Dzīve bez televīzijas

Tas nu ir noticis! Nelaime ir pielavījusies nemanāmi. No rīta vēl nekas par to neliecināja. Tavs 32 collu lielais logs uz ārpasauli priecīgi čivināja un informēja par kārtējām ekonomiskajām likstām, toties tagad tas ir mēms un kluss. Tava vīrieša mēģinājumi atdzīvināt svarīgo ierīci aprobežojas ar dūres sišanu pa plazminieka aizmuguri. Nelīdz arī mērķtiecīga pults spaidīšana un debesīs raidīti lāsti. Neierastais klusums un nomācošā atmosfēra burtiski mudina uz kādu garlaicības izraisītu ģimenes strīdu. Galu galā – brīvdiena tāpat taču ir sabojāta. Stop! Tieši otrādi, aizņemieties dažas idejas no espati.lv un, iespējams, šī parastā brīvdiena kļūs īpaša. Tātad, ko darīt, ja televizors ir miris/nozagts/saplīsis vai atdots draugiem?

Galda spēles. Nerauc deguntiņu, tas nav garlaicīgi. Galda spēles jau sen vairs neaprobežojas ar mūžveco Cirku un klasisko Ričuraču. Uzvāriet tēju, uzaiciniet ciemos pāris draugus vai kaimiņus un mači var sākties. Vēlaties vairāk jautrības, tad pareizā izvēlē būs Alias. Ja par spīti situācijai valstī, tevi tomēr pievelk mahinācijas ar nekustamo īpašumu, izmēģiniet jauno Monopolu, kur, starp citu, atradīsiet arī tādu pilsētu kā Rīga. Ar Katanas ieceļotājiem nebūs nekādas ākstīšanās. Ja pēc apjomīgas instrukcijas izlasīšanas būs drosme pieķerties pašai spēlei, vairāku stundu atrašanās citā realitātē ir garantēta.

Svētdienas pusdienas. Galvenais noteikums ir gatavot kopā. Nekādu dalījumu sieviešu vai vīriešu darbos, uztveriet to kā tādu ģimenes team building pasākumu. Nepieciešamie rekvizīti – jauka mūzika fonā, labs garastāvoklis, pudele garda vīna un pilnīgi traka recepte. Proti, svarīgākais un baudāmākais šeit ir process, nevis rezultāts. Ja jūs jūtat, ka gatavojamais ēdiens būs ēdams, droši uzaiciniet ciemos draugus. Jums nedraudēs pārēšanās, bet viesiem būs patīkams pārsteigums.

Pastaiga. Booooooring! – iesauksies 21.gs homo sapiens. Ne gluži. Padomā, cik bieži ikdienā tu staigā ar kājām? Nē, ne jau steigā skrienot uz darbu, veikala skatlogos pieķemmējot izgulētos matus vai vīra mašīnas spogulītī piekrāsojot atlikušo uzaci. Šoreiz ne tā. Lēna, mierīga pastaiga roku rokā, gluži kā vecās filmās, un jūs ieraudzīsiet tik daudz jauna un interesanta, kam iepriekš esat paskrējuši garām. Ja tomēr 21.gadsimta racionālais saprāts protestē pret bezjēdzīgu klīšanu pa rajonu, apvienojiet pastaigu ar gājienu uz veikalu, piemēram, pēc piena. Komplektā saņemsiet nelielu fizisku slodzi, kārtīgu devu svaiga gaisa un veselīgu miegu vakarā.

Izstādes vai muzeja apmeklējums. Ir tik daudz interesantu izstāžu, muzeja ekspozīciju un citu kultūras pasākumu. Īpaši tagad, tuvākajās brīvdienās. Izmanto izdevību tos apmeklēt un gūt jaunus iespaidus!

Protams, tas nebūt nav viss. Espati.lv kolektīva pieredze ir visdažādākā – kāds ir mēģinājis dambreti uz izģērbšanos, tvistera čempionātu, putnu barotavas ierīkošanas pasākumu utt. Ļaujiet vaļu savai fantāzijai!

2 komentāru
  1. Normāli bez teļļuka var iztikt, studentu laikos vispār tādas ekstras nebija. Izstādes un muzeja apmeklējumi kaut kā boring izklausās, bet Monopolu īzī. Bet es noteikti pie kompja sēdētu 😀

  2. Jap, TV ir sērga. Izvēlos paskatīties collās, nevis pastaigāt, nemāku īsti pastaigāties, man vajag iet uz kādu galamērķi. Tā taču ir ērtāk. Galda spēles – man ātri apnīk garas spēles, man patīk visu ātri….. Pastaiga gar jūru – arī apnīk, nevaru to stundām darīt.
    Vo – vāks ar mani! 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.