Delikātā problēma PIENA SĒNE – kā to NEPIEĻAUT?

Pētījumos lēstais skaitlis ir gana iespaidīgs – vairāk kā 70% sieviešu ir saskārušās ar piena sēni – šis ir pamatots iemesls, lai runātu par šo tik delikāto, bet nelūgto ciemiņu vairāk. Centīsimies noskaidrot, kas tad ir piena sēne, kas to izraisa un pats galvenais – kā no tās izvairīties, piekopjot profilaktiskos pasākumus.

KAS IR PIENA SĒNE?
Piena sēne jeb savā medicīniakajā nosaukumā – vaginālā kandidoze – ir sēnītes paveids, kas saucas Candida. Pēc savas būtības šī sēnīte ir rauga paveids, tā dzīvo ikvienas sievietes oragnismā – taisnajā zarnā, mutes gļotādā un arī makstī. Ja sieviete ir vesela, sēnīte par sevi manīt neliek, tā vienkārši atrodas organismā sporas formā. Taču, ja rodas atbilstoši apstākļi, tā sāk augt un vairoties, radot daudzām tik pazīstamo slimību. Pētījumi rāda, ka ar piena sēni saskaras vairāk kā 70% sieviešu, turklāt lielai daļai no tām pēc izārstēšanās slimība mēdz periodiski saasināties un parādīties atkal.

Piena sēnes uzskatāmākās pazīmes ir – balti izdalījumi no maksts, izteikta nieze, kas saasinās naktī, var būt arī dedzināšana, diskomforta sajūta. Infekcijas skartā zona var kļūt arī sarkana. Ir netīkama vai pat sāpīga urinēšana un arī – mīlēšanās. Var pasliktināties vispārējā pašsajūta un veselības stāvoklis.

KAS IZRAISA PIENA SĒNI?
Piena sēnes augšanu un sākšanu vairoties spēj izraisīt virkne dažādu fizioloģisku un arī psiholoģisku faktoru. Populārākie no tiem ir antibiotiku lietošana, hormonālās kontracepcijas lietošana, vispārēja imunitātes pasliktināšanās,  ilgstoši pārāk stresains dzīvesveids, kā arī alerģija, piemēram, pret sieviešu higiēnas līdzekļiem un pat veļas pulveri, kurā mazgāta apakšveļa. Tāpat sēnītei labvēlīgus apstākļus spēj radīt nepiemērotas, pārāk ciešas un sintētiska materiāla apakšveļas nēsāšana, kā arī nepienācīga personīgā higiēna un nekvalitatīvi vai nepiemēroti higiēnas līdzeļi, piemēram, ikdienas mazgāšanās līdzekļi.

Sēnītes saasināšanās rezultātā mainās mikrovide sievietes makstī. Normāli veselai sievietei maksts Ph līmenis ir skābs, to nodrošina pienskābās baktērijas. Piena sēnes gadījumā sēnīte izjauc normālo mikroklimatu un padara to sev labvēlīgu.

[BANNER]

PROFILAKSE, LAI NEPIEĻAUTU PIENA SĒNI
Veselīga ēdienkarte.
Tas, kas sēnītei patīk ir saldi un cukuraini ēdieni, jo tā barojas no cukura. Tādēļ cukurs un saldumi ir tie, ar kuriem aizrauties nebūtu vēlams, sevišķi, ja ir aizdomas par piena sēnes saasināšanos. Tāpat arī – ja sēnīte tevi jau skārusi, zini, ka situāciju tikai pasliktinās asi, sāļi un kūpināti ēdieni. Tā vietā pievērs uzmanību veselīgai ēdienkartei, kas ir svaiga un bagāta ar vērtīgiem vitamīniem un minerālvielām. Sevišķi profilaktiski ir ieteicams lietot nesaldinātus skābpiena produktus – kefīru, paniņas, rūgušpienu, biezpienu, kas palīdzēs stiprināt organisma aizsargspējas.

