Divas dienas Roterdamā

Šonedēļ sanāca pabūt šā gada Eiropas jaunatnes galvaspilsētā Roterdamā, Nīderlandē. Pilsētā pavadīju divas naktis un pēc trešās tur tā arī neilgojos. Sākotnēji apguvu pilsētas nomali Maashaven rajonu, kur atrodas modīgs konferenču un ballīšu centrs Maassilo. Šī vieta ir tāds kā modernāks, plašāks un alternatīvāks Sapņu fabrikas variants. Tāpat šajā rajonā atradās mana viesnīca Best Western ART Hotel, kas iekārtojusies pilsētai tipiskā augstceltnē ar skatu  un piekļuvi milzīgajai Roterdamas ostai. Viesnīca no iekšpuses skaista, ar oriģināliem dekoriem un labu servisu.

Pats Roterdamas centrs savukārt nekāds īpašs. Var redzēt daudz īpatnēja stila augstceltņu, kubu, ģeometriskās asimetrijas un simetrijas, vecās celtnes, kas piesegtas ar jaunākām un iespējams nevērtīgākām. Ir par ko brīnīties un pietiek laika arī garlaikoties. Laikam jau iespaidīgākais, ko redzēju ir Kijk Kubi un tiem blakus esošās celtnes, kā piemēram, pilsētas bibliotēka, kas atgādina ne pārāk izdevušos Pompidū centra kopiju un tomēr atsvaidzinoša. Šīm ekām tuvumā arī atrodas pilsētas tirgus, kur lielā izvēlē atrodami krāmi, jūras veltes un arī vietējais siers, no kuriem īpaši gards likās vidēji nogatavinātais kazas siers. Smagi gan pēc tam visu dienu staigāt ar kilogramu siera plecos, tomēr ir tā vērts.

Patīkamu atsvaidzinājumu no pilsētas radu Sijf restorānā, kur laba ēdiena un kompānijas atmosfērā, iespējams iekļuvu arī kādā jaunā filmā. Filmēšanas grupa ieradās tikai īsu mirkli pēc mums un izkārtoja mūs sev tīkamā veidā, lai veidotu fonu kādai ainai. Filmas veidotāji bija pārāk aizņemti, lai paskaidrotu, kuras filmas fonā mana ēšana, staipīšanās, smiešanās un cenšanās neskatīties kamērā būs attainota. Taču tam ir kaut kāds sakars ar Intermezzo filmām, kas pēc kāda pusgada vai gada varētu parādīties filmu festivālos. Kas tās par filmām, man nav ne jausmas.

Neko gan īpašu jaunatnei veltītu pilsētā neieraudzīju, taču zinātāji saka, ka vasaras otrajā pusē Roterdama būs pilna festivālu un notikumu. Interesantākais, ka pasākumu rīkošanā aktīvi iesaistīti jaunieši, kas adaptē tradicionālus pasākumus savai gaumei. Pilsēta arī iesaistījusies jauniešu bizesa ideju atbalstīšanā, piemēram, t-kreklu fabrikas izveidē. Krīzi nekur nemana, par ko iespējams arī liecina konteineriem pārpilnā osta.

4 komentāru
  1. Iisumaa – Roterdama nebija prieksh tevis… Biju tur nedeelju, es dievinu to pilseetu! Arii Amsterdamu!

  2. Aprīlī bju Roterdamā, man pilsēta patika, tieši dažādo būvju dēļ. Arī tilts ar neparasto piekari. Man šķita daudz drosmīgāka pilsēta kā Rīga.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.