Darbam birojā – arī pozitīvas iezīmes?

Visiem zināms, ka darbs birojā, jeb citiem vārdiem runājot, sēdošs darbs ir kaitīgs veselībai. Tomēr izrādās, ka tam ir arī savas pozitīvās iezīmes – šāda nodarbošanās veselībai nodara mazāku kaitējumu, nekā to profesiju pārstāvju maizes pelnīšanas veids, kur darbs saistīts ar fizisku slodzi ārā vai iekštelpās.
Pie šāda pārsteidzoša atklājuma nonākuši vācu medicīnas speciālisti, izpētot savu tautiešu pēdējo divu gadu medicīnas vēsturi.
Apkopojot datus, izrādījās, ka sētnieki un biroju apkopēji ir slimojuši aptuveni mēnesi gadā, bet biroju darbinieki – tikai četras dienas.
Vācu mediķi dažādu profesiju pārstāvjiem piedāvāja piedalīties eksperimentā. Brīvprātīgajiem ar līdzīgām saaukstēšanās vai vīrusu saslimšanas diagnozēm vajadzēja uzturēties salā un strādāt ārā. Rezultātā apstiprinājās, ka izmaiņas nav būtiskas un sēdošie darbinieki atveseļojās gandrīz trīs reizes ātrāk.
Varbūt vienkārši, darbs viņiem ir interesantāks?

1 komentārs
  1. Haaaaa, vismaz par kaut ko var atviegloti nopūsties 😀 Bet zin kā, labāk es bišku vairāk paslimoju, bet nestaigāju ar nosēdētu celulīta pakaļu…Vismaz tiem, kas to fizisko darbu strādā, nav jāmeklē veids, kā izkustēties.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.