espati.lv iesaka pasākumus no 15. – 22. janvārim

No šīs līdz nākamajai ceturtdienai – espati.lvprāt nozīmīgākais notikums – Meksikas filmu festivāls "Parex plazā". Bet šodien ir tā diena, kad noteikti nevar laist garām ambientās mūzikas vakaru baznīcā. Ja biļetes jau nebūs izķertas tajā brīdī, kad lasīsi šo rakstu, Jaunajā Rīgas teātrī skatāma jauna izrāde – "Vectēvs". Savukārt galerijā "Istaba" – pēdējās divas dienas vari apmeklēt vilipsõna izstādi "vienc.vilipsõnc.vienc."


KONCERTS

15. janvārī ambientās mūzikas vakars baznīcā.
Plkst. 20.00 Anglikāņu baznīcā skanēs atmosfēriska ambientā mūzika un īpaši šai mūzikai pielāgota videomākslinieku dzīvā uzstāšanās (ar četriem projektoriem), kas veidos savdabīgu, atmosfērisku četru stundas garu gaismas un skaņas telpu.
Piedalās mūziķi: Sellfish, InGarinS, Space Contour, vīdžeji: wickiss, Relict, Gaffa, Max Voitech.
informācija – http://www.klusadaba.lv/lat/news/?n=24

6. un 17. janvārī  koncerts "Par spīti grūtiem laikiem…" Dailes teātrī.

Dailes teātrī notiks Raimonda Paula dziesmu koncerts "Par spīti grūtiem laikiem…", kas veltīts latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna 160 gadu jubilejai.
Koncertā piedalīsies Ieva Pļavniece, Ilze Ķuzule, Rudīte Būmane, Ilona Balode, Jānis Paukštello, Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Valdis Liepiņš un Artis Robežnieks.
Informācija www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000054

17. janvārī „SEB MUZIKĀLĀ BANKA 2008”.
Plkst. 19.00 Olimpiskajā centrā „Ventspils” notiks „SEB Muzikālās bankas 2008” apbalvošanas ceremonija. Tajā tiks suminātas 15 gada vērtīgākās latviešu rok un popdziesmas. Finālistu vidū – Prāta Vētra, Tumsa, Intars Busulis, Cosmos, Andris Ērglis, Dons, Liene Šomase, Linga, Aisha, Igo, Lauris Reiniks un Rūta, Ivo Fomins, Jana Kay un Intars Rešetins, Dzelzs Vilks. Lielākā daļa dziesmu tiks izpildītas īpašā, tikai šim šovam veidotā aranžējumā, piedaloties Mirage Jazz Orchestra.
informācija www.bilesuparadize.lv/events/2009-01-17/19-00/seb_muzikala_banka_2008

TEĀTRIS
16. janvārī pirmizrāde „Vectēvs” Jaunajā Rīgas teātrī
Plkst. 19.00 Jaunā Rīgas Teātra Lielajā zālē.
Cilvēks, kurš meklē vectēvu – Vilis Daudziņš Režisors – Alvis Hermanis Mākslinieks – Uģis Bērziņš
Informācija www.jrt.lv

18. janvārī izrāde „Kurš no mums ir sapinies?” Latvijas Leļļu teātrī
Plkst. 18.30 marionešu izrāde pieaugušajiem.
Viss cilvēka mūžs sastāv no atsevišķiem dzīves posmiem. Kaut ko mēs varam pastāstīt par savu bērnību, kaut ko par mīlestību, nodevību, ģimeni. Zināms skaits notikumu – tā arī ir mūsu dzīve.
Tā arī šī izrāde sastāv no vairākiem atsevišķiem notikumiem – etīdēm. Izrāde ir bez vārdiem, ir tikai mūzika un mazo koka ķermenīšu plastiskās kustības.
Informācija www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=65

23. janvārī “Shopping & Fucking” pirmizrāde Dailes teātrī
Plkst. 19.00 Dailes teātra Kamerzālē notiks Marka Reivenhila terapeitiskās provokācijas "Shopping & Fucking" pirmizrāde.
Lomās: Intars Rešetins (Robijs), Juris Žagars (Marks), Aldis Siliņš (Gerijs),Ivars Auziņš (Braiens) un Ilona Balode (Lulū).
Režisore: Laura Groza.
Informācija www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000055

BĒRNIEM
17. janvārī izrāde „Sniegbaltītes skola” Latvijas Leļļu teātrī
Plkst. 11.00.
Šo stāstu par meža skolu, kurā Sniegbaltīte palīdz zvēriņiem apgūt zinības, pazīst un mīl gandrīz  visi pieaugušie .Tagad arī bērni var  uzzināt, kam gan vajadzīga skola, un pārliecināties, vai par pašu gudrāko, pašu stiprāko un pašu attapīgāko var kļūt arī bez mācīšanās. Izrādi lieliski papildina Ungara Savicka jaukā mūzika.
Informācija www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=44

