Cik ilgs laiks nepieciešams, lai iemīlētos?

https://www.istockphoto.com/

Vai domājat, ka esat iemīlējies jau pēc dažiem randiņiem? Izlasiet šo.

Jūs tikko pārnācāt mājās no neticami jauka randiņa. Aizverot ārdurvis, jūs jūtat kā ļimst jūsu ceļi un bez apstājas smaidāt — būtībā šķiet, ka tas ir viens no tiem mirkļiem, kad tikko satiekas divi topošie mīlnieki mīlestību romānos. Jūs jau jūtat vēlmi pateikt lielo “M” vārdu, kaut arī tikko satikāt šo cilvēku, piemēram, šovakar. Jūs domājat – cik ilgs laiks nepieciešams, lai patiesi iemīlētos? Vai ir iespējams, ka tas notiek pārāk ātri?

Neatkarīgi no jūsu šī brīža attiecību statusa, ir pilnīgi normāli domāt par to, cik ilgs laiks ir nepieciešams, lai iemīlētos. Tomēr svarīgākais, kas jums jāzina – iemīlēšanās katram no mums ir atšķirīga.

Tas viss ir atkarīgs no pašiem cilvēkiem, apstākļiem un vides, kurā viņi atrodas. Tātad tas, ka viens cilvēks ātri iemīlas, nenozīmē, ka tā notiks arī ar citiem. Tas nozīmē, ka tas nepadara vieglāku pieeju jautājumam par iemīlēšanos (vai iekāri). Piemēram, vai tā ir seksuāla spriedze vai simpātija? Kādas ir īstās pazīmes tam, ka esat iemīlējies?

Šie ir jautājumi, kas bieži nomāc mūsu prātus, tāpēc espati.lv ir šeit, lai palīdzētu. Tālāk ir sniegts viss, kas jums jāzina par to, cik ilgs laiks nepieciešams, lai iemīlētos.

Pirmkārt, kā definēt vārdu “iemīlēšanās”?

Pirms detalizētākas izpētes, pārliecinieties, ka jums ir skaidrs, ko nozīmē “iemīlēties”. Cita starpā, iemīlēšanās ir process, kurā tiek saprastas un iemīlētas cilvēka vērtības, filozofija, vēsture, izaicinājumi un ekscentriskums. Īsāk sakot, iemīlēšanās var justies intensīva un nepārvarama, taču tas ir arī tuvības un cilvēka būtības pieņemšanas process.

Cik ilgs laiks pēc ekspertu domām ir nepieciešams, lai iemīlētos?

Cilvēki ir pētījuši un domājuši par mīlestības pasauli kopš neatminamiem laikiem. Daži no pētījumiem liecina, ka vīrieši domā par atzīšanos mīlestībā, kad attiecības ir ilgušas apmēram 97 dienas, savukārt sievietēm var būt nepieciešamas aptuveni 149 dienas.

Pētījumi liecina, ka heteroseksuālās attiecībās, lai arī mutiska atzīšanās nav notikusi, vīrieši mēdz iemīlēties ātrāk nekā sievietes. Attiecībās starp divām sievietēm, kuras identificē sievietes, aptuveni sešus mēnešus pēc attiecību sākuma partneri apmainās ar mīlestības apliecinājumiem.

Tomēr ņemiet vērā, ir arī citi pētījumi, kas arī ir pretrunā šiem priekšstatiem, tāpēc kopumā pētījumi ir diezgan nepārliecinoši un novecojuši. Eksperti turpina apgalvot, ka katram ir atšķirīgs laiks, lai iemīlētos.

Tas, cik ātri jūs iemīlaties, var būt atkarīgs arī no papildus faktoriem. Daži no šiem ietver šādus faktorus:

Jūsu pieķeršanās stils. Pirmkārt, cilvēki ar nemierīgu pieķeršanās stilu ļoti viegli iemīlas. Tie, kuriem ir trauksmains pieķeršanās stils, var justies tā, ka viņiem burtiski “vajadzīgs” savs partneris, lai justos droši, tāpēc viņi varētu būt atvērtāki iemīlēties un veidot attiecības nekā lielākā daļa citu cilvēku. Tie, kuriem ir izvairīgs pieķeršanās stils, mēdz izvairīties no šīm aizkustinošajām emocijām. Viņi joprojām var iemīlēties, tikai ne uzreiz vai tik ātri.

Vai jums ir bijis sekss? Jā, iemīlēšanās var būt atkarīga arī no tā, vai jums jau ir bijis sekss ar šo personu. Lai gan jūs varētu būt vēss ar neformālu seksu, dzimumakta iekļaušana attiecībās var likt jums daudz ātrāk uztvert jūtas pret kādu, jo tas attiecībām pievieno vēl vienu intimitātes slāni, kas var jūs tuvināt lielajam atzīšanās brīdim.

Viņi jums atgādina jūsu vecākus. Parasti mēs ātri iemīlamies, ja kāds mums zemapziņā atgādina par mūsu vecākiem. Kāpēc tā? Šī persona var šķist pazīstama un likt jums justies drošiem un tuvākiem, nekā jūs patiesībā varētu būt, liekot jums iemīlēties ātrāk.

Bet kā ar mīlestību no pirmā acu skatiena?

Protams, ka ir iespējams iemīlēties no pirmā acu uzmetiena, lai gan tas notiek visai reti. Parasti tas, ko cilvēki uzskata par “mīlestību no pirmā acu skatiena”, patiesībā ir seksuāla pievilcība. No šīs pievilcības dažreiz zvaigznes sakrīt tā, ka persona, kas jūs piesaista, kļūst par jūsu laulāto partneri, kas lielā mērā saistās arī ar šo parādību.

Tomēr daži pētījumi liecina, ka ķermeņa smadzeņu tīkli, kas saistīti ar mīlestību, var aktivizēties vienas piektdaļas sekundes laikā pēc tikšanās ar cilvēku. Citi pētījumi norāda, ka cilvēki dažu sekunžu laikā izlemj vai viņus konkrētā persona interesē vai nē. Vai tas ir attiecināms uz patiesu mīlestību no pirmā acu skatiena? Ne gluži, bet tas parāda, ka pirmajā sastapšanās reizē ar kādu var būt spēcīga pievilcība.

Kopumā katrs no mums ir atšķirīgs, runājot par to, cik ilgs laiks nepieciešams, lai iemīlētos – tāpēc mēģiniet nepārdzīvot par laiku un tā vietā koncentrējieties uz pašām attiecībām.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.