Čiekurkalna tirgū tiks atklāts pirmais Latvijas “zemnieku centrs”

Čiekurkalna tirgū 19.februārī plkst.14 notiks Latvijas lauksaimniecisko ražotāju tirdzniecības centra svinīgā atklāšana. Tiks atklāts pirmais Latvijas "zemnieku centrs" – tirgus, kurā zemnieki no visas Latvijas bez starpniekiem piedāvās savu produkciju.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dinevičs (LSDSP) norādīja, ka ideja ir palīdzēt zemniekiem nevis kampaņveidīgi, bet gan regulāri, tāpēc šāds "zemnieku centrs" nebūs vienreizēja akcija, bet gan pastāvīga lauksaimnieciskās produkcijas tirdzniecības vieta.

Pagaidām ar Čiekurkalna tirgu sadarbosies 28 zemnieku saimniecības no visas Latvijas. Lai sadarbība būtu abpusēji izdevīga, AS "Čiekurkalns" piešķir zemnieku saimniecībām 60% atlaidi īres maksai par tirdzniecības platību, savukārt zemnieku saimniecības apņēmušās katru ceturtdienu un sestdienu piešķirt atlaides pensionāriem, invalīdiem un maznodrošinātajiem, ja tie uzrādīs atbilstošu statusu apliecinošu dokumentu.

"Es ceru, ka šādi "zaļie tirgi" pavisam drīz būs visā Rīgā – arī citās priekšpilsētās un, iespējams, arī citās pilsētās," uzsvēra Azers.

Pašreizējās sociālās un ekonomiskās problēmas prasa kompleksus risinājumus. Ar šādu centru atklāšanu zemniekiem tiks dota iespēja kontaktēties tiešā veidā ar pircējiem, apejot starpniekus. Zemnieki savukārt dos atlaides maznodrošinātajiem rīdziniekiem, norādīja Dinevičs.

Centra atklāšanas pasākumā piedalīsies astoņu reģionālo tirgu vadītāji, kuri vērtēs iespēju radīt analoģiskus centrus arī savās pilsētās. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā zemnieki kļuvuši par lielo tirdzniecības tīklu un pārstrādes uzņēmumu ķīlniekiem, uzskata Azers.

Izeja no šī strupceļa tomēr ir – zemniekiem jāiet pa tiešo pie pircējiem. Tomēr daudziem zemniekiem ir problemātiski nogādāt savu produkciju uz Rīgu, grūtības rodas saistībā ar augstajām tirdzniecības vietu īres maksām. Šīs problēmas ir aicināts risināt Latvijas Lauksaimniecisko ražotāju tirdzniecības centrs.

5 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.