Es seksā mazliet PIETĒLOJU – un vai tad TU nē?

Vecos laikos par galveno seksa mērķi uzskatīja bērnu radīšanu un neviens negaidīja, ka sieviete no ieņemšanas procesa gūs baudu. Mūsdienās grāmatas, žurnāli un filmas tiražē ideju, ka seksuālā bauda sievietei ir ne tikai iespējama, bet obligāti nepieciešama. Tā rezultātā sievietes, kuras seksā ne vienmēr sasniedz orgasmu, uztver to kā savu mīnusu, kā trūkumu, kuru nevajag izrādīt. Varbūt tieši tas ir iemesls, kādēļ viņas spiestas mazliet pietēlot un tēlo gan orgasmu, gan pārspīlē savas izjūtas, seksa laikā. Četras „mazā teātra – savas guļamistabas aktrises” stāsta mums par savu tēlošanas pieredzi. 

STĀSTA VIŅAS
Kristīnes (19) stāstītais apstiprina masu medijos tiražēto seksologu viedokli, ka jaunas un nepieredzējušas sievietes seksa laikā vaid, sten un klaigā, jo tā dara pornofilmās: „Mans draugs ir par mani četrus gadus vecāks, sākām satikties tad, kam man bija 17. Viņam seksu gribas bieži, man – ne pārāk, reizēm man pietiktu arī ar pabučošanos un pamaigošanos, taču es viņam pieskaņojos. Piemēram, tēloju, ka esot kopā, kādā sabiedriskā vietā nevaru vien sagaidīt, kad paliksim divatā un varēsim mīlēties. Mīlējoties izdvešu tādas pašas skaņas kā filmās ar seksa ainām. Kāpēc es to daru? Zinu, ka viņam tas patīk, kāpēc lai nedarītu, man jau nav grūti mazliet patēlot seksīgāku būtni nekā esmu patiesībā. Jau pirmajā intīmā tikšanās reizē es to, ka viņš man simpatizē parādīju pietēlojot kaisli. Izrādījās, ka trāpīju desmitniekā, jo viņam patīk, ka sieviete uzbudinās, izrāda savu uzbudinājumu, tas arī viņu iekvēlina vēl vairāk. Nevaru tagad atklāt, ka nemaz tik ļoti kaislīga un seksīga neesmu. Kamēr viņš ir man mīļš, man nav grūti viņu iepriecināt ar pastiprinātu emociju demonstrēšanu.”

Vinetas (33)
uzvedība seksa laikā ir atkarīga no situācijas un arīdzan no garastāvokļa: „Nu iedomājies – mēs ar vīru esam vieni paši mājās, bērni skolā. Protams, ka es izpildīšos pēc pilnas programmas – gan murrāšu, gan kliegšu un elsošu. Toties tad, kad bērni otrā istabā, neko tādu nedarīšu. Vai tas nozīmē, ka tēloju tai pirmajā reizē vai ka tēloju tagad? Mana uzvedība taču it kā vienādā procesā nav viena un tā pati. Tikpat labi var gadīties, ka neviens gan netraucē, taču man nav garastāvoklis tēlot seksa dievieti, gribu to visu ātri nodarīt, jo vīram vajag, es tobrīd tikai pildu savu pienākumu. Tāpēc kopumā domāju, ka es netēloju, es tikai pieskaņojos situācijai.”

Sanitas (35)
motīvs tēlošanai ir vīra pārāk centīgā pieeja seksam: „Viņš vienmēr tā cenšas, lai mēs reizē pabeigtu, nu nevaru es viņam pateikt, ka dažreiz nu nekādīgi netieku līdz laimīgām beigām. Varbūt esmu nogurusi, varbūt nespēju atslēgties no domām par ikdienas rūpēm, varbūt man vienkārši negribas. Tomēr es izturos tāpat kā tajās reizēs, kad kopīgi esam „aizlidojuši” (nav jau tas nemaz tik reti, taču ne vienmēr), un vīrs neko nenojauš. Patēlot ir daudz vieglāk, nekā visu nakti ļaut viņam censties. Ak jā, nekādas runas par to, ka man tāpat labi, ka nevajag par varītēm, nelīdz. Viņa uztverē labs sekss ir tāds, kas abiem beidzies ar orgasmu, es nevaru viņam iestāstīt, ka varu gūt baudu no paša procesa, no glāstiem, skūpstiem, no tā, ka labi ir viņam”. 

Daina (49)
orgasmu seksa laikā nav sasniegusi nekad. Taču viņas partneri to pat nenojauš. Kad viņi vaicā „Vai tev bija labi?” ar domu – vai tev bija orgasms?- viņa atbild – Jā. Ļooooti labi!- ar domu, ka tiešām bijis labs mīlēšanās process kā tāds: „Man neprasās pēc obligātā orgasma. Kad biju jauna, ne zināju, kā to sasniegt, ne varēju to partnerim pateikt, tagad man to sasniegt izdodas tikai vienai pašai. Negribu, ka viņš to pēc tam mēģinātu panāktu kādā citā veidā. Negribu apmierināt sevi viņa klātbūtnē, tāpēc mazliet sameloju. Nu un? Kam no tā kāds sliktums? Man noteikti nē”.

