Cik tērējam skaistumkopšanai?

Kad pašām jāsāk prātot par to, cik naudas tiek ieguldīts skaistumkopšanai, var gadīties, ka šie aprēķini ir liels pārsteigums un tiek atrasta atbilde uz jautājumu – kur gan paliek visa nauda?! Vairāku nedēļu garumā jūs iesūtījāt espati.lv savus komentārus par to, cik naudas mēnesī katra no jums tērē sevis lutināšanai. Nu pienācis laiks likt kārtis galdā un ieraudzīt kopainu – cik daudz naudas vidēji mēnesī tērējam  sevis sakopšanai un kādas skaistumkopšanas procedūras ir īpaši iecienītas.

Mēneša nodeva skaistumam svārstās no 30 līdz pat 300 latu robežās. Vidējā summa, ko tērējam skaistumkopšanas procedūrām, ir 140 latu mēnesī. Bet ir dāmas, kuras pamanās iztikt pat ar tik niecīgu summu kā 190 latiem gadā!

Izrādās, teju neviena no mums neiztiek bez friziera pakalpojumiem, un friziera krēslā tiek atstāti aptuveni 25–30 latu mēnesī. Vairākumā gadījumu matu meistars tiek apmeklēts reizi divos mēnešos, bet ir arī ekskluzīvi gadījumi, kad salonā par matu skaistumu tiek atstāti 70 latu. Ar to rūpes par matiem nebeidzas. Trešā daļa aptaujāto sieviešu tērē aptuveni 10 latu mēnesī īpašiem matu kopšanas līdzekļiem –profesionāliem šampūniem, maskām un serumiem.

Otrā populārākā procedūra ir liekā apmatojuma likvidēšana vai tā saucamais vaksings. Šai procedūrai tiek tērēti no 12–15 latu mēnesī.

Trešo vietu mūsu sarakstā ieņem solārijs, ko savās atbildēs pieminējušas divas trešdaļas aptaujāto sieviešu. Tam vidēji tiek tērēti 20 latu mēnesī. Sauļošanās mākslīgajā saulītē intensīvāk notiek tieši ziemas mēnešos, tāpēc vasarā šie izdevumi varētu samazināties, toties pieaug tēriņi dažādu pretiedeguma un iedegumu veicinošu līdzekļu iegādei.

Lielākā daļa apmeklē arī manikīru, kam vidēji tiek iztērēti 22 lati mēnesī, jo parasti šī procedūra ietver tā saucamo profilaksi, kas nepieciešama pēc gela vai akrila nagu uzlikšanas.

Puse no sievietēm, kuras piedalījās mūsu aptaujā, apmeklē sporta zāli, peldbaseinu vai ūdens aerobiku, kam tērē aptuveni 30 latu mēnesī.

Dažādiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem (ķermeņa krēmiem, skrubjiem u. tml.) tiek atvēlēti aptuveni 20 lati mēnesī, kaut gan bieži vien pieminētas arī dažādas skaistumkopšanas procedūras, kas izmaksā dārgāk, bet netiek veiktas biežāk kā reizi trijos mēnešos vai pusgadā, piemēram, pedikīrs, masāžas vai SPA apmeklējums.

Viltīgas ir tās procedūras un skaistumkopšanas produkti, ko mēs nepērkam vai neveicam katru mēnesi. Dekoratīvajai kosmētikai vidēji tiek iztērēta vismazākā summa, jo tuša  un acu ēnas pietiks vairākiem mēnešiem, arī smaržu pudelīti lietosi pusgadu vai pat ilgāk.

Bet šie rezultāti nebūt neatspoguļo mūsu patiesās rūpes par savu skaistumu. Ir sievietes, kuras prot dažādas ķermeņa maskas un skrubjus sagatavot pašas, kā arī pašrocīgi veic sev manikīru un pedikīru. Ja nav sarežģīta krāsošanas procedūra, arī matus krāsot var mājās. Šo čaklo dāmu devīze ir – maksā tikai par to, ko nevari izdarīt pati.

Pēc aptaujas rezultātu apkopošanas atliek secināt, ka skaistumkopšanas industrijai krīze vēl nedraud. Mēs joprojām esam gatavas sevi mīlēt un lutināt.

4 komentāru
  1. Es visu laiku domāju, ka tērēju par daudz tām gaisīgajām lietām, bet re- vidējais statistiskais ir tuvu maniem ikmēneša tētiņiem:)

  2. Jūs droši zinat, ka jus par tiem 140 Ls neapšmauc? Derētu vispār bildītes kā tas ir pieņemts, pirms un pēc 140 Ls……..

  3. Un man ir tādas baigas aizdomas, ka šī nebūt nav tā summa, ko katra no mums gribētu atvēlēt tai skaistumkopšanai. Vairumā gadījumu, man liekas, ka vienkārši tās naudiņas pietrūkst. Jo es, piemēram, ja var;etu, tērētu visus 500. Ietu uz masāžiņām, ūdens procedūrām un vēl nezin ko, jo tas taču ir tāds kaifs! Nil, un ne tikai, lai varētu salīdzināt pirms un pēc, bet vienkārši kaut vai tāpēc, lai izbaudītu procesu vai relaksētos.

  4. Gadiena nav uzradita ta suma, ko meitenes gribetu teret, nevis reala situacija? Zinu , ka daudzas veic manikiru majas un uz solariju vairs neiet, piemeram… Frizieris reizi divos meneshos aptuveni. Ta summa, domaju, ka videjai latvietei ir stipri mazaaka…. 140, padomajot no videjas algas aspekta ir padaudz…..!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.