espati.lv iesaka labākās nedēļas filmas

TV1000 Kino
Trešdiena, 9. decembris, plkst. 22.00
SĀKUMS /Начало/
Liriska komēdija. Krievija, 1970.g.
Režisors – Gļebs Panfilovs.
Lomās: Inna Čurikova, Leonīds Kuravļovs, Valentīna Teļičkina, Tatjana Stepanova, Mihails Kononovs.
Veca, vēl melnbalta, ar vēl cita laika vērtībām… tomēr šī filma patiešām ir īstens šedevrs, viena no padomju laika izcilākajām kinolentēm. Komēdija, kas nav muļķīga, ar tik ļoti valdzinoši neglīto, tik izteiksmīgo aktrisi Innu Čurikovu galvenajā – vienkāršas provinces amatierteātra aktrises, kas uzaicināta spēlēt Žannu D’Arku – lomā. Papildus vērtību ”Sākumam” piešķir stāsts par filmu filmā. Turklāt nevis kaut kādu kino, bet gan filmu par Žannu D’Arku, kam ir īpaša nozīme kino vēsturē un tādu aktrišu kā Marijas Falkoneti un Ingrīdas Bergmanes dzīvē. Arī pašas Innas Čurikovas dzīvē – viņas vīram ”Žannu D’Arku” neatļāva filmēt. Nav šaubu, ka līdz ar to zaudēts vēl viens šedevrs.

TV1000
Ceturtdiena, 10. decembris, 19.00
MOTOCIKLISTA DIENASGRĀMATA /Diarios de motocicleta/
Biogrāfiska drāma. Argentīna/ ASV/ Apvienotā Karaliste/ Vācija/ Meksika, 2004.g.
Režisors – Valters Saljess.
Producents – Roberts Redfords.
Lomās: Gaels Garsija Bernāls, Rodrigo de la Serna, Mia Maestro.
Šī stāsta galvenais varonis gan ir leģendārais brīvības cīnītājs Ernesto (Če) Gevara de la Serna (uzvārdu sakritība ar aktieri nav nejauša), taču filma nebūs par revolūciju vai varoņdarbiem. Bet par to, kas bija vēl pirms tam – par astoņus tūkstošus jūdžu garu ceļojumu no Argentīnas līdz Peru 1952. gadā, kurā itin viss ir iespējams. Par došanos pasaulē, kas ceļotājus izmainīs, lai tie paši pēc tam spētu mainīt pasauli. Ceļojumu, kas padarīja Če Gevaru par to, kura vārdu reiz uzzinās pasaule, kura leģendu stāstīs vēl ilgi. Tās sentimentālo variantu gan, īpaši neiedziļinoties revolucionāra uzskatos un metodēs. Bet filmā Ernesto tiešām ir ļoti jauks, jo īpaši harismātiskā Gaela Garsijas Bernāla (“Un tavu māti arī”(Y tu mama tambien, 2001), “Sliktā audzināšana” (La mala educacion, 2004), “Bābele” (Babel, 2006)) atveidojumā.   
Filma saņēmusi divas Oskara balvas nominācijas, Britu Kinoakadēmijas balvu kā labākā ārzemju filma, Kannu kinofestivāla balvas.

LNT
Piektdiena, 11. decembris, plkst. 0.00
DEBESIS /Heaven/
Drāma. Vācija/ Itālija/ ASV/ Francija, 2002.g.
Režisors – Toms Tikvers.
Lomās: Keita Blānšeta, Džovani Ribizi, Remo Džirone, Stefānija Roka.
Taisnības vārdā viņa izdarījusi noziegumu. Tomēr Filipa ir krietna sieviete, gatava ziedot sevi, lai cīnītos ar ļaunumu. Tikai muļķīgas neveiksmes dēļ izdarījusi lielu ļaunumu – viņas sarīkotajā sprādzienā, kam bija jānogalina narkotirgonis, atbildīgs par daudzu cilvēku pazudināšanu, ir četri bojāgājušie – nevainīgi cilvēki. Filipa pilnībā apzinās savu nodarījumu un ir gatava saņemt sodu. Tāpat kā Filipo, kas mīlestības vārdā gatavs pārkāpt likumu, ziedot karjeru policijā.
Šai filmai bija jākļūst par izcilās kinotriloģijas ”Trīs krāsas. Zils; Balts; Sarkans” autora Kšištofa Kešļovska jaunās triloģijas ”Debesis”, ”Elle”, ”Šķīstītava” pirmo daļu. Režisoru jo īpaši vienmēr interesējuši morāles paradoksi, kad labs nodoms ved uz elli un otrādi. Taču ieceres īstenošanu pārtrauca Kšistofa Kešļovska nāve 1996. gadā. Viņa darbu pārņēma Toms Tikvers (”Lolas skrējiens” (Lola rennt, 1998), ”Parfīms” (Perfume: The Story of a Murderer, 2006.)), kopā ar aktieriem Keitu Blanšetu un Džovani Ribizi izveidojot smalkjūtīgu un dziļi cilvēcisku drāmu. Igauņu komponista Arvo Perta mūzika.

