Celulīts un fiziskās aktivitātes

Vai ir vēl kāds, kurš nezin kas ir celulīts?
Tās ir izteikti palielinātas tauku šunas, kas pildītas ar vielmaiņas gala produktiem jeb šlakvielām. Pastāv uzskats, ka tā ir tikai skaistuma problēma, taču tā gluži tas nav. Ir jāņem vērā, ka cīņa ar celulītu ir arī kāju vīnu varikozes profilakse. Cīņa ar celulītu var izvērsties par veselu pasākumu kompleksu, kas ietver procedūras skaistumkopšanas salonā un uztura paradumu maiņas, taču ļoti svarīgi ir neaizmirst par fizisko aktivitāšu milzīgo nozīmi limfas plūsmas uzlabošanā.

Ko darītā
Vispirms ir jāsāk ar limfas plūsmas uzlabošanu. Ir speciāli kāju vingrinājumi, kurus iespējams veikt pat mājās. Piemēram, stāvot kājās, pašūpojamies uz pirkstgaliem un papēžiem. Sēžot vienkārši izapļojam pēdas. Ļoti efektīvs ir, it kā visiem zināms, taču aizmirsts vingrojums- kājas paceltas augšā tiek papurinātas, pakratītas. Ne tikai limfa plūdīs labāk, bet arī uzlabosies asinsrite mazajos kāju kapilāros, arī pietūkums kājās būs mazāk jūtams. Limfas plūsmu uzlabojoši vingrojumi būtu jāveic katru dienu, visa mūža garumā. Ieteicama ir braukšana ar velosipēdu, regulāras pastaigas. Cilvēkiem ar sēdošu darbu ik pēc 40 minūtēm vajadzētu piecelties, pastaigāt, izvingrināt pēdas. Limfas plūsmu  uzlabo arī kontrastdušas, un ļoti ieteicamas ir nodarbības baseinā, peldēšana. Noderīgi būtu ik rītu veikt limfas drenāžu-pašmasāžu, ko būtu nepieciešams iekļaut savā dzīves veidā tāpat kā ikdienas higiēnas aktivitātes.

Un vēl kāds ieteikums, lai šlakvielas tiktu labi izvadītas no organisma, būtu ieteicams dienā izdzert vismaz 2l ūdens. 

Ko nevajadzētu darītā

Noteikti izvairīties sēdēt ar sakrustotām kājām.

Nevajadzētu ilgstoši bez pārtraukuma sēdēt. 

Stāvošs darbs arī veicina vēnu varikozi.

Rakstā minēti tikai daži ieteikumi, taču ko darīt, ja vēnu problēmas jau sākušās, ja ir smagas celulīta formas, ja ir tūskas- to vislabāk ieteiks un parādās speciālists.

Sākumā būtiskākais ir saņemties un uzdrošināties mainīt savu dzīves veidu, sākt vingrot.

Fizioterapeite Vita Muižniece
www.vivido.lv

8 komentāru
  1. Vai man ir jau jasak uztraukties par kaut kadam venu problemam, ja esmu ieverojusi, ka tas ir kluvusas redzamakas uz apaksstilbiem, tadas izteiktakas – tumsakas, man 32 gadi?

  2. Jā, tam vajadzētu pievērst uzmanību, jo vēnu saslimšanas simptomi ir kad uz kājām kļūst redzams izteikts vēnu tīklojums, zili vēnu mezgli potīšu rajonā. Saslimšanas sākumā kājas ātrāk nogurst, ir izteikta smaguma sajūta, dienas beigās var būt pietūkušas potītes.

  3. Un, ja tādas pašas nedaudz tumšākas vēnas ( apmēram 1×1 cm redzams), tad arī būtu vērts uztraukties? Man 18 gadi…. un jā.. kājas patiešām mēdz nogurt diezgan ātri un vakarā ļoti sāpēt…

  4. Ja kājas mēdz nogurt un ļoti sāpēt, tad noteikti vajadzētu doties pie speciālista.

  5. Vai 1mas vai 2as pakapes celulits var klut par iemeslu kaut kadam kaju venu problemam?

  6. Celulīts nav iemesls kāju vēnu problēmām. Rakstā domāts, ka vingrojumi, kas noder cīņā ar celulītu ir ieteicami arī kāju vēnu varikozes profilaksē. Kā zināms, tad limfātiskā un venozā sistēma organismā ir savstarpēji cieši saistītas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.