Drošība ziemā

Ziema ir ziemas prieku laiks, bet tas ir arī laiks, kad tavs mazais ir pakļauts lielākam riskam iegūt dažādas traumas. Ko darīt, lai vizīte pie ārsta neizjauc tava rakara brīvdienu plānus?

Ziemas laikā visizplatītākās ir tieši galvas traumas. Tādi sporta veidi, kā slēpošana, slidošana, snovbords, kā arī parasta vizināšanas no kalniņa, var kļūt par šādu traumu izraisītājiem. Bērni ir aktīvi, ziņkārīgi un vēlas izmēģināt visu jauno, tāpēc tavi norādījumi būt piesardzīgam uz kalna vai braucot ar ragaviņām, visticamāk, tiks piemirsti. Vislabākais risinājums šajā gadījumā būs ķiveres iegāde. Pat, ja mazais vēl nenodarbojas ar kalnu slēpošanu vai snovbordu, šāda galvas sega būs noderīgs aizsargs. Pirkumu labāk veikt kopā ar jauno īpašnieku. Ir svarīgi lai ķivere viņam patiktu, un viņš nejustos pazemots, to valkājot.

Nākamais ienaidnieks, kas būtu pienācīgi jānovērtē, ir saaukstēšanās. Šajā gadījumā liela nozīme ir pareizi izvēlētām drēbēm. Noteikti vajadzētu vairīties no pārāk biezām un siltām virsdrēbēm, zem tām savukārt uzvelkot pārāk plānas. Aktīvi darbojoties, bērni sakarst,  jakas un mēteļi tiek atpogāti un šalles noņemtas, kas arī rada vislielāko saaukstēšanās risku. Vislabāk mazo ģērbt kārtās. Apakšā izvēlies piegulošu sintētiska materiāla apģērbu, kas atgrūž mitrumu (izvairies no kokvilnas, tā uzglabā mitrumu, tādā veidā veicinot saaukstēšanos). Virs tās ģērb vilnas jaku vai džemperi, kas elpo un aiztur ķermeņa siltumu. Visbeidzot seko ūdensdrošs slēpošanas kostīms vai kombinezons.

Dehidratācija ir iespējama arī ziemā, it sevišķi, ja mazais, aktīvi spēlējoties vai sportojot, aizvada visu dienu. Ierosini viņam ieturēt pauzi un uzcienā ar malku sulas vai ūdens. Ja rotaļas vai sporta nodarbības paredzētas tālāk no mājas, sagatavo termosā siltu tēju.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.