18. janvārī izrāde „Viena maza turku pupa” Latvijas Leļļu teātrī
Plkst. 14.00.
Tā ir pirmā no izrāžu cikla ”Pasaka pasaciņa”, kas domāta pašiem mazākajiem Leļļu teātra skatītājiem (2-3gadi). Jo tieši tik mazus bērnus vecāki jau vēlas iepazīstināt ar teātra mākslu un uzvedības kultūru. Izrādē bērni tiek iesaistīti sarunā par dažādiem notikumiem, dzīvniekiem, priekšmetiem, kas palīdz bērniem gūt vai nostiprināt pirmās zināšanas par tiem.
Informācija www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=26

KINO
No 16. – 22. janvārim kinoteātrī "Parex Plaza" Meksikas filmu festivāls
Pirmo reizi Latvijā, pateicoties Meksikas Vēstniecībai Zviedrijā un Meksikas Goda konsulātam Latvijā, norisināsies starptautiskais Meksikas filmu festivāls.
Kinofestivāla laikā būs redzamas tādas filmas kā El Mago (Burvju mākslinieks), Carambola (Karambols), En el Pais no pasa nada (Zemē, kur nekas nenotiek), Mezcal (Mezkāls) un La Pasion De Maria Elena (Marijas Elēnas kaislība). Pirms Marijas Elēnas kaislība būs skatāma režisora Carlossa Salces īsfilma En el espejo del cielo (Debesu spogulī).
Informācija http://www.forumcinemas.lv/news/2/526/

No 16. janvāra kinoteātrī "Parex Plaza" „Samainītais”(Changeling)
Losandželosa, 1928.gads. Atgriezusies no darba Kristīne (Angelina Jolie) mājās vairs neatrod savu dēlu Volteru – viņš ir pazudis. Tiek uzsākta meklēšana, pēc vairākiem mēnešiem tiek atrasts kāds deviņus gadus vecs zēns. Emociju pārņemta, avīžu reportieru un fotokameru zibspuldžu apmulsināta, Kristīne pieņem zēnu. Taču mātes sirds zina – tas nav viņas dēls Volters. Filmas pamatā – patiesi notikumi.
Galvenajās lomās: Angelina Jolie, Jeffrey Donovan, Colm Feore, John Malkovich, Amy Ryan, Michael Kelly
Režisors: Clint Eastwood
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/5204/

Janvārī kinoteātrī "Parex Plaza" „Cīkstonis”(Wrestler)Amerikāņu režisors Darens Aronofskis radījis spēcīgu skarba sapņotāja portretu – stāstu par novecojošu cīkstoni, kurš neskatoties ne uz ko, dzīvo, lai atkal piedzīvotu slavas brīdi vienīgajā vietā, ko viņš var saukt par savām mājām – cīņas ringā.
Lomās: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood
Režisors: Darren Aronofsky
Informācija http://www.forumcinemas.lv/movie/6396/

IZSTĀDE
Vēl var paspēt!
Līdz 17. janvārim izstāde "vienc.vilipsõnc.vienc."
Galerijā "Istaba" turpinās grafiķa un tēlnieka, šarmantā publikas mīluļa VILIPSÕNA personālizstāde „vienc.vilipsõnc.vienc.”.

No 9. janvāra līdz 8. februārim Intas Rukas personālizstāde
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) būs skatāma foto mākslinieces Intas Rukas personālizstāde "Amālijas iela 5a".
Mākslinieces Intas Rukas fotogrāfijas no sērijas "Amālijas iela 5a" jau ir guvušas plašu ievērību: 2008.gadā tika sarīkotas viņas izstādes Moderna Museet Stokholmā, Heden Galerie Hāgā un Flo Peters Gallery Hamburgā.
informācija http://www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale/?PHPSESSID=5986e611401bd16852b6c31bfa17b263

No 19. janvāra līdz 14. februārim personālizstāde „Mantinieki”
Galerijā "Istaba" apskatāma gleznotājas Ditas Lūses personālizstāde "Mantinieki", ko veido pēdējā gada laikā tapušie darbi – vairākas lielformāta gleznas.

No 14. – 26. janvārim "Melnzeme" Galerijā Centrs
Ineses Apses apsītes proza, Annas Jurkovskas fotogrāfijas, Marikas Štrāles dizains. Šāda lieta Latvijā notiek pirmo reizi – ultrasonogrāfijā tiek prezentēta vēl nedzimusi grāmata. Visu, kas tajā būs, var redzēt jau šobrīd – lasīt prozas izvilkumus, skatīt bildes, nopirkt lietas, kas minētas grāmatā – zivis, zīda apakšveļu, melnzemi. Atdzīvināta grāmata šeit būs atrodama līdz pat 25.janvārim –  Emīla Gustava šokolādes veikaliņā un uz Rīdzenes ielas. Jau tagad iespējams iegādāties grāmatu priekšpārdošanā.
www.melnzeme.com

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.