espati.lv iesaka pasākumus no 17. līdz 23. jūnijam

Šajā nedēļā pirms Līgo espati.lv tevi aicina apmeklēt vairākus muzikālus pasākumus – izdejoties house music ritmos vai ieklausīties džeza mūzikā. Tāpat arī aicinām noskatīties populāro izrādi Skroderdienas Silmačos, mazliet savādāku kā tas pierasts – Latvijas Leļļu teātrī. Un, protams, laiks gatavoties Līgo svētku svinībām. Aicinām uz ielīgošanas pasākumu Andrejsalā, bet pēc pāris dienām jau stāstīsim par dažādām Līgo svētku svinību iespējām, ja nu gadījumā vēl neesi nolēmusi, kur pavadīt gada īsāko nakti.


Koncerti

18. jūnijā: Dzelzs vilks un Jaunie Jāņi Andrejsalā
20.00 Andrejsalas tirgus laukumā laika un apstākļu mijiedarbībā, ķermeņa sajūtu ritmā grupa Dzelzs vilks jau trešo gadu rīkos mūsdienu tautas mūzikas pasākumu – brīvdabas koncertu Jaunie Jāņi. Notikuma iedvesma ir pilsēta ar tās troksni, cilvēkiem un ritmu, kurā nenotverami iejaucas neparedzami apstākļi lietus un kaislību veidā. Mistērijas vienlaidu muzikālo satvaru veidos gan divu iznākušo Dzelzs vilka tautas mūzikas albumu Uijā, uijā nikni vilki (2008) un Kur vakara zvaigzne lec (2005) motīvi, gan pilnīgi jaunas kompozīcijas. Koncertā piedalīsies arī viesmākslinieki.
Informācija: http://andrejsala.lv/33/2110/?l=2

19. jūnijā: TDA Teiksma dižkoncerts un ielīgošanas balle
19.30 Ķīpsalas hallē Tautas deju ansamblis “Teiksma” ielūdz visus dejas draugus uz “Teiksmas” dižkoncertu Ķīpsalā. Koncerta deju solī apvienosies vairāk nekā 300 dažādu paaudžu dejotāji – gan “Teiksmiņas” paši mazākie mākslinieki, gan “Teiksmas” studijas un tautas deju ansambļa “Teiksma”, gan arī vidējās paaudzes deju kolektīva “Teiksma” dejotāji.
Informācija: http://www.bt1.lv/?link=00800004&subid=487

20. jūnijā: koncerts – Koncerts vieglās džeza noskaņās

19:00 Saulkrastu estrādē  sāksies koncerts vieglās džeza noskaņās, kurā Mirage Jazz Orchestra pavadībā uzstāsies Latvijas atpazīstamākās džeza solistes – Olga Pīrāgs un Jolanta Gulbe.
Olga Pīrāgs priecēs klausītājus, izpildot daudziem klausītājiem atpazīstamus džeza standartus, bet Jolanta Gulbe aizvedīs noskaņās no karstiem latino ritmiem līdz liriskām mīlas balādēm, atskaņojot dziesmas no savas jaunās programmas "Chuve chove".
Informācija: http://www.mirage.lv/lat/

Pasākumi

19. jūnijā: MINDTRIP SESSIONS
23:00 klubā Essential, Skolas ielā 2, norisināsies pirmais MINDTRIP SESSIONS pasākums. Mindtrip Sessions muzikālais lidojums būs ieturēts psihodēliskās, dziļās un progresīvās kompozīcijās, kuras neatstās vienaldzīgus tos, kuriem kvalitatīvas un spēcīgas elektroniskās mūzikas skaņas tiešām nav vienaldzīgas un elektroniskā mūzika nav tikai veids, kā padejot kārtējā pasākumā. Mindtrip Session sērijas pasākumi ir Veids kā gūt baudu gan ķermenim, tā arī prātam, satikt jaukus cilvēkus un patiešām labi atpusties.
Vakara programmā būs iespēja nobaudīt visu Mindtrip Sessions dīdžeju setus, kā arī speciālu guest mix`u no Ze Ivarzz (tiktakradio.com) un perfektu warm up setu no Aldee.
Informācija: http://essential.lv/news/?id=62937

20. jūnijā: Džeza vakars ar grupu Twin Town
21:00 mūzikas bārā Sunny Melody notiks Džeza vakars ar grupu Twin Town. Twin Town ir pieci labākie Latvijas jaunās džeza paaudzes mūziķi – Alex "Shultc" Merzlikin (bungas un perkusijas), Kristaps Vanadziņš (taustiņi), Edvīns Ozols (basģitārists), Māris Jēkabsons (tenorsaksofons, soprānsaksofons), Mārcis Auziņš (ģitāra).
Grupas muzicēšanas stils ir nu-fusion, modern jazz, funk.
Informācija: http://www.sunny.lv/

