Dailes teātrī Romans Kozaks iestudē izrādi “Spēlmanis. Kūrorta piedzīvojumi”

Viesrežisors no Maskavas Romans Kozaks Dailes teātrī iestudē izrādi "Spēlmanis. Kūrorta piedzīvojumi", kas veidota pēc Fjodora Dostojevska romāna "Spēlmanis" motīviem.

Pirmizrāde paredzēta 30.janvārī.

"Spēlmanis" ir daudzējādā ziņā autobiogrāfisks romāns, ko krievu ģēnijs Dostojevskis rakstīja, lai tiktu vaļā no saviem spēļu parādiem. Krievisks vēriens fantāzijās par Dostojevska pieteiktajām tēmām nosaka Kozaka skatuves versiju. Fantastiskajā, dīvainajā, neprātīgajā mīlas stāstā iesaistās spēle un tās noslēpumi. Šā vai tā, bet atrisinājumam ir jānāk. Katastrofas gaidas saspīlē gaisotni. Viens ruletes rata apgrieziens – un viss var mainīties.

Kūrvietā ar spēcinošiem avotiem un veselības ūdeņiem dziedēt dvēseli un miesu sabrauc visdažādākie ļaudis. Tepat līdzās ir arī spēļu nami, kuriem apkārt vienmēr rosās šaubīgas personas, laimes meklētāji un avantūristi. Visi sirgst ar mokošām kaislībām: pret sievieti, pret spēli, pret naudu. Alkas riskēt un pārkairinātas fantāzijas reibina galvu. Brīdī, kad dzīve tiek lauzta uz pusēm, pamostas nevaldāms kārdinājums likt uz spēles visu.

Jauniestudējumā lomas atveidos Artūrs Skrastiņš (Aleksejs), Rēzija Kalniņa (Polīna), Jānis Paukštello (Ģenerālis), Lilita Ozoliņa (Vecmāmuļa), Ģirts Ķesteris (De Grijē), Artis Robežnieks (Misters Astlejs), Kristīne Nevarauska (M-lle Blanša), Lidija Pupure (Baronese), Āris Rozentāls (Barons) un Inita Dzelme (Meitene-instruktore).

Izrādē piedalīsies arī arfists Oskars Krašausks-Krauze un dejotāji Ģirts Bisenieks, Aivars Gailums, Dmitrijs Gaitjukevičs, Guntis Spridzāns un Gints Dancītis.

Viesrežisors Kozaks, tāpat kā izrādē "Ivonna, Burgundijas princese", sadarbojas ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi un kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu. Par gaismu mākslinieku aicināts Igors Kapustins no Tallinas, bet iestudējuma horeogrāfe ir Alla Sigalova.

Kozaka dramatizējumu no krievu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

1 komentārs
  1. O, Artūrs atkal uz skatuves būs kāda ķertā lomā. tad Dārziņš ar dziesmu grāmatu uz sliedēm, tagad ar arfu jūrā 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.