espati.lv iesaka pasākumus no 13. līdz 19. augustam

Vasara neizbēgami tuvojas noslēgumam, bet joprojām visā Latvijā notiek dažādi brīvdabas pasākumi, kurus nevajag laist garām: Paul van Dyk – Black and White Ibiza Party, Fontaine Festival u.c. Tāpat no atvaļinājumiem ir atgriezušies Nacionālais un Dailes teātris ar jaunām, kā arī jau tautā iemīļotām izrādēm. espati.lv tev iesaka arī romantiski smeldzīgu drāmu – Divi mīlētāji. Bet, ja dod priekšroku fantastikas filmām, tad filma G. I. Joe Kobras sacelšanās būs tieši tev.


Pasākumi


14. – 15. augusts: Fontaine festival 2009

Jau ceturto reizi Liepājas centrā, tirdzniecības kanāla malā,14. un 15. augustā notiks Fontaine Festival. Festivāla programma tiek veidota, aicinot ārzemju un pašmāju māksliniekus, kuri jau uzstājušies klubā  Fontaine Palace un guvuši apmeklētāju un saimnieka Luī Fonteina (Louie Fontaine) nedalītu atzinību. Būs arī grupas, kas Liepājā viesosies pirmo reizi. Uz šo brīdi dalību festivālā apstiprinājuši  The Valkyrians (Somija), Mavourneen (Dānija), Cilice (Nīderlande), The Hobos(LV),  Bullfrog Brown(Igaunija), King Kongs (Krievija), Rebel Yell (Lv), Barrel (LV), SIA Radikal (LV), Apedajs(LV), The Snips (LV), All Day Long(LV), Inokentijs Marpls(LV) u.c.
Informācija:  http://www.fontainepalace.lv/index2.php?page=events

14.augustā: Love Groove Express
23:00 „O” bārā, Ogrē, Brīvības ielā 19, piestās Love Groove Express, lai visas nakts garumā dotos muzikālā ceļojumā, kuru vadīs Mixmaster Raitis (Soul Power) un DJ Romantixx (House Of Love).
Programmā dažādi stili un noskaņas – ko vieno Pozitīvas Vibrācijas – no vasarīgi fankīgiem lauztajiem ritmiem līdz laimīgam disko un saulainai House mūzikai.
Mīlestības Grūva Ekspresim pievienosies FotoGrāfs Māris Lapiņš (M.L.STUDIO).
Informācija: http://www.obars.lv/lat/home/?n=31

15. augustā: DJ Paul van Dyk – Black and White Ibiza Party
15:00 Ogres estrādē sāksies ballītes, kas ilgs 15 stundas. Viens no galvenajiem viesiem ir Pauls van Daiks. Bet arī bez šī izcilā mākslinieka uzstāsies daudz un dažādi dīdžeji.
15 stundu garš tiešām lieliskas atpūtas pasākums: vairākas DJ teltis un interešu bāri, valdzinošās meitenes un sievietes bikini neatstās vienaldzīgu ne tikai NEXT paaudzi, bet arī cienījamo publiku virs 30 gadiem. Dāmām un kungiem, kuri mīl ko ugunīgāku, slēgtajā VIP zonā būs sagatavota atsevišķa klubu programma  – Tikai Pieaugušajiem.
Informācija: http://www.ogresestrade.lv/lv/events/498

Koncerti

18. augustā: Skani ar mani

19:00 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā notiks koncerts visai ģimenei – Skani ar mani.
Tiek solīta jauna, atraktīva koncertprogramma ar Latvijas vadošajiem vieglās mūzikas vecmeistariem – solistiem (Žoržu Siksnu, Adrianu Kukuvasu, Viktoru Lapčenoku, Uģi Rozi,).
Koncertu gan ar labu vārdu, gan ar humoru par patiesību un ēverģēlīgām lietām kuplinās Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Skanis.
Labskanību nodrošinās Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas mūziķi.
Koncertā varēsiet baudīt latviešu populārās mūzikas pērles – no solistu zelta fonda (Saules vārdi; Rīta serenāde; Uzdāvini; Atgriežoties; Septītās debesis; Nīca; Lūgums; Krīt sniegi ;Piezvani man; Vālodzīte; Muļķe sirds; Genoveva u.c.) – kā arī tādas populāras un līdzi dziedamas melodijas – kuras neviens no viņiem līdz šim nav dziedājis!
Informācija: http://www.vokals.lv/lv/jaunumi/?rj=73