20. jūnijā: HOUSE MUSIC ALL NIGHT LONG
22:00 klubā klubā „Moonlight”, Līvānos, Rīgas ielā 106a, notiks deju vakars ikmēneša pasākumu sērijas House Music All Night Long ietvaros.
Plates griezīs Līvānu diskotēku tradīcijas pārstāvji, kas labi pazīstami arī visas republikas deju-zālēs: Mixmeistars Raitis (Soul Power) un DJ Romantixx (House Of Love). Visus grūvēt un dancot gribētājus Saulgriežu Nakts Dullajā Plaukumā sagaidīs dažādu noskaņu House mūzika, kā arī šis tas no Disco un vasarīgiem lauztajiem ritmiem.
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/house-music-all-night-long

Teātris

20.  jūnijā: izrāde – Latviešu laiks
21:00 Cēsu viduslaiku pilsdrupās notiks Laura Gundara lugas "Latviešu laiks" pirmizrāde. Šī nakts izrāde ar īstiem ugunskuriem un spilgtām izjūtām, jaunības traģikomēdija par Latvijas tapšanu atgādinās par emocijām, kuras arī pavisam nesen vadīja mūsu tautu, kad tā sēdēja pie ugunskuriem, ēda zupu janvāra salā un, vienojoties dziesmās, cīnījās par mūsu valsti.
L.Gundara jaunības traģikomēdija 2 cēlienos par Latvijas tapšanu "Latviešu laiks" būs aicinājums apzināties savu zināmo un nezināmo vēsturi. Tieši Cēsīs 1919. gada vasarā savienojās divu nāciju cīņasspars, aizstāvot tikko iegūto nacionālo valsti. Latvijā ir trīsvaldība, pa nesen proklamētās valsts teritoriju strauji un bez jebkāda respekta pret indivīda dzīvību pārvietojas vismaz četru dažādu armiju zaldāti. Valmierā brīvprātīgajā Skolēnu rotā stājas 70 puikas vecumā no 14 līdz 20 gadiem, Cēsīs – 38. Igauņu armijas skolēnu rota tikko nākusi talkā izdzīt lieliniekus no Valmieras. Jaunā sarkanbaltsarkanā karoga iedvesmotai, latviešu rotai, kas izveidota dienā, jau divos naktī jādodas savā pirmajā kaujā. Zēnu pārgalvība mijas ar patiesām nāvēs bailēm, bet par galveno kļūst doma: ideāli un sava, pašu izkarota valsts ir lietas, kuru dēļ ir vērts ziedot visdārgāko.
Informācija: http://www.vdt.lv/latviesu-laiks

21. jūnijā: leļļu teātra izrāde pieaugušajiem  – Skroderdienas Silmačos
18:30  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde Skroderdienas Silmačos. R. Blaumanis pats par savu lugu "Skroderdienas Silmačos" ir teicis: "Neaizmirstiet, draugi, ka tā ir joku luga. Esmu gribējis rādīt smieklus. Cita mērķa man nav bijis. Man patīk, kad tauta smejas. Mēs, latvieši, esam tik smagi, ka neprotam priecāties…"
Iestudējuma režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis ir ievērojuši R. Blaumaņa tradīciju, jo galvenais mērķis, strādājot pie šīs leļļu izrādes, ir palīdzēt skatītājiem atpūsties.
Režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis, sadarbojoties ar leļļu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, izrādes scenogrāfi Anitu Znutiņu-Šēvi, vienojušies par vēl vienu spilgtu paņēmienu, kas tik labi pazīstamo komēdiju padara vēl komiskāku un modernāku. Proti, lugas tēli ir nevis lelles – cilvēki, bet gan lelles – dzīvnieki. Režisori uzskata, ka ar dzīvnieku tēlu palīdzību var panākt spilgtākas savstarpējās tēlu attiecības, nevienu tieši neaizvainojot… 
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=60

Kino

No 19. jūnijā: Parex Plaza – Slēgtais loks  ( Inside Ring )
Malakjanu klans ir armēņu gangsteru ģimene, kas kontrolē Dienvidfrancijas kriminālo pasauli. Klana galva – krusttēvs Milo Malakjans – tur šo pasauli savā stingrajā dzelzs dūrē. Viņa dēls un mantinieks Antons sapņo par citu dzīvi, brīvu no mafijas saistībām. Viņš vēlas būt kopā ar klanam nepiederošo Elodī. Taču klana slēgtajam lokam piederošo rokas jau ir asinīs. Lai izrautos, Antonam jāpretojas liktenim, turklāt jāaptur inspektors Sonjērs, kurš zvērējis pazudināt viņa tēvu. Malakjanu klana izplānotā pēdējā iespaidīgā laupīšana izvēršas par cīņu uz dzīvību un nāvi…
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6411/