TV21
Sestdiena, 12. decembris, 19.50
BONNEVILLA /Bonneville/
Liriska komēdija. ASV, 2006.g.
Režisors – Kristofers N. Roulijs.
Lomās: Džesika Lenga, Ketija Beitsa, Džoana Allena, Toms Skerits.
Lai arī šī projekta centrā ir trīs Oskarotas aktrises, nebūs pat pārspīlēti teikt – Holivudas granddāmas, filma patiesībā ir pietiekami nepretencioza un tieši tāpēc jauka. Par īstu tādu sieviešu, kuru jaunība jau palikusi pagātnē, draudzības un lojalitātes spēku. Par ceļa galu, kurš var kļūt par jauna ceļa sākumu, ja tikai tu spēj tam uzticēties un ļauties piedzīvojumam.

TV3
Sestdiena, 12. decembris, 23.35
SIRDS ROBEŽA /Walk the Line/
Biogrāfiska drāma. ASV/ Vācija, 2005.g.
Režisors – Džeimss Mengolds.
Lomās: Vakins Fīnikss, Rīza Vizerspūna, Džinifera Gudvina, Roberts Patriks.    
Lai arī viena no daudzām pēdējā laika slavenību dzīvesstāstu ekranizācijām, šī filma tomēr ir ļoti īpaša. Vispirms jau tāpēc, ka tās varonis Džonijs Kešs ir īstena leģenda – viens no 20. gadsimta dižākajiem dziesminiekiem, Elvisa Preslija un Roja Orbisona līdzgaitnieks, spēcīgu kaislību cilvēks, dumpinieks un robežu paplašinātājs mūzikā. Otrkārt, pateicoties galveno lomu atveidotāju neizmērojamajam talantam un degsmei. Vakinu Fīniksu – vienu no mūsu laika visinteresantākajiem aktieriem – lomai izvēlējās pats Džonijs Kešs, runā, ka tāpat Rīzu Vizerspūnu pati izvēlējās arī Keša sieva Džūna Kārtere. Darbs pie filmas turpinājās četrus gadus, pēc pusgadu ilgušām vokālajām nodarbībām gan Fīnikss, gan Vizerpūna paši ieskaņojuši savus muzikālos priekšnesumus. Atzinība neizpalika – filma nominēta Oskara balvai piecās kategorijās, Rīza Vizerspūna godalgota kā labākā aktrise. Bet ko tad Fīnikss? Viņu darbs pie šīs filmas par mūziķi ietekmējis tik ļoti, ka viņš esot nolēmis pārtraukt karjeru kino un pievērsties mūzikai… repam! Pēc šī paziņojuma gan katram pašam joprojām ļauts izlemt, uzskatīt aktieri par jukušu vai tomēr izcilu komediantu.


TV1000
Svētdiena, 13. decembris, 19.00
LĒLANDA SAVIENOTĀS VALSTIS /The United States of Leland/
Krimināla drāma. ASV, 2003.g.
Režisors – Metjū Raiens Hodžs.
Lomās: Dons Čīdlzs, Raiens Goslins, Lina Olina, Kevins Speisijs, Mišela Viljamsa, Šerilina Fenna.
Visbiežāk jau visi attopas par vēlu – kad noziegums jau ir izdarīts. Un tad meklē izskaidrojumus, nožēlo, cenšas saprast. Ja vēl noziegumu pastrādājis tāds cilvēks, kuru nu nemaz nevarētu uzskatīt par agresīvu, ažiotāža ir jo lielāka. Kā Lēlanda Ficdžeralda gadījumā. Vienīgais, ko pats puisis var paskaidrot par savas nežēlīgās rīcības motīviem, ir – skumjas! Bet vai aiz tām nav kas sarežģītāks – attiecības ar māti, kas arvien sagādā vilšanos, ar vienmēr prombūtnē esošo slaveno tēvu? Attiecību pārtraukšana ar draudzeni? Kas tāds, ko Lēlanda skolotājs Pērls varētu izmantot, lai uzrakstītu labu grāmatu? Tikai Lēlandam tas gan nav jāzina – Pērls ir vienīgais, kam viņš pagaidām uzticas.
Šajā filmā piedalās divi meistarīgi aktieri – Kevins Speisijs un Dons Čīdlzs. Speisijs turklāt ir arī filmas producents. Un viņu sniegums nekādā ziņā neliek vilties.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.