Darba meklētāju aktivitāte krasi samazinājusies.

Tirgus izpētes uzņēmuma SIA „Tirgzinis” un „CV-Online Latvia” kopīgi veiktajā pētījumā par darba tirgus tendencēm Latvijā, secināts, ka, neskatoties uz arvien pieaugošo bez darba palikušo iedzīvotāju skaitu, darba meklētāju aktivitāte ir būtiski samazinājusies.

Pieaudzis to darba meklētāju īpatsvars, kas izvēlas strādāt uzņēmumā, kurš maksā nelielu, taču konstantu darba algu, nevis uzņēmumā, kas piedāvā augstus procentus no uzņēmuma peļņas.  

Salīdzinot ar līdzīga pētījuma datiem par 2007 gadu, darba meklētāju atsaucība uz identisku vakanci ir samazinājusies par 78%. Tātad, neskatoties uz augsto bezdarba līmeni valstī, darba meklētāji nepiesakās uz izsludināto vakanci.

„Plānojot realizēt šo pētījumu, mūsu galvenais mērķis bija noskaidrot darba meklētāju prasības attiecībā pret darba samaksu potenciālajam darba devējam. Proti, ievietojām darba sludinājumu portālā www.cv.lv  divu dažādu uzņēmumu sludinājumus uz identiskām vakancēm, bet ar atšķirīgiem darba apmaksas noteikumiem. Pētījuma dati apstiprināja mūsu sākotnēji izvirzīto hipotēzi – daudz lielāka (par 61%) darba meklētāju atsaucība bija uz sludinājumu, kurā uzņēmums piedāvāja nelielu „cieto” algu. Taču, pētījums atklāja vēl arī pavisam citu tendenci – krasi samazinās darba meklētāju aktivitāte. Vienīgais, kā šobrīd to spējam izskaidrot, ir tas, ka darba meklētāju vidū valda tāda kā neticība saviem spēkiem, neticība gūt atsaucību no potenciālā darba devēja”, tā, komentējot pētījuma datus, saka SIA „Tirgzinis” vadītāja Ieva Kozlovska.Iepazīstoties ar pētījuma rezultātiem „CV-Online Latvia” biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš mudina darba meklētājus aktīvāk iesaistīties darba meklējumos: „2009.gada pirmajā pusgadā mūsu vortālā vien tika izvietoti 4340 sludinājumi uz dažādām vakancēm. Lai arī vēl ir pāragri runāt par darba tirgus izaugsmi, kopš jūlija darba sludinājumu skaitam ir tendence pat nedaudz pieaugt. Tas liecina, ka darba devēji joprojām meklē darbiniekus – visvairāk meklē pārdošanas un IT speciālistus, kā arī vadītājus.”

7 komentāru
  1. Es ar savu vairāku gadu pieredzi konkrētajā darba jomā un augstāko izglītību meklēju darbu jau pusgadu….bez rezultātiem…tiešām rokas sāk nolaisties. Nesaprotu to, kādēļ pat uz interviju neuzaicina, ja man visas darba sludinājuma prasības atbilst 100%???

  2. Es ar šo problēmu saskaros 4 mēnešus, man ir augstākā izglītība un darba pieredze; 6 gadi banku sfērā, 4 gadi nekustamo īpašumu jomā. Oficiāli esmu saņēmusi 4 atteikumus no 28 nosūtītajiem, ļoti rūpīgi izanalizēju katru darba sludinājumu. Man škiet, ka šobrīd vairāk darbojas privātu ieteikumu, draugu būšanas un līdzīgi principi. Dīvaini, ka vairāki darba devēji nepārtraukti sludina konkursus atkārtoti, tas nav nopietni. No malas izskatās, ka izošņā darba tirgu, kādi un cik auksti kvalificēti darbinieki ir pieejami.

  3. Cik respondentu piedalījās pētījumā?
    P.S. NVA drektore Baiba Pašēvica saka, ka darba meklētāju aktivitātes samazinājumu neizjūt, gluži pretēji…

  4. Ja CVO lapā ir kritusies darba meklētāju aktivitāte, iespējams, viņiem ir jāpiestrādā pie savas mājas lapas popularitātes darba meklētāju vidū? ;))

  5. Piekrītu Tatai, tagad darbu var dabūt tikai caur pazīšanos un nav svarīgi kāda ir izglītība vai darba pieredze! Tagad vislielāko bezdarbnieku skaitu sastāda tieši darba meklētāji ar augstāko izglītību. Arī es darbu meklēju jau 7 mēnešus, bez rezultātiem! Protams, pirms sūtu CV izvērtēju prasības. Esmu bijusi intervijās, bet bez rezultātiem! Neredzu iespēju Latvijā atrast darbu, jo pusgads bez darba jau ir daudz! Drīz pievienošos aizbraucējiem!

  6. Kā var atrast darbu, ja potenciālie darba devēji meklē tikai izdevīgos lētos variantus, kas strādās melnu muti! Tad jau labāk doties svešumā un vismaz strādājot melnu muti kaut ko arī var nopelnīt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.