TĒLOJAM NE TIKAI SEKSĀ
Arī citās dzīves situācijās ne vienmēr atļaujamies spontāni un patiesi paust savas jūtas. Mēdzam gan pārspīlēt savas emocijas, gan tās apslāpēt un neizrādīt. Visdažādāko apstākļu dēļ mums šķiet, ka tā vajag. Tāpat ir ar seksu. Šad un tad izlikties pārspīlējot savu aizrautību un baudas pakāpi nav nekas traks. Aizdomāties būtu jāsāk tad, ja stabilās attiecībās vai laulībā jāizliekas katru reizi, bet vīrietis turpina uzskatīt, ka viss ir kārtībā…

KĀ PAREIZI, KĀ NEPAREIZI?
Protams, nevajadzētu šo te izlasīt un vakarā vīram (vai draugam) atzīties – zini, visu laiku es tev meloju, sekss ar tevi man nekad nav sagādājis tādu baudu kā tev varētu šķist no manas izturēšanās. Runāt par to vajadzētu, bet ne jau tā. Katrā ziņā pirmā saruna par šo tēmu jāuzsāk ne jau seksa laikā vai tūlīt pēc tā. Tā vīrietis jutīsies ļoti apvainots un pazemots. Izvēlies kādu atbilstošāku laiku, neko nepārmet, bet stāsti, kā jūties un ierosini, ko varētu pamēģināt, lai situācija mainītos.
Seksuālā saderība tomēr ir svarīga un to nevar uzlabot citādi, kā komunicējot, sarunājoties un problēmas izrunājot. Bēdīgi, ja katru reizi sievietes moto nodarbojoties ar seksu būtu: „Kaut viņš ātrāk visu izdarītu un mēs ietu gulēt!” Kāda tad vispār jēga no tādām attiecībām? Tās noteikti nav harmoniskas pāra attiecības. Tomēr, ja šāda pietēlošana notiek tikai reizēm, piemēram, tad, ja nu galīgi nav noskaņojuma uz seksuālām aktivitātēm, taču otrai pusītei to lietu ļoti gribās, tad taču tas nav nekas nepareizs, vai ne?
Ir sievietes, kas uzskata, ka, ja jau nodarbojas ar seksu, tad jāmēģina sasniegt kulmināciju vienmēr, kaut vai pēc tam, kad vīrietis to sasniedzis, izdarīt to pašai par prieku vīrietim vai arī ļaut viņam. Citas nav tik pārliecinātas par mūžīgajiem orgasmiem, jo intīmās tuvības bauda, tāpat kā iedvesma, var atnākt, kad vairs negaidi un pazust jebkurā brīdī. Taču galu galā – cik dažādu gultu un tajā gulošo, tik dažādu situāciju arī šajā ziņā. Varbūt vislabākais ieteikums ir vienmēr atcerēties, ka seksuālā tuvība ir pāra viena no lielākajām tuvībām un noteikti ir būtiski, lai tajā labi justos abi…
9 komentāru
  1. Tiešām žēl, ka meitenes nevar pateikt partnerim, “- Bija labi, ber šoreiz es nebeidzu”. Nu nesasniedz sievietes vienmēr lielo O, tādas mēs esam. Tas jau nenozīmē ka pats process ir nebaudāms.

  2. Zinu, ka manu vīrieti uzbudina skaņas, mani arī, tas vēl vairāk uzbudina abus kopā, līdz ar to, sekss ir fantastisks, tad kādēl, gan nē..? kāpēc kādu skaņu biežāk nenomurrāt? Viss process ir jauks, finišs ne vienmēr, bet, tas jau nenozīmē, ka arī bez iznākuma nav labi 🙂

  3. Man nekā nesanāk klusi, ja patīk… tagad baidos, ka kāds to būs uztvēris par tēlošanu!!!

  4. Es netēloju. Man būtu neērti pietēlot. Skaņas gan dažkārt ir, bet tas atkarīgs tikai no baudas un noskaņojuma. Un lai palīdzētu partnerim saprast kā labāk. Daži partneri tik vērīgi cenšas ieklausīties un vadīties pēc manas patikas 🙂 tik mīļi.
    Bet es iztēlojos šo to seksa laikā, savādāk nevaru.

  5. 19 gadīgās Kristīnes stāsts atgādināja man laiku, kad pašai bija 19. Es rīkojos tieši tāpat jo gribēju vŗieša acīs izskatīties seksīga, nelikt viņam viltes utt. Tagad , kad man 48 ar nožēlu konstatēju, ka nekas nav mainījies un meitenes turpina tēlot, lai arī, it kā ,vislabāko nodomu vadītas- iepriecināt vīrieti. Cik žēl, ka laiki mainās, bet tikumi ne -un tā vietā, lai domātu vairāk par to kā metene jūtas pati, par to vai šis puisis ir spējīgs būt pacietīgs , uzmanīgs un vairāk interesēties par to ko meitene vēlas, nevis izdabāt savai kaislei. Rezultāts pēc gadiem nav iepriecinošs. Viņš jūtas vīlies jo tēlot mūžīgi tu nevarēsi, bet par to , ko un kā tu gribi viņam nav bijusi vajadzība rūpēties, jo izskatījās, ka tev taču tapat bija labi. Un tad sākas problēmas, kuru iemesls patiesībā bija nezināšana, ka pats svarīgākais attiecību sākumā ir meitenei prast parūpēties par to, lai vīrieša kaisle nav vienīgais mīlestības apliecinajums. Kaislīgi jaunībā ir visi vīrieši. Svarīgi pārliecināties vai viņš tevis !!! dēļ spēj būt gādīgs, pacietīgs un uzmanīgs. Tēlojot un izdabājot, mēs viņiem liedzam šo iespēju.

  6. es tagad iedomājos visas 19gadīgās meitenes, kuras saģērbušās pavedinoši un TĒLO gultā, lai iepriecinātu vīrieti. man laikam ir paveicies – man nav jāģērbjas īpaši kārdinoši un man nav jātēlo, tāpat jūtos seksīga. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.