Es gribu, es varu, es izdarīšu.

Trīs maģiskie „es” – es gribu, es varu, es izdarīšu. Tā vajag domāt. Daudzi izskaidro neveiksmi dzīvē, karjerā, ģimenes dzīvē ar savu slinkumu. Man slinkums kaut kur iet, man slinkums sakopt dzīvokli, man slinkums savest kārtībā papīrus, man slinkums zvanīt citiem cilvēkiem. Man ir slinkošana. Bet sākumā ikviens cilvēks dzimst aktīvs, viņš ir piepildīts ar dzīves alkām. Kā zāle, kas izlaužas cauri asfaltam. Lai cik tas neticami izliktos, zāle griežas, griežas, un sāk augt. Visam dzīvajam dabā slinkuma nav.

Bet kā tad tā, teiks man oponents? Es jūs lasu, klausos, bet man pat slinkums ir paņemt kādu citu grāmatu lasīt vai ieslēgt televizoru? Un pareizi jautātu. Es pasmaidīšu un atbildēšu: ir cilvēki neorganizēti un nemotivēti. Atcerieties sevi, kad bijāt iemīlējušies un sirds strādāja bumbumbumbumbum, rītu, kad plānojāt tikties ar mīļoto un atnācāt stundu ātrāk?Ja kavējāties, tad pielikāt soli. Jūs esat aizrāvies ar mīļoto. Atceraties sevi, kad jūs spēlējāt datora spēli stundu, divas, piecas, desmit? Jūs bīdat peli, acis deg, jums patīk spēlēt.

Līdzko jums būs aizraušanās darbā, vai, teiksim, fotografēšanā, zīmēšanā, tehnikas jaunradē, vienmēr priekš tā atradīsies laiks. Tā ir aizraušanās. Bet vai tā ir organizēta aizraušanās? Jūs plānojas savu laiku? Nē. Jūs zināt ar ko nodarbosieties pēc stundas, divām, rīt, parīt, mēneša? Nē. No turienes arī neko negribas. Tāpēc, ka darāmā daudz, bet izpildīt ir slinkums. Nē, vaina nav slinkumā. Vienkārši plāniem jābūt tādiem, lai jums būtu vēlēšanās visu izpildīt ar aizrautību. Atcerieties par organizētību. Lūk, tā iekārtota pareiza dzīve. Atcerieties šos vārdus: es gribu, es varu, es izdarīšu.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.