19. augustā: Pelageja
19:30 Dzintaru koncertzālē uzstāsies neparastā Krievijas dziedātāja Pelageja kopā ar pavadošo grupu.
Tā ir cita mūzika. Mūzika, ko nav standartizējušas konservatoriju muzikālās doktrīnas. Mūzika, kurā pirmatnējas dzīvības balsī sasaucas stihisks zemes, upes un meža spēks. To nav iespējams pierakstīt nošu rakstā, jo tas būtu tāpat kā mēģināt ietērpt notīs zāles smaržu vai sasilušas koka grīdas iečīkstēšanos lauku mājā… Cilvēka tālākajos sirds dziļumos dzimušai žūžošanai, gavilēm un elsām oktāvu un tercu aprēķins tikai kaitētu.
Nošu lapā to nepierakstīt un vārdiem nepateikt, tādēļ par parastu mūziku saka – tā TROKŠŅO, bet par vēju saka – DZIED. Arī Pelageja DZIED – kā vējš, kā zvaigznes, kā lietus dārzā.
Informācija: http://www.makroconcert.com/lv.php/events/pelageja1/

Teātris

14.augustā: Septītās debesis

20:00 Valmieras estrādē tiks uzvesta muzikāla komēdija – Septītās debesis.
Šis ir dzīvespriecīgs stāsts par attiecībām un cilvēciskajām vājībām, kas savijušās sarežģītā mīlas daudzstūrī. Katram no izrādes varoņiem ir savas „septītās debesis” – vienam tā ir liela nauda, citam slepenā mīla un kaisle, bet vēl kādam iespēja dzīvot mūžīgi”, stāsta autors Voldemārs Šoriņš, kurš lugu rakstījis ar vieglu ironiju par šiem jautājumiem. Raitā sižeta līnija, spilgti un temperamentīgi raksturi, pārpratumi un sentiments aizraus ikviena latviešu skatītāja sirdi.
Informācija: http://www.bilesuparadize.lv/events/2009-08-14

16. augustā: Kailie brieži
19:00 Latvijas Nacionālajā teātrī tiks uzvesta asprātīgā izrāde – Kailie brieži.
Lugas pamatā ir Entonija Makartena (Anthony McCarten) un Stīvena Sinklēra (Stephen Sinclair) izcilā komēdija "Ladies night", kas pēdējo gadu laikā ir viena no pasaulē iestudētākajām lugām. Latviskās versijas "Kailie brieži" režisors Oļegs Šapošņikovs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs jums piedāvā lielisku komēdiju, kuras darbība pielāgota Latvijas apstākļiem. Viņi iejutīsies kādas mazpilsētiņas bezdarbnieku ādā un meklēs savu izeju no valsts krīzes… izveidojot striptīza grupu, kuras komiskie priekšnesumi turpmāk nesīs prieku ne vienai vien Latvijas pilsētai! Arī Jūs varat paspēt ieņemt savu vietu zālē, kurā šoreiz norisināsies šī kaislību un pārsteigumu pilnā un, ņemot vērā „striptīza grupas” dalībnieku vārdus, ekskluzīvā izrāde!
Režisors – Oļegs Šapošņikovs, Horeogrāfi – Agris Daņiļevičs un Markuss Cmelnigs
Lomās: Lauris Reiniks, Agris Daņiļevičs, Roberto Meloni, Jānis Jarāns, Jānis Vimba, Artūrs Krūzkops un Aleksandra Kurusova
Informācija: http://www.teatris.lv/?sw=4&lang=lv&id=79

19. augustā: Atvari
19:00 Dailes teātra mazajā zālē būs skatāma Alvja Lapiņa sarakstītā izrāde – Atvari.
 Izrāde par latviešiem, latviešu raksturiem, izjūtām un attiecībām pēc kara 1949. gadā. Dramatiskais gadaskaitlis izrādē kalpo kā fons cilvēciskajām attiecībām, nezūdošajai vēlmei ne tikai izdzīvot, bet pilnasinīgi dzīvot, priecāties, mīlēt, izjust visplašāko emociju gammu un saņemt tādas pašas jūtas pretī.
Kādās lauku mājās risinās attiecības starp dziedāšanas skolotāju Veltu un viņas klasesbiedru, pagasta milici Juri. Attiecībās negaidīti iejaucas trešā persona, Veltas pirmā mīlestība Ēvalds, kurš kopš iesaukšanas leģionā bija pazudis. Bet nekas neiet tik gludi, un tur sava teikšana ir pārlieku mīlošai mātei un arī laikam piederīgajai čekai.
Lomās: Elīna Vāne, Mārtiņš Meiers, Andris Gross vai Ivo Martinsons, Mārtiņš Liepa, Inese Ramute, Vizma Kalme, Januss Johansons.
Informācija:  http://www.bilesuparadize.lv/events/2009-08-19

Kino

No 14. augusta: Parex Plaza – Divi mīlētāji (Two lovers)

