Citādāks SEKSA VEIDS – vai vērts PAMĒĢINĀT?

Brīdinājums! Materiāls satur seksuāla rakstura informāciju, personām līdz 18 gadu vecumam, lasīt nav ieteicams!

Runā, ka lietas, kuras darīt nedrīkst, tomēr ja ļoti gribās, darīt var. Tas attiecas arī uz seksu, jo īpaši, mūsu šā raksta tēmu – anālo seksu. Parasti tā ir lieta, par kuru draudzenes savos klaču vakaros nerunā vai arī aprobežojas ar  lakonisku  „fui, mūs gan to nedarām”. Tā kā tas ir visbiežāk dzirdētais viedoklis šīs tēmas sakarā, šoreiz par to tik ļoti nerunāsim, tāpat arī šeit netiks aplūkots vienmēr un visu gribošo vīriešu viedoklis. Šoreiz vairākas sievietes dalīsies savā pieredzē un jā, arī priekā, par šo tik daudz aprunāto seksa veidu.

Elīnas (30) pieredze: „Nezinu kāpēc, bet man pret anālo seksu nekad nav bijusi kaut kāda īpaša attieksme. Uztveru to kā vienu no intīmās tuvības veidiem. Manā uztverē tas nav ne īpaši intīmi, ne arī augstākā intimitātes virsotne, kā to dažbrīd mēdz raksturot. Varbūt tas tāpēc, ka tīri fizioloģiski tas man nekad nav radījis sāpes, par ko biju lasījusi, ne kādas citas nepatīkamas sajūtas. Jā, man patīk un es pat īsti neredzu par ko te būtu jādiskutē. Salīdzinājumam – orālais sekss man šķiet pat kaut kas intīmāks.”

Ir arī šāda pieredze, Karīna (33): „Reiz ar vīru to mēģinājām, bet man par šo gadījumu nav palikušas tās labākās atmiņas. Ja neņem vērā to, ka tas notika pilnīgi nesagatavoti un bija ļoti sāpīgi, mani tas ārkārtīgi pazemoja. Viņš to darīja no aizmugures un es jutos pilnīgi bezspēcīga pretoties. Arī emocionāli tas atstāja ietekmi uz mūsu attiecībām, jo pirmā doma bija – kā gan man tik tuvs cilvēks var man kaut ko tik sāpīgu nodarītā Ieraudzīju viņu pilnīgi citā gaismā, lai arī tas nenotika vardarbīgi un biju tam piekritusi. Nekad negribētu to piedzīvot atkārtoti. To gadījumu mūs neapspriedām un atkārtoti vīrs to nav ierosinājis.”


Daina (41) stāsta: „Laulībā ar vīru dzīvojam jau 20 gadus. Agri vai vēlu pienāk brīdis, kad iestājas rutīna. Lai tai neļautu iesakņoties, pa laikam kopā ar vīru paskatāmies kādas ierosinošas filmas un savā guļamistabā izmēģinām tur redzēto. Šis seksa veids mūsu dzīvē ienāca jau diezgan sen. Tas, protams, nav ikdienas pasākums, taču reizi mēnesī tādā veidā noteikti pamīlējamies. Tas ir ārkārtīgi patīkami. Īpaši man patīk, ja vīrs ņem talkā arī dildo un vienlaikus darbojas abās vietiņās. Tad sajūtas ir vienkārši neaprakstāmas! Es noteikti to nedarītu, ja man tas nebūtu patīkami.”

Ja šajā jomā esi vēl nepieredzējusi, bet esi ieinteresēta pamēģināt, tad te būs daži praktiski padomi.

Dari to tikai tad, ja tev pašai to gribās, nevis partneris uzspiež savu gribu. Tas nav spontāns pasākums. No vienas puses – ja tavs partneris ir gatavs šim seksa veidam, tad viņam būtu jārēķinās arī ar iespējamām neērtībām, bet sava komforta labad tomēr ir vērts tam īpaši sagatavoties. Jāsāk ar zarnu iztukšošanu. Fizioloģiski tam palīdzēs kādas no aptiekā pieejamajām svecītēm, klizma vai īpašā kanniņa taisnās zarnas skalošanai. Jo tīrāka jutīsies, jo vieglāk būs atbrīvoties un baudīt procesu, nevis satraukties par to, vai tik kaut kas nevajadzīgs neparādās. Ar iepriekš neizmantotajām svecītēm gan labāk neeksperimentē, jo tās kairina zarnu gļotādu un labi iecerētais vakars var izvērsties par nemitīgu vēlmi atkārtoti apmeklēt tualeti. 

