Ceļasomas sakārtošana – ātri un bez grūtībām

Ceļošana ir patīkama nodarbe, it sevišķi, ja ceļo piedzīvojumu un  atpūtas meklējumos. Tas gan neizslēdz darba komandējumu iespējamo burvību. Bet ne par to šoreiz. Mēs par praktiskākām lietām.
 
Dodoties ceļojumā vari rēķināties tikai ar to, ko esi paņēmusi līdzi. Nekad nevar būt droša, vai tavā galamērķī varēs iegādāties tieši to, ko vēlies. Tieši tāpēc somu sakravāšana ir tik būtiska. Liela laime, ja esi tik talantīga un sakravāties vari pārdesmit minūtēs, neaizmirstot nevienu sīkumu. Lielākajai daļai sieviešu tas sagādā pamatīgas galvassāpēs. Ar kravāšanos saistās dažādas nebūšanas – sākot ar to, ka nav ko ņemt līdzi, līdz tam, ka čemodāns izrādās pārāk mazs.
 
Kristīne, 27 gadi, klientu menedžere, stāsta: „Ar labāko draudzeni pirms pāris gadiem devāmies ceļojumā pa Itāliju uz 14 dienām. Lidmašīna bija 12.00 no rīta. Lai paspētu vēl iebraukt veikalā un ierastos laikā, nolēmām izbraukt 9.00. Es pieteicos īsi pirms norunātā laika iebraukt viņai pakaļ. ļoti labā noskaņojumā piebraucu pie mājas, pāris reizes uzpīpināju un gaidu. Pēc mirkļa izskrien draudzene un saka, vai es nevaru ienākt drusku palīgā. Es paliku kā iemieta un muti vaļā, kad ieraudzīju, kas notiek viņas istabā. Uz gultas un grīdas izmētātas drēbes. Totāls haoss, bet pa vidu tam pilnīgi tukšs koferis. Tad arī mani pārņēma panika. Neatceros pēc kāda principa izvēlējāmies, ko ņemt ko nē, bet zinu, ka mūsu metode nebija veiksmīga. Ceļojuma laikā ik pa mirklim „uzpeldēja” kāda pilnīgi bezsakarīga lieta, kas ātrumā paķerta. Un diemžēl atskārtām arī to, kas nav paņemts – otra kurpe no kurpju pāra un citas lietas. Par spīti visam, ceļojums izdevās lielisks un, protams, neaizmirstams. Vēl tagad par to šad tad gardi pasmejamies.”
 
Ideāli un galvenais ātri sakravāt nepieciešamo vari vai nu tad, ja esi profesionāle un ikdienā „sēdi uz čemodāniem”, vai tad, ja ņemsi vērā dažus ieteikumus, kas krietni atvieglos šo procesu.
 
Kādu somu izvēlēties?
Visām lietām jābūt ar mēru – nevajag pārspīlēt ar bagāžas lielumu. Jo mazāks čemodāns, jo vieglāk to pārvietot, mazāk satraukumu, tiek ietaupīts laiks iekraušanā/izkraušanā. Un, kas nav mazsvarīgi, nav jāmaksā papildus par pārsniegtajiem kilogramiem (lidostā).
Labāk izvēlēties rokas bagāžas lieluma somu vai pavisam mazu čemodānu uz ritentiņiem. Pašai ceļojuma somai/čemodānam jābūt no izturīga materiāla, vieglam (dažas somas ir ļoti smagas jau esot tukšas), ar papildus stiprinājumiem un ērtiem, funkcionāliem nodalījumiem, ja tādi ir. Labi, ja ir vairākas pārvietošanas iespējas – rokturi, plecu siksna, ritentiņi.
 
Ar ko sākt?
Pirmkārt jānoskaidro trīs lietas – cik garš būs ceļojums, kāda tipa (darba komandējuma/biznesa vai atpūtas – aktīvās vai laiskās), kāds ir klimats. ņemot vērā šos nosacījumus arī jāizvēlas līdzi ņemamās lietas.
 