Imunitāte kopumā. Vispārējā imunitāte ir ļoti, ļoti būtisks faktors, kas ļauj saglabāt labu veselību. Jebkura sēnīte, arī piena sēne, spēj sākt uzdarboties tad, ja organisms pret to nespēj aizsargāties. Un – jo labāka imunitāte, jo labāka spēja aizsargāties. Imunitāti stiprini gan ar veselīgu, sabalansētu ēdienu, gan vitamīniem un minerālvielām, gan ar fiziskajām aktivitātēm, svaigu gaisu u.c. līdzekļiem.

Laba emocionālā un psiholoģiskā veselība. Jo stresaināka ikdiena, jo vairāk cieš viss tavs organisms kopumā, arī imunitāte. Tā visa rezultātā, ja stress ir ilgstošs, var rasties arī piena sēnes saasināšanās problēmas. Tas, kas nepieciešams profilakses nolūkos – palūkoties uz savu dzīvi no malas. Vai tu pārāk neizdedzini sevi? Vai izgulies pietiekami? Vai neiesaisties pārāk bieži strīdos un konfliktos, piemēram, ar savu otro pusi? Vai tu vispār esi apmierināta ar savu dzīvi? Izklausīties mazliet banāli, bet jekura sēne, arī piena sēne mīl skumjas un nomāktību, kāda raksturīga cilvēkam, kurš nav apmierināts ar savu dzīvi un notiekošo tajā. Šādiem cilvēkiem vienkārši ir vieglāk uzbrukt. Tas, kas tev vajadzīgs – laiks sev, sabalansēts darba un atpūtas režīms, pietiekamas fiziskās aktivitātes, svaigs gaiss u.c. lietas, kas uzlabo pašsajūtu un garastāvokli.

Ja jādzer zāles, tad neaizmirsti draudzīgās baktērijas. Piena sēni bieži izraisa dažādu zāļu, piemēram, antibiotiku lietošana. Tomēr – ja no to lietošanas izvairīties nevar, tad noteikti pastāsti ārstam par savām bažām saistībā ar piena sēni. Gadījumos, kad šīs bažas ir pamatotas, papildus nepieciešamajām zālēm, ieteicams lietot, piemēram, kādu no uztura bagātinātājiem, kas satur pienskābās baktērijas, kas palīdzēs uzturēt normālu mikroklimatu arī tavā makstī. Tāpat derēs arī vaginālās lodītes, kas paredzētas šim mērķim.

Piemērota apakšveļa. Kvalitatīva, elpojoša un ne pārlieku cieša apakšveļa ir tā, kas piemērota ikdienai. Izvairies no neelpojošiem materiāliem, sintētikas, ļoti ciešas apakšveļas. Turklāt – ja jau tā esi alerģiska, tad zini, ka arī veļas mazgāšana līdzekļi spēj izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas, tajā skaitā piena sēnes paasināšanos. Vismaz apakšveļas mazgāšanai izmanto nealerģisku mazgāšanas līdzekli, piemēram, tādu, kas ir ekoloģisks.

Un protams – personīgā higiēna. Protams – pienācīga personīgā higiēna ir ļoti svarīgs faktors arī piena sēnes profilaksei. Tas, kā un ar ko tu mazgājies, spēj ļoti ietekmēt tavu mikrofloru tur lejā. Piemērots un kvalitatīvs mazgāšanās līdzeklis, kas paredzēts tieši intīmajai higiēnei, ir absolūta nepieciešamība. Tāpat arī neaizmirsti, ka pastāv vēl citi līdzekļi, kas spēj palīdzēt tev uzturēt un/vai atjaunot veselīgu mikrofloru, piemēram, vaginālās lodītes, kas satur draudzīgās laktobaktērijas!

Pateicamies par sadarbību raksta tapšanā FLORAGYN® Ovuli!

FLORAGYN® Ovuli – pilnīga un efektīva formula ar laktobaktēriju lizātiem un pienskābi maksts pH atjaunošanai fizioloģiskajā līmenī.