Nodrošinies ar lubrikanta pudelīti rokas stiepiena attālumā. Parastā eļļas šim pasākumam nederēs, jo pat vismaigākā eļļa satur kairinošas vielas un var radīt diskomforta sajūtu – vieglu sūrstēšanu, kņudināšanu. Intīmpreču veikalos piedāvā īpašu šim seksa veidam paredzētu lubrikantu, kas satur arī atsāpinošas vielas, taču, kā pačukstēja šī veikala pārdevēja – nekāda īpaša efekta šim lubrikantam nav, parasts reklāmas triks. 

Tāpat noderēs plānie silikona virtuves cimdi. Un ne jau tāpēc, ka būtu plānots darīt kaut ko netīru… 🙂 Cimds nodrošina daudz maigāku un patīkamāku slīdamību.

Iesākumam pievērsieties tradicionālajiem seksa veidiem. Kad sasniegta augsta uzbudinājuma pakāpe, tad var pievērsties šim īpaši maigajam apvidum. Uzvelc savam partnerim uz rokas cimdu, bagātīgi iezied to un anālās atveres apvidu ar lubrikantu un ļauj viņam maigi masēt šo vietu.  Tikai tad, kad jūties komfortabli un sajūtas kļūst patīkamas, ļauj viņam sevī ieiet ar vienu pirkstu. Ja tas ir patīkami, tad var turpināt ar diviem. Taisnajā zarnā 1-2 cm attālumā no ieejas un aptuveni puscentimetru viens no otra ir izvietoti divi slēdzējmuskuļi – sfinkteri. Ārējo mēs varam kontrolēt, saspiežot un atslābinot to pēc savas gribas, apmēram tāpat kā saliecam un atliecam roku, bet iekšējais strādā reflektori. Bailes, pat neapzinātas, liek šim iekšējam muskulim sarauties, aktīvi pretojoties “iebrukumam”, kas rada sāpju izjūtas. Lai izvairītos no tām, nepieciešams vienkārši nesteigties, dodot sfinkteru muskuļiem laiku adaptēties izjūtām, saprast, ka nekas briesmīgs nenotiek, un atslābināties. Iespējams, ka pirmajai – iepazīšanās reizei – ar šo arī būtu pietiekami un  iet tālāk var mēģināt kādu citu reizi.

Ja ar pirkstiem viss veicies labi, tad to pašu var mēģināt atkārtot ar vīrišķo lepnumu. Ērtības un higiēnas nolūkos ir jālieto prezervatīvs. Jāsaka gan, ka tas varētu būt apgrūtinoši gadījumā, ja partneris ir ļoti satraucies par gaidāmo pasākumu un viņa erekcija nav perfekta. Svarīgi atcerēties, ka šim seksa veidam ir nepieciešams ļoti stingrs loceklis, jo tam ir jāiespraucas ļoti ciešā spraudziņā.

Zita (38): „Man reiz bija partneris, kura mantība nelika sajūsmā spiegt izmēra dēļ un arī erekcija bija pašvaka. Jau ierastā seksa laikā man ar roku vajadzēja to sevī faktiski iemīcīt! Bet viņš, kā jau liela daļa vīriešu, sapņoja par anālo seksu. Es korekti mēģināju šo pasākumu novilcināt, apzinoties, ka nekas prātīgs no tā nevarētu sanākt. Liktenīgajā reizē vīrietis bija ārkārtīgi emocionāli pacilāts un satraucies vienlaikus, kas atstāja iespaidu uz viņa tā jau nestabilo erekciju. Centos no visas sirds, tomēr nespēju viņu aplaimot. Khm, par mīkstu…”

Ieiešanai ir jānotiek ļoti lēni, pakāpeniski. Varbūt pirms tā ar partneri būtu vērts pārrunāt kā dosi viņam zināt, ka sāp vai ir jāapstājas, jāpiebremzē. Nemet plinti krūmos pie pirmajiem šķēršļiem. Apstājieties, dziļi ieelpojiet, izelpojiet un lēnām, ļoti lēnām centimetru pa centimetram turpiniet. Iespējams, pirmajā brīdī tas tiešām neliksies tā vērts, bet ir ļoti svarīgi nesteigties. Kas lēni nāk, tas labi nāk! Pēc mirkļa „tur” viss atslābinās, nomierinās un var sākt baudīt jaunās sajūtas. Svarīgi ir arī procesa laikā papildināt lubrikanta daudzumu uz dzimumlocekļa, jo dabiska slīdamība šajā procesā netiek nodrošināta.