Drēbes un apavi
Apģērbs jāizvēlas savstarpēji saskaņots. Nevajag aizrauties ar visas garderobes iepakošanu. Attiecīgi no tā tipa, kāds būs tavs ceļojums, izvēlies līdz ņemamo garderobi. No katra apģērba gabala pa vienam, ja ceļojums ir īss, vai pa diviem, ja garš. Piemēram, darba izbraucienam derēs kostīms, kurpes (lietišķajai daļai) un svārki vai šorti/bikses ar blūzīti, un ērtākas kurpes (atpūtas brīžiem). Nevajag arī aizmirst par laika apstākļiem, kam ir būtiska nozīme apģērba un apavu izvēlē.
Ceļojumā neņem jaunas, neievalkātas kurpes. Tās var sagādāt nepatīkamus un sāpīgus brīžus.
Svarīgākā loma šoreiz ir aksesuāriem. Vienu un to pašu komplektu vari katru dienu atdzīvināt ar citu lakatiņu, kādu piespraudi vai košām krellēm.
Lai paņemtie apģērbi savā starpā viegli kombinētos, ieteicams, lai tie ir vienotos toņos. Ceļojumos der izvēlēties 2 – 3 krāsas par pamatu, ne vairāk. Piemēram, divas krāsas ir pamatā un trešo izmanto, kā akcentu aksesuāros vai detaļās. Noderīgākā, protams ir melnā, bet neaizraujies ar to.
 
Kosmētikas maks
Veikalos pieejami speciāli, ceļošanai piemēroti, komplekti. Tajos iekļauts viss nepieciešamais, lai neparko nebūtu jāuztraucas.
Ja neesi liela ceļotāja un šāda komplekta iegāde liekas nelietderīga, izveido pati savu.
Uz galda saliec visu, ko ikdienā lieto. Kritiski izvērtē, ko tiešām no tā visa tev vajadzēs šajās pāris dienās. Lai nebūtu jāņem lielās iepakojuma pudeles, ņem nelielas bundžiņas (labi der testa krēmu, ko dod veikalos) un iepildi vajadzīgo tilpumu. Neaizmirsti par higiēnas piederumiem.
Viesnīcās parasti ir pieejami šampūni, ziepes un arī fēns.
 
Kārtu kārtām
Soma jākārto pēc principa – smagāko apakšā, vieglāko un burzīgāko augšpusē. Pa virsu liec arī tās mantas, kas būs nepieciešamas ātrāk vai ceļojuma starplaikā. Citādi, meklējot to somas apakšā, sajauksi visu saturu un kārtošana būs bijusi bezjēdzīga.
Drēbes kārto plastmasas maisiņos, jo tie blīvāk piegulās viens otram. Kā arī pēc tam noderēs netīrās veļas ievietošanai.
Dažādus sīkumus un zeķes vari salikt kurpēs. Augstpapēžu kurpes liec ar papēžiem kopā, lai netiktu sabojātas citas mantas.
 
Un vēl…
Izveido nelielu maciņu ar šūšanas piederumiem – melns un balts diegs, mazas šķērītes, adata, saspraužamā adata, pūku noņēmējs.
Mini pirmās palīdzības aptieciņu – pretsāpju tabletes, plāksteri u.c.
Labi noder plata zīda šalle, kuru var izmantot visdažādākajās variācijās. Izveidot kā turbānu uz galvas vai kā blūzi, piesegties vēsāka vasarā vai apmeklējot citu valstu reliģiskās vietas.
Tāpat noderēs svārki, jo sievietes biksēs dažās valstīs nedrīkst iet uz konkrētām vietām.
Auduma soma būs ērta iepirkumu nešanai un neaizņems daudz vietas.
Saraksti tuvāko cilvēku telefona numurus, ja pazūd vai izlādējas telefons.
Arī visu naudu neturi vienkopus, kā tajā teicienā „nenes visas olas vienā groziņā, ja nu groziņš izkrīt”.
Līdzi neaizmirsti pašsaprotamas lietas, kas mēdz palikt uz galda – telefona lādētāju, saulesbrilles, personas apliecinoši dokumenti, biļetes, naudu, specializētas zāles (ja tādas lieto).
8 komentāru
  1. Kaut nu man kādreiz izdotos salikt mantas tikai tik, cik vajag nevis tādas kuras pat nevajag.

  2. Es parasti atskārstu, ka esmu kaut ko “nepaņēmusi līdz”, bet pirkt uz vietas ir žēl naudas, jo nevar zināt, kura manta būs laba.

  3. Šitā problēma ir arī manai māsai, cik reizes nav bijis tā, ka man ir viņai jāaizdod kurpes… 🙂

  4. Izsniedz masai birms brauciena obligati lidznemamo lietu sarakstu un pec tam lai atrada, vai pie visa pievilkti keksisi.

  5. 🙂 tāds šujampiederumnēzdodziņš man ir līdzi vienmēr, kolēģes visai bieži ir bijušas pateicīgas, ka esmu varējusi izlīdzēt ar adatu un diegu.

  6. Metode vienkārša un pārbaudīta- sagatavo lapiņu un pirms ceļojuma vairāku nedēļu garumā pie atskārsmes pieraksta visu, kas var būt nepieciešms. Šis saraksts citkārt neprasa papildinājumus.

  7. Paldies liels par šo informāciju pirmo reizi lidošu ar lidmašīnu un šis raksts man palīdzēja.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.