11 komentārs
  1. Šī problēma mani neatstāj un neatstāj, kā tieku vaļā, tā atkal kaut kas saiet greizi un riņķa dancis sākas no gala ;(.

  2. Kāda ir mēģinājusi šīs lodītes? Interesē, jo man arī bieži jāsaskaras ar šo 🙁

  3. Pirms kāda laika periodiski arī mocījos ar piena sēnīti, izmēģināju visu ko sākot ar smērēm un beidzot ar lodītēm un tabletēm.
    Beigās ļoti labi palīdzēja Probiostick pulverīši un aptiekā nopērkamā tējas koka intīmā dušas želeja.
    Tagad ik reizi, kad zinu- būs jālieto antibiotikas vai būs paaugstināts stresa līmenis darbā, laicīgi sāku lietot probiotiķus, izslēdzu cukurus no ēdienkartes un tējas koka želeja jau ir palicis par ikdienas produktu.
    Varbūt kādai palīdzēs. Varu vienīgi ieteikt- ieklausieties savā organismā un neievelciet problēmu. Kā saka profilakse ir labākās zāles.

  4. Varu piekrist visam, ko Lulu teica un vēl piemetināt- lēdijas, aizmirstiet par sintētisko apakšveļu, parasto pulveri un visām higiēnas paketēm ar smaržvielām. Nekam tur nav jāsmaržo kā lotusa ziediem vai okeāna vējiem…

  5. piekrītu lulu un ah, vēl tikai piebildīšu, ka nez kāpēc man likās, ka tur lejā viss ir šausmīgi ar dušas želeju jāmazgā. Līdz dakteris mani apgaismoja, ka tur ikdienā tik ar ūdeni jānoskalo un viss, bet ja nepieciešams, tad pa reizei var izmantot intīmās ziepes, kuru sastāva ir pienskābe. nu tagad ir miers no šīs problēmas.

  6. «Sieviešu noslēpumi».
    Dažas sievietes ilgstoši cīnās ar piena sēnīti, kuru izraisa vētraina sēnīšu un mikroorganismu vairošanās, kas noved pie disbakteriozes. Ievadot makstī kokosa eļļu, tā palīdzēs normalizēt maksts mikrofloru, novērš iekaisumu un nepatīkamās sajūtas. Kokosa eļļu var izmantot arī kā lubrikantu. Bez tam kokoseļļa palīdz tikt galā ar intīmo zonu svīšanu, izsutumiem un norīvēšanos un atšķirībā no ginekoloģiskajām antibiotikām tai nav blakņu.

    Es lietoju jau vairāk kā gadu un piena sēnīte nav vairs bijusi, lai gan pirms tam tā uzliesmoja reizi 3 mēnešos. Iesaku!!!

  7. Pilnībā piekrītu par aromatizētajiem ieliktnīšiem. Ja šāda problēma ir aktuāla, nekādus uzlabotos “svaiguma nodrošinātājus” lietot nedrīkst.

  8. No brīža,kad sāku lietot intīmo želeju ar pienskābi un lubrikantu ar tējas koka eļļu,nav bijis nekādu problēmu.

  9. Labs liidzeklis piena sēnes pieveikšanai ir Liveo kapsulas(lietot iekšķīgi).Vagisan intīmās ziepes un 2 reizes dienā skaloties ar sodas ūdeni- viena tējkarote sodas uz puslitru ūdens.

  10. Kāda zina – var būt tā, ka šito izraisa/pastiprina arī tamponu lietošana, nevis higiēnisko pakešu?

  11. Te nav minēts vēl viens būtisks faktors, kas izraisa šo piena sēni, un tās ir – antibiotikas, bieža to lietošana. Iespējams, ka arī citi medikamenti.
    Vēl viens negatīvs faktors – publisko baseinu hlorainais ūdens.
    Tikt galā ar šo problēmu nav sarežģīti un nepavisam ne dārgi. Pilnīgi pietiek ar apmazgāšanos sodas ūdenī, kas noņem niezi un likvidē skābo vidi.
    Nav ko pūst no oda ziloni…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.