Ieva (32): „Man patīk, tiešām patīk anālais sekss un es pēc tā periodiski ilgojos. Tas nav ikdienas seksa veids, tie drīzāk ir svētki, notikums. Reti, bet tad ir bauda ar kaudzi. Sajūtas ir ļoti grūti aprakstīt. Iesākums nekad nav viegls. Nevaru teikt, ka no reizes uz reizi tas kļūtu vieglāk. Nē, ikreiz tas ir kā pirmoreiz. Reiz lasīju, ka ieiešanu atvieglo „panākšana pretīm”, respektīvi, kā uz poda sēžot un spiežot, jo tad muskuļi atbrīvojas un neko nenoslēdz. Reizēm tas tiešām palīdz, bet svarīgākais ir būt atbrīvotai pašai, te palīdzēs kāda glāze vīna un nesteidzīga priekšspēle, kā arī iepriekšēja sagatavošanās, kas ietver gan klizmu, gan mazgāšanos. Man patīk lēna un ļoti dziļa mīlēšanās. Nezinu, kas tieši šajā procesā tik īpašs tiek kairināts, bet šo seksa veidu noslēdzošais orgasms ir līdzvērtīgs filmās redzētajai naftas urbuma atklāšanai – sprādzienam līdzvērtīga kosmiskas baudas sajūta!”

Anālajam seksam nav noteikti jānotiek tieši ar dzimumlocekli. Anālo atveri var samīļot arī orāli, lietot dažādus dildo, anālās lodītes vai partnera pirkstus. To var izpildīt arī solo.

Madara (28): „Zināju, ka ir tāds anālais sekss un zināju arī to, ka tas esot sāpīgs.  Tomēr bija kārdinājums to pamēģināt. Bailīga būdama nolēmu visas sajūtas izzināt vienatnē. Man ir dildo ar piesūcekni. Nostiprināju to ērtā vietā un ķēros pie lietas, bruņojusies ar lielu apņēmību un lubrikanta pudeli. Iespējams tāpēc, ka bija jāpaļaujas tikai uz sevi un pati jau sev pāri nedarītu, viss notika ļoti viegli un patīkami, bez stresa. Nekas nesāpēja, sajūtas bija ļoti interesantas un nelika vilties. Piedzīvoju pat žilbinošu orgasmu, ko grūti salīdzināt ar kaut ko citu. Tas vēlreiz apliecina, ka viss ir galvā – nevajag sadomāties muļķības, tad arī viss notiks ne vien gludi, bet tiks arī atalgots ar spilgtiem baudas mirkļiem.”

Tātad, ko no šīs pieredzes var mācīties? Pirmkārt – neierobežo sevi ar stereotipiem. Ja tas šķiet kārdinoši, pamēģini un atklāj sev jaunu baudas pasauli. Otrkārt – laba daudz nevajag. Īpašās reizēs izbaudot anālā seksa priekus, nekādu ļaunumu sev nenodarīsi. Treškārt – kārtīga sagatavošanās jau ir puse no panākumiem pat tik neierastā pasākumā. Neaizmirsti par lubrikantu un iepriekšēju izrunāšanos ar partneri.

Pēc tam pastāsti, kā patika! 🙂

27 komentāru
 1. Vaaaau, espati.lv sācis rakstīt arī par šitik intīmām tēmām, labi ka bija tas brīdinājuma uzraksts, savādāk būtu sanācis par daudz stresa 🙂 🙂 🙂

 2. Nee, nu ja kaadam patiik, lai dara, galvenais tieshaam lai nav par daudz un par biezju, savaadak sabojaasies sleedzeejmuskulis.

 3. nav tāda seksa veida, tas ir tikai novirzes zilajiem kropļiem, neuzķerieties tikai naivās meitenes, uz tamlīdzīgām muļķībām!

 4. Kādas “meitenes”, te sievieši vien apgrozās, ja gribās parunāties ar meitenēm jadodas un citām interneta lapām. Kas attiecas uz šo “seksa veidu”, katrs var rīkoties kā vēlas, galvenais, lai spēj noķert arī kādu prieku un bez piespiešanās.

 5. Khm, vai tad daba pati nav norādījusi, ka ar šo lietiņu labāk nespēlēties? Ja nu tie muskulīši arī pārējā laikā sāk atslābināties, ko tad? Tas ir neatgriezenisks procss. Tāds variants der gadījumā, ja nav citu iespēju… un kāds tam sakars ar aizspriedumiem?

 6. O, sākās! Tad jau laikam nav arī orālā seksa, jo to jau arī kaut kādi zaļie kropļi dara, vai ne? Normālajiem, veselajiem ir tikai vaginālais sekss misionāru pozā.:D
  Es domāju, ka jebkurš seksa veids normālā vai nenormālā ir mērāms tikai partneru, kas to dara, ietvaros, kas to dara – ja abiem patīk, tad nekas nav novirze. Un vai tad visi savādākie tāpēc uzreiz ir kropļi?

 7. Teorētiski, es pat būtu gatava kaut ko tādu darīt, bet man tik ļoti krīt ciet klapes, uz to, ka tā ir tāda – netīrīga padarīšana, ka vienkārši nespēju sadūšoties.

