Birka: vientuļa

6 lietas, ko es ZINU par būšanu VIENAI savos nu jau gandrīz 40

Man ir gandrīz 40, un jā – es esmu viena. Man nav vīra, man nav bērnu. Jūs nodomāsiet – tas ir traki. Bet es tā nejūtos – lielākoties esmu apmierināta ar dzīvi. Esmu iemācījusies būt laimīga, un sapratusi to, ka ne vienmēr dzīvē viss notiek pēc plāna, kuru esam iedomājušies. Un reizēm – tas nemaz nav tik slikti. Lūk, ko…

Kāpēc publiskojam savu PRIVĀTO DZĪVI?

Kā vērtēt tādu mūsdienu parādību kā savas privātās dzīves publiskošanu? Kādēļ vieni to dara, bet citi skatās, lasa un dzīvo līdzi? Uz šiem jautājumiem mums atbildēja kāda sociālā portāla dalībnieki, kā arī lūdzām komentāru ārstei-psihoterapeitei Žanetei Sebrei.

VIENTULĪBA – kāpēc no tās jābaidās?

Psihologi apgalvo, ka vientulība cilvēkam kaitē tāpat kā smēķēšana vai liekais svars. Iespējams, ka vientulība ir pat ļaunāka par visiem iespējamajiem kaitīgajiem ieradumiem. “Komunikācijas trūkums ar citiem cilvēkiem ne tikai padara mūs nelaimīgus, bet arī negatīvi ietekmē fizisko un garīgo veselību” – apgalvo Čikāgas Universitātes (University of Chicago) profesors Džons Kacioppo (John Cacioppo), pamatojoties uz pētījumu rezultātā iegūtajiem datiem.