Būt VIENAI, nenozīmē būt VIENTUĻAI – kā izmantot būšanu vienai?

Būt vienai automātiski nenozīmē būt vientuļai. Mūsdienu sabiedrībā gan nereti valda priekšstats, ka būt vienam ir kaut kas briesmīgs un neizturams. Visas mūsdienu modernās tehnoloģijas ir veidotas, lai tikai cilvēks nevarētu būt viens. Nevienu brīdi. Un tomēr, ja esi viena, ja šobrīd tev nav savas otrās puses, izbaudi to! Izmanto šo laiku sev, jo tici – tas ir tiešām vērtīgs.

Pieņem sevi un saproti, ka esi lieliska! Izbaudi būšanu tikai ar sevi. Pieņem, ka esi tāda un ne citāda. Tu tāda esi viena, unikāla un lieliska. Mums sabiedrība cenšas burtiski iepotēt, ka, lai būtu laimīgas, mums vajag cilvēkus apkārt. Taču – varbūt tā nemaz nav? Varbūt reizēm pietiek būt pašām ar sevi un viss? Katrā ziņā – esot vienai tev ir laiks iepazīt pašai sevi, pieņemt un iemīlēt sevi. Jo tā ir tava dzīve, kuru tu dzīvo un tu pati sev esi vissvarīgākais cilvēks, ar kuru šī dzīve ir jānodzīvo.

Mācies novērot pasauli, lietas un cilvēkus sev apkārt! Paskaties uz visu it kā no malas. Pavēro cilvēkus, lietas un likumsakarības. Baudi to, kas ir tev apkārt! Mūsdienu straujajā un tik aizņemtajā laikmetā cilvēki bieži vien aizmirst pavērot to, kas notiek apkārt. Liela daļa ir mūždien darbos aizņemti, mūždien ģimenes lietās iekrituši, vai vēl trakāk – telefonā vai datorā ieurbušies. Pamēģini distancēties no tā uz brīdi un izbaudīt īsto dzīvi – pavēro cilvēkus, ieklausies dabā, tver emocijas un notikumus sev apkārt! Tā ir tava dzīve – un nav nemaz tik slikta, vai ne?

Ieklausies pati sevī! Ieklausies un iepazīsti sevi! Būšana viena ir laiks ko teju par visiem 100% vari veltīt sev. Un tā nu mūsdienās tiešām ir privilēģija. Izbaudi un izmanto to! Dari to, ko tev gribās, lutini sevi! Padomā, ko vēlētos sevī mainīt, kā attīstīties? Kas tevi interesē, ko vēlētos apgūt, kur doties, ko redzēt, kur aizceļot? Un galu galā – kā tu tiešām vēlies dzīvot savu dzīvi? Varbūt ir kas tāds, par ko sen esi sapņojusi – varbūt nu ir īstais brīdis, lai to paveiktu?

Izbaudi mijiedarbību ar līdzcilvēkiem tik, cik vēlies! Jo tev ir tāda iespēja! Tas ir dzīves paradokss, bet tad, kad mums apkārt ir cilvēki, vienā brīdī mums gribas būt tikai vienām pašām ar sevi, un otrādi – kad esam vienas, gribas iet cilvēkos un baudīt tos. Tev ir tā lieliskā iespēja baudīt šo mijiedarbību ar citiem cilvēkiem tieši tik, cik vēlies. Un viss – kad vairs nevēlies, esi viena un atkal tikai ar sevi. Un tu vari saprast, kas ir tas, kas tev patīk līdzcilvēkos, ko gaidi un ceri saņemt no tiem, kā arī – kas ir tas, kas tev nav pieņemams? Un kādēļ būt ar tiem, kas tev netīk? Tu izvēlies, ar ko kopā vēlies būt.

Izmanto laiku attīstoties! Ja esi viena, izmanto to. Nav ideālāka laika, lai attīstītu un pilnveidotu sevi. Jebkurā jomā, kurā vēlies. Mācies, apgūsti, iepazīsti, piedzīvo un izbaudi – tas viss tev ir pieejams un atļauts tieši šobrīd. Jo tu dzīvo savu dzīvi un tā ir tieši tik interesanta un aizraujoša, cik tu pati to tādu veido. Ja šķiet, ka gribas kaut ko jaunu, kaut ko apgūt un uzzināt, tad neliedz sev to! Viss, ko ieguldi savā attīstībā vienmēr paliks tev – to tev nespēs atņemt neviens.

Negaidi, bet dzīvo! Negaidi, kad dzīve sāksies, kad atjās princis baltajā zirgā un tamlīdzīgi. Tava dzīve jau sen ir sākusies un katra diena, ko dzīvo ir tikai viena – otras tādas nebūs un rīt tā jau būs vakardiena. Gaidot un cerot uz kaut ko, tu patiesībā izšķied savu laiku un dzīvi, kas norisinās šeit un tagad. Jo vairāk pieslēgsies tam, kas notiek ar tevi šodien, jo vairāk spēsi to izbaudīt. Dzīvo, jo laiks skrien, bet tev taču jāpagūst vēl tik daudz, vai ne?

Plāno lietas, plāno dzīvi! Plāno to, ko vēlies sasniegt, ko vēlies iemācīties, kur doties, ko redzēt un darīt. Nostādi un izvirzi sev mērķus, sadali tos konkrētos laika termiņos. Dzīve kļūs gan piepildītāka, gan aizraujošāka. Jā, protams, reizēm vajag vienkārši ļauties tai straumei un skatīties, kur tā tevi aiznesīs, un tomēr – plāns ir vajadzīgs. Jo tā straume ne vienmēr plūst tur, kur vēlies. Atceries, ka pastāv arī iespēja airēt, noliekot to kursu, kuru vēlies tu.

Izbaudi mieru un klusumu! Tas ļauj sakārtot domas, sajūtas un emocijas. Miers un klusums ir nepieciešams jebkuram cilvēkam, bet lielai daļai tas ir teju vai dzīves ekstra. Savukārt tu vari to baudīt tad, kad vēlies. Uzrīko vakaru pati sev – ar svecēm, siltu vannu, ierušinoties gultā ar smaržīgu tējas krūzi rokās vai jebkurā citā veidā, kas liek tev justies labi un izbaudīt mieru un klusumu apkārt, esot tikai pašai ar sevi. Šādos brīžos dzimst vislabākās idejas un nāk visnegaidītākās atskārsmes, ļaujies tām!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.