Cik maksā mana brīvība?

Atskatoties uz pēdējā laika notikumiem manā dzīvē, gribas teikt, ka – lai arī cik tas maksājis emocionālā un materiālā ziņā – tas ir tā vērts. Kas man ir brīvība? Tā ir pašpietiekamība, miers dvēselē un apmierinātība ar apkārt notiekošo. Lai cik dīvaini neliktos, attiecībās es vairs to neguvu un nejutu, laiks un uzmanības trūkums bija notrulinājis sajūtas un lika meklēt ko jaunu, bagātināt dzīvi. Lai arī cik paradoksāli neliktos, savā miera ostā sāku justies kā putns, ieslodzīts zelta būrītī, kas vēlas izmisīgi tikt laukā. Un aiziet no attiecībām, kuras ilgušas daudzus jo daudzus gadus, nebūt nebija viegli – vienmēr kāds tiek sagrauts un tas ir smagi abiem. Jāmāk laicīgi apstāties un aiziet, lai cik sāpīgi tas nebūtu, dodot otru iespēju dzīvei. Lai arī kādas ir bijušas pagātnes kļūdas, tās ir bijušas mācība, lai tālāk nākotni veidotu apdomīgāk.
Šobrīd jūtu, ka atkal dzīvoju ar smaidu uz lūpām, ka mani apmierina mans statuss, esmu mierīga un varbūt pat laimīga arī bez vīrieša blakus- tas jau laikam liecina, ka ir izdarīta pareizā izvēle. Izrādās, ka tiešām nav jēgas mānīt sevi, ka attiecībās kas mainīsies, ka ir tikai jāpagaida – tas tā vairs nenotiek un ir jāmāk aizvērt šīs durvis laicīgi. Tagad apzinos, ka varu darīt to, kas man tīk, varu bēgt, varu nākt, varu dzīvot kā šķiet pareizāk – un tā būs mana izvēle, kas nevienu nesāpinās. Pat vairs ne mani pašu.
Tātad – cik maksā brīvība? Dārgi.. Un jautājums ir – cik lielā mērā kurš ir gatavs par to maksāt.. Cik kuram tā ir vērta?.. Tā ir izvēle, pārdomas, pārmaiņas, minstināšanās, sāpes, vilšanās, nosodījums, cerības, apzināšanās, miers, pašpietiekamība, laime. Tas pirmais mirklis, kad saproti – jā, es jūtos pareizajā vietā pareizajā laikā un man tas patīk. Kad nav nepieciešams blakus kāds cits, kad ir labi vienatnē, ar savām domām un klusumā. Varbūt jau kaut kad vēlāk šajā visā varēs ielaist arī kādu citu, bet vispirms šī brīvība ir jāpieņem vienatnē un jāizbauda, jāapzinās. Lai vēlāk nenāktos atkal sajusties kā ieslodzījumā savā dzīvē.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.