DIĒTA ne vienmēr ir risinājums cīņā ar LIEKO SVARU

Sievietes, kurām ir aptaukošanās un liekā svara problēmas, mēdz pārāk ieciklēties uz dažādām diētām, aizmirstot, ka tas ir risinājums tikai atsevišķos gadījumos. Diētu kults pēdējo gadu laikā kļuvis tik populārs, ka to var nosaukt jau par modes tendenci. Tā ir tik labi nostrādāta mārketinga stratēģija, ar dažādiem padomiem, pareizāko uzturu, ierobežojumiem un, godīgi sakot, arī sava ķermeņa neapzinātu mocīšanu, ka to piekopj arī sievietes bez liekajiem kilogramiem. Stilīguma pēc vai apziņai, ka rūpējies par sevi, dažādas diētas ir izmēģinājušas teju vai visas sievietes. Tomēr vai kādai nerodas jautājums, kāpēc tad visas nav pieņēmušas vēlamos un slaidos auguma apmērus?

Lūk, arī atbilde – resnuma un liekā svara rašanās iemesli nav tikai no uztura, ko lieto ikdienā. Lielāko daļu aizņem citi faktori, par kuriem lasi tālāk.
 
IEDZIMTĪBA
Diemžēl šī ir tā lieta, kas nav no mums atkarīga un to nekādi nevaram novērst. Tie ir dabas un vecāku iedotie gēni. Ja tava vecmamma vai mamma ir bijusi apaļīga, tad visdrīzāk, ka arī tu būsi ar izteiktākām formām. Veids, kā tomēr piedomāt par sevi, ir neveicināt vēl lielāku pieņemšanos svarā un kontrolēt visus nākamos punktus sarakstā.
 
DZIEDZERU PROBLĒMAS
Dziedzeri organismā ir tie, kas galvenokārt nosaka, kā tam jāuzvedas, reaģē uz dažādiem apstākļiem un veic izmaiņas kopējā ķermeņa darbībā. Dziedzeri ietekmē arī vielmaiņu, cukura līmeni un citus procesus. Pavisam ir 7 dziedzeri (epifīze, hipofīze, vairogdziedzeris, aizkrūtes dziedzeris, aizkuņģa dziedzeris, virsnieres un olnīcas). Par tiem rūpējoties savlaicīgi, ir iespējams apiet daudzas nopietnas saslimšanas, tai skaitā arī aptaukošanos. Tāpēc, ka resnums bieži vien ir tikai kā papildelements slimībai, piemēram, cukura diabētam.
 
PĀRĀK MAZ FIZISKO AKTIVITĀŠU
Ilgstošs, sēdošs darbs un mazkustīgs dzīvesveids mūsdienās ir ļoti nopietna problēma, kas veicina pieņemšanos svarā un var izraisīt dažādas saslimšanas. Ar šo lietu saskaras ne tikai pieaugušie, bet tā nopietni ir skārusi arī pusaudžus un mazus bērnus. Ar fiziskām aktivitātēm vajadzētu nodarboties regulāri un vairākas reizes nedēļā, lai organisms pierod pie noteiktas slodzes. Protams, ir ļoti labi, ja ikdienā pārvietojies ar kājām, tomēr tā nebūs īsti vajadzīgā piepūle. Šeit ar sportu tiešām ir domāts sports, kur visi muskuļi tiek noslogoti un jūt spriedzi.
 
VITAMĪNU TRŪKUMS
Ja ikdienā neuzņem papildus vitamīnus, tad ar produktu palīdzību to izdarīt ir ļoti grūti. Ikdienas pārtika – pusfabrikāti, dažādi apstrādāti produkti, dārzeņi un augļi, kas apstrādāti ar ķimikālijām, nekas no tā nespēj saglabāt vitamīnus tādā daudzumā, kā būtu paredzēts. Vēl trakāk, bieži ēdiens, ko gardi notiesā ir tā sagatavots, ka tajā nav nekā no vērtīgajām vielām. Tieši tāpēc saskaries ar vitamīnu trūkumu, kas var novest pie citām problēmām. Veicot profilaktisku vitamīnu kursu, kontrolēsi savu organismu un tam nepieciešamās devas. Tas arī būs vieglāk un izdevīgāk nekā ārstēt avitaminozi un papildus tās radītās sekas.
 
