Erotiskās fantāzijas – vai vajadzētu tās ierobežot?

Lielākā daļa seksuāli aktīvu cilvēku piedzīvo erotiska rakstura fantāzijas. Vēl jo vairāk – nereti tās ieņem pietiekoši nozīmīgu lomu viņu mīlas dzīvē. Ne velti saka, ka mūsu iztēle ir vienīgā, kas patiesi pieder tikai mums. Baiļu, kauna, aizspriedumu vai citu saprotamu izjūtu dēļ lielākā daļa cilvēku vēl joprojām ļoti negribīgi runā par savām seksuālām fantāzijām. Tās tiek turētas noslēpumā ne tikai no svešiniekiem, bet pat no savas otrās pusītes! Zināms, ka mēdz gadīties visādi – citreiz pēc pārāk atklātām sarunām partneris var arī sadusmoties… Šādas situācijas attiecībām noteikti par labu nenāk, kaut arī godīgums ir viena no svarīgākajām veselīgu attiecību iezīmēm. Šoreiz papētīsim, vai sarunas ar otro pusīti par erotiskajām fantāzijām vajadzētu ierobežot, vai tomēr tas nemaz nav nepieciešams?!

Izplatītākās seksuālās fantāzijas un kāpēc mums tās rodas

Mūsu erotiskās fantāzijas ir cieši saistītas ar mūsu raksturu un dzīves laikā gūto pieredzi – tajā skaitā, seksuālo. Vienas no visizplatītākajām fantāzijām ir saistītas ar dažādām varas institūcijām: likumsargi, robežsardze, politiskā vara. Tām seko fantāzijas par seksu ar vairākiem seksuālajiem partneriem vienlaicīgi, dažādu tabu laušanu un piedzīvojumiem. Šādas fantāzijas mūsu prātam palīdz izveidot kognitīvo telpu, kurā varam justies brīvi – tādā veidā piedzīvojot lielāku aizrautību, pilnībā atslābinoties un aizmirstoties. Ar fantāziju palīdzību varam arī labāk iepazīt paši savu seksualitāti – izpētīt, kādi scenāriji mums šķiet visuzbudinošākie, saprast, kas mums patīk vislabāk… Vēl viens veids, kā sevi labāk iepazīt būs erotisko rotaļlietu izmantošana fantāzijās – piemēram, šie Tenga vibratori nudien nebūs klasiski, un palīdzēs raisīties abu partneru iztēlei! Tā kā savas fantāzijas mēs radām paši, paši arī izlemjam (kaut neapzināti) kas, kad un kā tajās notiks.

Kas veido mūsu fantāzijas?

Iespējams, būsiet pārsteigti, taču dažas no mūsu seksuālajām fantāzijām ietekmē arī popkultūra, mediji un visi citi notikumi, kas notiek pasaulē un kurus mēs ik dienas pieredzam. Ir svarīgi saprast – fantāzijas nebūt uzreiz nenozīmē to, ka cilvēki tās pašas lietas vēlētos realizēt arī dzīvē. Fantāzijas ir mūsu zemapziņa. Tās var mudināt mūs apšaubīt savas pārliecības, veicināt radošumu un brīvības izjūtu – radīt sajūtu, ka atrodamies šķietami citā pasaulē, kur nepastāv nekādi ierobežojumi. Atsevišķas seksuālās fantāzijas var pat palīdzēt atbrīvoties no bailēm. Dažkārt tās var rasties no vēlmes pārkāpt kādu likumu vai iedibinātu normu. Kad sabiedrībā kaut kas tiek vērtēts kā slikts un nosodāms, var rasties vēlme darīt tieši pretējo, vispirms to izmēģinot tieši intīmā gaisotnē.

Kā īstenot savas seksuālās fantāzijas reālajā dzīvē

Lai savas seksuālās fantāzijas piepildītu, skaidrs, ka nepietiek tikai ar domu par tām. Tāpat, zināms, ka parasti tajās iesaistīts vairāk kā viens cilvēks… Pirmais solis uz savu fantāziju realizēšanu ir atklāta saruna ar otru. Nebaidieties dalīties savās pārdomās ar partneri, jo tikai šādi iespējams realizēt savas vēlmes un vajadzības. Atklāta saruna palīdzēs labāk saprast vienam otru, radīs patīkamas gaidas un ienesīs attiecībās jaunas krāsas. Protams, svarīgi, lai šāda saruna norisinātos piemērotos apstākļos un pareizā veidā – lai neaizvainotu savu otro pusīti, neliktu justies slikti vai nenovērtētam.

Partnera piekrišana ir izšķiroša

Ne tikai seksuālo fantāziju realizēšana iepriekš kārtīgi jāizrunā ar savu partneri, bet arī jāsaņem piekrišana, ka tā otram patiešām ir pieņemama. Tomēr, jāpatur prātā, ka piekrišana var ātri vien nomainīties uz noliegumu, ja kaut kas noiet greizi. Ja tā notiek, nekavējoties jāpārtrauc visas darbības, lai otrai pusītei neliktu piedzīvot diskomfortu. Kad tikai viens no partneriem vēlas realizēt kādu noteiktu scenāriju, otram ir ļoti skaidri jāizskaidro, ko īsti viņš vēlas no sava mīļotā. Ieteicams ir arī vienoties par vārdu, kuru pasakot intīmā mirkļa laikā, abi partneri uzreiz sapratīs, ka robežas ir pārkāptas, un aktivitātei nevajadzētu turpināties. 

Kā rīkoties, ja manas seksuālās fantāzijas nesakrīt ar to, ko vēlas partneris?

Dažiem cilvēkiem seksuālās fantāzijas ir patiešām nozīmīga dzīves sastāvdaļa, un viņi vēlas tās regulāri piepildīt. Tomēr, svarīgi apzināties, ka ne visiem tā būs, mūsu otro pusīti ieskaitot. Ko tādā gadījumā iesākt? Mēģiniet kopā ar savu partneri meklēt lietas, kas otram erotisko rotaļu laikā tomēr varētu patikt. Gaumei obligāti nav jāsakrīt ar jūsējo, mēģiniet rast kompromisu, lai abi justos apmierināti! Ja neizdodas vienoties, der piestrādāt pie seksuālās saderības uzlabošanas.

Gadījumi, kad seksuālajām fantāzijām vajadzētu būt par iemeslu bažām

Lai gan neparastas fantāzijas ir diezgan bieži izplatītas, ir zināmi gadījumi, kad par tām vajadzētu uztraukties. Viena no situācijām – kad otrai pusei nākas darīt kaut ko, kam tā pilnībā nepiekrīt. Tāpat arī, seksuālās fantāzijas, kurās iesaistīti bērni, netiek tolerētas, jo tās var liecināt par smagu cilvēka psiholoģisko traucējumu, un jebkura ar šāda veida fantāzijām saistīta rīcība ir noziegums. Šādos un līdzīgos gadījumos ieteicams konsultēties ar psihoterapeitu, lai palīdzētu novērtēt, vai tas, ko jūs fantazējat, ir normāli, vai tomēr jau pārsniedz veselīgu iedomu robežas.

Mēs ceram, ka šis raksts palīdzēja paskatīties uz savām seksuālajām fantāzijām ar citām acīm, pārstāt kautrēties par tām, un uzdrošināties izmēģināt ko jaunu! 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.