1999. gadā un tagad ir pieejama 3D formātā!
Lomas ierunājuši: Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney, Wallace Shawn, Joan Cusack
Režisors: John Lasseter
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6460/

21. februārī: Latvijas Leļļu teātrī –  Gudrais zobiņš
14:00 Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde Gudrais zobiņš
Kas gan nezina, cik grūti dažkārt bērniem saprast kā un kāpēc nepieciešams kopt zobus. 
Tāpēc lieti noder par to atkal un atkal atgādināt. Smaids ir tas, kas rotā cilvēka seju, bet jaukam smaidam ir piederoši veseli, balti, kopti zobi.
Darbojas gan cilvēki, gan lelles, gan attiecīgās vides uzskates līdzekļi. Mutei un zobiem labvēlīgie un nelabvēlīgie spēki cīnās par savām tiesībām mutē. Izrādās, ka zobi paši, īpaši pirmais priekšējais Kaula Zobiņš ir pietiekoši gudrs, lai saprastu, kas viņa veselībai labs, kas slikts. Bez tam, Zobiņam ir gudra, spēcīga draugu komanda ar labo Dakteri Circeni priekšgalā, kas laikus nāk palīgā cīņā  ar zobu bojātājiem.
Informācija:  http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=80

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.