Ceļojumā kopā ar mazuli

Ja esi pieradusi iekarot jaunus apvāršņus, bērna piedzimšanai nevajadzētu to apturēt. Tāpēc droši kārto ceļasomas, sapos mazuli un dodieties iepazīt pasauli kopā. Tikai tagad ņem vērā vēl viena cilvēka – sava bērna – intereses.
Pirmajā dzīves gadā vislabāk ceļot visiem kopā, jo bērns un māte vēl ir pārāk cieši saistīti, lai ilgāku laiku pavadītu šķirti. Kad mazais paaudzies, vērts apsvērt, varbūt ceļojums ir lieliska iespēja ne vien jaunu horizontu atklāšanai, bet arī atpūtai no vecāku pienākumiem. Protams, jāņem vērā, ka ir mazuļi, kuri smagi pārcieš šķiršanos, tāpat kā daļai mammu doma, ka mazulis palicis mājās, neļauj izbaudīt ceļošanas priekus.
Kopš Eiropas robežas ir atvērtas, ceļošana uz saviem riteņiem kļūst aizvien populārāka. Ja tavs mazulis ir nesen dzimis un pats vēl lāgā nes?ž, pirms došanās ceļā jāiegādājas īpašs, maziem bērniem piemērots autosēdeklītis, kas pilnībā atg?žams (bērns atrodas guļus stāvoklī), vai arī mazulis jāpārvadā tam paredzētā ratu kulbā (kulbas iekšienē mazulis ir piesprādzējams, kā arī kulba stiprinās sēdeklī ar drošības jostu). Parastie autokrēsliņi, kuros mazulis atrodas pussēdus, der vienīgi neilgiem pārbraucieniem, jo pēc katrām 40, maksimums 60 minūtēm, bērns no krēsliņa ir jāizceļ un viņam jāļauj vismaz 15 minūtes atpūsties.
Pārvietoties ar autobusu ir visai līdzīgi kā ar auto. Taču rēķinies, ka būs vairāki ierobežojumi. Tava bērna vajadzības un vēlmes ne vienmēr var izdoties apmierināt nekavējoties, jo, visticamāk, autobuss neapstāsies, kad mazais gribās izskraidīties vai viņam kļūs nelabi. Arī skaļa dziedāšana vai citas aktivitātes apkārtējiem var nepatikt. Tāpēc, ja vēlies doties garākos ceļojumos ar sabiedrisko transportu, ieteicamāk izvēlēties lidmašīnu, kas saīsina ceļa ilgumu, kuģi vai vilcienu, kur ir daudz vairāk vietas kustībām.
Eiropā vilcienu uzskata par vienu no ērtākajiem ceļošanas veidiem. Diemž?l šai jomā mums no Eiropas vēl tālu.
 Brauciens ar kuģi ir vesela ceļojuma vērts. Lielie kruīza kuģi ir maza pasaule uz ūdens, kur izklaides atradās gan liels, gan mazs. Vienīgi bērniem kuģojot dažreiz piemetas jūras slimība, kas var sabojāt prieku jums abiem. Kuģošana piemērotāka būs lielākiem bērniem, kuri spēs izbaudīt prieku par atrašanos uz ūdens, vai pavisam maziem bērniņiem, kam komfortam nepieciešams vienīgi sauss dibens, pilns vēders un mammas klātbūtne.

3 komentāru
  1. Mēs tā arī nēesam sadūšojušies iesēdināt savu divgadnieku mašīnā un doties 24h pasākumā cauri Polijai uz Eiropu. Taču ar lidmašīnu lidojuši esam.

  2. Ooooj, mūsmājās ir “tradīcija”, līdz ko jādodas ceļojumā tā slimība klāt, nu vismaz iesnas obligāti būs ;).

  3. “Lielākiem bērniem, mainoties spiedienam, mēdz aizkrist ausis, tad var dot pasūkāt ledeni. ”
    Tad sanāk, ka maziem bērniem = zīdainīšiem ausis ciet nekrīt?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.