 8. dārgumiņ tur taču bija rakstīts: personām līdz 18 gadu vecumam, teksts nav paredzēts…

 9. Teikšu no pieredzes – ja nesen esi bijusi pakakāt un vēl nomazgājusies, tad tur nekā netīra nav. Turklāt to vari pati pārbaudīt iebāžot pirkstu.

 10. Par dažiem komentāriem pasmaidīt gribas! esmu par! ja vīrietis sievieti prot kārtīgi uzbudināt, tad iespējams ir VISS! tā ir vēl viena baudas virsotne!!! :))

 11. raksts kopumā labs, bet kas attiecas par šādu seksu, tad vienam patīk māte, viemam meita, citam…:)

 12. Internetā kādā rakstā bija viena mediķa secinājums, ka zarnas slēdzējmuskulis paliek vaļīgs no šāda seksa ,un, rezultātā biksītēs noplūst fekāliju saturs, citām mazāk, citām vairāk un sieviete smird, lai gan pati sieviete to nejūt. Jo sieviete vecāka, jo vairāk tas notiek un beigās jāieoperē izvadtrubiņa vēdera sānos un jānēsā maisiņš, kurā fēces saturs krājas. Vai tādas šausmas vecumdienās ir vajadzīgas?

 13. Neviens jau neliek tev pariet tikai uz sadu seksa veidu. Pamegini, nesanak priecins – nedara, patik, dara, bet nu ka te teikts – reizi menesi. Starp citu, neesmu pamanijusi, ka geji nelagi ostu.

 14. Es paturu prātā, ka tās pareizās, konservatīvās mūķenes tiek krāptas pirmās. Man nav žēl, lai manam vīrietim ir viss un ar mani. Dodu un gūstu!

 15. Ja vītietim tas ļoti, ļoti nepieciešams, tad lai pēc anālā seksa iet pie citām (var arī par naudu), man laba veselība un pašsajūta ir daudz svarīgāka kā 100 % seksa tikai ar mani.
  Tiem kas saka, ka aizies pavisam – ja būs gājējs aizies jebkurā gadījumā un anālam seksam šeit ietekmes nebūs!

 16. Miļās sievietes, to neizbaudot nevar to apspriest, vismaz vienreiz dzīve to vajag izbaudīt(krustiņa pēc)
  Kā tad būs ja nezināsi, droši vien kā pirms tam nezinot 🙂 mistērija 🙂

 17. Kamer nepamēģināju arī teicu fui.
  Varu teikt paldies savam partnerim par pacietību un sapratni
  un protams gūto baudu…

 18. nu, vienreiz pameginaju, pat ar lubrikantu. sapeja un nepatika. Draudzenju nostasti – vienai pec tam vairakas dienas no pecpuses nak asinis, otra 2 dienas nevar pakakat un kad beidzot var, tad ljoti sap. Un vel mans virietis, kurs ka iededzies uz sho lietu (filmu iespaida). Nekada veida tas nerosina velmi to darit.

 19. Esmu to megonajusi tris reizes un vienalga ipasi patikamas sajutas tas manii neizraisjija, dariiju to sava viiriesa del,un turpmak to dsrit netaisos lai arii cik loti mans virietis to gribetu…No special feelings un viss.Ta teikt kam patik uz prieksu tacu tas nav prieks manis….

 20. Nu mums ar mīļoto vīrieti šis apmierinājuma veids nav nekas svešs! 🙂 Man kā sievietei orgasms šī pasākuma laikā ir garantēts un baudas sajūta lieliska! Liela loma ir arī partnera meistarībai un roku veiklībai, neatstājot novārta citas intīmās vietiņas!

 21. Tieši mans gadījums – draudzeņu lokā visas saka fui un nē un tas nav normāli. Bet man tā nešķiet, man pat šķiet, ka mani tieši šis seksa veids ļoti uzbudina. Piekrītu – tas nevar būt bieži, kā arī svarīga sagatavošanās un tīrība. Ja viss saliekas kopā – sajūtas ir fantastiskas. Laikam visvairāk mani uzbudina tā pakļaušanās.

 22. Man ar šo veidu ir pieredze. Protams, gandrīz katrs vīrietis vēlas anālo seksu. Un man arī tas liekas viens no seksa veidiem, kas var sniegt papildus baudu. Bauda vai sāpes atkarīgas ne tikai no sagatavošanās, bet no fizioloģiskiem apsvērumiem. Ir bijušas reizes, kad ir bijis ļoti patīkami, ir reizes, kad ir ļoti sāpīgi. Un vīrieši, ja jau jūs tik ļoti to vēlaties, tad esiet saprotoši un dodiet sievietei laiku un arī atbalstu, nevis to vienkārši pieprasiet!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.