No 12. jūnijā: Parex Plaza: Nelūgtie (The Uninvited)
Anna pēc ārstēšanās psihiatriskajā slimnīcā atgriežas mājās. Viņu gaida priecīga atkalredzēšanās ar savu māsu un labāko draudzeni Aleksu. Taču viņu abu bezrūpīgās vasaras dienas apēno sieviete, kura gatavojas kļūt par māsu jauno pamāti un šausminoši notikumi, kas mājā sāk risināties drīz pēc Annas atgriešanās.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6406/


Bērniem

21. jūnijā: leļļu teātra izrāde – Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta
11:00 Latvija Leļļu teātrī būs skatāma izrāde – Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta. 
Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā Stokholmā vai varbūt tepat Rīgā dzīvo pavisam parasts zēns Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parast zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi….ar viņu pavadīt laiku ir tik jauki!
Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta ir izrāde visai ģimenei- mazajiem skatītājiem tas ir brīnumains stāsts par lidojošu, labsirdīgu vīriņu, savukārt vecāki varēs pasmieties par karikatūrisko ģimenīti.
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=68

Jūnijā: Parex Plaza – animācijas un pasaku Pasaka par Despero (Tale of Despereaux)

Drosmīgais un cēlsirdīgais pelēns Despero sirdī ir pārāk liels mazajai pasaulei, kurā viņš mīt. Būdams sīciņš, bet apveltīts ar komiski milzīgām ausīm, Despero negrasās samierināties ar dzīvi alā. Viņš tic, ka viņa liktenis ir kā bruņiniekiem pasakās, ko viņam tik ļoti patīk lasīt. Un ticiet vai ne – kādu dienu viņa sapnis piepildās!
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5211/


Izstādes

No 17. jūnija: izstāde – Sapņu rūpnīcas?
Latvijas Arhitektūras muzejā Rīgā, M. Pils ielā 19, no 17. jūnija līdz 18. augustam skatāma ceļojoša izstāde par rūpniecību un modernismu Baltijas jūras reģionā no 1945. līdz 1990. gadam Sapņu rūpnīcas?
Izstāde ved ceļojumā uz septiņiem dažādiem rūpniecības apgabaliem. Kā vēsta propagandas materiāli, vīri un sievas četrās Skandināvijas valstīs strādāja labākas nākotnes vārdā, bet iedzīvotāji trijās Baltijas padomju republikās centās ātrāk uzcelt komunismu. Balstoties uz politiskiem, tehnoloģiskiem un estētiskiem ideāliem, šie septiņi rūpniecības rajoni pārstāv ne tikai racionālas rūpnīcas, bet arī sapņu rūpnīcas.
Informācija: http://easyget.lv/events/show/5635/

No 17. līdz 21.jūnijam: Saules bērni – īrisi
Latvijas Dabas muzejā no 17. līdz 21. jūnijam būs apskatāma izstāde "Saules bērni – īrisi". Izstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu draugu klubu, būs apskatāmas vairāk kā 150 varavīksnes krāsās tērptas augsto bārdaino īrisu šķirnes. Izstādes atklāšana plkst. 12.00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.
Īrisi pārsteidz ar ziedu formu un spilgto un tik dažādo krāsu salikumu, kas skatītāja acīm ir ļoti pievilcīgs. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties gan ar Latvijas apstākļos labāk augošajām un bagātīgāk ziedošajām ārzemju selekcionāru veidotajām šķirnēm, gan ar pašmāju selekcionāru līdzšinējo veikumu un jaunākajām selekcionētajām šķirnēm.
Latvijas Gladiolu draugu kluba biedri ir aktīvi ne tikai īrisu ziedēšanas sezonā, bet visu gadu, organizējot dažādas lekcijas un seminārus īrisu audzētājiem un arī tiem, kas domā par tādiem kļūt.
Izstādē varēs saņemt speciālistu konsultācijas un padomus īrisu audzēšanā, kā arī iegādāties vai pasūtīt īrisu šķirņu stādus un iegādāties jaunākos īrisu katalogus. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar iepriekšējā gada populārāko īrisu šķirņu aptaujas rezultātiem.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/13842/

Kā jau minējām, ar Līgo svētku afišu iepazīstināsim tevi pavisam drīz, tuvākajās dienās.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.