Pēc izirušām attiecībām Leonards pārvācas uz savu bērnības māju pie vecākiem Bruklinā. Vēloties palīdzēt dēlam pārvarēt depresiju, vecāki mudina Leonardu tikties ar sava darījumu partnera meitu – jauko un gādīgo Sandru. Vienlaikus Leonards iepazīstas ar noslēpumaino un skaisto kaimiņieni Mišelu, kas īsti neiederas vīrieša rāmajā dzīvē.
Leonardu ārkārtīgi saista Mišela, kura pret viņu šķiet arī nav vienaldzīga, lai gan ir mokošās attiecībās ar precētu vīrieti. Tajā pašā laikā Leonards jūt vecāku spiedienu saistīt savu dzīvi ar Sandru. Leonards ir spiests pieņem neiespējamu lēmumu – ļauties kaislībai un mīlestībai vai riskēt iekrist atpakaļ tumsībā, kas reiz viņu jau teju pazudinājusi.
Lomās: Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow, Vinessa Shaw, Moni Moshonov, Isabella Rossellini
Režisors: James Gray
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5280/

No 14. augusta: Parex Plaza – G. I. Joe Kobras sacelšanās (G. I. Joe)
Bruņojušies ar augsto tehnoloģiju spiegošanas un militāro aprīkojumu, G.I.JOE vienības īpašie aģenti ir uz pēdām ieroču tirgotājam Destro un noslēpumainai organizācijai "Kobra", kuru kopīgs mērķis ir pakļaut pasauli totālam haosam. "G.I. Joe: The Rise of Cobra" režisors Stīvens Sommerss ir pazīstams kā piedzīvojumu grāvējfilmu "Mūmija" un "Mūmija atgriežas" autors.
Galvenajās lomās: Dennis Quaid, Channing Tatum, Sienna Miller, Ray Park, Rachel Nichols, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Said Taghmaoui, Marlon Wayans, Joseph Gordon-Levitt, Arnold Vosloo, Christopher Eccleston
Režisors: Stephen Sommers
 Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5223/

Izstādes

Līdz decembrim Ārzemju Mākslas Muzejā:  No Indijas līdz Indonēzijai. Indijas, Indoķīnas un Indonēzijas māksla no ĀMM kolekcijas
Izstāde iepazīstina ar tālo un eksotisko zemju: Indijas, Kambodžas, Laosas, Taizemes, Mjanmas (Birmas), Vjetnamas un Indonēzijas lietišķo mākslu divu gadsimtu garumā (19. – 20.gadsimts).
No daudzveidīgās un tradīcijām bagātās Indijas lietišķās mākslas izstādē apskatāmi kaula, raga un koka griezumi, audumi, rotas, metāla un lakas izstrādājumi. Smalkās meistarīgi izgrieztās ziloņkaula figūriņas, rotātas ar filigrāniem ornamentiem, kas atgādina vieglas mežģīnes. Bidri tehnikā samtaini melnā tonī darinātos izstrādājumos, zaigo sudraba zīmējuma līnija, kā apliecinājums indiešu metāla mākslinieku meistarībai. Dārgakmeņi un pusdārgakmeņi, zelts, sudrabs, ziloņkauls vienmēr ir bijuši iecienīti materiāli, no kuriem līdz pat mūsu dienām darina visdažādākās rotas, kas bagātīgi papildina indiešu sievietes apģērbu.
Indoķīnas pussalas zemju Mjanmas (Birma), Taizemes, Kambodžas, Laosas un Vjetnamas lietišķo mākslu izstādē prezentē izstrādājumi no metāla un lakas ar perlamutra inkrustāciju. To mākslinieciskais stils, apdare, dekoratīvie rotājumi, norāda uz daiļrades attīstības ciešo saikni ar pārējo dienvidaustrumu Āzijas tautu mākslu..
Informācija:  http://www.amm.lv/izstades.php

No 13. augusta: izstāde – Vadi mani šodien pa savu ceļu, dari mani laimīgu, labu un drošu
16:30 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) Brīvības ielā 49/53 tiek atklāta Aglonas garīgās kultūras fenomenam veltīta literatūras izstāde Vadi mani šodien pa savu ceļu, dari mani laimīgu, labu un drošu. Izstāde veidota sadarbībā ar Preiļu galveno bibliotēku. Izstādi atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.
Augusts ir mēnesis, kad svētceļotāji dodas uz Aglonu, lai godinātu Māras zemes Karalienes, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Par godu šim valsts nozīmes pasākumam RCB sadarbībā ar Preiļu galveno bibliotēku sagatavojusi grāmatu un preses un videomateriālu izstādi, kas sniedz ieskatu kristīgās baznīcas vēsturē un sakrālajā kultūrā, īpaši arhitektūrā.
Nenovērtējams ieguldījums izstādē ir Preiļu galvenā bibliotēkas piedāvātie unikālie materiāli par Dievmātes kulta attīstību Latgalē un Aglonas bazilikas lomu novada garīgajā kultūrā.
 Informācija: http://www.rcb.lv/?path=Actual/2009/EienijaAldermaneAglonasExhibi/EienijaAldermaneAglonasExhibi&lang=lv

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.