Digitālā televīzija, kas tā tāda?

Pēdējā laikā ir daudz runāts par to, ka drīzumā notiks pāreja no analogās uz Digitālo TV. Ir radušies daudz un dažādi jautājumi par to, kā tas notiks un kā būtu jārīkojas.

Kas ir digitālā apraide un kad tā tiks pieslēgta?

Digitālā televīzija atsķirībā no analogās televīzijas gan attēla, gan skaņas signālu nodod ciparu jeb digitālā formātā. Ciparu formāts nodrošina labāku attēlu un skaņas kvalitāti. Tas ir drošāks pret ārējiem traucējumiem. Attēls ir skaidrāks, bet skaņa dzidrāka. Digitālā TV jau šobrīd piedāvā HDTV – televīziju ar lielāku attēla izšķirtspēju (Discovery, Eurosport, History, National Geographic utt.).
Tie iedzīvotāji, kas nav kabeļtelevīzijas operatoru klienti, bet izmanto parasto antenu, televīziju šobrīd skatās analogajā apraidē. Tas nozīmē, ka attēls un skaņa tiek pārraidīta kā analogs signāls. Eiropas Savienības dalībvalstis īsteno vienotu pāreju uz ciparu apraides ieviešanu, tāpēc Latvija ir apņēmusies ciparu apraidi pilnībā ieviest līdz 2012. gadam, bet atsevišķi latviešu valodā raidošie kanāli jau no 2010. gada vairs nav pieejami analogajā apraidē.

Kā būtu jārīkojas tiem iedzīvotājiem, kuriem nav kabeļtelevīzijas?

Tiem iedzīvotājiem, kuri joprojām televīziju skatās, izmantojot parasto istabas antenu vai antenu uz jumta, pēc analogās televīzijas atslēgšanas būs šādas iespējas:
Pieslēgt kabeļtelevīziju, izvēloties atbilstošāko no dzīves vietā pieejamajiem kabeļoperatoriem;
Pieslēgt satelīttelevīziju, izvēloties kādu no satelītoperatoru piedāvājumiem;
Pieslēgt virszemes ciparu televīziju, iegādājoties uztveršanai nepieciešamo dekoderi, pasūtot jumta antenas projektu un uzstādīšanu un iegādājoties maksas kanālu vērošanai nepieciešamo viedkarti;
Atteikties no televīzijas skatīšanās.

Kā analogās apraides atslēgšana ietekmēs kabeļtelevizijas klientus?

Kabeļtelevīzijas klientiem nekas nemainīsies, neatkarīgi no tā, kāda veida pieslēgums tiek izmantots. Tāpat kā līdz šim, arī pēc analogās televīzijas atslēgšanas IZZI klienti varēs skatīties visus Latvijas kanālus (LTV1, LTV7, TV3, TV5, LNT), kā arī citus abonētos kanālus. Nekādas papildu ierīces nav jāiegādājas un jāuzstāda.

Vai kabeļtelevīzijas klientiem jāpērk virszemes televīzijas dekoderi?

Nē, kabeļtelevīzijas klientiem nav jāpērk virszemes televīzijas dekoderi, jo kabeļtelevīzijas klienti televīzijas signālu saņem pa kabeļiem.

Kas jādara, lai kļūtu par kabeļtelevīzijas operatoru klientu?

Vispirms ir svarīgi noskaidrot, kādi kabeļtelevīzijas operatori sniedz pakalpojumu Jūsu dzīvesvietas apkārtnē. Lai to izdarītu, nepieciešams zvanīt pa diennakts tālruni 67031000 vai rakstīt uz e-pastu: [email protected].  Pēc tam izvēlieties atbilstošāko piedāvājumu Jūsu vajadzībām.

Sīkāk par to, kurās pilsētās un rajonos ir pieejami konkrēti pakalpojumi, skaties šeit: www.izzi.lv.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.