espati.lv iesaka pasākumus no 11. līdz 16. jūnijam

Šonedēļ espati.lv tevi aicina tevi apmeklēt karstasinīgu deju pasākumu – Rīgas Salsas festivālu. Kā arī aicinām uz pirmajiem ielīgošanas pasākumiem kopā ar Iļģiem, aicinām tevi apmeklēt deju pasākumus. Kā arī izsmieties no sirds komēdijā – Paģiras, šīs filmas noskatīšanās tiek piedāvāta arī mūsu kino kritiķiem. 

Pasākumi

12. jūnijā: Sound Kitchen
22:00 klubā Art and music bakery notiks pirmais pasākums no sērijas Sound Kitchen. Šī pasakuma pamatēdieni būs – tech & progressive house. Tech un progressive skaņas Jums sagatavos dj – rezidenti ESC, TESTER, VADIM GROONT, YAHR, kā arī pasākuma viesis – YURI CORELL.
Informācija: http://www.rave.lv/

13. jūnijā: Džeza vakars Dandelion Wine
21:00 mūzikas bārā Sunny Melody notiks Džeza vakars ar grupu Dandelion Wine. Jazz/funk grupa Dandelion Wine (pieneņu vīns), kuras soliste, kolorītā Evilena ar savu balsi jau pārsteigusi un iepriecinājusi daudzus. 2007. decembrī grupa uzvarēja konkursā MicRec Open4, bet 2008.gadā uzvarēja konkursā Tu Esi Pamanīts, kurā Evilena tika atzīta par labāko vokālisti.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/varia/?concert=51172

13. jūnijā: Riga Goes Ragga
22:00 klubā "Piens" notiks kārtējais pasākums Latvijas regulārājā Jamaikas mūzikas pasākumu sērijā "Riga Goes Ragga". Regeju, ragga, dancehall un regeja inspirētu elektronisko mūziku pasākumā miksēs Latvijas labākie regeja speciālisti.
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/riga-goes-ragga

No 12 līdz 14. jūnijam: Rīgas Salsas festivāls
Rīgas Salsas festivāls šogad svin piecu gadu jubileju, tādēļ pasākums šogad solās būt īpaši grandiozs. Rīgas Salsas Festivāla 2009 Grand Salsa Party laikā uz skatuves būs iespējams iepazīties ar Portugāles televīzijas deju programmas Aqui he Talento laureātiem – Nuno un Vandu, kuri ir vieni no pašlaik pasaulē pieprasītākajiem salsas māksliniekiem; Ginesa rekorda ieguvējiem deju nominācijā – Wim „el guapo” un Barbara no Beļģijas; pasaules labākā salsas māksliniece-sieviete – Magna Gopal no ASV; kubiešu salsas speciālists Ariel Rios no Kubas, kā arī citas Eiropā atpazīstamas salsas zvaigznes un Latvijas labāko salsas skolu mākslinieki. Programmā izcilākie deju priekšnesumi, atrakcijas un dejas līdz rīta gaismai.
Informācija: http://www.rigasalsafestival.com/page

Koncerti

11. jūnijā: Morea
21:00 klubā Depo gaidāms MOREA pasākumu sērijas jūnija mēneša koncerts, kurš uz skatuves pulcēs vairākas šobrīd aktuālas pašmāju grupas. Vakara gaitā uz pagrabstāva skatuves kāps tādas grupas kā Brain Ignorance, Country Death, Vendetta, Eighty Six, kā arī vakara debitanti Place of Fear. Kluba augšstāva bārā ar akustiskiem priekšnesumiem pasākuma apmeklētājos priecēs dziesminieks Kārlis, kā arī retie bossa nova pārstāvji Latvijā – trio Bonzo Bonzo.
Par deju zāles labskanīgumu dažādākajās rokmūzikas šķautnēs gādās DJ Guntis.
Informācija: http://www.klubsdepo.lv/index-lat.php?p=8&id=1497

13. jūnijā: Iļģi – koncerts, Jāņu ielīgošana
No plkst. 12.00 līdz 17.00 Rīgā, Vērmanes dārza estrādē ikviens interesents aicināts kopā ar postfolkloras grupu „Iļģi”, DnB NORD Banku un laikrakstu „Diena” jau laikus apgūt jaunākas un arī sen aizmirstas Jāņu svinēšanas tradīcijas un Līgo dziesmas. Pasākuma laikā tā apmeklētāji varēs noklausīties arī dziesmas no tikko klajā nākušā grupas „Iļģi” albuma „Īsākās nakts dziesmas”.
Informācija: http://ilgi.lv/

