Diena BEZ DIĒTAS – IZBAUDI to!

Šodien – 6. maijā – visā pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā diena bez diētas. Tās mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu, kurā nu nekādi neietilpst drastiskas diētas un sevis mocīšana tā teikt – skaistuma (nereti pārspīlēta) vārdā. Iesakām arī tev – nosvini šo dienu un izbaudi to, jo tu taču esi to pelnījusi, vai ne?

DIENA BEZ DIĒTAS
Pirmo reizi diena bez diētas tika atzīmēta jau 1992. gadā Lielbritānijā. Šobrīd šī diena ir kļuvusi starptautiska un to svin visā pasaulē, bet jo sevišķi ASV, Kanādā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Indijā, Brazīlijā un jā – arī pie mums Eiropā. Dienas bez diētas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu, kas ne vienmēr nozīmē badošanos un pārspīlēti slaida auguma aprišu iegūšanu. Šīs dienas svinētāji uzsver – katrs augums ir skaists tieši ar to, ka ir unikāls un vienīgais tāds. Mēs visi neesam un nevaram būt vienādi. Protams, veselīgs dzīvesveids, kas ietver sevī sabalansētu ēdienkarti un pietiekamas fiziskās aktivitātes ir rekomendējams ikvienam cilvēkam, taču starp to un pārspīlētu slaidumu nav liekama vienādības zīme!

PAR KO AIZDOMĀTIES
Dienas bez diētas popularizētāji iesaka šajā dienā aizdomāties par mērķiem, ko šī diena sevī nes. Pirmkārt ar šo dienu tiek vērsta uzmanība un pārspīlēto slaiduma kultu, kas sevī ietver arī apģērbu izmēru samazināšanos – 34. izmērs ir labi, 38 jau ir liels, bet 42. vai lielāku izmēru daudzos veikalos nemaz tik viegli nevar iegādāties… Otra lieta – apaļo cilvēku nosodīšana – slaids cilvēks ir ar raksturu, bet apaļajam rakstura stingrības trūkst (ja jau svaru pat nevar nomest). Dienas bez diētas popularizētāji uzskata, ka pārspīlētais slaiduma kults ir kļuvis par teju vai apsēstību lielai daļai cilvēku, kas ļaujoties tam dzīvo nemitīgā neapmierinātībā ar sevi un savu izskatu. Protams, šīs dienas ietvaros, tiek pieminēti arī visi tie cilvēki, kas mokās ar ēšanas traucējumiem – anoreksiju un bulīmiju, kā arī tie, kuriem ir konstatēta īpaša jauno laiku diagnoze – tauku jeb resnuma fobija (fat phobia).

IZBAUDI ŠO DIENU!
Tātad – izbaudi šo dienu, ļauj sev nobaudīt to, ko kārojas, nedomājot par to, kādu ietekmi šis kārums atstās uz tavām ķermeņa aprisēm. Mēs visi vēlamies būt veseli un skaisti, taču vai tikai slaids vai pat pārlieku tievs cilvēks ir skaists? Vai tikai mūžīga sevis mocīšana ar dažādiem aizliegumiem un atteikšanās no visa, kas garšo, ir laimīga un veselīga cilvēka pazīme? Nē, tā tas nebūt nav un tieši par to lieka izdomāties diena bez diētas – mēs esam skaistas tādas, kādas esam, un patiesībā mēs to ļoti labi apzināmies, vai ne?

 
2 komentāru
  1. Njus sākam ar galveno – pieštopējamies tā, lai pietiek atlikušajam gadam tikai tāpēc, ka kādam ienācis prātā 6. Maiju dēvēt par dienu bez diētas. Es, piemēram, pieštopējos vakar un šodien (pirmdienā) sāku jaunu dzīvi, ko nu? Visa apņemšanās kaķim zem astes, jāgaida nākamā pirmdiena? 😀
    Ar vienu nieka dienu te nebūs līdzēts. Pareiza ēšana ir fi-lo-sofija. Un visas pārējās 364 dienas gadā mums borē, ka Rafaello tiek dāvināts ēteriskām balerīnām un Koka kolu (es atsakos lietot anglisko versiju, spraudiet man 🙂 dzer tikai veselīgi, priecīgi pusaudži un līdztekus tiek reklamētas notievēšanas tabletes, detox plāksteri, mazkaloriju degunā urbināmie un sauna/treniņzāle lieko Kg kratīšanai.
    Vai nerodas sajūta, ka kaut kas nav pareizi? Es neticu piektajai varai, kas apņēmusies visus padarīt par tusņiem, taču diemžēl dažkārt reklāma (re kā, atradu vaininieku) rada maldīgu iespaiu par īstenību. Nu ir cilvēka dabā (katra cita zvēriņa arī) izvēlēties ēdienu, kas ir kalorijam bagātāks, protams ir izņemumi, bet tā mēs esam attīstīušies, izdzīvoja tas, kas ēda bagātīgāku pārtiku un mēs attīstījāmies tā, lai bagātīgaka pārtika mums arī labāk garšotu. Taču tagad vairākumam ļaužu vairs nav jācīnās ar tīģeriem un jāmedī mamuti, atbilstoši tam arī būtu jāpiemēro ēšana.
    Tfu, piedodied par garo sprediķi, bet ceru, kas tas ir kaut uz pusi jautrāks nekā pats raksts.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.