PĀRĀK MAZ UZŅEMTĀ ŠĶIDRUMA
Cik daudz jau ir skandināts, ka ikdienā jāizdzer 1,5 – 2 l ūdens, visas to noteikti zina. Interesants ir fakts, ka visi, ne tikai sievietes, jauc terminus ūdens un šķidrums. Tēja, kafija, saldināti burbuļūdeņi un kompoti ir šķidrums. Tas remdē slāpes, bet neatīra organismu, tikai papildus ievada cukuru, krāsvielas, kofeīnu. Lai ievērotu pareizo normu, ikdienā ir jādzer tīrs, vēlams sārmains ūdens.
 
IKDIENAS STRESS
Lielā slodze, stress un emocionālais spiediens gan darba vidū, gan ārpus tās ļoti ietekmē sievietes ķermeņa stāvokli. Sajūta, ka kaut ko nepaspēj, nogurdinošas stundas darbā vai kāds kreņķis viegli var izsist no līdzsvara, un palielinās kilogramu daudzums. Bieži atrisinot šāda rakstura problēmas, arī svars atgriežas ierastajā stāvoklī.
 
Ja arī izvēlies diētu, lai cīnītos ar svara problēmām, nedaudz pastudē, vai tā regulēs to, kas izraisa lieko svaru. Jāņem vērā, ka jebkura veida diēta, kas ieturēta, var izsist organismu no dabiskā stāvokļa, tāpēc bieži tiek izregulēta tava vielmaiņa. Diētas rezultātā svars var ātri pazust, taču pēc kāda laika atgriezties, un nu jau dubultos apmēros.
9 komentāru
 1. Tātar, rezumēju rakstu- ja kusties, ēd vitamīdien bagātu un visādi citādi vērtīgu ēdienu, dzer ūdeni, pārāk nestreso un ar taviem dziedzeriem viss ir it kā kaŗtībā, tad samierinies ar saviem kg- jo tā tač ir iedzimtība!!!! Jēē, right !!! Iedzimtība apaļīgajām ir labs veida, kā attaisnot savu slinkumu!!!! Apmēram tas pats, kā “visas jau nevar būt tievas” vai “vīrieši nav suņi, uz kauliem nekrīt”!
  Strādāt ar sevi vajag!!! Darbs ir tas, kas pērtiķi par cilvēku pataisījs 🙂
  Tā ka mīļaš- mērenība ēšanā, mērenība aktivitātēs…. MĒRENĪBA ir visa pamatā:)

 2. Lai par rakstura stingrību un mērenību izsakās tās un tie, kuriem ar svaru ir problēmas un ar to paši labi tiek galā; ja “iet labumā” viss, ko apēd, tad nav tik viegli visu laiku dzīvot pusbadā. Protams, bet tiem, kas ir “caurbiras” jau šķiet, ka tas nav nekas… Skaidrs, ka 85 kg pie 165 cm ir izlaidība, bet 70 kg pie 165 cm jau ir darbs ar sevi…kas citam škiet nekas, jo neko nedarot ir 50 kg…

 3. Iedzimtība tiešām ir tikai atruna. Protams, Linda Leen nekad neizskatīsies kā Keita Mosa, tomēr 100 vai 65 kg – tā tomēr ir pašas izvēle.

 4. Pēdējā laikā esmu secinājusi, ka vieglāk ir izdomāt dažādus attaisnojumus, kāpēc neiziet laukā un nepaskriet vismaz 20 minūtes. Katram cilvēkam vajadzētu pievērst uzmanību savam izskatam, nav vajadzīgi milzu līdzekļi, lai izskatītos pēc cilvēka. Ko es ar to gribu pateikt..sportojiet un dzīve uzreiz kļūst savādāka. 🙂

 5. Mani fascinē, cik liels uzsvars katrā žurnālā, portālā un blogā ir likts uz šo tēmu – 100 un 1 raksts par diētām, kā tievēt, kā pieņemties svarā, ka diētas ir labas, ka diētas ir sliktas utt. Ja mēs šādu uzmanību pievērstu tam, cik labi savā mūžā ir izlasīt kaut vienu grāmatu! Bet ar sevi, protams, ir jāstrādā. Es tikai ceru, ka aizraujoties ar “čaulu”, neesam aizmirsuši “pildījumu”.

 6. Uztraukšanās par lieko svaru jau pats par sevi ir stress!
  Jo vairāk vēlamies notievēt , jo vairāk stresojam par to ka svars nesamazinās!
  Līdz ar to mēs kļustam vēl apaļāki .
  Cik garš , tik plats !

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.