14. jūnijā: koncerts – Vasaras elēģija
18:00 Dzintaru Koncertzālē  "Latvijas Koncerti" piedāvā Raimonda Paula mūzikas koncertu „Vasaras elēģija", kurā Rīgas Doma zēnu koris, Aisha, Sinfonietta Rīga un diriģents Mārtiņš Klišāns atskaņos dziesmu ciklu "Pērļu zvejnieks" – solists Ingus Pētersons – kā arī slaveno dziesmu ciklu ar Aspazijas vārdiem. Grupas Framest izpildījumā skanēs Paula septiņdesmito gadu hīti džeza aranžējumā. Koncertā pie klavierēm klausītājus priecēs pats maestro. 
Informācija: http://www.dzk.lv/lv/node/4739

Teātris

11.  jūnijā: izrāde – Antigone
20:00 Mākslas darbinieku namā (Rīga, Vaļņu iela 9) skatītājiem būs iespēja redzēt Žana Anuija lugas „Antigone” iestudējumu.
Iestudējums ir jaunās režisores Līgas Miltas diplomdarbs, Latvijas Kultūras koledžu absolvējot. Lugā „Antigone” ietvertā tēma šķiet mūžīgi aktuāla – cilvēcība stājas pretī normām, sistēmai. Vai indivīds šodien ir vērtība un kas notiek ar indivīdu, kad tas nespēj pieņemt pastāvošās normas? Un pretī tam – vara, soģis. Kam pakļauts pats sodītājs, vai viņam ir izvēles iespējas? Vai vispār var nošķirt labo un slikto? Kas tad īsti ir cilvēces izaugsmes pamatā – indivīda brīvība, izvēle, atbildība un nostāja vai tomēr sabiedrības vīzija par taisnīgāku līdzāspastāvēšanu?
Informācija: http://easyget.lv/events/show/5589/

13. jūnijā: Mēnesis uz laukiem
19:00 Jaunajā Rīgas teātrī būs skatāma Ivana Turgeņeva sarakstītā izrāde „Mēnesis uz laukiem”.  Turgeņeva luga cilvēciskās attiecības izvij līdzīgi franču mežģīnēm. Viņa darbus mēdz salīdzināt ar F.Lista vai F.Šopēna mūziku, kam raksturīga gracioza forma un pastelīga noskaņa. Būtiska loma te ir videi un atmosfērai.
Lugas „Mēnesis uz laukiem” darbība risinās gada tveicīgākajā brīdī, kad viss dabā zied un briedina augļus. Tikai likumsakarīgi, ka arī cilvēks tiecas piedalīties šajā dabas pilnbriedā. Jūtu eksplozija te atklājas kā dabas neatņemama daļa. Tādēļ arī alkas pēc mīlestības un dzīves piepildījuma.
Informācija: http://www.jrt.lv/repertuars.php#

15. jūnijā: Karaliskais Improvizācija teātris
20:00 Kinoteātrī K Suns atkal jau priecēs un pārsteigs Karaliskais Improvizācijas teātris. Improvizācijas teātrī "KIT" darbojas četri "aktieri" – Ģirts Runātājs, Varis Klausītājs, Jānis Skutelis un Andris Rupais, kuri izrādes sola "dzirkstoša humora, dzīvesprieka un gaiša skatījuma uz dzīvi" atmosfērā.
Vakara agenda: jautra un priekpilna darbība 2 stundu garumā ar sākumu pulksten 20.00 (laikā nekad nesākas).
Informācija: http://www.karaliskais.com/lapa/

Kino

No 12. jūnijā: Parex Plaza – Paģiras  (The Hangover)
Divas dienas pirms savām kāzām, Dags un trīs viņa draugi dodas uz Lasvegasu, lai pavadītu nakti neaizmirstamā vecpuišu ballītē. Otrā rītā savā viesnīcas numurā viņi nez kāpēc atrod dažādas neizskaidrojamas lietas – tīģeri vannas istabā un zīdaini tualetē, taču pats briesmīgākais – viņi nekur nevar atrast pašu Dagu. Bez jebkādas sajēgas par notikušo un ar ļoti minimālu laika bagāžu, trijotnei ir soli pa solim "jāsalīmē filma", lai saprastu kurā brīdī un kur pazudis līgavainis un kā viņu savlaicīgi nogādāt Losandželosā uz kāzām.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6387/

No 12. jūnijā: Parex Plaza: Aizrauj mani uz elli (Drag me to hell)
Šausmu filmu kulta režisors Sems Reimi pēc15 gadiem ir atgriezies žanrā, kas padarīja viņu slavenu visā pasaulē!
Jaunā un ambiciozā bankas darbiniece Kristīna atteica kādai noslēpumainai kundzei pagarināt mājokļa kredītu un tādējādi piespieda viņu palikt uz ielas. Kopš šī brīža Kristīnas dzīve pārvēršas par īstu elli – šī kundze izrādās viens no ļaunākajiem dēmoniem, kura atriebība izrādās šaušalīga.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5289/

12. jūnijā: Kino Rīga – Future Shorts
19:00 Kino Rīga Starptautiskais īsfilmu tīkls „Future Shorts” piedāvā jaunu programmu ar filmām – konkursu laureātēm.
No jaunākā „Future Shorts” festivāla piedāvājuma birst kino labumi kā no pārpilnības raga. Šoreiz skatītājiem Rīgā un citur Latvijā būs iespēja noskatīties īsfilmas no Berlīnes, BAFTA un SXSW eksperimentālo filmu festivāla laureātu vidus. „Future Shorts” liks galdā animācijas filmu „Please Say Something” (rež. David O’Reilly), kas šogad ar Zelta lāci tika godalgota Berlīnes filmu festivālā. Laureātu plejādi turpina filma „Cattle Call” (rež. Mike Maryniuk un Matthew Rankin) par superātru mājlopu izsoli izcilā sniegumā un vairākas filmas no Britu kino un televīzijas mākslas akadēmijas BAFTA pēdējo gadu krājumiem.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=95

Bērniem

13. jūnijā: leļļu teātra izrāde – Un atkal Pifs..
15:00 Latvija Leļļu teātrī būs skatāma izrāde – Un atkal Pifs.. Sunītis Pifs un runcis Herkuless, krustmāte Agate un krusttētiņš Tontons, Dudū un Rozālija. Šie personāži neprasa komentārus ne Francijā, kur pirms daudziem gadiem tos radīja franču karikatūrists Žans Arnāls, ne Latvijā, kur tie pazīstami jau vairākām paaudzēm gan kā komiksu grāmatu, gan leļļu teātra izrāžu varoņi. Latvijas Leļļu teātrī labsirdīgā Pifa un viltīgā Herkulesa ķīviņi ir piedzīvojuši atkārtotus iestudējumus un veido teātra Zelta fondu. Par latviešu bērnu mūzikas klasiku kļuvušas arī izrādē skanošās Ivara Vīgnera dziesmas. 
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=25

14. jūnijā: leļļu teātra izrāde – Īkstīte
11:00 Latvija Leļļu teātrī būs skatāma izrāde – Īkstīte.  Īkstīte ir Hansa Kristiana Andersena stāsts par mazmazītiņu meitenīti, kuru par sievu grib iegūt gan neglītais krupja dēls, gan neredzīgais bagātnieks kurmis, ir viena no populārākajām dāņu pasaku meistara novelēm. Bērnus tajā saista aizraujošais sižets, bet vecākus – pārdomas par to, kas ir pateicība, žēlsirdība un mīlestība
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=29

Izstādes

No 13. jūnija: izstāde – Krītošās mēbeles
Jauno mediju kultūras centrs RIXC (Spīķeros, Maskavas ielā 12, korpuss 1.) aicina uz izstādi “Krītošās mēbeles” (Dropping Furniture  (videoinstalācija, 2008, autori: Haralds Hunds, Pauls Horns,Austrija). Kas paliek pāri, kad nekā vairs nav palicis pāri un dzīve ir burtiski apgriezusies kājām gaisā? Pret grīdu plīstošo priekšmetu skaņas ir kā pērkona dārdi negaisā, kas visu aizskalo. No vienas puses, filmā destruktīvas atbrīvošanās procesā mēs piedzīvojam atvieglojumu no smacējošās materiālo lietu pasaules. No otras puses, šī pati gruvešu kaudze, atkal pārņemot tukšo telpu, piepilda to pati ar savas pagātnes paliekām.
Informācija: http://rixc.lv/calendar/

No 11. jūnija līdz 5.jūlijam: izstāde – Mammas kleita, tēta mētelis
Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma Lauras Feldbergas izstāde „Mammas kleita, tēta mētelis”. Ekspozīcijā ietvertas autores bērnības fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā no 1975. gada līdz 1980. gadu sākumam. Tā kā Lauras Feldbergas radošā darbība ir daudzveidīga (autore ir veidojusi gan instalācijas un objektus, gan darbus dažādās grafikas tehnikās un strādājusi citās mākslas jomās), arī izstādē papildus nozīme tiek piešķirta tās iekārtojumam – oriģināli nelielās fotogrāfijas ir palielinātas un telpā novietoti vēl citi, ar bērnību saistīti objekti.
Informācija: http://www.fotomuzejs.lv/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.